ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 08:43

Serbia planifikon ‘katastrofë humanitare’ në Kosovë

Serbia planifikon ‘katastrofë humanitare’ në Kosovë
Autoritet serbe kanë planifikuar "katastrofë humanitare" në veri të Kosovës, duke u kërkuar bizneseve ushqimore dhe barnatoreve largimin e të gjitha mallrave nga vitrinat.
Top Channel | 27-Jun-2019 02:19
Autoritet serbe kanë planifikuar "katastrofë humanitare" në veri të Kosovës, duke u kërkuar bizneseve ushqimore dhe barnatoreve largimin e të gjitha mallrave nga vitrinat.

Beogradi alarmon për gjendjen në veri, Prishtina: Gjithçka është inskenim
Nga Nadie Ahmeti, Rel Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga Prishtina ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 15:49
Nga Nadie Ahmeti, Rel Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga Prishtina ...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe (Video)
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 19:22
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...

Ministri serb: Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Lajiç tha se Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë, së paku me ushqimet bazike. “Në mëngjes, na njoftuan se ka mungesë me qumësht, ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 12:14
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Lajiç tha se Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë, së paku me ushqimet bazike. “Në mëngjes, na njoftuan se ka mungesë me qumësht, ...

Nga 25 cent, çmimi i bukës në veri rritet në 50 cent
Çmimi i bukës në veri të Mitrovicës nga 25 cent, është rritur në 50 cent ajo pa aditiv, dhe 40 cent ajo me aditiv. Kështu janë deklaruar për arbresh.info në një furrë buke. “Kemi mungesë të qumështit dhe produkteve të ...
Gazeta Observer | 27-Jun-2019 13:59
Çmimi i bukës në veri të Mitrovicës nga 25 cent, është rritur në 50 cent ajo pa aditiv, dhe 40 cent ajo me aditiv. Kështu janë deklaruar për arbresh.info në një furrë buke. “Kemi mungesë të qumështit dhe produkteve të ...

Gjuriq: Qëllimi i Prishtinës është eksodi i serbëve
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...
Portalb | 27-Jun-2019 13:50
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...

Gjuriq: Qëllimi i Prishtinës është eksodi i serbëve
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...
EkonomiaOnline | 27-Jun-2019 13:42
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...

Gjuriq: Qëllimi i Prishtinës është eksodi i serbëve
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...
Klan Kosova | 27-Jun-2019 13:42
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...

Plani serb për “katastrofën humanitare” vazhdon me mbylljen e marketeve
Serbia duket se nuk ka hequr dorë nga plani për të inskenuar “katastrofën humanitare” në veri të Kosovës. Pavarësisht se nuk mungojnë produktet ushqimore me prejardhje nga Serbia, pronarëve të marketeve në Mitrovicën ...
Gazeta Observer | 27-Jun-2019 13:42
Serbia duket se nuk ka hequr dorë nga plani për të inskenuar “katastrofën humanitare” në veri të Kosovës. Pavarësisht se nuk mungojnë produktet ushqimore me prejardhje nga Serbia, pronarëve të marketeve në Mitrovicën ...

Gjuriq: Qëllimi i Prishtinës është eksodi i serbëve
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...
Arbresh | 27-Jun-2019 13:42
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi zyrtar nuk do të lejojë që serbëve të Kosovës t’u rrezikohet jeta. Ai ka theksuar se Prishtina e për qëllim që të shkaktojë eksod të ...

Gjuriq vjen në Kosovë në “kulm të krizës në Veri”- MPJ tregon pse e lejoi
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...
Gazeta Monitor | 27-Jun-2019 13:42
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...

Plani serb për “katastrofen humanitare” vazhdon me mbylljen e marketeve
Dyqanet ushqimore në Mitrovicën veriore janë mjaft mirë të furnizuara, megjithatë, të hënën nuk do të punohet. Një shitëse marketi gjatë bisedës ka rrëfyer se të hënën me 1 korrik, dyqanet nuk do të hapen. Ndonëse nuk ...
Lajminet | 27-Jun-2019 13:26
Dyqanet ushqimore në Mitrovicën veriore janë mjaft mirë të furnizuara, megjithatë, të hënën nuk do të punohet. Një shitëse marketi gjatë bisedës ka rrëfyer se të hënën me 1 korrik, dyqanet nuk do të hapen. Ndonëse nuk ...

Gjuriq në Kosovë për t’i prirë propagandës për krizën në veri: Ministria e Jashtme tregon pse e lejoi
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...
InFokusi | 27-Jun-2019 13:17
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...

Gjuriq vjen në Kosovë në 'kulm të krizës në Veri'- MPJ tregon pse e lejoi
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...
Zeri | 27-Jun-2019 12:46
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...

Gjuriq vjen në Kosovë në “kulm të krizës në Veri”- MPJ tregon pse e lejoi
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...
Gazeta Express | 27-Jun-2019 12:40
Marko Gjuriq, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën në Serbi, është në Kosovë. Në kohë “krize” në veri, Gjuriqit i jepet leja nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë në vend Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve ...

Ljajiq thotë se do ta parandalojnë “katastrofën humanitare” në veri
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka thënë se do ta parandalojnë “çdo lloj katastrofe humanitare” në veri të Kosovës dhe sipas tij Serbia do të gjejë një mënyrë për të ofruar ushqim bazë për popullsinë. Ai ka ...
Klan Kosova | 27-Jun-2019 11:33
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq ka thënë se do ta parandalojnë “çdo lloj katastrofe humanitare” në veri të Kosovës dhe sipas tij Serbia do të gjejë një mënyrë për të ofruar ushqim bazë për popullsinë. Ai ka ...

Kërkohet ndalimi i dinarit në Kosovë
Oda e Afarizmit të Kosovës është shumë e shqetësuar me rastin e dokumentit të zbuluar, i cili po qarkullon në komunat veriore nga dita e martë, ku bëhet apel tek qytetarët që përkundër mungesave pothuajse të të gjithë ...
Albportali | 27-Jun-2019 09:39
Oda e Afarizmit të Kosovës është shumë e shqetësuar me rastin e dokumentit të zbuluar, i cili po qarkullon në komunat veriore nga dita e martë, ku bëhet apel tek qytetarët që përkundër mungesave pothuajse të të gjithë ...

Nga 25 cent, çmimi i bukës në veri rritet në 50 cent
Çmimi i bukës në veri të Mitrovicës nga 25 cent, është rritur në 50 cent ajo pa aditiv, dhe 40 cent ajo me aditiv. Kështu janë deklaruar për në një furrë buke. “Kemi mungesë të qumështit dhe produkteve të qumështit,” i ...
Arbresh | 27-Jun-2019 09:11
Çmimi i bukës në veri të Mitrovicës nga 25 cent, është rritur në 50 cent ajo pa aditiv, dhe 40 cent ajo me aditiv. Kështu janë deklaruar për në një furrë buke. “Kemi mungesë të qumështit dhe produkteve të qumështit,” i ...

Dyqanet në veri të furnizuara me bollëk
Markete, furra buke e barnatore janë hapur si çdo ditë tjetër në veri të Mitrovicës. Ato janë të furnizuara me bollëk dhe qytetarët janë drejtuar për blerje, raporton . Pavarësisht paralajmërimeve se dyqanet në veri do ...
Arbresh | 27-Jun-2019 08:55
Markete, furra buke e barnatore janë hapur si çdo ditë tjetër në veri të Mitrovicës. Ato janë të furnizuara me bollëk dhe qytetarët janë drejtuar për blerje, raporton . Pavarësisht paralajmërimeve se dyqanet në veri do ...

Kërkohet ndalimi i dinarit në Kosovë
Oda e Afarizmit të Kosovës është shumë e shqetësuar me rastin e dokumentit të zbuluar, i cili po qarkullon në komunat veriore nga dita e martë, ku bëhet apel tek qytetarët që përkundër mungesave pothuajse të të gjithë ...
Indeks Online | 27-Jun-2019 08:55
Oda e Afarizmit të Kosovës është shumë e shqetësuar me rastin e dokumentit të zbuluar, i cili po qarkullon në komunat veriore nga dita e martë, ku bëhet apel tek qytetarët që përkundër mungesave pothuajse të të gjithë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved