ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:01

KAS jep vendimin, Skenderbeu mbetet i pezulluar

KAS jep vendimin, Skenderbeu mbetet i pezulluar
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës, KAS, mesditën e kësaj të premte ka dhënë vendimin për Skenderbeun, duke lënë kështu në fuqi pezullimin 10 vjeçar të ekipit shqiptar nga kompeticionet europiane dhe gjobën prej 1 ...
Shenja | 12-Jul-2019 14:58
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës, KAS, mesditën e kësaj të premte ka dhënë vendimin për Skenderbeun, duke lënë kështu në fuqi pezullimin 10 vjeçar të ekipit shqiptar nga kompeticionet europiane dhe gjobën prej 1 ...

CAS merr vendimin: Skënderbeu 10 vjet jashtë Evropës! Por ka ende shpresë!
Ekipi i futbollit i Skënderbeut të Korçës ka marrë të premten një lajm shumë të keq. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë vendosi të lërë në fuqi vendimin e Apelit në çështjen e klubit të futbollit sportiv ...
RTSH | 12-Jul-2019 14:27
Ekipi i futbollit i Skënderbeut të Korçës ka marrë të premten një lajm shumë të keq. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë vendosi të lërë në fuqi vendimin e Apelit në çështjen e klubit të futbollit sportiv ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv lë në fuqi dënimin e UEFA-s për Skënderbeun
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka lënë në fuqi vendimin e UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut me 10 vite jashtë kupave të Europës dhe gjobë 1 mln euro. KAS bën të ditur se Skënderbeu është përgjegjës për manipulim ...
ABCNews | 12-Jul-2019 14:21
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka lënë në fuqi vendimin e UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut me 10 vite jashtë kupave të Europës dhe gjobë 1 mln euro. KAS bën të ditur se Skënderbeu është përgjegjës për manipulim ...

Zbardhet vendimi i KAS për Skënderbeun
Pritja e gjatë e Skënderbeut, ka marrë fund ditën e sotme duke qenë se nga Lozana ka ardhur vendimi përfundimtar që KAS-i ka marrë në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e ...
InfoSport.mk | 12-Jul-2019 13:51
Pritja e gjatë e Skënderbeut, ka marrë fund ditën e sotme duke qenë se nga Lozana ka ardhur vendimi përfundimtar që KAS-i ka marrë në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e ...

Shuhet shpresa për Skënderbeun, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim
Klubi Korçarë, shpresonte që të merrte një lajm të mirë nga Luzana. Por kjo gjë nuk ka ndodhur, shpresat e klubit janë shuar përfundimisht. Ditën e sotme CAS, ka marrë vendimin përfundimtarë mbi Skënderbeun duke e lënë ...
Lajmi i Fundit | 12-Jul-2019 13:51
Klubi Korçarë, shpresonte që të merrte një lajm të mirë nga Luzana. Por kjo gjë nuk ka ndodhur, shpresat e klubit janë shuar përfundimisht. Ditën e sotme CAS, ka marrë vendimin përfundimtarë mbi Skënderbeun duke e lënë ...

Arbitrazhi vendos si UEFA: Përjashtim 10 vjet dhe 1 mln euro gjobë Skënderbeut
Vendimi i plotë i Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS): “Gjykata arbitrazhit sportit ka hedhur poshtë apelimin nga klubi futbollit shqiptar Skënderbeu kundër vendimit të dhënë nga Komisioni i Apelit të UEFA-s më 26 ...
Illyriapress | 12-Jul-2019 13:49
Vendimi i plotë i Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS): “Gjykata arbitrazhit sportit ka hedhur poshtë apelimin nga klubi futbollit shqiptar Skënderbeu kundër vendimit të dhënë nga Komisioni i Apelit të UEFA-s më 26 ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv fundos Skënderbeun, 10 vite nuk luan në Evropë
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nuk e ka ndryshuar dënimin për klubin e Skënderbeut, duke i tronditur tifozët korçarë, që për 10 vitet e ardhshme nuk do të shikojnë skuadrën e tyre të zemrës të luajë në ...
Politiko | 12-Jul-2019 13:39
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nuk e ka ndryshuar dënimin për klubin e Skënderbeut, duke i tronditur tifozët korçarë, që për 10 vitet e ardhshme nuk do të shikojnë skuadrën e tyre të zemrës të luajë në ...

Zyrtare: Skënderbeu dënohet me 10 vite jashtë garave evropiane
Pritja e gjatë dhe shpresat për një vendim pozitiv nga CAS-i i Lozanës kanë marrë fund mesditën e sotme, pasi gjykata më e lartë sportive ka hedhur poshtë apelimin e Skënderbeut, duke lënë në fuqi pezullimin 10-vjeçar ...
Indeks Online | 12-Jul-2019 13:38
Pritja e gjatë dhe shpresat për një vendim pozitiv nga CAS-i i Lozanës kanë marrë fund mesditën e sotme, pasi gjykata më e lartë sportive ka hedhur poshtë apelimin e Skënderbeut, duke lënë në fuqi pezullimin 10-vjeçar ...

Tronditet Skënderbeu, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim
Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar. Untitled Kjo do të thotë se KAS le në ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 13:05
Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar. Untitled Kjo do të thotë se KAS le në ...

CAS ”shuplakë” të rëndë për Skënderbeun, lë në fuqi vendimin e UEFA-s
CAS më në fund ka marrë vendimin përfundimar në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë për Skënderbeun. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka dalë sot në një komunikatë për shtyp, ku edhe ka ...
Telegraf | 12-Jul-2019 13:30
CAS më në fund ka marrë vendimin përfundimar në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë për Skënderbeun. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka dalë sot në një komunikatë për shtyp, ku edhe ka ...

CAS i jep goditjen fatale Skënderbeut, lë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga Kupat e Europës
CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes. Me ane te nje komunikate te dites se ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 13:07
CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes. Me ane te nje komunikate te dites se ...

Dramë për një qytet, Skënderbeu merr goditjen fatale
Pritjes të gjatë i erdhi fundi. KAS ka bërë publike vendimin duke lënë në fuqi dënimin për përjashtimin me 10 vite të Skënderbeut nga kompeticionet Europiane… Një goditje fatale për futbollin shqiptar dhe për qytetin e ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 13:37
Pritjes të gjatë i erdhi fundi. KAS ka bërë publike vendimin duke lënë në fuqi dënimin për përjashtimin me 10 vite të Skënderbeut nga kompeticionet Europiane… Një goditje fatale për futbollin shqiptar dhe për qytetin e ...

CAS-i i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim për Skëndërbeun
CAS-i ka shtyer vendimin për Skëndërbeun. Janë shuar përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Evropë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit ...
Koha.mk | 12-Jul-2019 13:37
CAS-i ka shtyer vendimin për Skëndërbeun. Janë shuar përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Evropë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit ...

Arbitrazhi konfirmon Uefa-n: Skënderbeu 10 vjet jashtë Europës
Priteshin lajme te mira, por ne fakt 12 korriku rezultoi nje zhgenjim i madh per Skenderbeun. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur te leje ne fuqi vendimin e marre nga Uefa ne 2018 per denimin e klubit korcar me 10 ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 13:08
Priteshin lajme te mira, por ne fakt 12 korriku rezultoi nje zhgenjim i madh per Skenderbeun. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur te leje ne fuqi vendimin e marre nga Uefa ne 2018 per denimin e klubit korcar me 10 ...

Vendimi i KAS “fik” Skënderbeun, korçarët përjashtohen 10 vjet nga Kupat e Europës
Pritjes të gjatë i erdhi fundi. KAS ka bërë publike vendimin duke lënë në fuqi dënimin për përjashtimin me 10 vite të Skënderbeut nga kompeticionet Europiane. Skënderbeu është fajtor për fiksim rezultatesh, teksa është ...
Lexo | 12-Jul-2019 13:34
Pritjes të gjatë i erdhi fundi. KAS ka bërë publike vendimin duke lënë në fuqi dënimin për përjashtimin me 10 vite të Skënderbeut nga kompeticionet Europiane. Skënderbeu është fajtor për fiksim rezultatesh, teksa është ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv konfirmoi dënimin e Skëndërbeut
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë pak kohë më parë nga UEFA. Megjithëse besimi në ...
Alsat-M | 12-Jul-2019 13:33
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë pak kohë më parë nga UEFA. Megjithëse besimi në ...

CAS rrëzon Skënderbeun
Skënderbeu do të vuajë deri në fund dënimin e dhënë nga UEFA për trukim ndeshjesh. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv la të pandryshuar vendimin për 10 vjet përjashtim nga Kupat e Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Në ...
TV Klan | 12-Jul-2019 13:17
Skënderbeu do të vuajë deri në fund dënimin e dhënë nga UEFA për trukim ndeshjesh. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv la të pandryshuar vendimin për 10 vjet përjashtim nga Kupat e Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Në ...

Tërmet në futbollin shqiptar, ja çfarë pritet të ndodhë me Skënderbeun
Pas vendimit të KAS-it, i cili la në fuqi dënimin me 10 vite të Skënderbeut si dhe një gjobë prej 1 milionë euro, në klubin korçar priten ndryshime rrënjësore. Varianti i parë është që Takaj të bëjë një sforco ekonomike ...
Kosova Sot | 12-Jul-2019 13:31
Pas vendimit të KAS-it, i cili la në fuqi dënimin me 10 vite të Skënderbeut si dhe një gjobë prej 1 milionë euro, në klubin korçar priten ndryshime rrënjësore. Varianti i parë është që Takaj të bëjë një sforco ekonomike ...

Kryetarit të “Dardanëve” dhe të akuzuarit tjetër u refuzohet marrëveshja për pranim fajësie, të tjerët deklarohen të pafajshëm
CAS ka lënë në fuqi dënimin për ekipin e Skënderbeut. Vendimi u publikua në sajtin zyrtar të klubit dhe korçarët do të mbeten të dënuar për 10 vite përjashtim nga UEFA dhe me 1 milion euro gjobë. Vendimi u publikua në ...
GazetaBlic | 12-Jul-2019 13:30
CAS ka lënë në fuqi dënimin për ekipin e Skënderbeut. Vendimi u publikua në sajtin zyrtar të klubit dhe korçarët do të mbeten të dënuar për 10 vite përjashtim nga UEFA dhe me 1 milion euro gjobë. Vendimi u publikua në ...

Zyrtare: CAS merr vendim për Skënderbeun
Njëra nga skuadrat më të suksesshme në futbollin shqiptar, Skënderbeu sot ka marr një goditje të madhe nga CAS aty ku e kishte bërë apelin për t’ja hequr dënimin për 10 vjet të dhënë nga FIFA për mospjesëmarrje në garat ...
Zeri | 12-Jul-2019 13:17
Njëra nga skuadrat më të suksesshme në futbollin shqiptar, Skënderbeu sot ka marr një goditje të madhe nga CAS aty ku e kishte bërë apelin për t’ja hequr dënimin për 10 vjet të dhënë nga FIFA për mospjesëmarrje në garat ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved