ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:03

Serbia planifikon ‘katastrofë humanitare’ në Kosovë

Serbia planifikon ‘katastrofë humanitare’ në Kosovë
Autoritet serbe kanë planifikuar "katastrofë humanitare" në veri të Kosovës, duke u kërkuar bizneseve ushqimore dhe barnatoreve largimin e të gjitha mallrave nga vitrinat.
Top Channel | 27-Jun-2019 02:19
Autoritet serbe kanë planifikuar "katastrofë humanitare" në veri të Kosovës, duke u kërkuar bizneseve ushqimore dhe barnatoreve largimin e të gjitha mallrave nga vitrinat.

Beogradi alarmon për gjendjen në veri, Prishtina: Gjithçka është inskenim
Nga Nadie Ahmeti, Rel Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga Prishtina ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 15:49
Nga Nadie Ahmeti, Rel Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga Prishtina ...

Ismaili thotë se s’ka krizë të barnave në veri: Vuçiq po manipulon me serbët e Kosovës
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 20:04
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe (Video)
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 19:22
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...

Ministri serb: Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Lajiç tha se Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë, së paku me ushqimet bazike. “Në mëngjes, na njoftuan se ka mungesë me qumësht, ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 12:14
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Lajiç tha se Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë, së paku me ushqimet bazike. “Në mëngjes, na njoftuan se ka mungesë me qumësht, ...

Sinjale paqeje?! I hiqet ndalesa Gjuriç, të premten në Kosovë
Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviç, të premten pritet të vizitojnë Kosovën. Zyrtarëve serbë, Gjuriçit dhe Sarceviçit iu është aprovuar kërkesa ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 10:22
Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviç, të premten pritet të vizitojnë Kosovën. Zyrtarëve serbë, Gjuriçit dhe Sarceviçit iu është aprovuar kërkesa ...

Një tjetër lider serb paralajmëron futjen e mallrave të tyre në Kosovë javën tjetër
Ai është shprehur se duhet të gjindet një mënyrë që të futen mallra dhe ushqim bazë në Kosovë nga Serbia. “Qeveria duhet urgjentisht t’i përgjigjet popullatës duke marrë gjithçka që u nevojitet dhe të ndërkombëtarizohet ...
Lajminet | 26-Jun-2019 23:29
Ai është shprehur se duhet të gjindet një mënyrë që të futen mallra dhe ushqim bazë në Kosovë nga Serbia. “Qeveria duhet urgjentisht t’i përgjigjet popullatës duke marrë gjithçka që u nevojitet dhe të ndërkombëtarizohet ...

MPJ tregon nëse i dha leje Gjuriqit për të vizituar Kosovën
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...
Albportali | 26-Jun-2019 22:27
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...

Kërcënimet e Serbisë për futje të mallrave në Kosovë, Dogana: Nuk ka pasur tentime
Kjo deklaratë e saj vjen në vazhdën e propagandës së inskenimit të një krize humanitare në veri të Kosovës, shkruan . Bërnabiq gjithashtu është shprehur se shpreson në Bashkësinë Ndërkomëtare t’i kushtojë më shumë ...
Lajminet | 26-Jun-2019 22:21
Kjo deklaratë e saj vjen në vazhdën e propagandës së inskenimit të një krize humanitare në veri të Kosovës, shkruan . Bërnabiq gjithashtu është shprehur se shpreson në Bashkësinë Ndërkomëtare t’i kushtojë më shumë ...

MPJ tregon nëse i dha leje Gjuriqit për të vizituar Kosovën
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...
Gazeta Observer | 26-Jun-2019 21:11
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...

MPJ tregon nëse i dha leje Gjuriqit për të vizituar Kosovën
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...
Indeks Online | 26-Jun-2019 20:48
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...

Ismaili thotë se s’ka krizë të barnave në veri: Vuçiq po manipulon me serbët e Kosovës
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...
Medial | 26-Jun-2019 20:41
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...

Ismaili: S’ka krizë të barnave në veri, Vuçiq po manipulon me serbët e Kosovës
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...
Gazeta Observer | 26-Jun-2019 20:40
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...

Ismaili: S’ka mungesë barnash në veri, Serbia po krijon krizë artificiale
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...
InFokusi | 26-Jun-2019 20:25
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...

Veri, Vuçiq kritikon Haradinajn
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...
EkonomiaOnline | 26-Jun-2019 20:16
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...

Veri, Vuçiq kritikon Haradinajn (VIDEO)
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...
Klan Kosova | 26-Jun-2019 20:12
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...

Beogradi simulon “krizën humanitare” në veri të Kosovës, Prishtina e quan “inskenim” të Beogradit
Prishtinë, 26 qershor 2019 – Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga ...
Illyriapress | 26-Jun-2019 20:02
Prishtinë, 26 qershor 2019 – Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga ...

Ismaili: S’ka mungesë barnash në veri, Serbia po krijon krizë artificiale
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...
Gazeta Monitor | 26-Jun-2019 19:57
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, tha se nuk nevojë për alarm sepse s’ka asnjë krizë të barnave në veri të Kosovës, si dhe se është duke u tentuar që nga ana e Qeverisë serbe të krijohet një krizë artificiale. “Që ...

Serbia, skenar për krizë në veri të Kosovës
Shtatë muaj pas vendosjes së taksës 100 përqind mbi mallrat nga Serbia, Beogradi zyrtar ka ndërmarrë një iniciative për boshatisjen e dyqaneve në katër komuna në veri të Kosovës të banuara nga serbë. Mediat kosovare ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 11:06
Shtatë muaj pas vendosjes së taksës 100 përqind mbi mallrat nga Serbia, Beogradi zyrtar ka ndërmarrë një iniciative për boshatisjen e dyqaneve në katër komuna në veri të Kosovës të banuara nga serbë. Mediat kosovare ...

Skenari serb për katastrofë humanitare, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...
Gazeta Monitor | 26-Jun-2019 19:57
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved