ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:25

Ilir Meta flet për ‘aktorë të jashtëm’ që duan konflikt në Shqipëri, por a po iu shërben ai atyre?

Ilir Meta flet për ‘aktorë të jashtëm’ që duan konflikt në Shqipëri, por a po iu shërben ai atyre?
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 19:42
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...

“Shumë serioze”, ironia e sekretarit të PS: Ilir Meta tha ka ndëshkim kush shkel ligjin për 30 Qershorin!
Sekretari socialist pë r Marrëdhëniet me Median Alfren Peza ka ironizuar me deklaratën e Presidentit Ilir Meta, sipas të cilës do të ketë ndëshkim për këdo që shkel ligjin për 30 qershorin. Peza thotë se kreu i shtetit, ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 18:42
Sekretari socialist pë r Marrëdhëniet me Median Alfren Peza ka ironizuar me deklaratën e Presidentit Ilir Meta, sipas të cilës do të ketë ndëshkim për këdo që shkel ligjin për 30 qershorin. Peza thotë se kreu i shtetit, ...

Pas Xhelal Mziut, edhe Meta sulmon Ramën e ndërkombëtarët: Do mbajnë përgjegjësi para shqiptarëve!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Kreu i Shteti foli edhe për situatën politike ne vend, ndërsa theksoi se çdo aktor, i ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 18:30
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Kreu i Shteti foli edhe për situatën politike ne vend, ndërsa theksoi se çdo aktor, i ...

Presidenti Meta: Palët të dialogojnë, Shqipëria të rikthehet në normalitet!
Presidenti Ilir Meta në takimin e tij me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó ka vlerësuar marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë dhe ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 18:38
Presidenti Ilir Meta në takimin e tij me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó ka vlerësuar marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë dhe ...

Meta: Reflektoni sa më parë për dialog dhe zgjidhjen e krizës
Presidentit i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta gjatë takimit me Ministrin e Jashtëm të Hungarisë Peter Szijjártó u ka bërë sërish thirrje palëve politike për të reflektuar dhe për të zgjidhur sa më parë krizën ...
Albportali | 26-Jun-2019 23:27
Presidentit i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta gjatë takimit me Ministrin e Jashtëm të Hungarisë Peter Szijjártó u ka bërë sërish thirrje palëve politike për të reflektuar dhe për të zgjidhur sa më parë krizën ...

Meta flet për “aktorë të jashtëm” që duan konflikt në Shqipëri
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...
Flaka | 26-Jun-2019 20:48
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...

Meta thërret përsëri palët që të ulen në dialog për zgjidhjen e krizës
Tiranë, 26 qershor 2019 – Presidentit i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, sërish u ka bërë thirrje drejtuesve ë partive politike që të reflektojnë dhe të ulen në dijalog për të zgjidhur sa më parë krizën politike. ...
Illyriapress | 26-Jun-2019 20:40
Tiranë, 26 qershor 2019 – Presidentit i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, sërish u ka bërë thirrje drejtuesve ë partive politike që të reflektojnë dhe të ulen në dijalog për të zgjidhur sa më parë krizën politike. ...

Meta flet për “aktorë të jashtëm” që duan konflikt në Shqipëri
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...
Kosova Press | 26-Jun-2019 20:04
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...

A po u shërben Meta aktorëve të jashtëm që duan trazira në Shqipëri?
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...
Lexo | 26-Jun-2019 19:54
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...

Presidenti Meta: Palët të dialogojnë, Shqipëria të rikthehet në normalitet!
Presidenti Ilir Meta në takimin e tij me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó ka vlerësuar marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë dhe ...
Medial | 26-Jun-2019 19:36
Presidenti Ilir Meta në takimin e tij me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó ka vlerësuar marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë dhe ...

Presidenti i Shqipërisë sërish bën thirrje për dialog
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u ka bërë thirrje edhe një herë palëve politike të ulen sa më parë në dialog për zgjidhjen e krizës. Meta ka paralajmëruar se aktorët që kontribuojnë në çuarjen më tej të kësaj krize ...
AlbInfo | 26-Jun-2019 19:20
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u ka bërë thirrje edhe një herë palëve politike të ulen sa më parë në dialog për zgjidhjen e krizës. Meta ka paralajmëruar se aktorët që kontribuojnë në çuarjen më tej të kësaj krize ...

Meta: Reflektoni sa më parë për dialog dhe zgjidhjen e krizës
Presidentit i Republikës Ilir Meta gjatë takimit me Ministrin e Jashtëm të Hungarisë Peter Szijjártó u ka bërë sërish thirrje palëve politike për të reflektuar dhe për të zgjidhur sa më parë krizën politike me anë të ...
Portalb | 26-Jun-2019 19:19
Presidentit i Republikës Ilir Meta gjatë takimit me Ministrin e Jashtëm të Hungarisë Peter Szijjártó u ka bërë sërish thirrje palëve politike për të reflektuar dhe për të zgjidhur sa më parë krizën politike me anë të ...

Meta flet sërish për ‘aktorë të jashtëm’ që duan konflikt në Shqipëri
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...
Top Channel | 26-Jun-2019 18:00
Në takimin e zhvilluar me ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, presidenti Ilir Meta ka folur edhe për situatën në vend, që vijon të jetë e tensionuar katër ditë larg votimeve të 30 qershorit. Meta ka ...

Meta: Palët të dialogojnë, Shqipëria të rikthehet në normalitet
Ndër të tjera në fjalën e tij në këtë takim Presidenti ka çmuar mbështetjen e sinqertë të Hungarisë në procesin e integrimit europian dhe veçanërisht për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit me BE. “Çmoj ...
Lajminet | 26-Jun-2019 18:46
Ndër të tjera në fjalën e tij në këtë takim Presidenti ka çmuar mbështetjen e sinqertë të Hungarisë në procesin e integrimit europian dhe veçanërisht për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit me BE. “Çmoj ...

Meta: Çdo aktor që i kontribuon paligjshmërisë e konfliktit do mbajë përgjegjësi
Katër ditë para zgjedhjeve të 30 qershorit presidenti Meta thotë se “çdo veprim drejt rrugës së paligjshmërisë dhe konfliktit, e nxjerr Shqipërinë nga perspektiva e saj europiane e njëkohësisht të gjithë aktorët e ...
ABCNews | 26-Jun-2019 18:22
Katër ditë para zgjedhjeve të 30 qershorit presidenti Meta thotë se “çdo veprim drejt rrugës së paligjshmërisë dhe konfliktit, e nxjerr Shqipërinë nga perspektiva e saj europiane e njëkohësisht të gjithë aktorët e ...

Cakaj takon homologun hungarez: Mbarëvajtja e zgjedhjeve, interes kombëtar
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është takuar këtë të mërkurë me homologun e tij hungarez Peter Szijjarto,ku është shprehur se Shqipëria nuk duhet të bëjë hapa pas për interesa partiake, ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 18:04
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është takuar këtë të mërkurë me homologun e tij hungarez Peter Szijjarto,ku është shprehur se Shqipëria nuk duhet të bëjë hapa pas për interesa partiake, ...

Meta: Do të mbani përgjegjësi, Shqipëria të rikthehet në normalitet
Presidenti i Republikës Ilir Meta priti në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Meta vlerësoi marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë ...
Lajmi i Fundit | 26-Jun-2019 18:38
Presidenti i Republikës Ilir Meta priti në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Meta vlerësoi marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira ndërmjet Shqipërisë dhe Hungarisë ...

Meta sulmon Ramën dhe ndërkombëtarët: Do mbajnë përgjegjësi para shqiptarëve!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Kreu i Shteti foli edhe për situatën politike ne vend, ndërsa theksoi se çdo aktor, i ...
PortaliOnline | 26-Jun-2019 18:30
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Kreu i Shteti foli edhe për situatën politike ne vend, ndërsa theksoi se çdo aktor, i ...

Meta: Të respektohet shteti ligjor
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kërkuar që mazhoranca dhe opozita të reflektojnë sa më parë për dialog dhe zgjidhjen e krizës duke rikthyer vendin në normalitet dhe respektim të shtetit ligjor. Gjatë një takimi me ...
TV Klan | 26-Jun-2019 18:18
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kërkuar që mazhoranca dhe opozita të reflektojnë sa më parë për dialog dhe zgjidhjen e krizës duke rikthyer vendin në normalitet dhe respektim të shtetit ligjor. Gjatë një takimi me ...

Ilir Meta thirrje të fortë: Shqipëria të rikthehet në normalitet!
TIIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Kreu i Shteti foli edhe për situatën politike ne vend, ndërsa theksoi se çdo ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 17:48
TIIRANË Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Kreu i Shteti foli edhe për situatën politike ne vend, ndërsa theksoi se çdo ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved