ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

Fotoja e shumëpritur: Krenaritë tona pozojnë me medaljet e Lojërave Evropiane

Fotoja e shumëpritur: Krenaritë tona pozojnë me medaljet e Lojërave Evropiane
Tashmë xhudistet tona janë kthyer në vendlindje me tri medalje të fituar nga Lojërat Evropiane. Një të artë, një të argjendtë dhe një të bronztë ishte bilanci i sportistëve tanë në garat e mbajtura në Minsk të ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 14:46
Tashmë xhudistet tona janë kthyer në vendlindje me tri medalje të fituar nga Lojërat Evropiane. Një të artë, një të argjendtë dhe një të bronztë ishte bilanci i sportistëve tanë në garat e mbajtura në Minsk të ...

Lojërat Olimpike Dimërore më 2026 do të mbahen në Itali
Milano dhe Kortina d’Ampezo do të jenë dy qytetet mikpritëse të Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 07:27
Milano dhe Kortina d’Ampezo do të jenë dy qytetet mikpritëse të Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit ...

Majlinda Kelmendi rikthehet në Kosovë: Shumë e lumtur me medaljen e artë
Majlinda Kelmendi së bashku me Driton Kukën dhe pjesën tjetër të përfaqësueses së Kosovës janë rikthyer në Kosovë. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë në Lojërat e dyta Evropiane që po mbahen në Minks të ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 13:12
Majlinda Kelmendi së bashku me Driton Kukën dhe pjesën tjetër të përfaqësueses së Kosovës janë rikthyer në Kosovë. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë në Lojërat e dyta Evropiane që po mbahen në Minks të ...

E çuditshme: Buffon kthehet tek Juventusi
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
GazetaBlic | 25-Jun-2019 23:54
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

Sy e vesh në Minsk, Kosova synon tjetër medalje me boksierin Patriot Behrami
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019, shkruan Komiteti Olimpik i ...
Zeri | 25-Jun-2019 23:51
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019, shkruan Komiteti Olimpik i ...

Patriot Behrami lufton për medalje, nesër vendoset gjithçka në ‘Minsk 2019’
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
TetovaSot | 25-Jun-2019 23:43
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

Patriot Behrami gati për meçin e radhës, synon fitimin e medaljes
Boksieri ynë, 19-vjeçar, do të përballet me Lorenzo Sotomayor nga Azerbajxhani. 34-vjeçari me prejardhje nga Kuba, ka një karrierë të pasur në boks. Është medalist i argjendtë në Lojërat Olimpike Rio 2016 dhe medalist i ...
Lajminet | 25-Jun-2019 23:28
Boksieri ynë, 19-vjeçar, do të përballet me Lorenzo Sotomayor nga Azerbajxhani. 34-vjeçari me prejardhje nga Kuba, ka një karrierë të pasur në boks. Është medalist i argjendtë në Lojërat Olimpike Rio 2016 dhe medalist i ...

E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
Gazeta Observer | 25-Jun-2019 23:28
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

23:19 E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje E gjithë vëmendja nesër (e...
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
Kosova Sot | 25-Jun-2019 23:21
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 23:13
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

Majlinda: Për të arritur majat duhet të keni vetëbesim
Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i ndihmoi asaj të ...
Flaka | 25-Jun-2019 21:35
Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i ndihmoi asaj të ...

Anëtari i LDK-së kritikon qeverinë: Asnjë zyrtar nuk i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
Arbresh | 25-Jun-2019 20:27
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Lojërat Olimpike Dimërore më 2026 do të mbahen në…
Milano dhe Kortina d’Ampezo do të jenë dy qytetet mikpritëse të Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit ...
Telegraf | 25-Jun-2019 08:41
Milano dhe Kortina d’Ampezo do të jenë dy qytetet mikpritëse të Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit ...

Anëtari i LDK-së, kritikon Qeverinë:  Asnjë zyrtarë nuk  i priti vajzat tona të arta
Qeverinë e Kosovës e quajti ‘Qeveria e turpit’. Krejt kjo pasi që nuk doli as edhe një zyrtar, apo të paktën një nga 80 zëvëndësministrat t’i presin sot në Aeroportin e Prishtinës, xhudistet të cilat Kosovës i sollën ...
Gazeta Observer | 25-Jun-2019 20:20
Qeverinë e Kosovës e quajti ‘Qeveria e turpit’. Krejt kjo pasi që nuk doli as edhe një zyrtar, apo të paktën një nga 80 zëvëndësministrat t’i presin sot në Aeroportin e Prishtinës, xhudistet të cilat Kosovës i sollën ...

Anëtari i LDK’së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
InFokusi | 25-Jun-2019 20:14
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Gecaj: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
Zeri | 25-Jun-2019 20:11
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Anëtari i LDK-së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Gecaj, mosveprimin e qeverisë e ka quajtur të turpshëm dhe të pafalshëm. “E turpshme dhe krejtësisht e pafalshme… asnjë zyrtar nuk i priti vajzat tona të arta”, është shprehur ai. “Katër xhudiste na sollën tri medalje, ...
Lajminet | 25-Jun-2019 20:11
Gecaj, mosveprimin e qeverisë e ka quajtur të turpshëm dhe të pafalshëm. “E turpshme dhe krejtësisht e pafalshme… asnjë zyrtar nuk i priti vajzat tona të arta”, është shprehur ai. “Katër xhudiste na sollën tri medalje, ...

Anëtari i LDK’së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 20:05
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Kasapolli kritikon Komitetin Olimpik të Kosovës, e akuzon për “turistët” e Minskut
Agim Kasapolli, gazetar sportiv, e ka kritikuar Komitetin Olimpik të Kosovës për numrin e madh të anëtarëve që po udhëtojnë në ngjarjet sportive ku po merr pjesë Kosova. Ai shton se KOK-u më shumë po e dëmton sesa ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 18:31
Agim Kasapolli, gazetar sportiv, e ka kritikuar Komitetin Olimpik të Kosovës për numrin e madh të anëtarëve që po udhëtojnë në ngjarjet sportive ku po merr pjesë Kosova. Ai shton se KOK-u më shumë po e dëmton sesa ...

Rikthimi i Majlindës si e artë: Lufta, sakrifica dhe mundi për t’u shpallur si më e mira e xhudos në botë
Majlinda Kemendi ka dhënë një intervistë për “ Euro Olympic” , pas medaljes së artë të fituar në Lojërat e dytë Evropiane që po mbahen në Minks të Bjellorusisë. Numri një i Xhudos në botë, ka treguar për periudhën e ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 12:10
Majlinda Kemendi ka dhënë një intervistë për “ Euro Olympic” , pas medaljes së artë të fituar në Lojërat e dytë Evropiane që po mbahen në Minks të Bjellorusisë. Numri një i Xhudos në botë, ka treguar për periudhën e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved