ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:52

DASH: Shqipëria vendi më i korruptuar i Ballkanit; vështirësi për investitorët e huaj

DASH: Shqipëria vendi më i korruptuar i Ballkanit; vështirësi për investitorët e huaj
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin më të fundit, rreth klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019, ka nënvizuar se Shqipëria është vendi më i korruptuar i Ballkanit, me mungesë të theksuar të ...
Monitor | 12-Jul-2019 11:46
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin më të fundit, rreth klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019, ka nënvizuar se Shqipëria është vendi më i korruptuar i Ballkanit, me mungesë të theksuar të ...

“Korrupsion, krimi i organizuar!!!” DASH shuplakë Ramës: Vendi lëngon në thatësirën ekonomike
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...
Standard | 12-Jul-2019 11:10
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...

E zbardh ish-deputetja e PD/ Raporti i DASH: Shqipëria probleme me PPP-të, problem e drejta e pronës
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...
Standard | 12-Jul-2019 11:09
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...

RAPORTI/ Amerikanët, një shuplakë Ramës: klima e biznesit, e vështirë
Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët e huaj ...
Tesheshi | 12-Jul-2019 10:20
Ka qenë një shuplakë për qeverinë “Rama” raporti më i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit-DASH mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Dhe në pjesën për Shqipërinë, në raport thuhet se investitorët e huaj ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Zëri i Amerikën shënon se në pjesën për Shqipërinë, vlerësohet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, ...
RTSH | 12-Jul-2019 10:07
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Zëri i Amerikën shënon se në pjesën për Shqipërinë, vlerësohet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Zeri | 12-Jul-2019 09:53
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

“Shihet si vendi më i korruptuar në Ballkan” DASH “shuplakë” qeverisë me raportin mbi klimën e investimeve
“Indeksi i Transparency International i Perceptimit të Korrupsionit 2018 renditi Shqipërinë në vendin e 99 nga 180 shtete, një rënie prej tetë vendesh nga viti 2017. Rrjedhimisht, Shqipëria tani perceptohet si vendi më ...
Ina-Online | 12-Jul-2019 09:39
“Indeksi i Transparency International i Perceptimit të Korrupsionit 2018 renditi Shqipërinë në vendin e 99 nga 180 shtete, një rënie prej tetë vendesh nga viti 2017. Rrjedhimisht, Shqipëria tani perceptohet si vendi më ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Top Channel | 12-Jul-2019 08:19
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e kriminalizuar e qeverisë Rama
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 07:20
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
TetovaSot | 12-Jul-2019 09:35
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Klima e biznesit,DASH:Problemet që hasin investitorët në Shqipëri
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 21:57
Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH thotë se investitorët e huaj përmendin si problem kryesor korrupsionin. Në raport nënvizohet se për investitorët e ...

DASH: Shqipëria – vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Portalb | 12-Jul-2019 09:33
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

Investimet e huaja, Tabaku: Do zhbëjmë mentalitetin anti-biznes
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...
BalkanWeb | 11-Jul-2019 19:27
Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku shkruan në “Facebook” se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se në raport cito0hen një sërë problematikash që ka vendi ynë, duke përfshirë ...

Titujt kryesor ekonomikë të shtypit të shkruar – E Premte, 12 Korrik 2019
PANORAMA Harta e pronës, çmimet për 25 zonat e Tiranës “Vendi më i korruptuar në Ballkan”, raporti i SHBA kritika qeverisë për PPP dhe investimet e huaja Gjyqtarët padisin shtetin për pasaportat diplomatike Shqipëria ...
ScanTv | 12-Jul-2019 09:25
PANORAMA Harta e pronës, çmimet për 25 zonat e Tiranës “Vendi më i korruptuar në Ballkan”, raporti i SHBA kritika qeverisë për PPP dhe investimet e huaja Gjyqtarët padisin shtetin për pasaportat diplomatike Shqipëria ...

Petrit Vasili: Raporti i DASH, tregon fytyrën e vërtetë të kriminalizuar të qeverisë së Ramës
Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan i Shtetit ...
Telegraf | 11-Jul-2019 22:06
Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook. “Departamenti Amerikan i Shtetit ...

Raporti i DASH/ “Korrupsion, presion politik, ndryshim i pakonsultuar i ligjeve, kalim i ligjeve klienteliste”
Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se raporti është një ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 09:21
Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se raporti i DASH zbulon një sërë arsyesh se përse shqiptarët vuajnë. Tabaku thekson se raporti është një ...

Raporti i DASH/ Ilir Demalia: A doni më për Rilindjen e Skënderbeut dhe Mamicës?!
Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria ...
Telegraf | 11-Jul-2019 21:52
Departamenti i Shtetit publikoi një tjetër raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri. Ditën e sotme u publikua raporti për Klimën e Investimeve në Botë. Sa i përket Shqipërisë, në raport thuhet se Shqipëria ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Në vitin 2016, qeveria shqiptare miratoi ndryshime gjithëpërfshirëse kushtetuese për të reformuar sistemin gjyqësor të vendit dhe për të përmirësuar sundimin e ligjit. Zbatimi i reformës së gjyqësorit është në vazhdim e ...
Lajminet | 12-Jul-2019 09:13
Në vitin 2016, qeveria shqiptare miratoi ndryshime gjithëpërfshirëse kushtetuese për të reformuar sistemin gjyqësor të vendit dhe për të përmirësuar sundimin e ligjit. Zbatimi i reformës së gjyqësorit është në vazhdim e ...

‘Vendi më i korruptuar’/ DASH shuplakë Ramës: Shqipëria lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...
Telegraf | 11-Jul-2019 20:16
Departamentit Amerikan i Shtetit i jep një tjetër shuplakë kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Në raportin e vitit 2019 mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri, DASH e cilëson si problematikë këtë klimë, duke ...

Raporti i DASH/ Jorida Tabaku: Opozita zotohet që do të zhbëjë këtë mentalitet anti-biznes, që sulmon investitorin e huaj
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit, mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri në vitin 2019, që e cilëson si problematikë këtë klimë, citon se ...
Telegraf | 11-Jul-2019 19:53
Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, duke komentuar raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit, mbi Klimën e Investimeve në Shqipëri në vitin 2019, që e cilëson si problematikë këtë klimë, citon se ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved