ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:22

Srebrenicat tona

Srebrenicat tona
Beogradi mohon se në Srebrenicë ka ndodhur gjenocidi dhe në Reçak ka ndodhur masakra. Shteti serb ende nuk ka ka shprehur pikën e pendesës as keqardhjes për krimet e kryera nga regjimi i Slobodan Milosheviqit. ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 11:01
Beogradi mohon se në Srebrenicë ka ndodhur gjenocidi dhe në Reçak ka ndodhur masakra. Shteti serb ende nuk ka ka shprehur pikën e pendesës as keqardhjes për krimet e kryera nga regjimi i Slobodan Milosheviqit. ...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet e as të harrohet
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me qytetarët e ...
Ina-Online | 12-Jul-2019 01:37
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me qytetarët e ...

Domethënia e lules së Srebrenicës me 11 petale
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...
Koha.mk | 11-Jul-2019 23:51
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...

Grupi i nacionalistëve ndërpret përkujtimin e masakrës së Srebrenicës
Masakra e Srebrenicës, në Bosnje e Hercegovinë është përkujtuar në mënyra të ndryshme nga dy grupe njerëzish. Njëri që ka dalë për të kujtuar viktimat e gjenocidit serb dhe një tjetër për të kërkuar drejtësi për ...
ABCNews | 11-Jul-2019 23:05
Masakra e Srebrenicës, në Bosnje e Hercegovinë është përkujtuar në mënyra të ndryshme nga dy grupe njerëzish. Njëri që ka dalë për të kujtuar viktimat e gjenocidit serb dhe një tjetër për të kërkuar drejtësi për ...

24 vjet pas masakrës së Srebrenicës, varrosen edhe 33 viktima (VIDEO)
Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre. Në këtë ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 23:03
Në Qendrën Memoriale në Potoçari janë varrosur 33 viktima të masakrës së Srebrenicës. Atyre iu dha lamtumira e fundit në prani të dhjetëra mijëra njerëzve dhe zyrtarëve të shumtë 24 vjet pas kësaj masakre. Në këtë ...

Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës në Beograd
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 22:49
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Domethënia e lules së Srebrenicës
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...
InFokusi | 11-Jul-2019 22:45
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 20:28
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Domethënia e lules së Srebrenicës
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...
Gazeta Express | 11-Jul-2019 22:41
Sot po shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, të cilën e kreu ushtria dhe policia serbe gjatë luftës në Bosnje e Hercegovinë. Aty u vranë mbi 8 mijë burra dhe djem mysliman me urdhrin e kriminelit Radovan ...

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
Zeri | 11-Jul-2019 21:21
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Marsh përkujtimor në Beograd për viktimat e Srebrenicës
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...
Lajminet | 11-Jul-2019 21:16
Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjës, vranë mbi 8,000 burra dhe djem myslimanë. Marshi, i organizuar ...

Pompeo flet për Srebrenicën: Jemi me ata që kërkojnë drejtësinë
Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për të nderuar ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 15:23
Në ditën kur përkujtohet 24 vjetori i Masakrës së Srebrenicës, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha përmes një deklarate se “populli amerikan i bashkohet popullit të Bosnje dhe Hercegovinës për të nderuar ...

“Gjenocid i pamëshirshëm”! Meta: Koha për drejtësi në Srebrenicë!
Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka kujtuar sot 24-vjetorin e masakrës më të madhe në Evropë, ajo e Srebrenicës në Sarajevë. Meta shkruan në “Facebook” se është koha që të kërkojmë drejtësi deri në fund për shkaktarët e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 14:25
Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka kujtuar sot 24-vjetorin e masakrës më të madhe në Evropë, ajo e Srebrenicës në Sarajevë. Meta shkruan në “Facebook” se është koha që të kërkojmë drejtësi deri në fund për shkaktarët e ...

Pompeo: Gjenocidi në Srebrenicë nuk duhet të mohohet e as të harrohet
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me qytetarët e ...
Koha.mk | 11-Jul-2019 21:12
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha sot me rastin e 24-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë se ky kapitull i dhimbshëm i historisë nuk duhet të mohohet dhe as të harrohet. Populli amerikan u bashkua me qytetarët e ...

Mogherini dhe Hahn: Srebrenica një nga momentet më të errëta të njerëzimit
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...
TetovaSot | 11-Jul-2019 21:07
Është detyra jonë e përbashkët të kujtojmë Srebrenicën, një nga momentet më të errëta të njerëzimit në historinë moderne europiane, deklaruan shefja e politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini dhe komisioneri i ...

Ilir Meta vendos një kurorë në varrin e Alija Izetbegoviç, ‘harroi’ Sebrenicën ku u vranë 8 mijë boshnjakë nga serbët. S’donte të mërziste Dodik, mikun e Putin?
Presidenti Ilir Meta ka vendosur një buqetë me lule tek varri i ish udhëheqësit të Bosnjës, Alija Izetbegoviç, duke e shfrytëzuar qëndrimin e tij në Sarajevë për të bërë këtë homazh. Në një postin në adresën e tij në ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 14:05
Presidenti Ilir Meta ka vendosur një buqetë me lule tek varri i ish udhëheqësit të Bosnjës, Alija Izetbegoviç, duke e shfrytëzuar qëndrimin e tij në Sarajevë për të bërë këtë homazh. Në një postin në adresën e tij në ...

FOTOT: 24 vjet nga masakra e Srebrenicës
Sot shënohet shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe në Bosnje vranë mbi 8 mijë burra dhe djem myslimanë në Srebrenicë. Kjo ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 13:51
Sot shënohet shënohet 24-vjetori i masakrës së Srebrenicës, më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Në korrik të vitit 1995, forcat serbe në Bosnje vranë mbi 8 mijë burra dhe djem myslimanë në Srebrenicë. Kjo ...

Masakra e Srebrenicës, Mogherini dhe Hahn: Përpjekjet për të rishkruar historinë janë të papranueshme
Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët, që të kujtojmë ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 12:33
Dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të cilëve u ka kaluar mandati, Federica Mogherini, përfaqësuese e Lartë e BE-së dhe Johanes Hahn, komisionar për Zgjerim, thanë se është detyrë e përbashkët, që të kujtojmë ...

24 vjet nga masakra e Srebrenicës, Meta: Nuk duhet lejuar askënd të përçajë popujt dhe kombet tona
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook për masakrën e para 24 viteve në Srebrenicë. “Duhet të ndërgjegjësohemi e përgjegjësohemi që bashkëjetesën etnike-fetare dhe ...
Telegraf | 11-Jul-2019 16:32
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook për masakrën e para 24 viteve në Srebrenicë. “Duhet të ndërgjegjësohemi e përgjegjësohemi që bashkëjetesën etnike-fetare dhe ...

Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës
Marshi, i organizuar nga Iniciativa e të Rinjëve për të Drejtat e Njeriut, u zhvillua në sheshin ndërmjet presidencës së Serbisë dhe Parlamentit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë edhe ambasadorët e SHBA-së, Gjermanisë, ...
Lajminet | 11-Jul-2019 20:52
Marshi, i organizuar nga Iniciativa e të Rinjëve për të Drejtat e Njeriut, u zhvillua në sheshin ndërmjet presidencës së Serbisë dhe Parlamentit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë edhe ambasadorët e SHBA-së, Gjermanisë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved