ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 10:28

Mazreku: Ndryshimi ligjit, hap një etapë të re për industrinë e sigurimeve

Mazreku: Ndryshimi ligjit, hap një etapë të re për industrinë e sigurimeve
Kompanitë e sigurimeve që operojnë në Republikën e Kosovës, tash e tutje do të trajtohen njëjtë sikurse të gjitha bizneset tjera që funksionojnë në shtetin tonë. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Shoqata e ...
Telegrafi | 27-Jun-2019 13:49
Kompanitë e sigurimeve që operojnë në Republikën e Kosovës, tash e tutje do të trajtohen njëjtë sikurse të gjitha bizneset tjera që funksionojnë në shtetin tonë. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Shoqata e ...

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi me mesazh pas harmonizimit të Ligjit për Sponzorizim
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka reaguar pas votimit të ligjit për harmonizimin e Sponzorimit në Kulturë dhe Sport. Kuvendi i Kosovës ka votuar pro kalimit të Ligjit për Harmonizimin e ...
Telegrafi | 27-Jun-2019 13:49
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka reaguar pas votimit të ligjit për harmonizimin e Sponzorimit në Kulturë dhe Sport. Kuvendi i Kosovës ka votuar pro kalimit të Ligjit për Harmonizimin e ...

Kreu i FBK-së, Arben Fetahu: Ditë e madhe për sportin e kosovës
Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu, është shprehur shumë i lumtur për miratimin në Kuvendin e Kosovës të Ligjit për Tatimin e të Ardhurave në Korporata. Kjo i hap rrugën zbatimit të ...
Telegrafi | 27-Jun-2019 13:49
Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu, është shprehur shumë i lumtur për miratimin në Kuvendin e Kosovës të Ligjit për Tatimin e të Ardhurave në Korporata. Kjo i hap rrugën zbatimit të ...

Arsimi në Kosovë në gjendje të rëndë, deputetët ia hedhin fajin Ministrisë së Arsimit
Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në Arsim dhe vendimet e ministrit Shyqiri Bytyqi. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi tha se arsimi në Kosovë është në ...
Telegrafi | 27-Jun-2019 13:36
Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në Arsim dhe vendimet e ministrit Shyqiri Bytyqi. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi tha se arsimi në Kosovë është në ...

Gjendja në arsim, përplas Bytyqin me deputetët e VV-së
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi është përballur me deputetët e Vetëvendosjes në seancën e jashtëzakonshme për gjendjen në arsim. Deputeti i VV-së, Ismajl Kurteshi, e ka akuzuar ministrin Bytyqi për punësime partiake ...
EkonomiaOnline | 27-Jun-2019 14:20
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi është përballur me deputetët e Vetëvendosjes në seancën e jashtëzakonshme për gjendjen në arsim. Deputeti i VV-së, Ismajl Kurteshi, e ka akuzuar ministrin Bytyqi për punësime partiake ...

Ministri Bytyqi: Jemi zotuar për depolitizim të sistemit arsimor
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke arsyetuar punën e tij para deputetëve në seancën e jashtëzakonshme për arsim ka renditur sukseset, që sipas tij kanë ndodhur gjatë mandatit të tij.
Kosova Press | 27-Jun-2019 14:20
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke arsyetuar punën e tij para deputetëve në seancën e jashtëzakonshme për arsim ka renditur sukseset, që sipas tij kanë ndodhur gjatë mandatit të tij.

Kryeministri Haradinaj përgëzon Kuvendin që e votoi ligjin për sportistët
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përgëzuar Parlamentin e Kosovës për votën që ia dha ligjit për tatim mbi të ardhurat në Korporata, i cili shihet si shpëtim për sportin kosovar, shkruan Gazeta ...
Gazeta Express | 27-Jun-2019 14:13
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përgëzuar Parlamentin e Kosovës për votën që ia dha ligjit për tatim mbi të ardhurat në Korporata, i cili shihet si shpëtim për sportin kosovar, shkruan Gazeta ...

Arsimi në Kosovë është në gjendje të rëndë
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, që njëherësh është edhe kryetar i Komisionit për Arsim Ismail Kurteshi, tha se arsimi në Kosovë është në gjendje të rëndë për shkak të mungesës së mjeteve financiare, mungesës së ...
Medial | 27-Jun-2019 14:11
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, që njëherësh është edhe kryetar i Komisionit për Arsim Ismail Kurteshi, tha se arsimi në Kosovë është në gjendje të rëndë për shkak të mungesës së mjeteve financiare, mungesës së ...

Haxhiu: Për gjendjen në arsim fajtor jemi të gjitha partitë
Deputetja e AAK-së Teuta Haxhiu, ka thënë se për gjendjen e keqe të arsimit në vend fajtore janë të gjitha subjektet politike, pasi sipas saj arsimi nuk është i një partie.
Kosova Press | 27-Jun-2019 14:10
Deputetja e AAK-së Teuta Haxhiu, ka thënë se për gjendjen e keqe të arsimit në vend fajtore janë të gjitha subjektet politike, pasi sipas saj arsimi nuk është i një partie.

Reagimi i Driton Kukës: Urimet për Ligjin e Sponsorizimit i mora nga Kadri Veseli
Trajneri i mirënjohur kosovar, Driton Kuka është shprehur shumë i kënaqur për miratimin në Kuvendin e Kosovës për Ligjin për Tatimin e të Ardhurave në Korporata, raporton Zëri.info. Kjo i hap rrugën zbatimit të Ligjit ...
Zeri | 27-Jun-2019 14:10
Trajneri i mirënjohur kosovar, Driton Kuka është shprehur shumë i kënaqur për miratimin në Kuvendin e Kosovës për Ligjin për Tatimin e të Ardhurave në Korporata, raporton Zëri.info. Kjo i hap rrugën zbatimit të Ligjit ...

Gashi: I hapet rruga sponsorizimit në kulturë, rini e sport në Kosovë
Sot deputet e Kuvendit të Republikës së Kosovës votuan amendamentet e harmonizimit të ligjeve tjera me Ligjin për Sponsorizim në fushën e Kulturës Rinisë dhe Sportit, duke hapur kështu rrugën për mundësimin e ...
Lajminet | 27-Jun-2019 14:10
Sot deputet e Kuvendit të Republikës së Kosovës votuan amendamentet e harmonizimit të ligjeve tjera me Ligjin për Sponsorizim në fushën e Kulturës Rinisë dhe Sportit, duke hapur kështu rrugën për mundësimin e ...

Për gjendjen në arsim përplasen Nisma e PDK-ja
Deputetja e Nismës Socialdemokrate Albulena Balaj-Halimi, ka kritikuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që të gjitha dështimet po ia atribuojnë ministrit Shyqiri Bytyqi, pasi sipas saj disa nga dështimet kanë ndodhur ...
Kosova Press | 27-Jun-2019 14:10
Deputetja e Nismës Socialdemokrate Albulena Balaj-Halimi, ka kritikuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që të gjitha dështimet po ia atribuojnë ministrit Shyqiri Bytyqi, pasi sipas saj disa nga dështimet kanë ndodhur ...

MKRS certifikon 40 të rinjtë që ishin pjesë e “Change-Makers”
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit sot ka ndarë rreth 40 certifikata për pjesëmarrësit e kampit veror “Change-Makers”. Në këtë kamp kanë marr pjesë nxënës të shkollave të ndryshme të Kosovës, të cilët për rreth ...
Indeks Online | 27-Jun-2019 14:01
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit sot ka ndarë rreth 40 certifikata për pjesëmarrësit e kampit veror “Change-Makers”. Në këtë kamp kanë marr pjesë nxënës të shkollave të ndryshme të Kosovës, të cilët për rreth ...

Bytyqi: Mos ta përziejmë politikën me arsimin, jam zotuar për depolitizim të sistemit arsimor
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, në të cilën po debatohet për gjendjen në arsim, ka thënë se nëse duhet bërë reforma dhe ...
EkonomiaOnline | 27-Jun-2019 14:01
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, në të cilën po debatohet për gjendjen në arsim, ka thënë se nëse duhet bërë reforma dhe ...

Reagojnë liderët institucional pas miratimit të miratimit të ligjit për sponzorime në Sport
Deputetë e parlamentit të Kosovës kanë arritur që të votojnë projektligjin që do t’i ndihmojë edhe sportistët dhe kulturën. Me 74 vota pro, dy abstenime dhe asnjë kundër, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë ...
Telegrafi | 27-Jun-2019 12:36
Deputetë e parlamentit të Kosovës kanë arritur që të votojnë projektligjin që do t’i ndihmojë edhe sportistët dhe kulturën. Me 74 vota pro, dy abstenime dhe asnjë kundër, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë ...

Kosovë: Aprovohet Ligji për sponsorizmin e sportistëve
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot Ligjin për s ponsorizime në f ushën e k ulturës , r inisë dhe s portit . Në votim kanë marrë pjesë 75 deputetë , 73 prej tyre ishin pro, dy abstenime dhe asnjë votë ...
AlbInfo | 27-Jun-2019 14:01
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot Ligjin për s ponsorizime në f ushën e k ulturës , r inisë dhe s portit . Në votim kanë marrë pjesë 75 deputetë , 73 prej tyre ishin pro, dy abstenime dhe asnjë votë ...

Haradinaj e quan etapë shpresëdhënëse për sportin votimin e ligjit për sponzorizim
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka përgëzuar Kuvendin e Kosovës për votimin e ligjit për sponzorizim. “Një etapë e re shpresëdhënëse për fuqizimin e sportit në Kosovë!”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan ...
Medial | 27-Jun-2019 14:01
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka përgëzuar Kuvendin e Kosovës për votimin e ligjit për sponzorizim. “Një etapë e re shpresëdhënëse për fuqizimin e sportit në Kosovë!”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan ...

I hapet rruga sponsorizimit në kulturë, rini e sport në Kosovë
Sot deputet e Kuvendit të Republikës së Kosovës votuan amendamentet e harmonizimit të ligjeve tjera me Ligjin për Sponsorizim në fushën e Kulturës Rinisë dhe Sportit, duke hapur kështu rrugën për mundësimin e ...
Indeks Online | 27-Jun-2019 14:00
Sot deputet e Kuvendit të Republikës së Kosovës votuan amendamentet e harmonizimit të ligjeve tjera me Ligjin për Sponsorizim në fushën e Kulturës Rinisë dhe Sportit, duke hapur kështu rrugën për mundësimin e ...

Haradinaj: Votimi i ligjit për sponsorizim, etapë shpresëdhënëse për sportin
Haradinaj ka thënë se kjo është një etapë e re shpresëdhënëse për fuqizimin e sportit në Kosovë. Postimi i plotë në Facebook: E përgëzoj Kuvendin, që me voten e tij fuqizoi sportin dhe i jep krah sukseseve kulmore të ...
Lajminet | 27-Jun-2019 13:59
Haradinaj ka thënë se kjo është një etapë e re shpresëdhënëse për fuqizimin e sportit në Kosovë. Postimi i plotë në Facebook: E përgëzoj Kuvendin, që me voten e tij fuqizoi sportin dhe i jep krah sukseseve kulmore të ...

Kosovë, Kuvendi miraton Projektligjin për të Ardhurat e Korporatave
Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për të Ardhurat e Korporatave me 74 vota për dhe dy abstenime. Po ashtu Kuvendi ka votuar amendamentin 5 të propozuar nga deputeti Bekim Haxhiu, ku ka marrë 79 vota. Grupi ...
RTSH | 27-Jun-2019 13:59
Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për të Ardhurat e Korporatave me 74 vota për dhe dy abstenime. Po ashtu Kuvendi ka votuar amendamentin 5 të propozuar nga deputeti Bekim Haxhiu, ku ka marrë 79 vota. Grupi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved