ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 16:25

Moti, e premte 12 korrik 2019!

Moti, e premte 12 korrik 2019!
Kjo e premte do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 08:59
Kjo e premte do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në ...

Rritje të temperaturave? Ja parashikimi i motit për sot 12 korrik 2019
12 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim ...
Telegraf | 12-Jul-2019 08:21
12 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim ...

Moti sot në Shqipëri
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga Veriperëndimi të cilat do të japin impakt në Shqipëri. Moti do të jetë me kthjellime në ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 08:10
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga Veriperëndimi të cilat do të japin impakt në Shqipëri. Moti do të jetë me kthjellime në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura mesatare. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 14° Celsius e deri në 27°C. Kryeqytetit do të ketë temperatura relativisht të larta, por edhe UV ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 07:56
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura mesatare. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 14° Celsius e deri në 27°C. Kryeqytetit do të ketë temperatura relativisht të larta, por edhe UV ...

Plane për plazh? Ja surprizat e motit
Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu. “Në Kuçovë era shënoi shpejtësi 30 metra për sekondë. Qarqet më të goditura ...
GazetaTema | 11-Jul-2019 17:57
Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu. “Në Kuçovë era shënoi shpejtësi 30 metra për sekondë. Qarqet më të goditura ...

Sot, mot me diell dhe vranësira
Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë gjatë ditës së sotme sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ...
Telegrafi | 12-Apr-2017 07:43
Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë gjatë ditës së sotme sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ...

Të dielën sërish shi/ E premtja dhe e shtuna, kohë e mirë për plazh
Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu.
Top Channel | 11-Jul-2019 15:29
Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu.

Paralajmërimi i meteorologëve për motin në bregdetin shqiptar: Sërish do të ketë stuhi
Sipas meteorologëve e shtuna në mbrëmje do të risjellë sërish erëra të forta dhe një tjetër stuhi. “Dita e nesërme deri në pasdite do vijojë me kthjellime, por pasditja në zonat veriore dhe lindore do të sjellë rrebeshe ...
InFokusi | 12-Jul-2019 12:14
Sipas meteorologëve e shtuna në mbrëmje do të risjellë sërish erëra të forta dhe një tjetër stuhi. “Dita e nesërme deri në pasdite do vijojë me kthjellime, por pasditja në zonat veriore dhe lindore do të sjellë rrebeshe ...

Paralajmërimi i meteorologëve në Shqipëri: Sërish ‘kaos’ nga moti në bregdet
Sipas meteorologëve e shtuna në mbrëmje do të risjellë sërish erëra të forta dhe një tjetër stuhi. “Dita e nesërme deri në pasdite do vijojë me kthjellime, por pasditja në zonat veriore dhe lindore do të sjellë rrebeshe ...
Gazeta Observer | 12-Jul-2019 11:49
Sipas meteorologëve e shtuna në mbrëmje do të risjellë sërish erëra të forta dhe një tjetër stuhi. “Dita e nesërme deri në pasdite do vijojë me kthjellime, por pasditja në zonat veriore dhe lindore do të sjellë rrebeshe ...

Alarm i nxehti, uragani stinor sjell temperatura deri 48 gradë Celsius
Frika ka mbërthyer 40 milion amerikanë ndërsa stuhia e parë sezonale pritet të mbërrijë në orët në vazhdim përgjatë bregut të Gjirit të Shteteve të Bashkuara. Nga Alabama në Texas 32.9 milionë njerëz janë lajmëruar nga ...
Lexo | 12-Jul-2019 10:18
Frika ka mbërthyer 40 milion amerikanë ndërsa stuhia e parë sezonale pritet të mbërrijë në orët në vazhdim përgjatë bregut të Gjirit të Shteteve të Bashkuara. Nga Alabama në Texas 32.9 milionë njerëz janë lajmëruar nga ...

Edhe në Shqipëri erëra, këto janë temperaturat për sot
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga Veriperëndimi të cilat do të japin impakt në Shqipëri. Moti do të jetë me kthjellime në ...
Zeri | 12-Jul-2019 09:25
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga Veriperëndimi të cilat do të japin impakt në Shqipëri. Moti do të jetë me kthjellime në ...

Moti sot pritet të mbajë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet ...
TetovaSot | 12-Jul-2019 09:11
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet ...

Moti, e premte 12 korrik 2019!
Kjo e premte do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në ...
Medial | 12-Jul-2019 09:09
Kjo e premte do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në ...

Moti sot
Shkup, 12 korrik – Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare, pasdite kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë paraqitje të shiut lokal. Temperatura e mëngjesit do të bie mes 8 dhe 15 gradë, ndërsa ...
Koha.mk | 12-Jul-2019 09:07
Shkup, 12 korrik – Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare, pasdite kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë paraqitje të shiut lokal. Temperatura e mëngjesit do të bie mes 8 dhe 15 gradë, ndërsa ...

Rriten temperaturat, afrohet shiu
12 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim ...
Lajmi i Fundit | 12-Jul-2019 09:03
12 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim ...

Ky është parashikimi i motit për të premten
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet ...
InFokusi | 12-Jul-2019 08:37
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet ...

Mos bëni plane për plazh në fundjavë, ja si pritet të jetë moti
Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu. “Në Kuçovë era shënoi shpejtësi 30 metra për sekondë. Qarqet më të goditura ...
Telegraf | 11-Jul-2019 16:46
Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu. “Në Kuçovë era shënoi shpejtësi 30 metra për sekondë. Qarqet më të goditura ...

Ulje temperaturash dhe shi, si pritet të jetë moti sot
Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Sipas asaj që raporton IGJEUM gjatë pasdites së nesërme në zona të kufizuara të qarqeve, ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 08:33
Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Sipas asaj që raporton IGJEUM gjatë pasdites së nesërme në zona të kufizuara të qarqeve, ...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë
Moti sot në Kosovë, e diel 16 prill 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në disa vende, gjithashtu gjatë ditës nuk do të mungojnë dhe intervalet me diell. Era do fryj nga Jug-Lindja 10 deri ...
EkonomiaOnline | 16-Apr-2017 10:02
Moti sot në Kosovë, e diel 16 prill 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në disa vende, gjithashtu gjatë ditës nuk do të mungojnë dhe intervalet me diell. Era do fryj nga Jug-Lindja 10 deri ...

Moti sot deri 25 gradë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot moti do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet ...
Gazeta Observer | 12-Jul-2019 08:19
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot moti do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved