ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 08:43

Data e re e zgjedhjeve/ Në Presidencë hyjnë ambasadorët, Basha mbledh aleatët

Data e re e zgjedhjeve/ Në Presidencë hyjnë ambasadorët, Basha mbledh aleatët
Në zyrën e Presidentit të Republikës kanë hyrë pak minuta më parë ambasadorët e BE-së, Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Ata do të diskutojnë me Ilir Metën mbi krizën politike në Shqipëri.
Top Channel | 27-Jun-2019 13:35
Në zyrën e Presidentit të Republikës kanë hyrë pak minuta më parë ambasadorët e BE-së, Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Ata do të diskutojnë me Ilir Metën mbi krizën politike në Shqipëri.

Kriza politike/ Ilir Meta pret ambasadorët në Presidencë
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta vijon takimet intensive me përfaqësues të politikës shqiptare dhe me trupën diplomatike. Në këto momente kreu i shtetit po zhvillon takim me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 13:26
TIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta vijon takimet intensive me përfaqësues të politikës shqiptare dhe me trupën diplomatike. Në këto momente kreu i shtetit po zhvillon takim me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca ...

Presidenti me dy standarde: Meta nuk i “quan” zgjedhjet pa opozitën, po pa Ramën “quhen”?!
Presidenti i Republikës Ilir Meta me sa duket është drejt nxjerrjes së një dekreti të ri për zgjedhjet për pushtetin vendor, duke qëndruar në vendimin e tij për anulimin e 30 qershorit. Deklarata e aleatit të Bashës, ...
GazetaTema | 27-Jun-2019 13:42
Presidenti i Republikës Ilir Meta me sa duket është drejt nxjerrjes së një dekreti të ri për zgjedhjet për pushtetin vendor, duke qëndruar në vendimin e tij për anulimin e 30 qershorit. Deklarata e aleatit të Bashës, ...

Dash Shehi: Presidenti pritet të vendosë datë të re për zgjedhjet
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, në emër të Grupimit të Qendrës së Djathtë, deklaroi pas takimit në Presidencë se beson se Ilir Meta do të nxjerrë një dekret për datën e re të zgjedhjeve lokale dhe pritet që vendimi të ...
Top Channel | 27-Jun-2019 13:10
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, në emër të Grupimit të Qendrës së Djathtë, deklaroi pas takimit në Presidencë se beson se Ilir Meta do të nxjerrë një dekret për datën e re të zgjedhjeve lokale dhe pritet që vendimi të ...

Dash Shehi jep lajmin: Meta dekret të ri për datën e zgjedhjeve
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi në përfundim të takimit me Presidentin e vendit Ilir Meta, deklaroi se bisedimet me të u fokusuan tek një datë e re zgjedhjesh, pasi nuk mund të jetë 30 qershori. Shehi tha se nga mbrëmja ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 13:08
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi në përfundim të takimit me Presidentin e vendit Ilir Meta, deklaroi se bisedimet me të u fokusuan tek një datë e re zgjedhjesh, pasi nuk mund të jetë 30 qershori. Shehi tha se nga mbrëmja ...

Dash Shehi pas takimit me Metën: Në darkë do nxjerrë një dekret të ri për datën e zgjedhjeve
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, deklaroi se bisedimet me të u fokusuan tek një datë e re zgjedhjesh, pasi nuk mund të jetë 30 qershori. Shehi tha se nga mbrëmja e sotme, ...
GazetaTema | 27-Jun-2019 13:18
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, deklaroi se bisedimet me të u fokusuan tek një datë e re zgjedhjesh, pasi nuk mund të jetë 30 qershori. Shehi tha se nga mbrëmja e sotme, ...

Ambasadorët e vendeve të BE-së “mësyjnë” zyrën e Metës
Takime të shumta janë zhvilluar këtë të enjte mes Presidentit Meta me krerët e opozitës por edhe me faktorë ndërkombëtarë e personalitete të tjera të politikës shqiptare. Pas takimit me Bashën e Vasilin, në zyrën e ...
VizionPlus | 27-Jun-2019 14:11
Takime të shumta janë zhvilluar këtë të enjte mes Presidentit Meta me krerët e opozitës por edhe me faktorë ndërkombëtarë e personalitete të tjera të politikës shqiptare. Pas takimit me Bashën e Vasilin, në zyrën e ...

Profecia e Ramës për “çmenduritë” e Metës, datë e re zgjedhjesh apo shpërndarje parlamenti?
Në një kohë që ka pasur një ditë të ngjeshur me takime të shumta me lider të partive opozitare, ne opinionin publik kanë nisur të qarkullojnë teza të ndryshme se cila është lëvizja e radhës e kreut të shtetit. Meta ka ...
VizionPlus | 27-Jun-2019 14:00
Në një kohë që ka pasur një ditë të ngjeshur me takime të shumta me lider të partive opozitare, ne opinionin publik kanë nisur të qarkullojnë teza të ndryshme se cila është lëvizja e radhës e kreut të shtetit. Meta ka ...

Meta ditë të ngjeshur me takime, pret në zyrë zyrtaren e KiE
Një ditë e mbushur me takime politike duket të jetë kjo e sotmja për Kreun e Shtetit, Ilir Meta, Sinjalin e dha ai vetë që shkoi në zyrën e tij që në 05:00 të mëngjesit për t’i qëndruar korrekt orarit të përcaktuar në ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 12:26
Një ditë e mbushur me takime politike duket të jetë kjo e sotmja për Kreun e Shtetit, Ilir Meta, Sinjalin e dha ai vetë që shkoi në zyrën e tij që në 05:00 të mëngjesit për t’i qëndruar korrekt orarit të përcaktuar në ...

Grupimi i Qendrës së Djathtë mbërrin në Presidencë
Kanë mbërritur në Presidencë anëtarët e Grupimit të Qendrës së Djathtë. Kryetarët e PR, LZHK, PDK, PBDNJ dhe PAA kanë nisur takimin me presidentin Ilir Meta mbi krizën politike. Aleatët e PD-së kanë qenë të parët që ...
Top Channel | 27-Jun-2019 12:23
Kanë mbërritur në Presidencë anëtarët e Grupimit të Qendrës së Djathtë. Kryetarët e PR, LZHK, PDK, PBDNJ dhe PAA kanë nisur takimin me presidentin Ilir Meta mbi krizën politike. Aleatët e PD-së kanë qenë të parët që ...

30 qershori, ambasadorët takim me Metën
Pas takimeve me drejtuesit e partive politike, Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim me disa ambasadorë të akredituar në Tiranë. Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja e Gjermanisë, ajo e Francës dhe ...
Telegraf | 27-Jun-2019 13:49
Pas takimeve me drejtuesit e partive politike, Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim me disa ambasadorë të akredituar në Tiranë. Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja e Gjermanisë, ajo e Francës dhe ...

Lëvizja e Bashës pas takimit me Metën, ja kë pret në zyrë
Duket se kjo e sotmja do të jetë një ditë e mbushur me takime politike. Sinjalin e dha vetë Kreu i Shteti, Ilir Meta që shkoi në zyrën e tij që në 05:00 të mëngjesit për t’i qëndruar korrekt orarit të përcaktuar në ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 11:59
Duket se kjo e sotmja do të jetë një ditë e mbushur me takime politike. Sinjalin e dha vetë Kreu i Shteti, Ilir Meta që shkoi në zyrën e tij që në 05:00 të mëngjesit për t’i qëndruar korrekt orarit të përcaktuar në ...

Priten vendimet surprizë të Presidentit/Tre opsionet; shpërndarje e kuvendit, zgjedhjet të reja, datë e re zgjedhjesh
Pas orës 13:00 presidenti Ilir Meta pritet që të dalë me disa vendime të rëndësishme në lidhje me situatën politike. Burime të sigurta për Top Channel ka mundur që të zbardhë 3 nga opsionet e vendosura mbi tryezën e ...
Top Channel | 27-Jun-2019 11:58
Pas orës 13:00 presidenti Ilir Meta pritet që të dalë me disa vendime të rëndësishme në lidhje me situatën politike. Burime të sigurta për Top Channel ka mundur që të zbardhë 3 nga opsionet e vendosura mbi tryezën e ...

Mediat pranë Ilir Metës: Tani mbeten tre opsione “surprizë” të presidentit, që do shkaktojnë tërmet
Mediat pranë Ilir Metës shkruajnë se pas përfundimit të afatit që presidenti i ka lënë kryeministrit Edi Rama, ai do të dalë me disa opsione “surprizë”, që do të trondisin politikën shqiptare. Këto opsion “surprizë”, ...
GazetaTema | 27-Jun-2019 12:26
Mediat pranë Ilir Metës shkruajnë se pas përfundimit të afatit që presidenti i ka lënë kryeministrit Edi Rama, ai do të dalë me disa opsione “surprizë”, që do të trondisin politikën shqiptare. Këto opsion “surprizë”, ...

Kryemadhi dhe Idrizi në zyrën e Bashës
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, kanë hyrë në një takim me kryetarin e PD, Lulzim Bashën në selinë blu për krizën politike në të cilën gjendet vendi. Paradite, këto parti opozitare ...
Telegraf | 27-Jun-2019 13:17
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, kanë hyrë në një takim me kryetarin e PD, Lulzim Bashën në selinë blu për krizën politike në të cilën gjendet vendi. Paradite, këto parti opozitare ...

Kriza/ Pas Bashës, Meta pret Vasilin: Kërkohet përgjegjshmëri
TIRANË Presidenti i vendit vijon takimet me përfaqësuesit e opozitës. Pas takimit me kreun e PD-së, Lulzim Bashën, kreu i shtetit ka pritur në këto momente ish-kryetarin e grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. Ka ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 11:22
TIRANË Presidenti i vendit vijon takimet me përfaqësuesit e opozitës. Pas takimit me kreun e PD-së, Lulzim Bashën, kreu i shtetit ka pritur në këto momente ish-kryetarin e grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. Ka ...

“Marrëdhënie përtej caqeve institucionale” VOA: Rama refuzon Metën
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ka thirrur në takime të veçanta ditën e enjte, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha “për të biseduar rreth situatës politike në vend”. Kërkesa e kreut të Shtetit ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 11:07
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ka thirrur në takime të veçanta ditën e enjte, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha “për të biseduar rreth situatës politike në vend”. Kërkesa e kreut të Shtetit ...

Pas takimit me Metën, Basha pret Idrizin e Kryemadhin në selinë blu
Pas takimit të zhvilluar me Presidentin Meta, lideri demorkat Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët opozitarë. Mësohet se Basha ka thirrur fillimisht në takim drejtuesin e PDIU, Shpëtim Idrizi e më pas me atë të ...
VizionPlus | 27-Jun-2019 12:46
Pas takimit të zhvilluar me Presidentin Meta, lideri demorkat Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët opozitarë. Mësohet se Basha ka thirrur fillimisht në takim drejtuesin e PDIU, Shpëtim Idrizi e më pas me atë të ...

Data e re e zgjedhjeve, në Presidencë hyjnë ambasadorët, Basha mbledh aleatët
Në zyrën e Presidentit të Republikës kanë hyrë pak minuta më parë ambasadorët e BE-së, Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Ata do të diskutojnë me Ilir Metën mbi krizën politike në Shqipëri. Kreu i LZHK-së, Dashamir ...
Telegrafi | 27-Jun-2019 13:52
Në zyrën e Presidentit të Republikës kanë hyrë pak minuta më parë ambasadorët e BE-së, Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Ata do të diskutojnë me Ilir Metën mbi krizën politike në Shqipëri. Kreu i LZHK-së, Dashamir ...

Lëvizja e Bashës pas takimit me Metën, ja kë pret në zyrë
Duket se kjo e sotmja do të jetë një ditë e mbushur me takime politike. Sinjalin e dha vetë Kreu i Shteti, Ilir Meta që shkoi në zyrën e tij që në 05:00 të mëngjesit për t’i qëndruar korrekt orarit të përcaktuar në ...
Telegraf | 27-Jun-2019 12:31
Duket se kjo e sotmja do të jetë një ditë e mbushur me takime politike. Sinjalin e dha vetë Kreu i Shteti, Ilir Meta që shkoi në zyrën e tij që në 05:00 të mëngjesit për t’i qëndruar korrekt orarit të përcaktuar në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved