ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:12

RAPORTI/ Amerikanët, një shuplakë Ramës: klima e biznesit, e vështirë

RAPORTI/ Amerikanët, një shuplakë Ramës: klima e biznesit, e vështirë
Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët e huaj ...
Tesheshi | 12-Jul-2019 10:20
Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët e huaj ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Zëri i Amerikën shënon se në pjesën për Shqipërinë, vlerësohet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, ...
RTSH | 12-Jul-2019 10:07
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Zëri i Amerikën shënon se në pjesën për Shqipërinë, vlerësohet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Zeri | 12-Jul-2019 09:53
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

“Shihet si vendi më i korruptuar në Ballkan” DASH “shuplakë” qeverisë me raportin mbi klimën e investimeve
“Indeksi i Transparency International i Perceptimit të Korrupsionit 2018 renditi Shqipërinë në vendin e 99 nga 180 shtete, një rënie prej tetë vendesh nga viti 2017. Rrjedhimisht, Shqipëria tani perceptohet si vendi më ...
Ina-Online | 12-Jul-2019 09:39
“Indeksi i Transparency International i Perceptimit të Korrupsionit 2018 renditi Shqipërinë në vendin e 99 nga 180 shtete, një rënie prej tetë vendesh nga viti 2017. Rrjedhimisht, Shqipëria tani perceptohet si vendi më ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
TetovaSot | 12-Jul-2019 09:35
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

DASH: Shqipëria – vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Portalb | 12-Jul-2019 09:33
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Top Channel | 12-Jul-2019 08:19
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e kriminalizuar e qeverisë Rama
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 07:20
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...

Raporti i DASH/ “Korrupsion, presion politik, ndryshim i pakonsultuar i ligjeve, kalim i ligjeve klienteliste”
Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se raporti është një ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 09:21
Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se raporti është një ...

Klima e biznesit,DASH:Problemet që hasin investitorët në Shqipëri
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 21:57
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Në vitin 2016, qeveria shqiptare miratoi ndryshime gjithëpërfshirëse kushtetuese për të reformuar sistemin gjyqësor të vendit dhe për të përmirësuar sundimin e ligjit. Zbatimi i reformës së gjyqësorit është në vazhdim e ...
Lajminet | 12-Jul-2019 09:13
Në vitin 2016, qeveria shqiptare miratoi ndryshime gjithëpërfshirëse kushtetuese për të reformuar sistemin gjyqësor të vendit dhe për të përmirësuar sundimin e ligjit. Zbatimi i reformës së gjyqësorit është në vazhdim e ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
EkonomiaOnline | 12-Jul-2019 09:11
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 19:27
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...

Petrit Vasili: Raporti i DASH, tregon fytyrën e vërtetë të kriminalizuar të qeverisë së Ramës
Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan i Shtetit ...
Telegraf | 11-Jul-2019 22:06
Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan i Shtetit ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Klan Kosova | 12-Jul-2019 08:51
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Raporti i DASH/ Ilir Demalia: A doni më për Rilindjen e Skënderbeut dhe Mamicës?!
Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria ...
Telegraf | 11-Jul-2019 21:52
Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria ...

Raporti i DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan, vendi më i vështirë për të bërë biznes
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) publikoi së fundmi një raport mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Teksa u ndal në Shqipëri bie në sy fakti se vendi ynë është cilësuar si mjaft i vështirë për të bërë ...
Politiko | 12-Jul-2019 08:29
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) publikoi së fundmi një raport mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Teksa u ndal në Shqipëri bie në sy fakti se vendi ynë është cilësuar si mjaft i vështirë për të bërë ...

‘Vendi më i korruptuar’/ DASH shuplakë Ramës: Shqipëria lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...
Telegraf | 11-Jul-2019 20:16
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...

Raporti i DASH/ Jorida Tabaku: Opozita zotohet që do të zhbëjë këtë mentalitet anti-biznes, që sulmon investitorin e huaj
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit, mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri në vitin 2019, që e cilëson si problematikë këtë klimë, citon se ...
Telegraf | 11-Jul-2019 19:53
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit, mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri në vitin 2019, që e cilëson si problematikë këtë klimë, citon se ...

DASH: Shqipëria më e korruptuara në Ballkan
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin e përvitshëm për Klimën e të bërit biznes në botë ka vijuar të përsërisë vërejtje të ashpra për Shqipërinë, duke e cilësuar si shtetin më të korruptuar në Evropë dhe Ballkan ...
Ina-Online | 12-Jul-2019 01:27
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin e përvitshëm për Klimën e të bërit biznes në botë ka vijuar të përsërisë vërejtje të ashpra për Shqipërinë, duke e cilësuar si shtetin më të korruptuar në Evropë dhe Ballkan ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved