ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 17:02

“Vendi në situatë dramatike”, reagon Basha pas mbledhjes: T’iu rikthejmë shqiptarëve bukën e gojës

“Vendi në situatë dramatike”, reagon Basha pas mbledhjes: T’iu rikthejmë shqiptarëve bukën e gojës
Pas përfundimit të mbledhjes me kryesinë, Lulëzim Basha deklaroi se vendoi po shkon drejt një krize të thellë dhe është momenti kyç për të ndryshuar situatën. Basha veçoi ekonominë, si dramën më të madhe të shqiptarëve ...
Lexo | 12-Jul-2019 16:36
Pas përfundimit të mbledhjes me kryesinë, Lulëzim Basha deklaroi se vendoi po shkon drejt një krize të thellë dhe është momenti kyç për të ndryshuar situatën. Basha veçoi ekonominë, si dramën më të madhe të shqiptarëve ...

Basha, stoicizmi vazhdon: s’ka ulje me Ramën!
Kreu demokrat Basha pati një takim me kryesinë dhe ish-deputetë, pas së cilit doli me përbetimin se nuk do ketë ulje në tryezë me Ramën si kryeministër. “Duhet të jemi të qartë në mesazhet tona: Nuk ka kthim pas. Nuk ka ...
Tesheshi | 12-Jul-2019 16:18
Kreu demokrat Basha pati një takim me kryesinë dhe ish-deputetë, pas së cilit doli me përbetimin se nuk do ketë ulje në tryezë me Ramën si kryeministër. “Duhet të jemi të qartë në mesazhet tona: Nuk ka kthim pas. Nuk ka ...

Basha: S’ka pazar me Ramën, vazhdojmë me protestat
Lulzim Basha hodhi poshte zërat që kanë dalë së fundmi në media se mund të ketë një tjetër marrëveshje të madhe mes PS dhe PD. Pas mbledhjes se kryesisë së partisë, Basha doli në një deklaratë për mediat ku pohoi se nuk ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 14:57
Lulzim Basha hodhi poshte zërat që kanë dalë së fundmi në media se mund të ketë një tjetër marrëveshje të madhe mes PS dhe PD. Pas mbledhjes se kryesisë së partisë, Basha doli në një deklaratë për mediat ku pohoi se nuk ...

Kriza politike, Basha: Nuk ka dialog dhe pazar me Ramën
Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish-grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha tha se “kjo krizë politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve dhe standardeve perëndimore”. “Dhe kjo krizë politike ...
RTSH | 12-Jul-2019 14:57
Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish-grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha tha se “kjo krizë politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve dhe standardeve perëndimore”. “Dhe kjo krizë politike ...

Basha: Kriza nuk do mbyllet me pazar, me Ramën nuk ka zgjedhje
Në një takim me drejtues të sturkturave dhe ish-deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët në vijim, Lulzim Basha është shprehur se kriza nuk mbyllet me pazar mes PS dhe ...
Klan Kosova | 12-Jul-2019 14:37
Në një takim me drejtues të sturkturave dhe ish-deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët në vijim, Lulzim Basha është shprehur se kriza nuk mbyllet me pazar mes PS dhe ...

Basha: Vendi në situatë dramatike. Fokus prioritetet e njerëzve
TIRANE Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh edhe një herë se vendi po kalon momente dramatike. Basha veçoi ekonominë, si dramën më të madhe të shqiptarëve ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 14:15
TIRANE Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh edhe një herë se vendi po kalon momente dramatike. Basha veçoi ekonominë, si dramën më të madhe të shqiptarëve ...

Basha: Beteja, siç ka nisur, do të vazhdojë, deri në kurorëzimin e saj me fitore!
"Siç ka vazhduar do të vazhdojë!" Duke theksuar këto fjalë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u bëri të ditur sot gazetarëve se si do të vijojë aksioni politik i Opozitës së Bashkuar. Deklarata e vendosur u ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 14:29
"Siç ka vazhduar do të vazhdojë!" Duke theksuar këto fjalë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u bëri të ditur sot gazetarëve se si do të vijojë aksioni politik i Opozitës së Bashkuar. Deklarata e vendosur u ...

Basha: Beteja, siç ka nisur, do të vazhdojë, deri në kurorëzimin e saj me fitore!
“Siç ka vazhduar do të vazhdojë!” Duke theksuar këto fjalë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u bëri të ditur sot gazetarëve se si do të vijojë aksioni politik i Opozitës së Bashkuar. Deklarata e vendosur u ...
Telegraf | 12-Jul-2019 14:23
“Siç ka vazhduar do të vazhdojë!” Duke theksuar këto fjalë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u bëri të ditur sot gazetarëve se si do të vijojë aksioni politik i Opozitës së Bashkuar. Deklarata e vendosur u ...

Basha: Do t’i japim fund qeverisë së Edi Ramës
Pas mbledhjes se Kryesisë dhe grupit të ish-deputetëve kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se beteja e opozitës për t’i dhëne fund qeverisë së Kryeministrit Edi Rama do të vijojë. Kriza sipas ...
ABCNews | 12-Jul-2019 14:27
Pas mbledhjes se Kryesisë dhe grupit të ish-deputetëve kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se beteja e opozitës për t’i dhëne fund qeverisë së Kryeministrit Edi Rama do të vijojë. Kriza sipas ...

Lideri i PD-së: Drama më e madhe ekonomia, do i rikthejmë njerëzve vendimmarrjen
Lideri i PD-së Lulzim Basha është i shqetësuar për gjendjen ekonomike që po kalon Shqipëria. Ai thekson se vendi po kalon momente dramatike dhe ka shumë familje që nuk mbyllin dot shpenzimet mujore. Në përfundim të ...
Politiko | 12-Jul-2019 14:27
Lideri i PD-së Lulzim Basha është i shqetësuar për gjendjen ekonomike që po kalon Shqipëria. Ai thekson se vendi po kalon momente dramatike dhe ka shumë familje që nuk mbyllin dot shpenzimet mujore. Në përfundim të ...

Basha: Rama u refuzua,s’duhet të jemi euforikë.Takime në çdo degë
TIRANE Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij në selinë blu tha se situata aktuale politike është komplekse, duke thënë se 85 përqind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime në 30 qershor. Basha u shpreh se ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 13:02
TIRANE Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij në selinë blu tha se situata aktuale politike është komplekse, duke thënë se 85 përqind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime në 30 qershor. Basha u shpreh se ...

Zbardhen porositë e Bashës/ Pakt me Ramën? Kryedemokrati i prerë, flet për aksionin politik: Të bëhemi gati që…
Kreu demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar takim me drejtues të sturkuturave dhe ish deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët ne viji. “Kjo krize nuk mbyllet me pazar mes ...
Telegraf | 12-Jul-2019 13:59
Kreu demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar takim me drejtues të sturkuturave dhe ish deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët ne viji. “Kjo krize nuk mbyllet me pazar mes ...

Basha deklaron prioritetet e opozitës
Kryetari i opozitës Lulzim Basha foli me gazetarët pas mbledhjes së kryesisë. Kryedemokrati tha se prioritet i opozitës janë qytetarët. “Gjithë fokusi ynë do vendoset tek prioritetet e vërteta të njerëzve. Çlirimi nga ...
TV Klan | 12-Jul-2019 14:17
Kryetari i opozitës Lulzim Basha foli me gazetarët pas mbledhjes së kryesisë. Kryedemokrati tha se prioritet i opozitës janë qytetarët. “Gjithë fokusi ynë do vendoset tek prioritetet e vërteta të njerëzve. Çlirimi nga ...

Basha: Mos dilni nga zyra deri sa të bëhen zgjedhjet
Për herë të parë publikisht, Lulzim Basha mbështeti vendimin e kryebashkiakëve të tij, për të mos i lënë zyrat të zgjedhurve socialist.
Top Channel | 11-Jul-2019 19:36
Për herë të parë publikisht, Lulzim Basha mbështeti vendimin e kryebashkiakëve të tij, për të mos i lënë zyrat të zgjedhurve socialist.

Lulzim Basha porosi kryebashkiakëve në largim të PD: Mos dilni nga zyra deri sa të bëhen zgjedhjet
Për herë të parë publikisht, Lulzim Basha mbështeti vendimin e kryebashkiakëve të tij, për të mos i lënë zyrat të zgjedhurve socialist. Nga Selenica, e cila drejtohet nga demokrati Përparim Shameti, Lulzim Basha u zotua ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 20:18
Për herë të parë publikisht, Lulzim Basha mbështeti vendimin e kryebashkiakëve të tij, për të mos i lënë zyrat të zgjedhurve socialist. Nga Selenica, e cila drejtohet nga demokrati Përparim Shameti, Lulzim Basha u zotua ...

Basha mbledh Kryesinë dhe ish deputetët, kërkon angazhim maksimal të strukturave
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Basha u ka kërkuar strukturave angazhim maksimal. “Të intensifikojmë takimet me ...
Telegraf | 12-Jul-2019 13:17
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Basha u ka kërkuar strukturave angazhim maksimal. “Të intensifikojmë takimet me ...

Basha në Vlorë: PD plan të qartë për daljen nga kriza
VLORË Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur nga Vlora për një plan të qartë të Partisë Demokratike për daljen nga kriza. Ai falënderoi qytetarët vlonjatë që nuk refuzuan 30 qershorin, sipas tij duke i dhënë një mesazh ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 16:13
VLORË Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur nga Vlora për një plan të qartë të Partisë Demokratike për daljen nga kriza. Ai falënderoi qytetarët vlonjatë që nuk refuzuan 30 qershorin, sipas tij duke i dhënë një mesazh ...

Basha: Qeveria më antipopullore. Refuzimin ta kthejmë në maxhorancë
VLORË Lideri i opozitës zhvilloi në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, për të diskutuar për situatën politike pas 30 Qershorit dhe vazhdimin e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 14:41
VLORË Lideri i opozitës zhvilloi në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, për të diskutuar për situatën politike pas 30 Qershorit dhe vazhdimin e ...

FOTOT/ Kryebashkiakët dhe kerët e PD në rrethe shkojnë në zyrën e Bashës, skeptikë për të ardhmen
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Pritet që Basha t’i japë përgjigje skepticizmit të tyre për të ardhmen në PD duke i garantuar ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 17:25
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Pritet që Basha t’i japë përgjigje skepticizmit të tyre për të ardhmen në PD duke i garantuar ...

Basha me strukturat: Kriza nuk do mbyllet me pazar, me Ramën nuk ka zgjedhje
Në një takim me drejtues të sturkuturave dhe ish-deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët në vijim, Lulzim Basha është shprehur se kriza nuk mbyllet me pazar mes PS dhe ...
Lapsi | 12-Jul-2019 14:04
Në një takim me drejtues të sturkuturave dhe ish-deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët në vijim, Lulzim Basha është shprehur se kriza nuk mbyllet me pazar mes PS dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved