ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:34

Nis vapa përvëluese, europianët mbushin shatërvanet

Nis vapa përvëluese, europianët mbushin shatërvanet
Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrijnë 40 gradët celsius.
Top Channel | 26-Jun-2019 22:55
Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrijnë 40 gradët celsius.

Vala e nxehtë imponon kufizim shpejtësie në autostradë
Duke marrë parasysh faktin se pjesa qendrore dhe perëndimore e Evropës është kapluar nga vala e nxehtë, në një rajon gjerman është imponuar kufizimi i përkohshëm i shpejtësisë në disa pjesë të autostradës. Lajmi bëhet i ...
TV Klan | 26-Jun-2019 23:20
Duke marrë parasysh faktin se pjesa qendrore dhe perëndimore e Evropës është kapluar nga vala e nxehtë, në një rajon gjerman është imponuar kufizimi i përkohshëm i shpejtësisë në disa pjesë të autostradës. Lajmi bëhet i ...

Korriku me temperatura deri 40 gradë në Maqedoninë e Veriut
Një valë e të nxehtit afrikan me një mot stabil me diellë dhe thatësira do të përfshijë Maqedoninë e Veriut gjatë muajit korrik. Meteorologu Sllavço Popovski përmes disa portaleve ka paralajmëruar se në fillim të muajit ...
Ina-Online | 27-Jun-2019 02:37
Një valë e të nxehtit afrikan me një mot stabil me diellë dhe thatësira do të përfshijë Maqedoninë e Veriut gjatë muajit korrik. Meteorologu Sllavço Popovski përmes disa portaleve ka paralajmëruar se në fillim të muajit ...

Evropa do goditet nga vala më e madhe e nxehtësisë që nga 2003-ta
Kjo e bën 2019-ën vitin më të nxehtë që nga 2003-ta, kur 15 mijë vetë vdiqën në Francë pasi temperaturat në jug të vendit arritën kulmin në 44,1C. Meteorologët parashikojnë se temperatura mund të arrijë deri në 45C në ...
Arbresh | 26-Jun-2019 22:06
Kjo e bën 2019-ën vitin më të nxehtë që nga 2003-ta, kur 15 mijë vetë vdiqën në Francë pasi temperaturat në jug të vendit arritën kulmin në 44,1C. Meteorologët parashikojnë se temperatura mund të arrijë deri në 45C në ...

METEO: Gjermania regjistron muajin qershor më të nxehtë në histori
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...
Lajminet | 26-Jun-2019 22:02
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...

Gjermania regjistron qershorin më të nxehtë në histori
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...
Arbresh | 26-Jun-2019 21:21
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...

Gjermania regjistron qershorin më të nxehtë në histori
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...
TetovaSot | 26-Jun-2019 21:19
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...

Gjermania regjistron qershorin më të nxehtë në histori
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...
Gazeta Express | 26-Jun-2019 21:13
Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik. Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe ...

Evropa me mot të ngjashëm të vitit 2003, ku u shkaktuan rreth 70 mijë viktima
Parashikuesit e motit kanë paralajmëruar se nxehtësia vetëm sa po shkon e rritet. Temperaturat e lartë afrikane tashmë kanë goditur edhe Evropën. Rritja e temperaturave është me aq intensitet të lartë saqë mund të ...
Indeks Online | 26-Jun-2019 20:01
Parashikuesit e motit kanë paralajmëruar se nxehtësia vetëm sa po shkon e rritet. Temperaturat e lartë afrikane tashmë kanë goditur edhe Evropën. Rritja e temperaturave është me aq intensitet të lartë saqë mund të ...

I nxehti kaplon Evropën- Franca mbyll shkollat
Franca po fillon të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të një valë të nxehtësisë, me temperatura që pritet të rriten mbi 40 Gradë Celsius në disa rajone të enjten. Rreth 50 shkolla në rajonin Essonne, pikërisht në jug të ...
Gazeta Monitor | 26-Jun-2019 19:57
Franca po fillon të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të një valë të nxehtësisë, me temperatura që pritet të rriten mbi 40 Gradë Celsius në disa rajone të enjten. Rreth 50 shkolla në rajonin Essonne, pikërisht në jug të ...

Në Gjermani është matur temperaturë rekordë 38,6 gradë
Berlin, 26 qershor – Në qytetin lindor gjerman Koshen, në afërsi të kufirit me Poloninë sot është matur temperaturë prej 38,6 celsius, që paraqet deri më tani temperaturë më të lartë të regjistruar në Gjermani gjatë ...
Koha.mk | 26-Jun-2019 19:51
Berlin, 26 qershor – Në qytetin lindor gjerman Koshen, në afërsi të kufirit me Poloninë sot është matur temperaturë prej 38,6 celsius, që paraqet deri më tani temperaturë më të lartë të regjistruar në Gjermani gjatë ...

Evropa do goditet nga vala më e madhe e nxehtësisë që nga 2003-ta
Kjo e bën 2019-ën vitin më të nxehtë që nga 2003-ta, kur 15 mijë vetë vdiqën në Francë pasi temperaturat në jug të vendit arritën kulmin në 44,1C, transmeton . Sipas ekspertëve, vende të tilla si Franca, Portugalia dhe ...
Lajminet | 26-Jun-2019 19:24
Kjo e bën 2019-ën vitin më të nxehtë që nga 2003-ta, kur 15 mijë vetë vdiqën në Francë pasi temperaturat në jug të vendit arritën kulmin në 44,1C, transmeton . Sipas ekspertëve, vende të tilla si Franca, Portugalia dhe ...

I nxehti i jashtëzakonshëm në Evropë
Franca ka filluar të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të së nxehtit, ndërsa në disa krahina temperaturat shkuan mbi 40 gradë Celcius. Rreth 50 shkolla në rajonin Essone, në jug të Parisit, u mbyllën për shkak të ...
RTSH | 26-Jun-2019 19:14
Franca ka filluar të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të së nxehtit, ndërsa në disa krahina temperaturat shkuan mbi 40 gradë Celcius. Rreth 50 shkolla në rajonin Essone, në jug të Parisit, u mbyllën për shkak të ...

Francë, temperaturat priten të shkojnë deri në 45 gradë
Rekordet e temperaturave të larta, të cilat zakonisht shënohen në pjesën e dytë të korrikut ose në fillim të gushtit, pritet të thyhen në disa pjesë të Evropës gjatë kësaj jave pasi një valë e pashembullt dhe ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 03:37
Rekordet e temperaturave të larta, të cilat zakonisht shënohen në pjesën e dytë të korrikut ose në fillim të gushtit, pritet të thyhen në disa pjesë të Evropës gjatë kësaj jave pasi një valë e pashembullt dhe ...

Vala e nxehtësisë kaplon Evropën, Franca mbyll shkollat
Franca po fillon të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të një valë të nxehtësisë, me temperatura që pritet të rriten mbi 40 Gradë Celsius në disa rajone të enjten. Rreth 50 shkolla në rajonin Essonne, pikërisht në jug të ...
Klan Kosova | 26-Jun-2019 18:38
Franca po fillon të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të një valë të nxehtësisë, me temperatura që pritet të rriten mbi 40 Gradë Celsius në disa rajone të enjten. Rreth 50 shkolla në rajonin Essonne, pikërisht në jug të ...

Në Francë po mbyllen dhjetëra shkolla për shkak të temperaturave të larta
Franca ka filluar të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të një vale të nxehtë që ka kapluar vendin. Ndërkaq, të enjten temperatura që pritet të rriten mbi 40 gradë Celcius në disa rajone. Rreth 50 shkolla në rajonin e ...
AlbInfo | 26-Jun-2019 18:21
Franca ka filluar të mbyllë dhjetëra shkolla për shkak të një vale të nxehtë që ka kapluar vendin. Ndërkaq, të enjten temperatura që pritet të rriten mbi 40 gradë Celcius në disa rajone. Rreth 50 shkolla në rajonin e ...

Parisi mbyll disa shkolla për shkak të temperaturave të larta
Franca ka nisur mbylljen e dhjetëra shkollave për shkak të temperaturave të larta, që pritet të arrijnë mbi 40 gradë Celsius ditën e enjte. Rreth 50 shkolla në rajonin Essonne, në jug të Parisit, janë mbyllur për shkak ...
Alsat-M | 26-Jun-2019 18:10
Franca ka nisur mbylljen e dhjetëra shkollave për shkak të temperaturave të larta, që pritet të arrijnë mbi 40 gradë Celsius ditën e enjte. Rreth 50 shkolla në rajonin Essonne, në jug të Parisit, janë mbyllur për shkak ...

Francë, Vapa mbyll shkollat, temperaturat shkojnë në 40 gradë
Franca ka nisur të mbyllë dhjetëra shkolla, për shkak të valës së paralajmëruar të të nxehtit, që pritet ti çoje të enjten temperaturat në disa rajone, në mbi 40C. Gati 50 shkolla në “Essonne”, në jug të Parisit, u ...
Koha.mk | 26-Jun-2019 17:27
Franca ka nisur të mbyllë dhjetëra shkolla, për shkak të valës së paralajmëruar të të nxehtit, që pritet ti çoje të enjten temperaturat në disa rajone, në mbi 40C. Gati 50 shkolla në “Essonne”, në jug të Parisit, u ...

Vala e të nxehtit në Francë, mbyllen shkollat
Franca po fillon mbylljen dhjetëra shkollave për shkak të valës së të nxehtit. Temperatura pritet të shkojnë mbi 40 gradë Celsius në disa rajone të enjten.
Kosova Press | 26-Jun-2019 17:00
Franca po fillon mbylljen dhjetëra shkollave për shkak të valës së të nxehtit. Temperatura pritet të shkojnë mbi 40 gradë Celsius në disa rajone të enjten.

Vala e të nxehtit godet vendet evropiane
Evropa është goditur nga një valë të nxehti që i ka detyruar autoritetet të aktivizojnë plane për mbrojtjen e popullsisë nga efektet e temperaturave të larta dhe lagështisë së madhe. Evropianët po përballen me ...
Zeri Amerikes | 26-Jun-2019 16:27
Evropa është goditur nga një valë të nxehti që i ka detyruar autoritetet të aktivizojnë plane për mbrojtjen e popullsisë nga efektet e temperaturave të larta dhe lagështisë së madhe. Evropianët po përballen me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved