ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 16:01

A do e braktisë “Skënderbeun” pas vendimit të KAS, flet Presidenti Takaj Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar...

A do e braktisë “Skënderbeun” pas vendimit të KAS, flet Presidenti Takaj Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar...
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. Lexoni edhe: Roman dashurie: Mbrojtësi (33) “Jam i shokuar, jo vetëm ...
Kosova Sot | 12-Jul-2019 16:31
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. Lexoni edhe: Roman dashurie: Mbrojtësi (33) “Jam i shokuar, jo vetëm ...

A do e braktisë “Skënderbeun” pas vendimit të KAS, flet Presidenti Takaj
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. “Jam i shokuar, jo vetëm unë si president, por studio ligjore dhe të ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 16:11
Një “bombë” në shtëpinë e Skënderbeut. Vendimi i sotëm ka tronditur pa masë korçarët, por presidenti Ardjan Takaj gjen kurajo për të vazhduar betejën. “Jam i shokuar, jo vetëm unë si president, por studio ligjore dhe të ...

ZYRTARE: CAS vendos për Skënderbeun
Një vit më parë Skënderbeu kërkoi nga KAS që të hiqej ky dënim duke u mbrojtur me faktin se nuk kishte prova te mjaftueshme për të vërtetuar këtë gjë. Korçaret u përfaqësuan në Lozanë për këtë çështje nga një zyrë ...
Lajminet | 12-Jul-2019 16:04
Një vit më parë Skënderbeu kërkoi nga KAS që të hiqej ky dënim duke u mbrojtur me faktin se nuk kishte prova te mjaftueshme për të vërtetuar këtë gjë. Korçaret u përfaqësuan në Lozanë për këtë çështje nga një zyrë ...

Zyrtare: Skënderbeu dënohet me 10 vjet jashtë Evropës dhe 1 mln euro për kurdisje të ndeshjeve Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...
Kosova Sot | 12-Jul-2019 15:48
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...

KAS lë në fundi vendimin e UEFA, Skënderbeu 10 vjet pezullim nga Kupat e Europës
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut. Kjo do të thotë që KAS lë në fuqi dënimin e dhënë nga UEFA për klubin korçar, i cili e ka dënuar me ...
Dritare | 12-Jul-2019 15:45
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut. Kjo do të thotë që KAS lë në fuqi dënimin e dhënë nga UEFA për klubin korçar, i cili e ka dënuar me ...

Zyrtare: Skënderbeu dënohet me 10 vjet jashtë Evropës dhe 1 mln euro për kurdisje të ndeshjeve
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...
Gazeta Express | 12-Jul-2019 15:33
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s, të marrë në 29 mars, që e shpalli fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në ...

Shuhen shpresat për pjesëmarrje të Skënderbeut në garat ndërkombëtare
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë kohë më parë nga UEFA. Megjithëse besimi në kampin ...
EkonomiaOnline | 12-Jul-2019 15:28
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë kohë më parë nga UEFA. Megjithëse besimi në kampin ...

Vendimi i CAS-it: Konfirmohet dënimi i UEFA-s, Skënderbeu mbetet jashtë Evropës për 10 vjet
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në Kupat e ...
Telegrafi | 12-Jul-2019 15:13
Nëpërmjet një relacioni zyrtar, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lajmëruar ditën e premte se le ne fuqi vendimin e UEFA-s i marrë në 29 mars, që bën fajtor Skënderbeun për disa ndeshje të kurdisura në Kupat e ...

Shuhen shpresat për pjesëmarrje të Skënderbeut në garat ndërkombëtare
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë kohë më parë nga UEFA. Megjithëse besimi në kampin ...
Klan Kosova | 12-Jul-2019 15:22
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur që të lë në fuqi dënimin për të përjashtuar Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet Europiane, dënim ky i dhënë kohë më parë nga UEFA. Megjithëse besimi në kampin ...

Tronditet Skënderbeu, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim
Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar. Untitled Kjo do të thotë se KAS le në ...
BalkanWeb | 12-Jul-2019 13:05
Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar. Untitled Kjo do të thotë se KAS le në ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv lë në fuqi dënimin e UEFA-s për Skënderbeun
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka lënë në fuqi vendimin e UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut me 10 vite jashtë kupave të Europës dhe gjobë 1 mln euro. KAS bën të ditur se Skënderbeu është përgjegjës për manipulim ...
ABCNews | 12-Jul-2019 14:21
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka lënë në fuqi vendimin e UEFA-s, për dënimin e Skënderbeut me 10 vite jashtë kupave të Europës dhe gjobë 1 mln euro. KAS bën të ditur se Skënderbeu është përgjegjës për manipulim ...

CAS i jep goditjen fatale Skënderbeut, lë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga Kupat e Europës
CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes. Me ane te nje komunikate te dites se ...
GazetaTema | 12-Jul-2019 13:07
CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe kishin kryer ne Kupat e Europes. Me ane te nje komunikate te dites se ...

KAS jep vendimin, Skenderbeu mbetet i pezulluar
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës, KAS, mesditën e kësaj të premte ka dhënë vendimin për Skenderbeun, duke lënë kështu në fuqi pezullimin 10 vjeçar të ekipit shqiptar nga kompeticionet europiane dhe gjobën prej 1 ...
Shenja | 12-Jul-2019 14:58
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës, KAS, mesditën e kësaj të premte ka dhënë vendimin për Skenderbeun, duke lënë kështu në fuqi pezullimin 10 vjeçar të ekipit shqiptar nga kompeticionet europiane dhe gjobën prej 1 ...

CAS ”shuplakë” të rëndë për Skënderbeun, lë në fuqi vendimin e UEFA-s
CAS më në fund ka marrë vendimin përfundimar në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë për Skënderbeun. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka dalë sot në një komunikatë për shtyp, ku edhe ka ...
Telegraf | 12-Jul-2019 13:30
CAS më në fund ka marrë vendimin përfundimar në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë për Skënderbeun. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka dalë sot në një komunikatë për shtyp, ku edhe ka ...

CAS merr vendimin: Skënderbeu 10 vjet jashtë Evropës! Por ka ende shpresë!
Ekipi i futbollit i Skënderbeut të Korçës ka marrë të premten një lajm shumë të keq. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë vendosi të lërë në fuqi vendimin e Apelit në çështjen e klubit të futbollit sportiv ...
RTSH | 12-Jul-2019 14:27
Ekipi i futbollit i Skënderbeut të Korçës ka marrë të premten një lajm shumë të keq. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë vendosi të lërë në fuqi vendimin e Apelit në çështjen e klubit të futbollit sportiv ...

Arbitrazhi konfirmon Uefa-n: Skënderbeu 10 vjet jashtë Europës
Priteshin lajme te mira, por ne fakt 12 korriku rezultoi nje zhgenjim i madh per Skenderbeun. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur te leje ne fuqi vendimin e marre nga Uefa ne 2018 per denimin e klubit korcar me 10 ...
VizionPlus | 12-Jul-2019 13:08
Priteshin lajme te mira, por ne fakt 12 korriku rezultoi nje zhgenjim i madh per Skenderbeun. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur te leje ne fuqi vendimin e marre nga Uefa ne 2018 per denimin e klubit korcar me 10 ...

Zbardhet vendimi i KAS për Skënderbeun
Pritja e gjatë e Skënderbeut, ka marrë fund ditën e sotme duke qenë se nga Lozana ka ardhur vendimi përfundimtar që KAS-i ka marrë në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e ...
InfoSport.mk | 12-Jul-2019 13:51
Pritja e gjatë e Skënderbeut, ka marrë fund ditën e sotme duke qenë se nga Lozana ka ardhur vendimi përfundimtar që KAS-i ka marrë në lidhje me dënimin 10-vjeçar që UEFA kishte dhënë. Ashtu siç edhe pritej, Gjykata e ...

Shuhet shpresa për Skënderbeun, KAS i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim
Klubi Korçarë, shpresonte që të merrte një lajm të mirë nga Luzana. Por kjo gjë nuk ka ndodhur, shpresat e klubit janë shuar përfundimisht. Ditën e sotme CAS, ka marrë vendimin përfundimtarë mbi Skënderbeun duke e lënë ...
Lajmi i Fundit | 12-Jul-2019 13:51
Klubi Korçarë, shpresonte që të merrte një lajm të mirë nga Luzana. Por kjo gjë nuk ka ndodhur, shpresat e klubit janë shuar përfundimisht. Ditën e sotme CAS, ka marrë vendimin përfundimtarë mbi Skënderbeun duke e lënë ...

Arbitrazhi vendos si UEFA: Përjashtim 10 vjet dhe 1 mln euro gjobë Skënderbeut
Vendimi i plotë i Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS): “Gjykata arbitrazhit sportit ka hedhur poshtë apelimin nga klubi futbollit shqiptar Skënderbeu kundër vendimit të dhënë nga Komisioni i Apelit të UEFA-s më 26 ...
Illyriapress | 12-Jul-2019 13:49
Vendimi i plotë i Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS): “Gjykata arbitrazhit sportit ka hedhur poshtë apelimin nga klubi futbollit shqiptar Skënderbeu kundër vendimit të dhënë nga Komisioni i Apelit të UEFA-s më 26 ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv fundos Skënderbeun, 10 vite nuk luan në Evropë
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nuk e ka ndryshuar dënimin për klubin e Skënderbeut, duke i tronditur tifozët korçarë, që për 10 vitet e ardhshme nuk do të shikojnë skuadrën e tyre të zemrës të luajë në ...
Politiko | 12-Jul-2019 13:39
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nuk e ka ndryshuar dënimin për klubin e Skënderbeut, duke i tronditur tifozët korçarë, që për 10 vitet e ardhshme nuk do të shikojnë skuadrën e tyre të zemrës të luajë në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved