ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:12

Votat e Lezhës/ Nis rinumërimi për kutitë e 11 qendrave të votimit

Votat e Lezhës/ Nis rinumërimi për kutitë e 11 qendrave të votimit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka nisur hapjen e kutive në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e ditë së djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të “Partisë Konservatore Albania” për të rinumëruar ...
Lapsi | 12-Jul-2019 11:01
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka nisur hapjen e kutive në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e ditë së djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të “Partisë Konservatore Albania” për të rinumëruar ...

KQZ s’i jep opozitës materialet zgjedhore, akses vetëm tek filmimet
Komisioni qendror i zgjedhjeve nuk do t’i japë partisë demokratike materialet zgjedhore. Njësoj sic veproi KQZ gjate qeverisjes se Berishës, me kërkesën e PS, pas zgjedhjeve te vitit 2009, edhe ketë here, PD-së nuk do ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 10:55
Komisioni qendror i zgjedhjeve nuk do t’i japë partisë demokratike materialet zgjedhore. Njësoj sic veproi KQZ gjate qeverisjes se Berishës, me kërkesën e PS, pas zgjedhjeve te vitit 2009, edhe ketë here, PD-së nuk do ...

Bindja Demokratike padit KQZ-në, kërkon ripërsëritjen e zgjedhjeve në Bashkinë e Kurbinit
Partia Bindja Demokratike ka paditur në Kolegjin Zgjedhor, Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sepse kërkon të shpallen të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit në 76 qendrat e votimit të KZAZ-së numër 15 në Bashkinë e ...
Politiko | 12-Jul-2019 10:49
Partia Bindja Demokratike ka paditur në Kolegjin Zgjedhor, Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sepse kërkon të shpallen të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit në 76 qendrat e votimit të KZAZ-së numër 15 në Bashkinë e ...

Votat e Lezhës/ Nis hapja e kutive të 11 QV
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.
Top Channel | 12-Jul-2019 10:45
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.

KQZ hap mes akuzash 11 kuti votimi për bashkinë e Lezhë, pas kërkesës së ‘kaubojsit’
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vënë në zbatim kërkesën e kandidatit të Partisë Konservatore, Eduard Ndocaj për të hapur 11 kuti të Bashkisë së Lezhës, pas procesit të zhvilluar në 30 qershor. Përfaqësuesi ligjor i ...
Politiko | 12-Jul-2019 10:33
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vënë në zbatim kërkesën e kandidatit të Partisë Konservatore, Eduard Ndocaj për të hapur 11 kuti të Bashkisë së Lezhës, pas procesit të zhvilluar në 30 qershor. Përfaqësuesi ligjor i ...

Zgjedhjet lokale, Bindja Demokratike padit KQZ
Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit. Përfaqësuesit e BD me në ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 10:17
Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit. Përfaqësuesit e BD me në ...

PD kërkon disa nga dokumentet, KQZ: Nuk është pjesëmarrëse në zgjedhje
KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit. Burimet nga KQZ i thanë ABC News se kutitë e materialeve ...
TV Klan | 12-Jul-2019 10:17
KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit. Burimet nga KQZ i thanë ABC News se kutitë e materialeve ...

30 qershori/ KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë, pritet rinumërimi
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 09:05
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...

KQZ hap 11 kuti votimi të Bashkisë Lezhë
KQZ hap sot 11 kuti votimi të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë. Vendimi u mor dje nga KQZ pas ankimimit të bërë nga Partia Kombëtare Konservatore dhe kandidati i saj Eduart Ndocaj. Ai pretendon se të paktën ...
ABCNews | 12-Jul-2019 10:13
KQZ hap sot 11 kuti votimi të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë. Vendimi u mor dje nga KQZ pas ankimimit të bërë nga Partia Kombëtare Konservatore dhe kandidati i saj Eduart Ndocaj. Ai pretendon se të paktën ...

30 qershori/ KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë
itën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...
Telegraf | 12-Jul-2019 09:29
itën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...

KQZ hap 11 kuti në Lezhë pas kërkesës së Eduard Ndocajt
Komisioni qendror i zgjedhjeve ka vendosur te hape kete te premte 11 kuti ne bashkine e Lezhes. Edhe pse refuzoi 41 kerkesat per hapje kutish te partise se Astrit Patozit KQZ ka pranuar ankimin e Eduard Ndocajt qe garoi ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 09:25
Komisioni qendror i zgjedhjeve ka vendosur te hape kete te premte 11 kuti ne bashkine e Lezhes. Edhe pse refuzoi 41 kerkesat per hapje kutish te partise se Astrit Patozit KQZ ka pranuar ankimin e Eduard Ndocajt qe garoi ...

PD kërkon disa nga dokumente, KQZ: Nuk është pjesëmarrëse në zgjedhje
KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit. Burimet nga KQZ i thanë ABC News se kutitë e materialeve ...
ABCNews | 12-Jul-2019 10:07
KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit. Burimet nga KQZ i thanë ABC News se kutitë e materialeve ...

Votat e Lezhës/ “Kaubojsi” debaton ashpër me Pjerin Ndreun
LEZHË Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste kanë deklaruar në një lidhje telefonike në emisionin “Open” se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të zbulojë ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 22:57
LEZHË Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste kanë deklaruar në një lidhje telefonike në emisionin “Open” se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të zbulojë ...

Votat e Lezhës/ Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj përplasen në Open
Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të zbulojë manipulimin e ...
Top Channel | 11-Jul-2019 22:33
Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të zbulojë manipulimin e ...

Hapja e 11 kutive, Ivi Kaso: Për t’u hedhur hi syve njerëzve
Këshilltari ligjor i PD Ivi Kaso me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se vendimi i KQZ për të hapur 11 kuti votimi në Lezhë bëhet thjesht për t’u hedhur hi syve shqiptarëve. Kaso thotë se PS ndihet e sigurt se ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 22:23
Këshilltari ligjor i PD Ivi Kaso me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se vendimi i KQZ për të hapur 11 kuti votimi në Lezhë bëhet thjesht për t’u hedhur hi syve shqiptarëve. Kaso thotë se PS ndihet e sigurt se ...

Do të hapen kutitë e Lezhës/ KQZ e miraton kërkesën për 11 qendra votimi
Paraditen e së premtes Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të marrë pamjen e një KZAZ pasi në ambientet e tij do te happen dhe numërohen kutitë e 11 qendrave te votimit të Lezhës.
Top Channel | 11-Jul-2019 19:36
Paraditen e së premtes Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të marrë pamjen e një KZAZ pasi në ambientet e tij do te happen dhe numërohen kutitë e 11 qendrave te votimit të Lezhës.

“Bindja” do të shkojë në Gjykatë/ KQZ i rrezikoi të gjitha ankesat për zgjedhjet
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi sot 14 kërkesat e fundit ankimore të Bindjes Demokratike për 30 qershorin, por asnjëra prej tyre nuk u miratua.
Top Channel | 11-Jul-2019 14:07
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi sot 14 kërkesat e fundit ankimore të Bindjes Demokratike për 30 qershorin, por asnjëra prej tyre nuk u miratua.

Mashtrimi me hapjen e kutive, PS nuk pranon të krahasojë votat me listën e votuesve
Rilindja do të hapë sot 11 kuti në Lezhë, gjoja për të treguar se jemi të hapur dhe pa manipulime. Por nga ana tjetër PS nuk pranon që votat e gjetura në kuti ti krahasojë me listën e zgjedhësve, për të parë nëse ka më ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 09:37
Rilindja do të hapë sot 11 kuti në Lezhë, gjoja për të treguar se jemi të hapur dhe pa manipulime. Por nga ana tjetër PS nuk pranon që votat e gjetura në kuti ti krahasojë me listën e zgjedhësve, për të parë nëse ka më ...

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet/ Nuk ka prova që provojnë manipulim të rezultatit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor.
Top Channel | 10-Jul-2019 19:32
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor.

30 qershori/ KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë
Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...
Lapsi | 12-Jul-2019 09:21
Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved