ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:35

Zëri i Amerikës: KiE anulon misionin e vëzhgimit të zgjedhjeve

Zëri i Amerikës: KiE anulon misionin e vëzhgimit të zgjedhjeve
Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 22:34
Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të ...

Veliaj zbulon se si Voltana Ademi gënjeu KiE
Këshilli i Europës do të monitorojë zgjedhjet vendore të 30 qershorit me vëzhguesit e vet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj hodhi poshtë lajmet e përhapura nga opozita, ndërsa bëri të ditur se në komunikimin ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 20:34
Këshilli i Europës do të monitorojë zgjedhjet vendore të 30 qershorit me vëzhguesit e vet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj hodhi poshtë lajmet e përhapura nga opozita, ndërsa bëri të ditur se në komunikimin ...

Këshilli i Europës zhduk nga faqja zyrtare njoftimin që gëzoi Partinë Demokratike
Kongresi i Këshillit të Europës do te jetë i pranishëm me vëzhgues në monitorimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit në Shqipëri. Ndryshe nga çfare ka deklaruar PD dhe kryetari i saj, Basha, Kongresi i Këshillit të ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 20:41
Kongresi i Këshillit të Europës do te jetë i pranishëm me vëzhgues në monitorimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit në Shqipëri. Ndryshe nga çfare ka deklaruar PD dhe kryetari i saj, Basha, Kongresi i Këshillit të ...

KiE/Presidenti i Kongresit: Nuk monitorojmë zgjedhje me 1 kandidat
Këshilli i Europës konfirmon vendimin e saj për të mos dërguar vëzhgues për votimet e 30 qershorit ne Shqiperi. Presidenti i Kongresit të pushtetit vendor në Këshillin e Evropës, Anders Knape, thotë në një deklaratë se ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 19:41
Këshilli i Europës konfirmon vendimin e saj për të mos dërguar vëzhgues për votimet e 30 qershorit ne Shqiperi. Presidenti i Kongresit të pushtetit vendor në Këshillin e Evropës, Anders Knape, thotë në një deklaratë se ...

‘Zëri Amerikës’ dhe radio gjermane DW: KE anullon vëzhguesit në Shqipëri
Zëri i Amerikës dhe Deutsche Welle kanë shkruar mbrëmjen e sotme pasi Këshilli i Europës ka anuluar misionet vëzhguese të zgjedhjeve në Shqipëri. Të dy agjencitë e lajmeve shkruajnë se misioni është anuluar për shkak të ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:50
Zëri i Amerikës dhe Deutsche Welle kanë shkruar mbrëmjen e sotme pasi Këshilli i Europës ka anuluar misionet vëzhguese të zgjedhjeve në Shqipëri. Të dy agjencitë e lajmeve shkruajnë se misioni është anuluar për shkak të ...

Petrit Vasili: KiE nxori gënjeshtar Edi Ramën
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka akuzuar Edi Ramën si mashtrues për qëndrimin lidhur me anulimin e monitorimit të zgjedhjeve nga KiE. Në një postim në Facebook, Vasili shprehet se Presidenti i KiE e nxori mashtrues ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:36
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka akuzuar Edi Ramën si mashtrues për qëndrimin lidhur me anulimin e monitorimit të zgjedhjeve nga KiE. Në një postim në Facebook, Vasili shprehet se Presidenti i KiE e nxori mashtrues ...

Veliaj: Vëzhguesit e KiE do vijnë për 30 qershorin, i informova se shqiptarët nuk janë të dhunshëm
Zgjedhjet lokale që do mbahen të dielën do të monitorohen nga afër nga një trupë shumë e madhe vëzhguesish ndërkombëtar. Përveç atyre të OSBE-ODIHR-it, në Shqipëri do të mbërrijnë edhe një numër tjetër vëzhguesish nga ...
Top Channel | 26-Jun-2019 19:00
Zgjedhjet lokale që do mbahen të dielën do të monitorohen nga afër nga një trupë shumë e madhe vëzhguesish ndërkombëtar. Përveç atyre të OSBE-ODIHR-it, në Shqipëri do të mbërrijnë edhe një numër tjetër vëzhguesish nga ...

Veliaj: Edhe KiE do të vijë të vëzhgojë zgjedhjet të dielën
Zgjedhjet lokale që do mbahen të dielën do të monitorohen nga afër nga një trupë shumë e madhe vëzhguesish ndërkombëtar. Përveç atyre të OSBE-ODIHR-it, në Shqipëri do të mbërrijnë edhe një numër tjetër vëzhguesish nga ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 18:43
Zgjedhjet lokale që do mbahen të dielën do të monitorohen nga afër nga një trupë shumë e madhe vëzhguesish ndërkombëtar. Përveç atyre të OSBE-ODIHR-it, në Shqipëri do të mbërrijnë edhe një numër tjetër vëzhguesish nga ...

Erion Veliaj zbulon se si Voltana gënjeu KiE: Si u bindën vëzhguesit të vijnë në Shqipëri
Këshilli i Europës do të monitorojë zgjedhjet vendore të 30 qershorit me vëzhguesit e vet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj hodhi poshtë lajmet e përhapura nga opozita, ndërsa bëri të ditur se në komunikimin ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 19:18
Këshilli i Europës do të monitorojë zgjedhjet vendore të 30 qershorit me vëzhguesit e vet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj hodhi poshtë lajmet e përhapura nga opozita, ndërsa bëri të ditur se në komunikimin ...

Tërheqja e KiE nga 30 qershori, Deutsche Welle: Erdhi një ditë pas deklaratës së Ilir Metës
Deutsche Welle ka raportuar për vendimin e Këshillit të Evropës për të mos sjellë vëzhgues në Shqipëri për votimet e 30 qershorit. Media gjermane thotë se anulimi vjen një ditë pas deklaratës së Presidentit Meta se ...
Top Channel | 26-Jun-2019 17:47
Deutsche Welle ka raportuar për vendimin e Këshillit të Evropës për të mos sjellë vëzhgues në Shqipëri për votimet e 30 qershorit. Media gjermane thotë se anulimi vjen një ditë pas deklaratës së Presidentit Meta se ...

Veliaj: Edhe Këshilli i Europës do të vëzhgojë zgjedhjet të dielën
Zgjedhjet lokale që do mbahen të dielën do të monitorohen nga afër nga një trupë shumë e madhe vëzhguesish ndërkombëtar. Përveç atyre të OSBE-ODIHR-it, në Shqipëri do të mbërrijnë edhe një numër tjetër vëzhguesish nga ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 20:19
Zgjedhjet lokale që do mbahen të dielën do të monitorohen nga afër nga një trupë shumë e madhe vëzhguesish ndërkombëtar. Përveç atyre të OSBE-ODIHR-it, në Shqipëri do të mbërrijnë edhe një numër tjetër vëzhguesish nga ...

“Paqartësi për zgjedhjet” DW: KiE anullon vëzhgimin e Lokaleve
Këshilli i Evropës flet për paqartësi për organizimin e zgjedhjeve e mungesë sigurie. Kryetari i PD, Lulëzim Basha e sheh këtë një vendim politik, për t’u distancuar nga votimet farsë. Këshillit i Europës (KiE) anuloi ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 16:57
Këshilli i Evropës flet për paqartësi për organizimin e zgjedhjeve e mungesë sigurie. Kryetari i PD, Lulëzim Basha e sheh këtë një vendim politik, për t’u distancuar nga votimet farsë. Këshillit i Europës (KiE) anuloi ...

Këshilli i Europës: Nuk monitorojmë zgjedhje me një kandidat
Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të ...
Telegraf | 26-Jun-2019 19:42
Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të ...

Veliaj mashtron edhe pa rival përballë: E binda KiE të sjellë vëzhgues
Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale në Këshillin e Europës, një nga më të mëdhatë në monitorimin e zgjedhjeve deklaroi këtë të mërkurë se nuk do të sjellë vëzhgues në votimet e së dielës në Shqipëri. “Në dritën ...
Lapsi | 26-Jun-2019 21:04
Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale në Këshillin e Europës, një nga më të mëdhatë në monitorimin e zgjedhjeve deklaroi këtë të mërkurë se nuk do të sjellë vëzhgues në votimet e së dielës në Shqipëri. “Në dritën ...

Deutsche Welle: KE anulon vëzhgimi e 30 qershorit, një ditë pas deklaratës së Presidentit Meta se “ligjërisht nuk do të ketë zgjedhje”
Anullimi që Këshilli i Europës dërgimit të vëzguesve për zgjedhjet e 30 qershorit nuk ka kaluar në heshtje nga mediat ndërkombëtare. Deutche Welle, media zyrtare në Gjermani, i ka bërë jehonë këtij fakti duke shkruar ...
Telegraf | 26-Jun-2019 17:27
Anullimi që Këshilli i Europës dërgimit të vëzguesve për zgjedhjet e 30 qershorit nuk ka kaluar në heshtje nga mediat ndërkombëtare. Deutche Welle, media zyrtare në Gjermani, i ka bërë jehonë këtij fakti duke shkruar ...

KiE anulon delegacionin, Arben Malaj: Insistucion i rëndësishëm për vlerësime zgjedhjesh
Arben Malaj, ish-ministër i Financave, i ftuar në “A2 Business Week” në A2 CNN, se “Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale është një nga institucionet që ka autoritet për të vlerësuar zhvillimet demokratike” dhe i ...
Politiko | 26-Jun-2019 23:01
Arben Malaj, ish-ministër i Financave, i ftuar në “A2 Business Week” në A2 CNN, se “Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale është një nga institucionet që ka autoritet për të vlerësuar zhvillimet demokratike” dhe i ...

Rama: Basha sajon për vëzhguesit e KiE
Pas deklaratave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për vendimin e Këshillit të Europës, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama thotë se Basha sajon çdo ditë nga një sajesë. “Sajo ...
TV Klan | 26-Jun-2019 19:22
Pas deklaratave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për vendimin e Këshillit të Europës, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama thotë se Basha sajon çdo ditë nga një sajesë. “Sajo ...

Basha: Nuk ka konkurrencë pa opozitën, vendim politik
Ka dalë mbrëmjen e sotme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bashan në një deklaratë për shtyp. Edhe një hërë Basha ka thënë prerë se zgjedhjet nuk dpo të zhvillohen. Ndër të tjera Basha ka përmendur dhe deklaratën e ...
Lajmi i Fundit | 26-Jun-2019 22:13
Ka dalë mbrëmjen e sotme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bashan në një deklaratë për shtyp. Edhe një hërë Basha ka thënë prerë se zgjedhjet nuk dpo të zhvillohen. Ndër të tjera Basha ka përmendur dhe deklaratën e ...

Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do të jenë të dielën në Tiranë
TIRANË, 26 qershor /MEDIAL/ – Në një intervistë televizive kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sqaroi keqinformimin që Partia Demokratike bëri sot lidhur me vëzhguesit e KiE, duke theksuar se ditën e dielë në Tiranë ...
Medial | 26-Jun-2019 21:34
TIRANË, 26 qershor /MEDIAL/ – Në një intervistë televizive kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sqaroi keqinformimin që Partia Demokratike bëri sot lidhur me vëzhguesit e KiE, duke theksuar se ditën e dielë në Tiranë ...

Tërheqja e KiE nga 30 qershori/ Basha: Vendim i pastër politik, nuk ka konkurrencë pa opozitën
Pas refuzimitz të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Përmes një deklarate për media nga selia e PD-së, Basha ...
Gazeta55 | 26-Jun-2019 21:26
Pas refuzimitz të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Përmes një deklarate për media nga selia e PD-së, Basha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved