ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:22

Spahiu: Raporti i DASH dramatik, zgjidhja zgjedhje të ndershme

Spahiu: Raporti i DASH dramatik, zgjidhja zgjedhje të ndershme
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një deklarate për mediat tha se raporti i DASH ishte dramatik dhe këmbanë alarmi për Shqipërinë. Spahiu deklaroi se zgjidhja e vetme për vendin mbeten zgjedhjet e ndershme ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:02
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një deklarate për mediat tha se raporti i DASH ishte dramatik dhe këmbanë alarmi për Shqipërinë. Spahiu deklaroi se zgjidhja e vetme për vendin mbeten zgjedhjet e ndershme ...

Berisha pas raportit të DASH: Ja sa miliardë euro humbëm nga Rama
Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan me tone të ashpra në “Facebook” se Shqipëria e shtetit të mafias së drogës është një vend i mallkuar dhe i ndaluar për investimet e huaja. Berisha rendit disa nga arsyet kryesore që ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:01
Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan me tone të ashpra në “Facebook” se Shqipëria e shtetit të mafias së drogës është një vend i mallkuar dhe i ndaluar për investimet e huaja. Berisha rendit disa nga arsyet kryesore që ...

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Zeri Amerikes | 12-Jul-2019 14:04
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

Turizmi dhe energjia po “ndalin” ekonominë – Raporti i KE: Ku duhet të ndërhyjë qeveria shqiptare
Turizmi dhe energjia janë dy sektorët që po japim ndikime jo pozitive në zhvillimin e ekonomisë në Shqipëri. Në raportin e publikuar së fundmi, Komisioni Evropian, vëren me shqetësim se sektori turistik po zhvillohet ...
ScanTv | 12-Jul-2019 12:54
Turizmi dhe energjia janë dy sektorët që po japim ndikime jo pozitive në zhvillimin e ekonomisë në Shqipëri. Në raportin e publikuar së fundmi, Komisioni Evropian, vëren me shqetësim se sektori turistik po zhvillohet ...

DASH “nxin” klimën e investimeve – Korrupsion dhe favorizime kompanive të lidhura me politikën, problem PPP-të
Në sytë e investitorëve të huaj, Shqipëria mbetet një vend i vështirë për të bërë biznes. Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e investimeve ne vendin tonë, pasqyron raportimet e investitorë, të cilët ...
ScanTv | 12-Jul-2019 12:49
Në sytë e investitorëve të huaj, Shqipëria mbetet një vend i vështirë për të bërë biznes. Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e investimeve ne vendin tonë, pasqyron raportimet e investitorë, të cilët ...

SHBA tregon ‘shtetin brenda shtetit’ që ka instaluar Rama në Shqipëri: Si i kanë kapur pasuritë e vendit!
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasuritë e vendit tonë. Atë që ...
Telegraf | 12-Jul-2019 12:22
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasuritë e vendit tonë. Atë që ...

SHBA tregon 'shtetin brenda shtetit' që ka instaluar Rama në Shqipëri: Si i kanë kapur pasuritë e vendit!
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasurit e vendit tonë. Atë që ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 12:22
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasurit e vendit tonë. Atë që ...

DASH: Shqipëria vendi më i korruptuar i Ballkanit; vështirësi për investitorët e huaj
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin më të fundit, rreth klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019, ka nënvizuar se Shqipëria është vendi më i korruptuar i Ballkanit, me mungesë të theksuar të ...
Monitor | 12-Jul-2019 11:46
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin më të fundit, rreth klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019, ka nënvizuar se Shqipëria është vendi më i korruptuar i Ballkanit, me mungesë të theksuar të ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Top Channel | 12-Jul-2019 08:19
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e kriminalizuar e qeverisë Rama
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 07:20
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...

“Korrupsion, krimi i organizuar!!!” DASH shuplakë Ramës: Vendi lëngon në thatësirën ekonomike
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...
Standard | 12-Jul-2019 11:10
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...

Klima e biznesit,DASH:Problemet që hasin investitorët në Shqipëri
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 21:57
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 19:27
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...

E zbardh ish-deputetja e PD/ Raporti i DASH: Shqipëria probleme me PPP-të, problem e drejta e pronës
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...
Standard | 12-Jul-2019 11:09
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...

RAPORTI/ Amerikanët, një shuplakë Ramës: klima e biznesit, e vështirë
Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët e huaj ...
Tesheshi | 12-Jul-2019 10:20
Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët e huaj ...

Petrit Vasili: Raporti i DASH, tregon fytyrën e vërtetë të kriminalizuar të qeverisë së Ramës
Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan i Shtetit ...
Telegraf | 11-Jul-2019 22:06
Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan i Shtetit ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Zëri i Amerikën shënon se në pjesën për Shqipërinë, vlerësohet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, ...
RTSH | 12-Jul-2019 10:07
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Zëri i Amerikën shënon se në pjesën për Shqipërinë, vlerësohet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, ...

Raporti i DASH/ Ilir Demalia: A doni më për Rilindjen e Skënderbeut dhe Mamicës?!
Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria ...
Telegraf | 11-Jul-2019 21:52
Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Zeri | 12-Jul-2019 09:53
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

‘Vendi më i korruptuar’/ DASH shuplakë Ramës: Shqipëria lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...
Telegraf | 11-Jul-2019 20:16
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved