ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:45

Beogradi alarmon për gjendjen në veri, Prishtina: Gjithçka është inskenim

Beogradi alarmon për gjendjen në veri, Prishtina: Gjithçka është inskenim
Nga Nadie Ahmeti, Rel Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga Prishtina ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 15:49
Nga Nadie Ahmeti, Rel Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga Prishtina ...

Ministri serb: Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Lajiç tha se Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë, së paku me ushqimet bazike. “Në mëngjes, na njoftuan se ka mungesë me qumësht, ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 12:14
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit të Serbisë, Rasim Lajiç tha se Serbia do të përpiqet të furnizojë popullatën në Kosovë, së paku me ushqimet bazike. “Në mëngjes, na njoftuan se ka mungesë me qumësht, ...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe (Video)
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 19:22
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...

Sinjale paqeje?! I hiqet ndalesa Gjuriç, të premten në Kosovë
Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviç, të premten pritet të vizitojnë Kosovën. Zyrtarëve serbë, Gjuriçit dhe Sarceviçit iu është aprovuar kërkesa ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 10:22
Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviç, të premten pritet të vizitojnë Kosovën. Zyrtarëve serbë, Gjuriçit dhe Sarceviçit iu është aprovuar kërkesa ...

Një tjetër lider serb paralajmëron futjen e mallrave të tyre në Kosovë javën tjetër
Ai është shprehur se duhet të gjindet një mënyrë që të futen mallra dhe ushqim bazë në Kosovë nga Serbia. “Qeveria duhet urgjentisht t’i përgjigjet popullatës duke marrë gjithçka që u nevojitet dhe të ndërkombëtarizohet ...
Lajminet | 26-Jun-2019 23:29
Ai është shprehur se duhet të gjindet një mënyrë që të futen mallra dhe ushqim bazë në Kosovë nga Serbia. “Qeveria duhet urgjentisht t’i përgjigjet popullatës duke marrë gjithçka që u nevojitet dhe të ndërkombëtarizohet ...

MPJ tregon nëse i dha leje Gjuriqit për të vizituar Kosovën
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...
Albportali | 26-Jun-2019 22:27
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...

Kërcënimet e Serbisë për futje të mallrave në Kosovë, Dogana: Nuk ka pasur tentime
Kjo deklaratë e saj vjen në vazhdën e propagandës së inskenimit të një krize humanitare në veri të Kosovës, shkruan . Bërnabiq gjithashtu është shprehur se shpreson në Bashkësinë Ndërkomëtare t’i kushtojë më shumë ...
Lajminet | 26-Jun-2019 22:21
Kjo deklaratë e saj vjen në vazhdën e propagandës së inskenimit të një krize humanitare në veri të Kosovës, shkruan . Bërnabiq gjithashtu është shprehur se shpreson në Bashkësinë Ndërkomëtare t’i kushtojë më shumë ...

MPJ tregon nëse i dha leje Gjuriqit për të vizituar Kosovën
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...
Gazeta Observer | 26-Jun-2019 21:11
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...

MPJ tregon nëse i dha leje Gjuriqit për të vizituar Kosovën
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...
Indeks Online | 26-Jun-2019 20:48
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq do të vizitojë Kosovën gjatë të premtes. Bashkë me të në Kosovë do të jetë edhe Ministri i Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Ministria ...

Veri, Vuçiq kritikon Haradinajn
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...
EkonomiaOnline | 26-Jun-2019 20:16
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...

Veri, Vuçiq kritikon Haradinajn (VIDEO)
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...
Klan Kosova | 26-Jun-2019 20:12
Kryeministri Ramush Haradinaj, edhe sot në një postim të ri në Facebook, ka shkruar se nuk lejohet asnjë skenar mashtrues ose lajm i rremë për destabilizimin e veriut. Por, presidenti i Serbisë, gjithë këtë po e sheh si ...

Beogradi simulon “krizën humanitare” në veri të Kosovës, Prishtina e quan “inskenim” të Beogradit
Prishtinë, 26 qershor 2019 – Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga ...
Illyriapress | 26-Jun-2019 20:02
Prishtinë, 26 qershor 2019 – Komunat veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sipas autoriteteve në Beograd, po i vuajnë deri në përmasat e tragjedisë humanitare pasojat e taksës 100 për qind të vendosur nga ...

Serbia, skenar për krizë në veri të Kosovës
Shtatë muaj pas vendosjes së taksës 100 përqind mbi mallrat nga Serbia, Beogradi zyrtar ka ndërmarrë një iniciative për boshatisjen e dyqaneve në katër komuna në veri të Kosovës të banuara nga serbë. Mediat kosovare ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 11:06
Shtatë muaj pas vendosjes së taksës 100 përqind mbi mallrat nga Serbia, Beogradi zyrtar ka ndërmarrë një iniciative për boshatisjen e dyqaneve në katër komuna në veri të Kosovës të banuara nga serbë. Mediat kosovare ...

Skenari serb për katastrofë humanitare, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...
Gazeta Monitor | 26-Jun-2019 19:57
“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi që edhe në teren, pikat shitëse me produkte ushqimore dhe barëra, janë të mbushura dhe ...

Gazetari i Klan Kosovës: Nga e hëna fillon luftë politike mes Kosovës dhe Serbisë për “krizën humanitare”
Gazetari i Klan Kosovës që ka përcjellë zhvillimet në veri të Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se serbët kanë filluar të shqetësohen pas marrjes së lajmit për inskenimin e një “krize humanitare”, mirëpo nëpër dyqanet ...
Medial | 26-Jun-2019 19:55
Gazetari i Klan Kosovës që ka përcjellë zhvillimet në veri të Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se serbët kanë filluar të shqetësohen pas marrjes së lajmit për inskenimin e një “krize humanitare”, mirëpo nëpër dyqanet ...

Gazetari i Klan Kosovës: Nga e hëna fillon luftë politike mes Kosovës dhe Serbisë për “krizën humanitare”
Gazetari i Klan Kosovës që ka përcjellë zhvillimet në veri të Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se serbët kanë filluar të shqetësohen pas marrjes së lajmit për inskenimin e një “krize humanitare”, mirëpo nëpër dyqanet ...
Klan Kosova | 26-Jun-2019 19:53
Gazetari i Klan Kosovës që ka përcjellë zhvillimet në veri të Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se serbët kanë filluar të shqetësohen pas marrjes së lajmit për inskenimin e një “krize humanitare”, mirëpo nëpër dyqanet ...

“Kriza humanitare”, Spahiu: Qëllimi është të dëshmohet që veriu nuk është Kosovë dhe që institucionet tona atje janë të lodhta
Analisti politik Nexhmedin Spahiu e ka komentuar gjithë situatën e krijuar në veri që po cilësohet edhe si skenar i inskenimit të një “krize humanitare”. “E natyrshme sepse serbët i fryjnë kungullit në gardh dhe nuk ...
Medial | 26-Jun-2019 18:54
Analisti politik Nexhmedin Spahiu e ka komentuar gjithë situatën e krijuar në veri që po cilësohet edhe si skenar i inskenimit të një “krize humanitare”. “E natyrshme sepse serbët i fryjnë kungullit në gardh dhe nuk ...

Gjuriq të premten në Kosovë, me leje të MPJ-së
Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri i arsimit serb, Mladen Sarceviq, të premten pritet të qëndrojnë për vizitë në Kosovë. Hyrja e tyre në Kosovë do të bëhet me ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 11:39
Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri i arsimit serb, Mladen Sarceviq, të premten pritet të qëndrojnë për vizitë në Kosovë. Hyrja e tyre në Kosovë do të bëhet me ...

“Kriza humanitare”, Spahiu: Qëllimi është të dëshmohet që veriu nuk është Kosovë dhe që institucionet tona atje janë të lodhta
Analisti politik Nexhmedin Spahiu e ka komentuar gjithë situatën e krijuar në veri që po cilësohet edhe si skenar i inskenimit të një “krize humanitare”. “E natyrshme sepse serbët i fryjnë kungullit në gardh dhe nuk ...
Klan Kosova | 26-Jun-2019 18:52
Analisti politik Nexhmedin Spahiu e ka komentuar gjithë situatën e krijuar në veri që po cilësohet edhe si skenar i inskenimit të një “krize humanitare”. “E natyrshme sepse serbët i fryjnë kungullit në gardh dhe nuk ...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë
Ajo është shprehur se Serbia do të përdorë gjithë fuqinë e saj për të siguruar mallra nga Serbia që arrijnë në Kosovë, shkruan . Bërnabiq gjithashtu është shprehur se shpreson në bashkësinë ndërkombëtare t’i kushton më ...
Lajminet | 26-Jun-2019 16:31
Ajo është shprehur se Serbia do të përdorë gjithë fuqinë e saj për të siguruar mallra nga Serbia që arrijnë në Kosovë, shkruan . Bërnabiq gjithashtu është shprehur se shpreson në bashkësinë ndërkombëtare t’i kushton më ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved