ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 15:24

Spahiu: Raporti i DASH dramatik, zgjidhja zgjedhje të ndershme

Spahiu: Raporti i DASH dramatik, zgjidhja zgjedhje të ndershme
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një deklarate për mediat tha se raporti i DASH ishte dramatik dhe këmbanë alarmi për Shqipërinë. Spahiu deklaroi se zgjidhja e vetme për vendin mbeten zgjedhjet e ndershme ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:02
Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu me anë të një deklarate për mediat tha se raporti i DASH ishte dramatik dhe këmbanë alarmi për Shqipërinë. Spahiu deklaroi se zgjidhja e vetme për vendin mbeten zgjedhjet e ndershme ...

Berisha pas raportit të DASH: Ja sa miliardë euro humbëm nga Rama
Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan me tone të ashpra në “Facebook” se Shqipëria e shtetit të mafias së drogës është një vend i mallkuar dhe i ndaluar për investimet e huaja. Berisha rendit disa nga arsyet kryesore që ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 15:01
Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan me tone të ashpra në “Facebook” se Shqipëria e shtetit të mafias së drogës është një vend i mallkuar dhe i ndaluar për investimet e huaja. Berisha rendit disa nga arsyet kryesore që ...

DASH: Korrupsioni, pengesa kryesor e të bërit biznes në Kosovë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 16:11
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

DASH: Përkeqësohet klima e biznesit nga korrupsioni e mungesa e transparencës
“Shqipëria klasifikohet vend i vështirë për të bërë biznes”. Ky eshte perfundimi i raportit te Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Si shkaqe kryesore përmenden korrupsioni ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 15:17
“Shqipëria klasifikohet vend i vështirë për të bërë biznes”. Ky eshte perfundimi i raportit te Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Si shkaqe kryesore përmenden korrupsioni ...

SHBA tregon ‘shtetin brenda shtetit’ që ka instaluar Rama në Shqipëri: Si i kanë kapur pasuritë e vendit!
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasuritë e vendit tonë. Atë që ...
Telegraf | 12-Jul-2019 12:22
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasuritë e vendit tonë. Atë që ...

Raporti i Departamentit amerikan të Shtetit mbi Kosovën: Korrupsioni pengesë në të bërit biznes, gjykatat të ndikuara politikisht
Rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, janë duke u sfiduar nga shumë faktorë përfshirë shkallën e lartë të korrupsionit. Kështu është theksuar në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit të lëshuar ...
Klan Kosova | 12-Jul-2019 16:11
Rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, janë duke u sfiduar nga shumë faktorë përfshirë shkallën e lartë të korrupsionit. Kështu është theksuar në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit të lëshuar ...

Raporti amerikan për biznesin në Kosovë: Korrupsioni i përhapur, gjykatat s’i dënojnë individët e profilit të lartë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Gazeta Monitor | 12-Jul-2019 16:07
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

DASH: Korrupsioni po e sfidon zhvillimin ekonomik të Kosovës
Departamentit amerikan i Shtetit ka publikuar raportin mbi klimën e biznesit në botë. Në pjesën për Kosovën, theksohet se bizneset vendore dhe ndërkombëtare e citojnë rregullisht korrupsionin, si një nga pengesat më të ...
Radio Evropa e Lire | 12-Jul-2019 15:48
Departamentit amerikan i Shtetit ka publikuar raportin mbi klimën e biznesit në botë. Në pjesën për Kosovën, theksohet se bizneset vendore dhe ndërkombëtare e citojnë rregullisht korrupsionin, si një nga pengesat më të ...

Raporti amerikan në Kosovë: Korrupsioni i përhapur, gjykatat s’i dënojnë individët e profilit të lartë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
InFokusi | 12-Jul-2019 15:45
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

Raporti amerikan për biznesin në Kosovë: Korrupsioni i përhapur, gjykatat s’i dënojnë individët e profilit të lartë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Arbresh | 12-Jul-2019 15:40
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Indeks Online | 12-Jul-2019 15:40
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

Raporti amerikan për biznesin në Kosovë: Korrupsioni i përhapur, gjykatat s’i dënojnë individët e profilit të lartë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 15:35
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë
Në raport thuhet se megjithëse është vendi më i ri dhe më i varfër në Evropë, Kosova ka shënuar rritje pozitive ekonomike prej 4 për qind mesatarisht gjatë dekadës së fundit. Patundshmëritë janë tërheqësit më të mëdhenj ...
Lajminet | 12-Jul-2019 15:26
Në raport thuhet se megjithëse është vendi më i ri dhe më i varfër në Evropë, Kosova ka shënuar rritje pozitive ekonomike prej 4 për qind mesatarisht gjatë dekadës së fundit. Patundshmëritë janë tërheqësit më të mëdhenj ...

DASH ‘godet’ fort institucionet e Kosovës
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Gazeta Observer | 12-Jul-2019 15:22
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

DASH: Shqipëria vendi më i korruptuar i Ballkanit; vështirësi për investitorët e huaj
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin më të fundit, rreth klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019, ka nënvizuar se Shqipëria është vendi më i korruptuar i Ballkanit, me mungesë të theksuar të ...
Monitor | 12-Jul-2019 11:46
Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin më të fundit, rreth klimës së Investimeve në Shqipëri për Vitin 2019, ka nënvizuar se Shqipëria është vendi më i korruptuar i Ballkanit, me mungesë të theksuar të ...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...
Top Channel | 12-Jul-2019 08:19
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e huaj përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën ...

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...
Zeri Amerikes | 12-Jul-2019 14:04
Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019, thuhet se me gjithë përparimet, rritja ekonomike e Kosovës dhe tërheqja e investimeve, sfidohen nga shumë faktorë përfshirë ...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e kriminalizuar e qeverisë Rama
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 07:20
Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar, pas raportit të DASH, ku flitet për klimën e biznesit në vendin tonë. Vasili shkëput një pjesë të raportit dhe thotë se në të duket qartë fytyra e kriminalizuar e qeverisë së ...

DASH “nxin” klimën e investimeve – Korrupsion dhe favorizime kompanive të lidhura me politikën, problem PPP-të
Në sytë e investitorëve të huaj, Shqipëria mbetet një vend i vështirë për të bërë biznes. Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e investimeve ne vendin tonë, pasqyron raportimet e investitorë, të cilët ...
ScanTv | 12-Jul-2019 12:49
Në sytë e investitorëve të huaj, Shqipëria mbetet një vend i vështirë për të bërë biznes. Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e investimeve ne vendin tonë, pasqyron raportimet e investitorë, të cilët ...

SHBA tregon 'shtetin brenda shtetit' që ka instaluar Rama në Shqipëri: Si i kanë kapur pasuritë e vendit!
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasurit e vendit tonë. Atë që ...
Gazeta55 | 12-Jul-2019 12:22
Raporti i fundit i Departamenti Amerikan të Shtetit për investimet në Shqipëri duke ju referuar vetëm vitit 2019, jep një panoramë tronditëse për atë që po ndodh me ekonominë, financat dhe pasurit e vendit tonë. Atë që ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved