ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 03:05

Anuloi misionin e vëzhgimit/ KiE tjetër deklaratë për zgjedhjet

Anuloi misionin e vëzhgimit/ KiE tjetër deklaratë për zgjedhjet
Një ditë më parë, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, njoftoi se ka anuluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vetë për zgjedhjet vendore, për shkak të paqartësive ...
BalkanWeb | 27-Jun-2019 14:11
Një ditë më parë, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, njoftoi se ka anuluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vetë për zgjedhjet vendore, për shkak të paqartësive ...

KE: Po ndjekim me vëmendjen situatën përpara zgjedhjeve
Këshilli i Europës shprehet në një deklaratë se po ndjek me vëmendje situatën përpara zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqipëri.
Top Channel | 27-Jun-2019 14:01
Këshilli i Europës shprehet në një deklaratë se po ndjek me vëmendje situatën përpara zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqipëri.

Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës nuk janë tërhequr
Erion Veliaj, kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, dhe kryebashkiaku në detyrë, ka sqaruar nga Dajti edhe lajmin për tërheqjen e vëzhguesve të Këshillit të Europës.
Top Channel | 27-Jun-2019 01:52
Erion Veliaj, kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, dhe kryebashkiaku në detyrë, ka sqaruar nga Dajti edhe lajmin për tërheqjen e vëzhguesve të Këshillit të Europës.

KiE përgënjeshtron Bashën për zgjedhjet e 30 qershorit: Kemi OSBE-ODIHR në Shqipëri, që janë në terren tashmë
Këshilli i Europës ka reaguar pas lajmeve të një ditë më parë, se ka tërhequr vëzhguesit që do të vinin në Shqipëri për zgjedhjet e 30 qershorit. Me anë të një deklaratë për shtyp, zëdhënësi i sekretarit të Përgjithshëm ...
GazetaTema | 27-Jun-2019 14:01
Këshilli i Europës ka reaguar pas lajmeve të një ditë më parë, se ka tërhequr vëzhguesit që do të vinin në Shqipëri për zgjedhjet e 30 qershorit. Me anë të një deklaratë për shtyp, zëdhënësi i sekretarit të Përgjithshëm ...

Zëri i Amerikës: KiE anulon misionin e vëzhgimit të zgjedhjeve
Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 22:34
Në Shqipëri, Kongresi i Autoriteteve Rajonale dhe Lokale, strukturë e pavarur e Këshillit të Europës, ka njoftuar sot se ka anulluar dërgimin e misionit të vëzhguesve të vet për zgjedhjet vendore, për shkak të ...

Basha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama në 30 qershor nuk për qëllim të zhvillojë zgjedhje por të shkaktojë përplasje civile. Me tone të ashpra, Lulzim Basha nënvizoi se ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 22:06
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama në 30 qershor nuk për qëllim të zhvillojë zgjedhje por të shkaktojë përplasje civile. Me tone të ashpra, Lulzim Basha nënvizoi se ...

Këshilli i Europës: Zgjedhjet e 30 qershorit sipas detyrimeve e standarteve ndërkombëtare
Këshilli i Europës ka lëshuar një deklaratë në lidhje me procesin zgjedhor të 30 qershorit në Shqiperi. Zëdhënësi i Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Evropës referuar situatës para zgjedhjeve lokale në ...
VizionPlus | 27-Jun-2019 14:11
Këshilli i Europës ka lëshuar një deklaratë në lidhje me procesin zgjedhor të 30 qershorit në Shqiperi. Zëdhënësi i Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Evropës referuar situatës para zgjedhjeve lokale në ...

Lulzim Basha: Fitore e madhe për ne, KiE nuk do monitorojë zgjedhjet e 30 qershorit
Në një konferencë për shtyp, mbrëmjen e së mërkurës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se përshëndet vendimin e KiE për t’u tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas Bashës, kjo është ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 22:10
Në një konferencë për shtyp, mbrëmjen e së mërkurës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se përshëndet vendimin e KiE për t’u tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas Bashës, kjo është ...

Reagon Këshilli i Europës: Ja pse nuk i monitorojmë zgjedhjet e 30 qershorit
Reagon Këshilli i Europës: Ja pse nuk i monitorojmë zgjedhjet e 30 qershorit “Ne po e ndjekim me vëmendje situatën para zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqipëri, të cilat duhet të zhvillohen në përputhje me të gjitha ...
Telegraf | 27-Jun-2019 14:10
Reagon Këshilli i Europës: Ja pse nuk i monitorojmë zgjedhjet e 30 qershorit “Ne po e ndjekim me vëmendje situatën para zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqipëri, të cilat duhet të zhvillohen në përputhje me të gjitha ...

Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pohoi se ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të dalin qytetarët në zgjedhjet e 30 qershorit. Kryedemokrati në ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 21:35
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pohoi se ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të dalin qytetarët në zgjedhjet e 30 qershorit. Kryedemokrati në ...

SHBA, Britania e Italia akreditojnë vëzhguesit për zgjedhjet e 30 qershorit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Italia do të monitorojnë nga afër me vëzhgues në terren, zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Selite e rëndësishme diplomatike të vendosura në Tiranë ui kanë kërkuan ...
VizionPlus | 27-Jun-2019 11:22
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Italia do të monitorojnë nga afër me vëzhgues në terren, zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Selite e rëndësishme diplomatike të vendosura në Tiranë ui kanë kërkuan ...

Këshilli i Evropës: Në Shqipëri nuk ka garë
DW dhe VOA zbardhin vendimin e KiE: Tërheqim delegacionin e vëzhgimit të zgjedhjeve të 30 qershorit, për shkak të pasigurisë dhe paligjshmërisë së tyre. Reagojnë ekspertët: Është hera e parë pas 199-s që tërhiqet KiE ...
Telegraf | 27-Jun-2019 11:14
DW dhe VOA zbardhin vendimin e KiE: Tërheqim delegacionin e vëzhgimit të zgjedhjeve të 30 qershorit, për shkak të pasigurisë dhe paligjshmërisë së tyre. Reagojnë ekspertët: Është hera e parë pas 199-s që tërhiqet KiE ...

Basha përshëndet vendimin e KiE: Distancim nga votimet një partiake
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu përshëndeti vendimin e KiE për tu tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas tij, kjo është hera e parë në ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 21:27
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu përshëndeti vendimin e KiE për tu tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas tij, kjo është hera e parë në ...

Basha: Skenari i Ramës është përplasja civile
Kryedemokrati Basha ka akuzuar se skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Ndër të tjera ai ka theksuar se dhuna është shpëtimi i tij për të mos dalë para drejtësisë për bashkëpunimin me krimin dhe ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 21:51
Kryedemokrati Basha ka akuzuar se skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Ndër të tjera ai ka theksuar se dhuna është shpëtimi i tij për të mos dalë para drejtësisë për bashkëpunimin me krimin dhe ...

‘Zëri Amerikës’ dhe radio gjermane DW: KE anullon vëzhguesit në Shqipëri
Zëri i Amerikës dhe Deutsche Welle kanë shkruar mbrëmjen e sotme pasi Këshilli i Europës ka anuluar misionet vëzhguese të zgjedhjeve në Shqipëri. Të dy agjencitë e lajmeve shkruajnë se misioni është anuluar për shkak të ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:50
Zëri i Amerikës dhe Deutsche Welle kanë shkruar mbrëmjen e sotme pasi Këshilli i Europës ka anuluar misionet vëzhguese të zgjedhjeve në Shqipëri. Të dy agjencitë e lajmeve shkruajnë se misioni është anuluar për shkak të ...

Veliaj zbulon se si Voltana Ademi gënjeu KiE
Këshilli i Europës do të monitorojë zgjedhjet vendore të 30 qershorit me vëzhguesit e vet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj hodhi poshtë lajmet e përhapura nga opozita, ndërsa bëri të ditur se në komunikimin ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 20:34
Këshilli i Europës do të monitorojë zgjedhjet vendore të 30 qershorit me vëzhguesit e vet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj hodhi poshtë lajmet e përhapura nga opozita, ndërsa bëri të ditur se në komunikimin ...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa të mos ekzekutohet
Gjatë komunikimit me qytetarët dhe mediat nga selia e Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se, ditën e dielë do të bëhet çdo gjë që aventura e Edi Ramës të ndalet dhe farsa elektorale të mos realizohet. ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:46
Gjatë komunikimit me qytetarët dhe mediat nga selia e Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se, ditën e dielë do të bëhet çdo gjë që aventura e Edi Ramës të ndalet dhe farsa elektorale të mos realizohet. ...

Lulzim Basha përshëndet vendimin e KiE: Partnerëve u kam thënë të vërtetën, votimi farsë do ta thellojë krizën
Pas refuzimit të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Përmes një deklarate për media nga selia e PD-së, Basha ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:40
Pas refuzimit të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Përmes një deklarate për media nga selia e PD-së, Basha ...

Basha: Qëndrimi i opozitës mbetet i prerë, këto nuk janë zgjedhje
Kryetari i Partisë Demokratike mbrëmjen e kësaj të mërkure ka ritheksuar se 30 qershori është një farsë dhe se zgjedhjet nuk ekzistojnë. Në deklaratën e tij nga selia blu, kryedemokrati Basha ka theksuar lajmin se ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 21:38
Kryetari i Partisë Demokratike mbrëmjen e kësaj të mërkure ka ritheksuar se 30 qershori është një farsë dhe se zgjedhjet nuk ekzistojnë. Në deklaratën e tij nga selia blu, kryedemokrati Basha ka theksuar lajmin se ...

Petrit Vasili: KiE nxori gënjeshtar Edi Ramën
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka akuzuar Edi Ramën si mashtrues për qëndrimin lidhur me anulimin e monitorimit të zgjedhjeve nga KiE. Në një postim në Facebook, Vasili shprehet se Presidenti i KiE e nxori mashtrues ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:36
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka akuzuar Edi Ramën si mashtrues për qëndrimin lidhur me anulimin e monitorimit të zgjedhjeve nga KiE. Në një postim në Facebook, Vasili shprehet se Presidenti i KiE e nxori mashtrues ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved