ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:56

Lefter Maliqi “përplaset” me Laert Vasilin: Të pëlqyen përgjimet?

Lefter Maliqi “përplaset” me Laert Vasilin: Të pëlqyen përgjimet?
Në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” u zhvillua një debat mes deputetit Lefter Maliqi dhe aktorit të njohur Laert Vasilit. Maliqi tha se përgjimet tregojnë se kjo qeveri është e lidhur me banditë dhe kriminelë, ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 22:07
Në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” u zhvillua një debat mes deputetit Lefter Maliqi dhe aktorit të njohur Laert Vasilit. Maliqi tha se përgjimet tregojnë se kjo qeveri është e lidhur me banditë dhe kriminelë, ...

Open/ Celibashi: Dekreti për 30 qershorin është i pavlefshëm
Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ish-ministër në 'Qeverinë Rama 1', Ilirjan Celibashi ka deklaruar në emisionin “Open” në Top Channel se Kolegji Zgjedhor ka konfirmuar vendimin e KQZ-së, ku votimet e ...
Top Channel | 25-Jun-2019 21:54
Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ish-ministër në 'Qeverinë Rama 1', Ilirjan Celibashi ka deklaruar në emisionin “Open” në Top Channel se Kolegji Zgjedhor ka konfirmuar vendimin e KQZ-së, ku votimet e ...

“30 qershori”, Manjani:Partia e Idajet Beqirit,me dhunë në votime
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar sërish për vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve më 30 qershor. Manjani shkruan në “Facebook” se Kolegji nuk ka marrë vendim ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 10:06
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar sërish për vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve më 30 qershor. Manjani shkruan në “Facebook” se Kolegji nuk ka marrë vendim ...

Sot është njeriu më i “urryer” i opozitës, por si i dha Astrit Kalaja në 2011-ën Lulzim Bashës, Bashkinë e Tiranës
Kolegjit Zgjedhor, i përbërë nga Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Skerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanaj, votoi një ditë më parë 5-0 për lënien në fuqi të 30 qershorit. Kjo trupë është zgjedhur që në dhjetor të ...
GazetaTema | 25-Jun-2019 10:40
Kolegjit Zgjedhor, i përbërë nga Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Skerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanaj, votoi një ditë më parë 5-0 për lënien në fuqi të 30 qershorit. Kjo trupë është zgjedhur që në dhjetor të ...

Meta i prerë: Shqipëria nuk do të bëhet koloni e asnjë fondacioni ndërkombëtar
Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës, Ilir Meta Të nderuar qytetarë dhe bashkatdhetarë, Të dashur gazetarë dhe përfaqësues të medias! Më datë 10 qershor 2019 kam dekretuar shfuqizimin e Dekretit nr.10928, datë ...
Telegraf | 25-Jun-2019 10:39
Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës, Ilir Meta Të nderuar qytetarë dhe bashkatdhetarë, Të dashur gazetarë dhe përfaqësues të medias! Më datë 10 qershor 2019 kam dekretuar shfuqizimin e Dekretit nr.10928, datë ...

FOTO-LAJM: Meta i jep kafe gazetarëve pas thumbave në konferencë
Për herë të dytë në këto javë të krizës politike ne vend, presidenti Meta zgjodhi një orar jo të zakonte 08:00 për të ndarë një komunikim të rëndësishëm me shqiptarët, reagimin mbi vendimin e Kolegjit Zgjedhor që dilte ...
VizionPlus | 25-Jun-2019 10:16
Për herë të dytë në këto javë të krizës politike ne vend, presidenti Meta zgjodhi një orar jo të zakonte 08:00 për të ndarë një komunikim të rëndësishëm me shqiptarët, reagimin mbi vendimin e Kolegjit Zgjedhor që dilte ...

Ylli Manjani: Kolegji Zgjedhor ka vendosur për Beqirin, jo për Dekretin
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, i cili vendosi që të mos pranojë kërkesën e Idajet Beqirit, kryetar i Partisë së Unitetit Kombëtar, për t’u çregjistruar nga ...
Telegraf | 25-Jun-2019 09:58
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, i cili vendosi që të mos pranojë kërkesën e Idajet Beqirit, kryetar i Partisë së Unitetit Kombëtar, për t’u çregjistruar nga ...

Meta: Kush vijon me paligjshmëri do marrë të gjitha përgjegjësitë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar prerë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe se kjo datë nuk ekziston për zgjedhje. Në një konferencë urgjente për media pas vendimit të djeshëm të Kolegjit ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 08:20
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar prerë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe se kjo datë nuk ekziston për zgjedhje. Në një konferencë urgjente për media pas vendimit të djeshëm të Kolegjit ...

Meta: Nuk jap dorëheqjen, bashkë deri në korrik 2022
mapo.al Në konferencën për shtyp, Presidenti Ilir Meta iu përgjigj edhe pyetjeve të gazetarëve. Presidenti u shpreh se zgjedhje të ligjshme në 30 qershor nuk do të ketë. Pyetjes nëse do të japë dorëheqjen, Meta u ...
Mapo | 25-Jun-2019 08:27
mapo.al Në konferencën për shtyp, Presidenti Ilir Meta iu përgjigj edhe pyetjeve të gazetarëve. Presidenti u shpreh se zgjedhje të ligjshme në 30 qershor nuk do të ketë. Pyetjes nëse do të japë dorëheqjen, Meta u ...

Kolegji la në fuqi 30 Qershorin/ Meta: Nuk e ka këtë tagër, të zbatohet dekreti i Presidentit
Presidenti Ilir Meta ashtu siç ishte paralajmëruar, ka bërë një dalje për median sot në mëngjes.
Top Channel | 25-Jun-2019 08:19
Presidenti Ilir Meta ashtu siç ishte paralajmëruar, ka bërë një dalje për median sot në mëngjes.

Meta para mediave: Vendimi i Kolegjit s’ka efekt juridik në dekret
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar sot para mediave vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Partinë Uniteti Kombëtar. Meta tha se vendimi i Kolegjit ka të bëjë vetëm me palët në proces dhe jo me dekretin e ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 08:17
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar sot para mediave vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Partinë Uniteti Kombëtar. Meta tha se vendimi i Kolegjit ka të bëjë vetëm me palët në proces dhe jo me dekretin e ...

Prof. Dr. Kristaq Kume: Kolegji Zgjedhor nuk mori vendim për të bërë zgjedhje në 30 qershor, por kjo po përdoret nga PS-ja
Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i Institutit Shqiptar për zhvillimin e Sistemit të zgjedhjeve Kolegji Zgjedhor nuk mori vendim për të bërë zgjedhje në 30 qershor Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i ...
Telegraf | 25-Jun-2019 09:15
Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i Institutit Shqiptar për zhvillimin e Sistemit të zgjedhjeve Kolegji Zgjedhor nuk mori vendim për të bërë zgjedhje në 30 qershor Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i ...

Ilir Meta “dorëzohet”: Zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të jenë ligjore, presidenti s’i ndalon dot. Unë s’pyes as për italianë, amerikanë apo kinezë. Këtu vendos unë
Presidenti Ilir Meta u shfaq në një konferencë për shtyp që në mëngjes herët, për të komentuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet e 30 qershorit. Ai u duk i dorëzuar për mbajtjen e zgjedhjeve dhe deklaroi se ato ...
GazetaTema | 25-Jun-2019 08:23
Presidenti Ilir Meta u shfaq në një konferencë për shtyp që në mëngjes herët, për të komentuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet e 30 qershorit. Ai u duk i dorëzuar për mbajtjen e zgjedhjeve dhe deklaroi se ato ...

Meta: Kolegji Zgjedhor nuk vendos për datën e zgjedhjeve
Nuk rrëzohet dekreti i një Presidenti se Kolegji Zgjedhor vendos të ç’regjistrojë një parti politike nga zgjedhjet imagjinare. Sqarimet i dha Kryetari i Shtetit për të gjithë ata që pretenduan se triumfuan me një vendim ...
ABCNews | 25-Jun-2019 12:10
Nuk rrëzohet dekreti i një Presidenti se Kolegji Zgjedhor vendos të ç’regjistrojë një parti politike nga zgjedhjet imagjinare. Sqarimet i dha Kryetari i Shtetit për të gjithë ata që pretenduan se triumfuan me një vendim ...

“Zgjedhjet me 30 qershor”, Balla: Të respektohet Kolegji Zgjedhor
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 17:16
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të ...

Meta: Zgjedhjet e 30 qershorit imagjinare, dekretin e shqyrton vetëm Kushtetuesja
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...
VizionPlus | 25-Jun-2019 08:23
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...

Vendimi i Kolegjit, reagon Salianji: Dekretet i gjykon GJK
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PUK për t’u çregjistruar nga këto zgjedhje për shkak të dekretit të Presidentit të Republikës, Pas kësaj, kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:21
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PUK për t’u çregjistruar nga këto zgjedhje për shkak të dekretit të Presidentit të Republikës, Pas kësaj, kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë ...

Kolegji pro 30 qershorit, Denar Biba: KQZ-ja sapo bëri histori!
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet e 30 qershori, ka reaguar menjëherë nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:00
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet e 30 qershori, ka reaguar menjëherë nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar ...

Meta: Zgjedhjet e 30 qershorit imagjinare, dekretin e shqyrton vetëm Kushtetuesja
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 09:01
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...

Gjykata ligjëron zgjedhjet/ Rrëzohet kërkesa për çregjistrimin e PUK nga fleta e votimit
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit.
Top Channel | 24-Jun-2019 15:44
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved