ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 03:05

Kolegji rrëzoi Metën, Monika Kryemadhi tërhiqet nga protestat dhe braktis Bashën? “E vetmja gjë që na mbetet është bojkoti i votimeve”

Kolegji rrëzoi Metën, Monika Kryemadhi tërhiqet nga protestat dhe braktis Bashën? “E vetmja gjë që na mbetet është bojkoti i votimeve”
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, ka heshtur gjate gjithe dites se sotme, dhe njehere nxjerr Tit Vasilin per te sulmuar Kolegjin Zgjedhor, dhe ne mbremje Erisa Xhixhon, per te deklaruar se rruga e vetme ka mbetur ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 21:34
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, ka heshtur gjate gjithe dites se sotme, dhe njehere nxjerr Tit Vasilin per te sulmuar Kolegjin Zgjedhor, dhe ne mbremje Erisa Xhixhon, per te deklaruar se rruga e vetme ka mbetur ...

“Zgjedhjet me 30 qershor”, Balla: Të respektohet Kolegji Zgjedhor
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 17:16
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të ...

Xhixho: Bojkotoni votimet e Rilindjes më 30 qershor
Nënkryetarja e LSI Erisa Xhixho me anë të një postimi në “Facebook” bën thirrje që shqiptarët të bojkotojnë votimet e Rilindjes të datës 30 qershor. Ajo shprehet se vendimi që ka marrë sot Kolegji Zgjedhor për t’u ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 17:13
Nënkryetarja e LSI Erisa Xhixho me anë të një postimi në “Facebook” bën thirrje që shqiptarët të bojkotojnë votimet e Rilindjes të datës 30 qershor. Ajo shprehet se vendimi që ka marrë sot Kolegji Zgjedhor për t’u ...

Vendimi i Kolegjit, reagon Salianji: Dekretet i gjykon GJK
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PUK për t’u çregjistruar nga këto zgjedhje për shkak të dekretit të Presidentit të Republikës, Pas kësaj, kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:21
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PUK për t’u çregjistruar nga këto zgjedhje për shkak të dekretit të Presidentit të Republikës, Pas kësaj, kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë ...

Kolegji pro 30 qershorit, Denar Biba: KQZ-ja sapo bëri histori!
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet e 30 qershori, ka reaguar menjëherë nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:00
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet e 30 qershori, ka reaguar menjëherë nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar ...

Gjykata ligjëron zgjedhjet/ Rrëzohet kërkesa për çregjistrimin e PUK nga fleta e votimit
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit.
Top Channel | 24-Jun-2019 15:44
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit.

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, Daci: U duhej vetëm anëtarëve të KQZ-së
Juristi Jordan Daci deklaroi këtë të hënë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për të konfirmuar datën 30 Qershor i ka shërbyer vetëm anëtarëve të KQZ-së. Gjatë emisionit ‘Byro Politike’ me Juli Xhokaxhi, Daci theksoi se ...
Telegraf | 24-Jun-2019 22:58
Juristi Jordan Daci deklaroi këtë të hënë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për të konfirmuar datën 30 Qershor i ka shërbyer vetëm anëtarëve të KQZ-së. Gjatë emisionit ‘Byro Politike’ me Juli Xhokaxhi, Daci theksoi se ...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor/ Gjekmarkaj: Ilir Meta duhet të japë dorëheqjen
Kolegji Zgjedhor këtë të hënë ka rrëzuar ankimimin e Partise se Unitetit Kombetar per ç’regjistrimin e kesaj force politike nga zgjedhjet e 30 qershorit. Gjithashtu ky vendim i formës së prerë së Kolegjit Zgjedhor ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 22:35
Kolegji Zgjedhor këtë të hënë ka rrëzuar ankimimin e Partise se Unitetit Kombetar per ç’regjistrimin e kesaj force politike nga zgjedhjet e 30 qershorit. Gjithashtu ky vendim i formës së prerë së Kolegjit Zgjedhor ...

Soreca takon Ramën, diskuton zhvillimet e fundit politike
Zhvillimet e fundit vunë në levizje edhe diplomatet e huaj. Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca zhvilloi pasditen e kësaj të hëne një takim në kryeministri. Në takimin që ka zgjatur për mbi 60 minuta, Soreca ishte ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 19:06
Zhvillimet e fundit vunë në levizje edhe diplomatet e huaj. Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca zhvilloi pasditen e kësaj të hëne një takim në kryeministri. Në takimin që ka zgjatur për mbi 60 minuta, Soreca ishte ...

Pesë gjykatës kamikazë, provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar
Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit Zgjedhor që kanë mbi ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 15:08
Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit Zgjedhor që kanë mbi ...

Kolegji “rrëzon” presidentin, nuk pranohet kërkesa për çregjistrim nga 30 qershori
Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ky vendim i Kolegjit lexohet si përgjigje indirekte kundër vendimit të Ilir Metës për të ...
Top Channel | 24-Jun-2019 14:59
Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ky vendim i Kolegjit lexohet si përgjigje indirekte kundër vendimit të Ilir Metës për të ...

Pesë gjykatës kamikazë, një provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar
Nga Andi Bushati Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 15:14
Nga Andi Bushati Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit ...

Erisa Xixho: Ja pse diktatura e Rilindjes duhet bojkotuar masivisht me 30 qershor
Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, përmes një postimi në facebook, thotë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor, konfirmon se situata është pasoja e keqimplementimit dhe kapjes së Reformës në Drejtësi, që sipas sajë ka lënë ...
Telegraf | 24-Jun-2019 17:12
Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, përmes një postimi në facebook, thotë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor, konfirmon se situata është pasoja e keqimplementimit dhe kapjes së Reformës në Drejtësi, që sipas sajë ka lënë ...

Kolegji pranoi 30 qershorin, zëdhënësi i Presidencës: Asnjë surprizë
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidencës, thotë se nuk ka asnjë surprizë në vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar padinë e Partisë Uniteti Kombëtar për t’u çregjistruar nga 30 qershori. Sipas Blushit, ky skeç ishte ...
Top Channel | 24-Jun-2019 14:36
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidencës, thotë se nuk ka asnjë surprizë në vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar padinë e Partisë Uniteti Kombëtar për t’u çregjistruar nga 30 qershori. Sipas Blushit, ky skeç ishte ...

Balluku: Vendimi i Kolegjit i drejtë, opozita po nxit luftë
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “News24” , vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Balluku ka ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 14:33
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “News24” , vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendore. Balluku ka ...

Andi Bushati: Kamikazët e Kolegjit, një provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar
Nga Andi Bushati – Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit ...
Telegraf | 24-Jun-2019 15:59
Nga Andi Bushati – Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit ...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, Daci: U duhej anëtarëve të KQZ-së
Juristi Jordan Daci deklaroi këtë të hënë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për të konfirmuar datën 30 Qershor i ka shërbyer vetëm anëtarëve të KQZ-së. Gjatë emisionit “Byro Politike” me Juli Xhokaxhi, Daci theksoi se ...
ABCNews | 24-Jun-2019 21:26
Juristi Jordan Daci deklaroi këtë të hënë se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për të konfirmuar datën 30 Qershor i ka shërbyer vetëm anëtarëve të KQZ-së. Gjatë emisionit “Byro Politike” me Juli Xhokaxhi, Daci theksoi se ...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, Presidenti Meta bën lëvizjen e radhës
TIRANE Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor dhënë ditën e sotme, Presidenca bën lëvizjen e radhës. Burime për “ BalkanWeb ” thanë se nesër në 08:00 do të ketë një kenferencë për mediat në ambjentet e institucionit të ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 14:00
TIRANE Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor dhënë ditën e sotme, Presidenca bën lëvizjen e radhës. Burime për “ BalkanWeb ” thanë se nesër në 08:00 do të ketë një kenferencë për mediat në ambjentet e institucionit të ...

“Shihemi të dielën”, Veliaj pas vendimit të Kolegjit:Humbi paria!
Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar për vendimin e Kolegjit Zgjedhor, që la në fuqi 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Në një mesazh në “twitter”, kryebashkiaku ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 14:00
Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar për vendimin e Kolegjit Zgjedhor, që la në fuqi 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Në një mesazh në “twitter”, kryebashkiaku ...

Spiropali i përgjigjet Presidencës: Ilir Meta po bën viktimën
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, i është përgjigjur në kohë rekord zëdhënësit të Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, i cili e cilësoi një skeç të orkestruar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 13:47
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, i është përgjigjur në kohë rekord zëdhënësit të Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, i cili e cilësoi një skeç të orkestruar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved