ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:01

PS kërkon bashkitë për kryetarët e dalë nga 30 qershori, dorëzon 4 padi në Kolegjin Zgjedhor

PS kërkon bashkitë për kryetarët e dalë nga 30 qershori, dorëzon 4 padi në Kolegjin Zgjedhor
Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padi. PS kërkon shpërndarjen e mandateve për katër bashki, konkretisht për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Shpërndarja e mandateve për ...
Politiko | 12-Jul-2019 16:33
Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padi. PS kërkon shpërndarjen e mandateve për katër bashki, konkretisht për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Shpërndarja e mandateve për ...

PS-Kolegjit Zgjedhor: Shpërnda mandatet për këshillat bashkiakë!
Partia Socialiste ka dorëzuar plot katër padi në Kolegjin Zgjedhor sa i përket rezultateve të 30 Qershorit. Mësohet se mazhoranca kërkon shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiakë të Urës Vajgurore, Konispolit, ...
Gazeta Dita | 12-Jul-2019 16:28
Partia Socialiste ka dorëzuar plot katër padi në Kolegjin Zgjedhor sa i përket rezultateve të 30 Qershorit. Mësohet se mazhoranca kërkon shpërndarjen e mandateve për këshillat bashkiakë të Urës Vajgurore, Konispolit, ...

PS, padi në Kolegjin Zgjedhor për rezultatin e 30 Qershorit
PS dorëzon në Kolegj Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 Qershorit. Bëhet fjalë për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Partia Socialiste kërkon shpërndarjet e mandateve për 4 këshillat bashkiakë. Për ...
ABCNews | 12-Jul-2019 16:15
PS dorëzon në Kolegj Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 Qershorit. Bëhet fjalë për bashkitë Ura Vajgurore, Konispol, Devoll dhe Kuçovë. Partia Socialiste kërkon shpërndarjet e mandateve për 4 këshillat bashkiakë. Për ...

PS çon në Kolegjin Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 qershorit
TIRANË Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padit për rezultatin e 30 qershorin. Bëhet fjalë për mandatet për katër këshilla bashkiakë, për të cilat PS kërkon shpërndarjen. Konkretisht paditë janë për ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 16:07
TIRANË Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padit për rezultatin e 30 qershorin. Bëhet fjalë për mandatet për katër këshilla bashkiakë, për të cilat PS kërkon shpërndarjen. Konkretisht paditë janë për ...

PS çon në Kolegjin Zgjedhor 4 padi për rezultatin e 30 qershorit
Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padit për rezultatin e 30 qershorin. Bëhet fjalë për mandatet për katër këshilla bashkiakë, për të cilat PS kërkon shpërndarjen. Konkretisht paditë janë për ...
Lexo | 12-Jul-2019 16:14
Partia Socialiste ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor katër padit për rezultatin e 30 qershorin. Bëhet fjalë për mandatet për katër këshilla bashkiakë, për të cilat PS kërkon shpërndarjen. Konkretisht paditë janë për ...

PD: KQZ fsheh manipulimin e 30 qershorit, hapja e kutive teatër!
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...
Telegraf | 12-Jul-2019 16:07
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...

11 kutitë e Lezhës dalin të rregullta, reagojnë PS e PD
Debati në tryezën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për procesin e 30 Qershorit u transferua edhe në dy selitë e partive politike. Socialistët përmes Elisa Spiropalit thanë se KQZ i dha goditjen përfundimtare të ...
TV Klan | 12-Jul-2019 15:56
Debati në tryezën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për procesin e 30 Qershorit u transferua edhe në dy selitë e partive politike. Socialistët përmes Elisa Spiropalit thanë se KQZ i dha goditjen përfundimtare të ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë rrëzoi alibitë e Bashës si humbës serial
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që kishin votuar. ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 15:27
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që kishin votuar. ...

“Nuk u hap kutia sekrete”! PD: KQZ fsheh manipulimin, teatër!
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 14:45
Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit. Në një dalje për media, Kaso tha se KQZ nuk ka hapur kutinë e ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë rrëzoi alibitë e Bashës si humbës serial
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që kishin votuar. ...
Medial | 12-Jul-2019 15:35
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali reagoi pas përfundimit të rinumerimit të 11 kutive në Bashkinë e Lezhës ku nuk u gjeten parregullsi dhe mospërputhje mes votave ne kuti dhe numrit të atyre që kishin votuar. ...

KQZ hap 11 kuti në Lezhë, Ndreu: As edhe një votë më tepër, hapini të gjitha
Kryebashkiaku i ri i Lezhës, fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave të votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu thekson se nuk ka as edhe ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 14:12
Kryebashkiaku i ri i Lezhës, fitues në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave të votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu thekson se nuk ka as edhe ...

Rinumërimi i Lezhës/ Eduard Ndocaj: KQZ institucion kriminal
Pas përfundimit në KQZ të numërimit të votave në 11 KZAZ në bashkinë e Lezhës, i mënjëhershëm ka qënë reagimi nga “ankimuesi” Eduart Ndocaj, i cili përmes një video të shpërndarë në profilin e tij facebook, e ka ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 14:33
Pas përfundimit në KQZ të numërimit të votave në 11 KZAZ në bashkinë e Lezhës, i mënjëhershëm ka qënë reagimi nga “ankimuesi” Eduart Ndocaj, i cili përmes një video të shpërndarë në profilin e tij facebook, e ka ...

Spiropali: Rinumërimi në Lezhë tregon se procesi ka qenë perfekt. Alibia e ngritur për parregullsi në 30 qershor ka marrë një goditje përfundimtare
Ne nje deklarate te dhene per shtyp nga selia e PS, Elisa Spiropali ne cilesine e zedheneses se kryesise se PS, ka bere pubike faktet qe rrezojne te gjitha pretentimet e PD per tjetersim vote ne zgjedhjet e 30 ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 13:45
Ne nje deklarate te dhene per shtyp nga selia e PS, Elisa Spiropali ne cilesine e zedheneses se kryesise se PS, ka bere pubike faktet qe rrezojne te gjitha pretentimet e PD per tjetersim vote ne zgjedhjet e 30 ...

Rinumërimi në Lezhë/ Spiropali: U faktua humbja e Bashës
Ministrja Elisa Spropali në një deklaratë nga selia rozë reagoi për rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas votimeve të 30 qershorit. Rinumërimi sipas saj ishte i rregullt dhe tregoi edhe njëherë se humbës ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 13:10
Ministrja Elisa Spropali në një deklaratë nga selia rozë reagoi për rinumërimin e kutive në 11 qendra votimi në Lezhë pas votimeve të 30 qershorit. Rinumërimi sipas saj ishte i rregullt dhe tregoi edhe njëherë se humbës ...

Hapja e 11 kutive të Lezhës, PD: Teatër qesharak i 4 kamikazëve të Ramës
Partia Demokratike ka reaguar pas hapjes në Komisioni Qendror të Zgjedhjeve të kutive në 11 Qendra të Votimit të Bashkisë së Lezhës. Në një dalje për mediat, Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, ka ...
Lapsi | 12-Jul-2019 15:10
Partia Demokratike ka reaguar pas hapjes në Komisioni Qendror të Zgjedhjeve të kutive në 11 Qendra të Votimit të Bashkisë së Lezhës. Në një dalje për mediat, Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, ka ...

Pjerin Ndreu sfidon kundërshtarët politikë: Hapini të gjitha kutitë
Kryebashkiaku i ri i PS në Lezhë, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu shkruan në “Facebook” ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 12:21
Kryebashkiaku i ri i PS në Lezhë, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Pjerin Ndreu, ka reaguar pas hapjes së kutive të 11 qendrave votimit në këtë bashki nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndreu shkruan në “Facebook” ...

Përfundon rinumërimi për Lezhën, 4 vota më shumë Pjerin Ndreun
Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës.
Top Channel | 12-Jul-2019 11:19
Ka përfunduar rinumërimi i 11 qendrave të votimit në KQZ për bashkinë e Lezhës.

KQZ hap 11 kuti në Lezhë, PD: Hapja e këtyre kutive, manovra e radhës!
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar rinumërimin e 11 kutive të votimit në Qarkun e Lezhës por sipas këshilltarit ligjor të Partisë Demokratike Ivi Kaso, hapja e këtyre kutive ishte manovra e rradhës për të ...
RTSH | 12-Jul-2019 15:11
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar rinumërimin e 11 kutive të votimit në Qarkun e Lezhës por sipas këshilltarit ligjor të Partisë Demokratike Ivi Kaso, hapja e këtyre kutive ishte manovra e rradhës për të ...

Votat e Lezhës/ Nis hapja e kutive të 11 QV
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.
Top Channel | 12-Jul-2019 10:45
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur ditën e sotme hapjen e kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës.

30 qershori/ KQZ hap sot kutitë në 11 QV në Lezhë, pritet rinumërimi
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 09:05
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të hapë ditën e sotme kutitë e votimit në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës. Në mbledhjen e djeshme, KQZ miratoi kërkesën ankimore të Partisë Konservatore Albania për të rinumëruar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved