ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 03:05

Zaev: Gruevski ishte kryeministër, kryetar Kuvendi, kryetar i gjykatave dhe redaktor i mediave

Zaev: Gruevski ishte kryeministër, kryetar Kuvendi, kryetar i gjykatave dhe redaktor i mediave
Kryeministri Zoran Zaev në seancën e sotme kuvendare tha se Qeveria po dëgjon kritikat e opozitës maqedonase. Ai bëri një krahasim me qeverinë e mëhershme dhe me kryeministrin e mëparshëm Nikolla Gruevski, e që sipas ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 21:50
Kryeministri Zoran Zaev në seancën e sotme kuvendare tha se Qeveria po dëgjon kritikat e opozitës maqedonase. Ai bëri një krahasim me qeverinë e mëhershme dhe me kryeministrin e mëparshëm Nikolla Gruevski, e që sipas ...

Deputetët me 64 vota ‘për’ shkarkuan Hazbi Likën, Suhejl Fazliun dhe Dragan Tevdovskin
Pas katër orëve diskutim, me 64 vota ‘për’, Kuvendi i Maqedonisë shkarkoi ministrin e Financave, Dragan Tevdovskin, ministrin e Vetëqeverisjes Lokale, Suhej Fazliu dhe zëvendëskryeministrin për zbatimin e Marrëveshjes ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 21:32
Pas katër orëve diskutim, me 64 vota ‘për’, Kuvendi i Maqedonisë shkarkoi ministrin e Financave, Dragan Tevdovskin, ministrin e Vetëqeverisjes Lokale, Suhej Fazliu dhe zëvendëskryeministrin për zbatimin e Marrëveshjes ...

Ndryshimet në qeveri, Zaev dëgjon zërin e opozitës
I ndodhur përpara presionit të institucioneve, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të heqë dorë nga posti i ministrit të Financave, që kishte marrë përsipër të mbante në kuadër të ...
ABCNews | 26-Jun-2019 20:19
I ndodhur përpara presionit të institucioneve, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të heqë dorë nga posti i ministrit të Financave, që kishte marrë përsipër të mbante në kuadër të ...

Ministri i shkarkuar i Financave, Tevdovski: Me kokën lartë i rikthehem punës së profesorit
Ministri i deritanishëm i financave, prof.dr.Dragan Tevdovski mbrëmë është shkarkuar nga detyra. Ai përmes një postimi në facebook ka shkruar se ka qenë i nderuar që ka udhëhequr institucionin më të mirë në vend dhe se ...
Ina-Online | 27-Jun-2019 02:37
Ministri i deritanishëm i financave, prof.dr.Dragan Tevdovski mbrëmë është shkarkuar nga detyra. Ai përmes një postimi në facebook ka shkruar se ka qenë i nderuar që ka udhëhequr institucionin më të mirë në vend dhe se ...

Kuvendi shkarkoi tre ministrat Tevdovskin, Likën dhe Fazliun
Pas thuajse dhjetë orëve diskutim, me 64 vota “për” Kuvendi i shkarkoi ministrin e Financave, Dragan Tevdovski, ministrin e e Vetqeverisjes Lokale, Suhej Fazliun, dhe zv/kryeministrin për Implementimin e Marrëveshjes së ...
Ina-Online | 27-Jun-2019 01:21
Pas thuajse dhjetë orëve diskutim, me 64 vota “për” Kuvendi i shkarkoi ministrin e Financave, Dragan Tevdovski, ministrin e e Vetqeverisjes Lokale, Suhej Fazliun, dhe zv/kryeministrin për Implementimin e Marrëveshjes së ...

Debate në parlament rreth riformatimit të qeverisë së Zoran Zaev
Vazhdojnë debatet në parlamentin e Maqedonisë së Veriut vijojnë debatet rreth propozimit të Kryeministrit Zaev për riformatimin e kabinetit qeveritar. Pas vërejtjeve të Komisionit për Parandalimin e Korrupsionit se ...
ABCNews | 26-Jun-2019 16:41
Vazhdojnë debatet në parlamentin e Maqedonisë së Veriut vijojnë debatet rreth propozimit të Kryeministrit Zaev për riformatimin e kabinetit qeveritar. Pas vërejtjeve të Komisionit për Parandalimin e Korrupsionit se ...

Kuvendi i shkarkoi Tevdovskin, Fazliun dhe Likën
Pas thuajse dhjetë orëve diskutim, me 64 vota “për” Kuvendi i shkarkoi ministrin e Financave, Dragan Tevdovski, ministrin e e Vetqeverisjes Lokale, Suhej Fazliun, dhe zv/kryeministrin për Implementimin e Marrëveshjes së ...
Shenja | 26-Jun-2019 22:49
Pas thuajse dhjetë orëve diskutim, me 64 vota “për” Kuvendi i shkarkoi ministrin e Financave, Dragan Tevdovski, ministrin e e Vetqeverisjes Lokale, Suhej Fazliun, dhe zv/kryeministrin për Implementimin e Marrëveshjes së ...

KUVENDI shkarkoi Likën, Fazliun dhe Tevdovskin
Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të Financave. Gjatë ...
Medial | 26-Jun-2019 22:00
Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të Financave. Gjatë ...

Kuvendi shkarkoi Hazbi Likën, Fazliun dhe Tevdovskin
Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të Financave. Gjatë ...
TetovaSot | 26-Jun-2019 21:49
Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të Financave. Gjatë ...

Kuvendi shkarkoi Likën, Fazliun dhe Tevdovskin
Shkup, 26 qershor – Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të ...
Koha.mk | 26-Jun-2019 21:34
Shkup, 26 qershor – Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të ...

Zaev tërheq propozimin për të qenë Ministër i Financave
Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka njoftuar Kuvendin e Maqedonisë së Veriut se është i jashtëligjshëm propozimi që Kryeministri Zoran Zaev, krahas funksionit si Kryeministër, të ushtrojë edhe atë të ...
TV Klan | 26-Jun-2019 15:49
Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka njoftuar Kuvendin e Maqedonisë së Veriut se është i jashtëligjshëm propozimi që Kryeministri Zoran Zaev, krahas funksionit si Kryeministër, të ushtrojë edhe atë të ...

Kuvendi shkarkoi Likën, Fazliun dhe Tevdovskin
Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të Financave. Gjatë ...
Alsat-M | 26-Jun-2019 21:24
Pas 10 orëve debat, me shumicë votash Kuvendi ka shkarkuar Hazbi Likën nga zëvendëskryeministri për Zbatimin e MO-së, Suejl Fazliun si ministër të Pushtetit Lokal dhe Dragan Tevdovskin si ministër të Financave. Gjatë ...

Gjorçev – Zaevit: Për disa muaj formohet qeveria teknike dhe shkojmë në zgjedhje
Gjatë debatit të ashpër kuvendor për riformatimin e qeverisë, kryeministri Zoran Zaev është përplasur me opozitën maqedonase edhe për çështjen e zgjedhjeve, shkruan gazeta Lajm. Deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev ...
Flaka | 26-Jun-2019 20:34
Gjatë debatit të ashpër kuvendor për riformatimin e qeverisë, kryeministri Zoran Zaev është përplasur me opozitën maqedonase edhe për çështjen e zgjedhjeve, shkruan gazeta Lajm. Deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev ...

Taseva: Është bërë lëshim i madh ligjor në Qeveri, dy funksionet janë të papajtueshme
Ish-kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion, Sllagjana Taseva në lidhje me vendimin e Anikorrupsionit që kryeministri Zaev nuk mund të kryejë edhe funksionin e kryeministrit dhe ministrit tha se bëhet fjalë për lëshim ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 14:33
Ish-kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion, Sllagjana Taseva në lidhje me vendimin e Anikorrupsionit që kryeministri Zaev nuk mund të kryejë edhe funksionin e kryeministrit dhe ministrit tha se bëhet fjalë për lëshim ...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut debaton për ndryshimet në qeveri
Shkup, 26 qershor 2019 – Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka nisur debati për ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev. Por, në Kuvend nuk është vënë ende në votim shkarkimi i ministrave që nuk ...
Illyriapress | 26-Jun-2019 20:04
Shkup, 26 qershor 2019 – Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka nisur debati për ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev. Por, në Kuvend nuk është vënë ende në votim shkarkimi i ministrave që nuk ...

Shkup, debat në parlament për ndryshimet në kabinetin qeveritar
Në parlamentin e Maqedonisë së Veriut ka nisur debati për ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev. Por ende nuk është arritur të votohet shkarkimi i ministrave të cilët nuk do të jenë më pjesë e ...
Zeri Amerikes | 26-Jun-2019 18:58
Në parlamentin e Maqedonisë së Veriut ka nisur debati për ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev. Por ende nuk është arritur të votohet shkarkimi i ministrave të cilët nuk do të jenë më pjesë e ...

Talat Xhaferi në Kuvend: Nuk jemi në çajtore! (VIDEO)
Gjatë debatit të ashpër për riformatimin e qeverisë, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, është munduar t’i sqaroj deputetëve të VMRO-DPMNE-së pse nuk i lejoi opozitës t’i replikonte kryeministrit Zoran Zaev derisa ai po ...
TetovaSot | 26-Jun-2019 17:58
Gjatë debatit të ashpër për riformatimin e qeverisë, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, është munduar t’i sqaroj deputetëve të VMRO-DPMNE-së pse nuk i lejoi opozitës t’i replikonte kryeministrit Zoran Zaev derisa ai po ...

Gjorçev – Zaevit: Për disa muaj formohet qeveria teknike dhe shkojmë në zgjedhje
Gjatë debatit të ashpër kuvendor për riformatimin e qeverisë, kryeministri Zoran Zaev është përplasur me opozitën maqedonase edhe për çështjen e zgjedhjeve, shkruan gazeta Lajm. Deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev ...
Ina-Online | 26-Jun-2019 17:55
Gjatë debatit të ashpër kuvendor për riformatimin e qeverisë, kryeministri Zoran Zaev është përplasur me opozitën maqedonase edhe për çështjen e zgjedhjeve, shkruan gazeta Lajm. Deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev ...

Talat Xhaferi në Kuvend: Nuk jemi në çajtore! (VIDEO)
Gjatë debatit të ashpër për riformatimin e qeverisë, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, është munduar t’i sqaroj deputetëve të VMRO-DPMNE-së pse nuk i lejoi opozitës t’i replikonte kryeministrit Zoran Zaev derisa ai po ...
Flaka | 26-Jun-2019 17:35
Gjatë debatit të ashpër për riformatimin e qeverisë, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, është munduar t’i sqaroj deputetëve të VMRO-DPMNE-së pse nuk i lejoi opozitës t’i replikonte kryeministrit Zoran Zaev derisa ai po ...

Zoran Zaev tërhiqet nga Financat pas kritikave të opozitës
Propozimet për ndryshimet qeveritare në Maqedoninë e Veriut kanë hasur pengesën e parë. Kryeministri Zoran Zaev i propozoi kuvendit pak ditë më parë ndryshime në disa ministri si dhe që ai vetë të ushtronte njëherësh ...
Zeri | 26-Jun-2019 17:27
Propozimet për ndryshimet qeveritare në Maqedoninë e Veriut kanë hasur pengesën e parë. Kryeministri Zoran Zaev i propozoi kuvendit pak ditë më parë ndryshime në disa ministri si dhe që ai vetë të ushtronte njëherësh ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved