ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

Basha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile

Basha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama në 30 qershor nuk për qëllim të zhvillojë zgjedhje por të shkaktojë përplasje civile. Me tone të ashpra, Lulzim Basha nënvizoi se ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 22:06
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama në 30 qershor nuk për qëllim të zhvillojë zgjedhje por të shkaktojë përplasje civile. Me tone të ashpra, Lulzim Basha nënvizoi se ...

Lulzim Basha: Fitore e madhe për ne, KiE nuk do monitorojë zgjedhjet e 30 qershorit
Në një konferencë për shtyp, mbrëmjen e së mërkurës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se përshëndet vendimin e KiE për t’u tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas Bashës, kjo është ...
GazetaTema | 26-Jun-2019 22:10
Në një konferencë për shtyp, mbrëmjen e së mërkurës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se përshëndet vendimin e KiE për t’u tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas Bashës, kjo është ...

?Basha: Pa larguar Edi Ramën, në Shqipëri nuk do të ketë zgjedhje të lira
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe se nuk mund të ketë konkurrencë në zgjedhje pa pjesëmarrjen e opozitës. Në një dalje nga selia blu, kryetari i opozitës përshëndeti tërheqjen e Këshillit të Evropës nga monitorimi i 30 ...
Telegrafi | 26-Jun-2019 22:48
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe se nuk mund të ketë konkurrencë në zgjedhje pa pjesëmarrjen e opozitës. Në një dalje nga selia blu, kryetari i opozitës përshëndeti tërheqjen e Këshillit të Evropës nga monitorimi i 30 ...

Basha: Rama më 30 qershor do të përdorë kriminelët për të krijuar përplasje civile
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi mbrëmjen e së mërkurës se skenari i vërtetë i Edi Ramës nuk është të bëjë zgjedhje më 30 qershor, por ta përdor këtë ditë për përlasje civile. Sipas Bashës, në të gjitha ...
ABCNews | 26-Jun-2019 22:50
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi mbrëmjen e së mërkurës se skenari i vërtetë i Edi Ramës nuk është të bëjë zgjedhje më 30 qershor, por ta përdor këtë ditë për përlasje civile. Sipas Bashës, në të gjitha ...

Ka nisur shpërndarja e armëve. Krimi do provokojë më 30 qershor. Do të mbrohemi me çdo mjet
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar sot pak pasi kryeministri Edi Rama refuzoi ftesën e presidentit Ilir Meta për takim, se në datë 30 qershor do të jetë krimi që do të derdhet rrugëve për të ...
Respublica | 26-Jun-2019 22:48
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar sot pak pasi kryeministri Edi Rama refuzoi ftesën e presidentit Ilir Meta për takim, se në datë 30 qershor do të jetë krimi që do të derdhet rrugëve për të ...

Basha: Në Dibër, para dhe kërcënime për 30 qershorin
Në një deklaratë për shtyp mbrëmjen e kësaj së mërkure, kryetari PD-së, Lulzim Basha akuzoi ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të bindë qytetarët të votojnë në ...
Gazeta Dita | 26-Jun-2019 22:33
Në një deklaratë për shtyp mbrëmjen e kësaj së mërkure, kryetari PD-së, Lulzim Basha akuzoi ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të bindë qytetarët të votojnë në ...

Basha: Skenari i Ramës është përplasja civile
Kryedemokrati Basha ka akuzuar se skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Ndër të tjera ai ka theksuar se dhuna është shpëtimi i tij për të mos dalë para drejtësisë për bashkëpunimin me krimin dhe ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 21:51
Kryedemokrati Basha ka akuzuar se skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Ndër të tjera ai ka theksuar se dhuna është shpëtimi i tij për të mos dalë para drejtësisë për bashkëpunimin me krimin dhe ...

??Basha: Këto nuk janë zgjedhje, nuk ekzistojnë as ligjërisht, as praktikisht
Në një dalje nga selia blu, kryetari i opozitës përshëndeti tërheqjen e Këshillit të Evropës nga monitorimi i 30 qershorit, ndërsa theksoi se partnerëve ua ka thënë të vërtetën, se votimi farsë do ta thellojë krizën. ...
Lajminet | 26-Jun-2019 22:30
Në një dalje nga selia blu, kryetari i opozitës përshëndeti tërheqjen e Këshillit të Evropës nga monitorimi i 30 qershorit, ndërsa theksoi se partnerëve ua ka thënë të vërtetën, se votimi farsë do ta thellojë krizën. ...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa të mos ekzekutohet
Gjatë komunikimit me qytetarët dhe mediat nga selia e Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se, ditën e dielë do të bëhet çdo gjë që aventura e Edi Ramës të ndalet dhe farsa elektorale të mos realizohet. ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:46
Gjatë komunikimit me qytetarët dhe mediat nga selia e Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se, ditën e dielë do të bëhet çdo gjë që aventura e Edi Ramës të ndalet dhe farsa elektorale të mos realizohet. ...

Basha: Skenari i Ramës është përplasja civile, por ajo do të dështojë
Tiranë, 26 qershor 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për medie, tha se kryeministri Edi Rama nuk për qëllim që më 30 qershor të zhvillojë zgjedhje, por të shkaktojë përplasje civile. ...
Illyriapress | 26-Jun-2019 22:25
Tiranë, 26 qershor 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për medie, tha se kryeministri Edi Rama nuk për qëllim që më 30 qershor të zhvillojë zgjedhje, por të shkaktojë përplasje civile. ...

Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pohoi se ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të dalin qytetarët në zgjedhjet e 30 qershorit. Kryedemokrati në ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 21:35
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pohoi se ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka qenë në Peshkopi dhe ka shpërndarë para, me qëllim që të dalin qytetarët në zgjedhjet e 30 qershorit. Kryedemokrati në ...

Lulzim Basha përshëndet vendimin e KiE: Partnerëve u kam thënë të vërtetën, votimi farsë do ta thellojë krizën
Pas refuzimit të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Përmes një deklarate për media nga selia e PD-së, Basha ...
Telegraf | 26-Jun-2019 21:40
Pas refuzimit të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha. Përmes një deklarate për media nga selia e PD-së, Basha ...

Kreu i PD-së: Rama kërkon përplasje civile, por ky skenar i rrezikshëm do të dështojë
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tregoi qëllimin e vërtetë që kryeministri Edi Rama ka më 30 qershor, që nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Në konferencë për shtyp, ai siguroi se ky skenar i rrezikshëm, do të ...
Politiko | 26-Jun-2019 22:02
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tregoi qëllimin e vërtetë që kryeministri Edi Rama ka më 30 qershor, që nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Në konferencë për shtyp, ai siguroi se ky skenar i rrezikshëm, do të ...

Basha: Qëndrimi i opozitës mbetet i prerë, këto nuk janë zgjedhje
Kryetari i Partisë Demokratike mbrëmjen e kësaj të mërkure ka ritheksuar se 30 qershori është një farsë dhe se zgjedhjet nuk ekzistojnë. Në deklaratën e tij nga selia blu, kryedemokrati Basha ka theksuar lajmin se ...
VizionPlus | 26-Jun-2019 21:38
Kryetari i Partisë Demokratike mbrëmjen e kësaj të mërkure ka ritheksuar se 30 qershori është një farsë dhe se zgjedhjet nuk ekzistojnë. Në deklaratën e tij nga selia blu, kryedemokrati Basha ka theksuar lajmin se ...

Basha: KiE nuk monitoron zgjedhjet për arsyet që kemi thënë ne
Në një konferencë për shtyp, mbrëmjen e së mërkurës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përshëndeti vendimin e KiE për tu tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas Bashës, kjo është hera e ...
Gazeta Dita | 26-Jun-2019 22:02
Në një konferencë për shtyp, mbrëmjen e së mërkurës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përshëndeti vendimin e KiE për tu tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas Bashës, kjo është hera e ...

Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në një dalje para mediave mbrëmjen e së mërkurës se “ministrja e Mbrojtjes ka qenë sot në Peshkopi me makina ushtrie me targa falso për të shpërndarë para’ për të ...
Gazeta55 | 26-Jun-2019 21:58
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në një dalje para mediave mbrëmjen e së mërkurës se “ministrja e Mbrojtjes ka qenë sot në Peshkopi me makina ushtrie me targa falso për të shpërndarë para’ për të ...

Basha: Rama kërkon përplasjen civile në 30 qershor, por do dështojë
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama ka një skenar për të shkaktuar përplasje civile në 30 qershor, por do të dështojë. “Tashmë është e qartë ajo që kemi paralajmëruar: skenari i ...
Lapsi | 26-Jun-2019 21:42
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama ka një skenar për të shkaktuar përplasje civile në 30 qershor, por do të dështojë. “Tashmë është e qartë ajo që kemi paralajmëruar: skenari i ...

Reagon Basha: Çfarë u kam thënë ndërkombëtareve për krizën
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha doli para medias mbrëmjen e së mërkurës për të përshëndetur vendimin e Këshillit të Europës për t’u tërhequr nga monitorimi i votimeve të 30 qershorit. Sipas Bashës arsyeja është se nuk ka ...
Lapsi | 26-Jun-2019 21:34
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha doli para medias mbrëmjen e së mërkurës për të përshëndetur vendimin e Këshillit të Europës për t’u tërhequr nga monitorimi i votimeve të 30 qershorit. Sipas Bashës arsyeja është se nuk ka ...

Basha përshëndet vendimin e KiE: Distancim nga votimet një partiake
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu përshëndeti vendimin e KiE për tu tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas tij, kjo është hera e parë në ...
BalkanWeb | 26-Jun-2019 21:27
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për shtyp nga selia blu përshëndeti vendimin e KiE për tu tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Sipas tij, kjo është hera e parë në ...

"30 qershori", Basha: Partnerëve u kam thënë të vërtetën, votimi farsë thellon krizën
Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe se nuk mund të ketë konkurrencë në zgjedhje pa pjesëmarrjen e opozitës. Në një dalje nga selia blu, kryetari i opozitës përshëndeti tërheqjen e Këshillit të Europës nga monitorimi i 30 ...
Gazeta55 | 26-Jun-2019 21:34
Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe se nuk mund të ketë konkurrencë në zgjedhje pa pjesëmarrjen e opozitës. Në një dalje nga selia blu, kryetari i opozitës përshëndeti tërheqjen e Këshillit të Europës nga monitorimi i 30 ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved