ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 17:13

Turqia siguron sistemin rus “S-400”

Turqia siguron sistemin rus “S-400”
Autoritetet në Ankara po përgatiten për sanksione pas njoftimit se kanë siguruar nga Rusia një pjesë të sistemit të avancuar antiraketor “S-400”. Blerja e sistemit është kundërshtuar fort nga Shtetet e Bashkuara, të ...
Arbresh | 12-Jul-2019 16:30
Autoritetet në Ankara po përgatiten për sanksione pas njoftimit se kanë siguruar nga Rusia një pjesë të sistemit të avancuar antiraketor “S-400”. Blerja e sistemit është kundërshtuar fort nga Shtetet e Bashkuara, të ...

NATO: Pasoja të mundshme për Turqinë pas blerjes së raketave ruse
NATO-ja paralajmëroi sot Turqinë për pasoja të mundshme, pas blerjes dhe marrjes nga ana e autoriteteve turke të sistemit mbrojtës rus, tip S-400, pjesë të të cilit mbërritën po sot. “Është në dorën e aleatëve të ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 16:07
NATO-ja paralajmëroi sot Turqinë për pasoja të mundshme, pas blerjes dhe marrjes nga ana e autoriteteve turke të sistemit mbrojtës rus, tip S-400, pjesë të të cilit mbërritën po sot. “Është në dorën e aleatëve të ...

Raketa ruse në Turqi rrisin tensionet mes Washingtonit dhe Ankarasë
Turqia sfidoi sot Shtetet e Bashkuara lidhur me sistemin rus e mbrojtjes raketore. Sistemi S-400 mbërriti në bazën ajrore Murted pranë Ankarasë, duke vulosur kështu zgjedhjen e presidentit Rexhep Tajip Erdogan, ...
Lapsi | 12-Jul-2019 15:43
Turqia sfidoi sot Shtetet e Bashkuara lidhur me sistemin rus e mbrojtjes raketore. Sistemi S-400 mbërriti në bazën ajrore Murted pranë Ankarasë, duke vulosur kështu zgjedhjen e presidentit Rexhep Tajip Erdogan, ...

“Turqia bleu sistemin S-400-in për të mbrojtur shtetin”
Turqia bleu sistemin rus për mbrojtje ajrore S-400 duke mos pasur synim që të sulmojë, por të mbrojë shtetin, deklaroi një zyrtar i lartë i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti). “Fillimi i dërgesave të S-400-it ...
Medial | 12-Jul-2019 15:38
Turqia bleu sistemin rus për mbrojtje ajrore S-400 duke mos pasur synim që të sulmojë, por të mbrojë shtetin, deklaroi një zyrtar i lartë i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti). “Fillimi i dërgesave të S-400-it ...

Prag lufte?! Raketat S-400 përplasin SHBA-Turqi, ja mesazhi i fundit
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, duke treguar se vazhdon procesi në lidhje me dërgesën e S-400, tha se “Nuk ka ndonjë problem. Procesi edhe pas kësaj do të zhvillohet në mënyrë solide”, raporton Anadolu ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:20
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, duke treguar se vazhdon procesi në lidhje me dërgesën e S-400, tha se “Nuk ka ndonjë problem. Procesi edhe pas kësaj do të zhvillohet në mënyrë solide”, raporton Anadolu ...

Turqia shpërfill SHBA-në dhe Europën, merr sërish raketa nga Rusia
Turqia ka marrë pjesët e para të sistemit mbrojtës raketor S-400 nga Rusia, pavarësisht kundërshtimeve dhe thirrjeve të vazhdueshme të SHBA-ve. Ministria turke e mbrojtjes tha se dërgesa e parë arriti në një bazë ajrore ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 15:35
Turqia ka marrë pjesët e para të sistemit mbrojtës raketor S-400 nga Rusia, pavarësisht kundërshtimeve dhe thirrjeve të vazhdueshme të SHBA-ve. Ministria turke e mbrojtjes tha se dërgesa e parë arriti në një bazë ajrore ...

Moska i dorëzon Ankarasë pjesën e parë të Rake.tave ruse S-400
Mbërrin në Turqi pjesa e parë e sistemit të raketave për mbrojtjen tokë ajër, nga Rusia. Ministri i jashtëm turk, por dhe Ministria e Mbrojtjes konfirmuan nisjen e procesit që do të vazhdojë disa ditë duke theksuar se ...
Medial | 12-Jul-2019 15:38
Mbërrin në Turqi pjesa e parë e sistemit të raketave për mbrojtjen tokë ajër, nga Rusia. Ministri i jashtëm turk, por dhe Ministria e Mbrojtjes konfirmuan nisjen e procesit që do të vazhdojë disa ditë duke theksuar se ...

Turqia shpërfill SHBA-në, fillon transferimi i sistemeve raketore ruse S-400
Transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi ka filluar sot, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes. “Dërgesa e grupit të parë të pajisjeve të Sistemit Ajror me Rreze ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 13:05
Transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi ka filluar sot, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes. “Dërgesa e grupit të parë të pajisjeve të Sistemit Ajror me Rreze ...

Moska i dorëzon Ankarasë pjesën e parë të raketave ruse S-400
Mbërrin në Turqi pjesa e parë e sistemit të raketave për mbrojtjen tokë ajër, nga Rusia. Ministri i jashtëm turk, por dhe Ministria e Mbrojtjes konfirmuan nisjen e procesit që do të vazhdojë disa ditë duke theksuar se ...
ABCNews | 12-Jul-2019 15:15
Mbërrin në Turqi pjesa e parë e sistemit të raketave për mbrojtjen tokë ajër, nga Rusia. Ministri i jashtëm turk, por dhe Ministria e Mbrojtjes konfirmuan nisjen e procesit që do të vazhdojë disa ditë duke theksuar se ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim. Ngarkesa me S-400 u dërgua në ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 11:54
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim. Ngarkesa me S-400 u dërgua në ...

NATO: Pasoja të mundshme për Turqinë pas blerjes së raketave ruse
NATO-ja paralajmëroi sot Turqinë për pasoja të mundshme, pas blerjes dhe marrjes nga ana e autoriteteve turke të sistemit mbrojtës rus, tip S-400, pjesë të të cilit mbërritën po sot.
Kosova Press | 12-Jul-2019 13:24
NATO-ja paralajmëroi sot Turqinë për pasoja të mundshme, pas blerjes dhe marrjes nga ana e autoriteteve turke të sistemit mbrojtës rus, tip S-400, pjesë të të cilit mbërritën po sot.

SHBA pajis Bullgarinë me tetë avionë F-16
Qeveria e Bullgarisë miratoi blerjen e tetë avionëve luftarakë të tipit F-16 për 1,2 miliardë dollarë si pjesë e bisedimeve tregtare me SHBA-në. Në një deklaratë pas Këshillit të Ministrave u bë e ditur se bisedimet me ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 06:33
Qeveria e Bullgarisë miratoi blerjen e tetë avionëve luftarakë të tipit F-16 për 1,2 miliardë dollarë si pjesë e bisedimeve tregtare me SHBA-në. Në një deklaratë pas Këshillit të Ministrave u bë e ditur se bisedimet me ...

Seuli blen avionë F-35A nga SHBA, reagon ashpër Koreja e Veriut
Koreja e Veriut, ka njoftuar se nuk do të qëndrojë pa reaguar ndaj blerjes së avionëve luftarakë nga Koreja e Jugut tek SHBA-ja dhe se do të zhvillojnë armë të posaçme për shkatërrimin e tyre. Sipas lajmit të agjencisë ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 10:01
Koreja e Veriut, ka njoftuar se nuk do të qëndrojë pa reaguar ndaj blerjes së avionëve luftarakë nga Koreja e Jugut tek SHBA-ja dhe se do të zhvillojnë armë të posaçme për shkatërrimin e tyre. Sipas lajmit të agjencisë ...

“Armatoset” Bullgaria, blen tetë avionë F-16 për 1,2 miliardë dollarë
Qeveria e Bullgarisë miratoi blerjen e tetë avionëve luftarakë të tipit F-16 për 1,2 miliardë dollarë si pjesë e bisedimeve tregtare me SHBA-në. Në një deklaratë pas Këshillit të Ministrave u bë e ditur se bisedimet me ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 10:36
Qeveria e Bullgarisë miratoi blerjen e tetë avionëve luftarakë të tipit F-16 për 1,2 miliardë dollarë si pjesë e bisedimeve tregtare me SHBA-në. Në një deklaratë pas Këshillit të Ministrave u bë e ditur se bisedimet me ...

Bullgaria do të blejë 8 avionë F-16 nga SHBA-të
Qeveria e Bullgarisë miratoi blerjen e 8 avionëve luftarakë të tipit F-16 Block 70 për 1.2 miliardë dollarë si pjesë e bisedimeve tregtare me SHBA-të, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë pas Këshillit të ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 09:47
Qeveria e Bullgarisë miratoi blerjen e 8 avionëve luftarakë të tipit F-16 Block 70 për 1.2 miliardë dollarë si pjesë e bisedimeve tregtare me SHBA-të, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë pas Këshillit të ...

Turqia sfidon SHBA, merr për mbrojtje raketa ruse
Turqia ka marrë pjesët e para të një sistemi mbrojtës të raketave S-400, pavarësisht kundërshtimit nga SHBA-ja. Dërgesa arriti në një bazë ajrore në Ankara të premten, thotë Ministria turke e Mbrojtjes. Ky veprim do të ...
Dritare | 12-Jul-2019 13:18
Turqia ka marrë pjesët e para të një sistemi mbrojtës të raketave S-400, pavarësisht kundërshtimit nga SHBA-ja. Dërgesa arriti në një bazë ajrore në Ankara të premten, thotë Ministria turke e Mbrojtjes. Ky veprim do të ...

Turqia në luftë diplomatike me Perëndimin
Turqia e Erdoganit po gjendet këto kohë në një front të zgjeruar lufte diplomatike me një sërë aktorësh që kanë interesa thelbësore në Mesdheun Lindor. Në parim, Ankaraja zyrtare refuzon që për hir të ndarjes ...
GazetaTema | 10-Jul-2019 22:34
Turqia e Erdoganit po gjendet këto kohë në një front të zgjeruar lufte diplomatike me një sërë aktorësh që kanë interesa thelbësore në Mesdheun Lindor. Në parim, Ankaraja zyrtare refuzon që për hir të ndarjes ...

Turqia paralajmërim SHBA-së lidhur me sistemin S-400: Shmangni hedhjen e hapave të gabuar
Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit amerikan të Shtetit Morgan ...
GazetaTema | 10-Jul-2019 19:32
Turqia i bëri thirrje të mërkurën Shteteve të Bashkuara që të shmangin hapat që do të dëmtonin marrëdhëniet dypalëshe. Reagimi erdhi si përgjigje ndaj komenteve të zëdhënëses së Departamentit amerikan të Shtetit Morgan ...

Turqia sfidon SHBA-në, mbërrijnë pajisjet e para të sistemit rus
Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se sot ka filluar transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi, duke sfiduar kështu edhe Shtetet e Bashkuara të cilat e kanë ...
Kosova Press | 12-Jul-2019 12:56
Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se sot ka filluar transferimi i grupit të parë të pajisjeve të sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi, duke sfiduar kështu edhe Shtetet e Bashkuara të cilat e kanë ...

Dërgesat e para të sistemit raketor rus arrijnë në Turqi (VIDEO)
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim, njofton REL. Ngarkesa me S-400 u ...
Portalb | 12-Jul-2019 12:54
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në Ankara dhe se do të vazhdojnë të arrijnë edhe në ditët në vijim, njofton REL. Ngarkesa me S-400 u ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved