ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

Meta fton Ramën në Presidencë

Meta fton Ramën në Presidencë
Vetëm katër ditë përpara 30 qershorit, Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një letre drejtuar kabinetit të kryeminsitrit Rama, i ka drejtuar një ftesë kreut të qeverisë, për të biseduar për situatën politike në vend.
Top Channel | 27-Jun-2019 00:17
Vetëm katër ditë përpara 30 qershorit, Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një letre drejtuar kabinetit të kryeminsitrit Rama, i ka drejtuar një ftesë kreut të qeverisë, për të biseduar për situatën politike në vend.

Meta i përgjigjet Ramës: E di që je i zënë, por deri në orën 13:00 më ke në zyrë. Basha pranon ftesën
Presidenca ka reaguar pas refuzimit publik të Ramës, për t’u takuar me Ilir Metën. Ndërkohë, mësohet se Meta i ka dërguar një ftesë për takim edhe Lulzim Bashës, dhe natyrisht, ky i fundit e ka pranuar. “Presidenti i ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 23:18
Presidenca ka reaguar pas refuzimit publik të Ramës, për t’u takuar me Ilir Metën. Ndërkohë, mësohet se Meta i ka dërguar një ftesë për takim edhe Lulzim Bashës, dhe natyrisht, ky i fundit e ka pranuar. “Presidenti i ...

Pse ora 13:00 si afat përfundimtar nga presidenti? Rakipllari jep shpjegimin teknik për ftesën ndaj Ramës
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një ftesë kryeministrit Edi Rama për të biseduar mbi krizën politike. Ajo që tërhoqi menjëherë vëmendje te ftesa, ishte afati kohor i vendosur nga Meta për të pritur nesër ...
Top Channel | 26-Jun-2019 22:57
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një ftesë kryeministrit Edi Rama për të biseduar mbi krizën politike. Ajo që tërhoqi menjëherë vëmendje te ftesa, ishte afati kohor i vendosur nga Meta për të pritur nesër ...

Presidenca tjetër reagim: Jemi në pritje të kryeministrit
TIRANË Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta iu është drejtuar sot me një letër kryeministrit Edi Rama dhe kreu të PD-së, Lulzim Basha. Presidenti i Republikës ka ftuar ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 22:49
TIRANË Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta iu është drejtuar sot me një letër kryeministrit Edi Rama dhe kreu të PD-së, Lulzim Basha. Presidenti i Republikës ka ftuar ...

Presidenca konfirmon takimin Meta-Basha, presin që edhe kryeministri Rama të gjejë kohë
Nesër në Presidencën e Shqipërisë do të zhvillohet një takim midis Ilir Metës dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, ky infomacion është konfirmuar së fundmi nga zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi. “Presidenti i Republikës ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 23:55
Nesër në Presidencën e Shqipërisë do të zhvillohet një takim midis Ilir Metës dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, ky infomacion është konfirmuar së fundmi nga zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi. “Presidenti i Republikës ...

Nisin negociatat/ Meta: Kur do flasim? Rama refuzon Presidentin: Nuk kam kohë
Presidenti i Republikës Ilir Meta ftoi në takime të veçanta kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës Lulzim Basha. Iniciativa e kreut të shtetit ka hasur në refuzimin e menjëhershëm të kreut të mazhorancës që tani ...
Lapsi | 26-Jun-2019 23:49
Presidenti i Republikës Ilir Meta ftoi në takime të veçanta kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës Lulzim Basha. Iniciativa e kreut të shtetit ka hasur në refuzimin e menjëhershëm të kreut të mazhorancës që tani ...

Meta e fton në takim, Rama: Jam i zënë me zgjedhjet
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ka thirrur në takime të veçanta ditën e enjte, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha “për të biseduar rreth situatës politike në vend”. Kërkesa e kreut të Shtetit ...
Zeri Amerikes | 27-Jun-2019 01:50
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ka thirrur në takime të veçanta ditën e enjte, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha “për të biseduar rreth situatës politike në vend”. Kërkesa e kreut të Shtetit ...

Presidenca tjetër reagim: Jemi në pritje të kryeministrit
Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta iu është drejtuar sot me një letër kryeministrit Edi Rama dhe kreu të PD-së, Lulzim Basha. Presidenti i Republikës ka ftuar në ...
Ina-Online | 27-Jun-2019 01:39
Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta iu është drejtuar sot me një letër kryeministrit Edi Rama dhe kreu të PD-së, Lulzim Basha. Presidenti i Republikës ka ftuar në ...

Meta fton Ramën në Presidencë, por ky i fundit e refuzon
Vetëm katër ditë përpara 30 qershorit, Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një letre drejtuar kabinetit të kryeminsitrit Rama, i ka drejtuar një ftesë kreut të qeverisë, për të biseduar për situatën politike në vend. ...
Ina-Online | 27-Jun-2019 01:31
Vetëm katër ditë përpara 30 qershorit, Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një letre drejtuar kabinetit të kryeminsitrit Rama, i ka drejtuar një ftesë kreut të qeverisë, për të biseduar për situatën politike në vend. ...

Basha shkon në takimin me presidentin Meta
Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryetari i Opozitës, Lulzim Basha do të zhvillojnë një takim nesër në orën 09:00 për të diskutuar për situatën politike në vend. Ndërkohë kjo ftesë është refuzuar nga Kryeministri ...
Ina-Online | 27-Jun-2019 01:31
Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryetari i Opozitës, Lulzim Basha do të zhvillojnë një takim nesër në orën 09:00 për të diskutuar për situatën politike në vend. Ndërkohë kjo ftesë është refuzuar nga Kryeministri ...

LËVIZJA/ Meta, ftesë Ramës e Bashës: kryeministri e refuzon, kryeopozitari reagon “gati-tu”
Për herë të parë që pas shpërthimit të krizës, e po ashtu pas ç’dekretimit të zgjedhjeve, presidenti Meta i ka dërguar një ftesë kryeministrit Rama, duke i kërkuar që të vijë në presidencë për të biseduar. E njëjta ...
Tesheshi | 27-Jun-2019 00:19
Për herë të parë që pas shpërthimit të krizës, e po ashtu pas ç’dekretimit të zgjedhjeve, presidenti Meta i ka dërguar një ftesë kryeministrit Rama, duke i kërkuar që të vijë në presidencë për të biseduar. E njëjta ...

Presidenca konfirmon takimin Meta-Basha: Presim sërish që kryeministri të gjejë kohë
Ashtu siç u njoftua më parë në emisionin ‘Open’ në Top Channel se nesër në Presidencë do të zhvillohet një takim midis Ilir Metës dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, ky infomacion është konfirmuar së fundmi nga zëdhënësi i ...
Top Channel | 26-Jun-2019 22:41
Ashtu siç u njoftua më parë në emisionin ‘Open’ në Top Channel se nesër në Presidencë do të zhvillohet një takim midis Ilir Metës dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, ky infomacion është konfirmuar së fundmi nga zëdhënësi i ...

Situata politike, Meta takon Bashën
Presidenti i Shqipërsië, Ilir Meta do të presë nesër në një takim liderin e opozitës Lulzim Basha për të biseduar për situatën politike në vend. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi ...
Klan Kosova | 26-Jun-2019 23:57
Presidenti i Shqipërsië, Ilir Meta do të presë nesër në një takim liderin e opozitës Lulzim Basha për të biseduar për situatën politike në vend. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi ...

Meta reagon pas refuzimit të Ramës për takim, jep edhe orën kur do takojë Bashën
Presidenca ka reaguar pas ftesë së dërguar për takim kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha. Në reagimin e Presidencës, thuhet se takimi i presidentit Meta me Bashën do të zhvillohet në orën 09:00. Ndërsa, ...
Lexo | 26-Jun-2019 23:56
Presidenca ka reaguar pas ftesë së dërguar për takim kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha. Në reagimin e Presidencës, thuhet se takimi i presidentit Meta me Bashën do të zhvillohet në orën 09:00. Ndërsa, ...

Meta: Nesër takoj Bashën, pres që edhe Rama të gjej kohë
Presidenti i Republikës Ilir Meta do të takohet të enjten me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi do të zhvillohet në orën 09:00 në presidencë. Njëkohësisht kreu i shtetit i ka dërguar një letër edhe ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 22:42
Presidenti i Republikës Ilir Meta do të takohet të enjten me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi do të zhvillohet në orën 09:00 në presidencë. Njëkohësisht kreu i shtetit i ka dërguar një letër edhe ...

Rama si ndahet Metës: Po pres që ai të bëjë një tjetër çmenduri
Kryeministri edi Rama sërish është përgjigjur kreut të shtetit Meta për ftesën e bërë për takim. Në statusin e tij Rama thekson se meqë jemi tek letrat e Ilir Metës, ka theksuar se pret pas antidekretit se pas asaj ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 22:42
Kryeministri edi Rama sërish është përgjigjur kreut të shtetit Meta për ftesën e bërë për takim. Në statusin e tij Rama thekson se meqë jemi tek letrat e Ilir Metës, ka theksuar se pret pas antidekretit se pas asaj ...

Gazetari shpjegon… A po bëhet Meta gati të nxjerrë dekret për një datë të re zgjedhjesh?
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një ftesë kryeministrit Edi Rama për të biseduar mbi krizën politike. Ajo që tërhoqi menjëherë vëmendje te ftesa, ishte afati kohor i vendosur nga Meta për të pritur nesër ...
Gazeta Express | 26-Jun-2019 23:37
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një ftesë kryeministrit Edi Rama për të biseduar mbi krizën politike. Ajo që tërhoqi menjëherë vëmendje te ftesa, ishte afati kohor i vendosur nga Meta për të pritur nesër ...

Rama sërish kundërshton takimin me Metën
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas ftesës së presidentit Ilir Meta për të biseduar mbi krizën politike.
Kosova Press | 26-Jun-2019 23:29
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas ftesës së presidentit Ilir Meta për të biseduar mbi krizën politike.

Zëdhënësi i Presidentit: Meqenëse Kryeministri është i zënë Presidenti e pret nga 05.00 deri në 13:00
Presidenca: Takimi me Bashën nesër në orën 09:00. Ramën po e presim deri në 13:00, me që është i zënë Presidenca ka konfirmuar zyrtarisht ftesat e kreut të shtetit për dialog me Lulzim Bashën dhe Edi Ramën. Në një ...
Telegraf | 26-Jun-2019 22:41
Presidenca: Takimi me Bashën nesër në orën 09:00. Ramën po e presim deri në 13:00, me që është i zënë Presidenca ka konfirmuar zyrtarisht ftesat e kreut të shtetit për dialog me Lulzim Bashën dhe Edi Ramën. Në një ...

Rama sërish reagim: Pas çmendurisë për antidekretin, pres një tjetër nga Meta
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas ftesës së presidentit Ilir Meta për të biseduar mbi krizën politike. Rama thotë se pret një tjetër ‘çmenduri’ nga Meta pas dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për ...
Top Channel | 26-Jun-2019 22:30
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas ftesës së presidentit Ilir Meta për të biseduar mbi krizën politike. Rama thotë se pret një tjetër ‘çmenduri’ nga Meta pas dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved