ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 02:34

Thaçi: Nëse s’arrihet marrëveshja me Serbinë, trazira në Ballkan

Thaçi: Nëse s’arrihet marrëveshja me Serbinë, trazira në Ballkan
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, paralajmëron trazira në Ballkan nëse nuk arrihet marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë. “Përmbyllja e dialogut me Serbinë në kuadër të marrëveshjes finale është interes nacional ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 15:22
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, paralajmëron trazira në Ballkan nëse nuk arrihet marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë. “Përmbyllja e dialogut me Serbinë në kuadër të marrëveshjes finale është interes nacional ...

Daçiç: S’është kompromis që ta njohim Kosovën në tërë territorin
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se zgjidhja e kompromisit për çështjen e Kosovës nuk mund të nënkuptojë që Serbia të pranojë pavarësinë e Kosovës në tërë territorin e saj. “Për ne tani është e rëndësishme ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 14:30
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se zgjidhja e kompromisit për çështjen e Kosovës nuk mund të nënkuptojë që Serbia të pranojë pavarësinë e Kosovës në tërë territorin e saj. “Për ne tani është e rëndësishme ...

Daçiç: Ja kërkesa kryesore e Serbisë për Kosovën
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është shprehur se e dinte se presidenti i Francës, Emmanuel Macron nuk do ta mbante Samitin e Parisit derisa Kosova nuk e heq taksën ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Ndërkohë ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 16:30
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është shprehur se e dinte se presidenti i Francës, Emmanuel Macron nuk do ta mbante Samitin e Parisit derisa Kosova nuk e heq taksën ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Ndërkohë ...

Hashim Thaçi: Destabilizim në rajon nëse s’ka marrëveshje Kosovë-Serbi
Pas dështimit të takimit të Parisit për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi shprehet se nëse nuk arrihet marrëveshja brenda këtij, rrezikohet jo vetëm marrëdhënia me Beogradin por do të ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 15:45
Pas dështimit të takimit të Parisit për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi shprehet se nëse nuk arrihet marrëveshja brenda këtij, rrezikohet jo vetëm marrëdhënia me Beogradin por do të ...

Thaçi: Dialogu me Serbinë të rifillojë pa kushtëzime
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 21:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...

A po e merr SHBA rolin udhëheqës në dialogun Kosovë – Serbi?
Prishtina dhe Beogradi nuk e përjashtojnë mundësinë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin rolin vendimtar në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve. Fuqizimi i rolit amerikan, shihet ...
Telegrafi | 24-Jun-2019 17:51
Prishtina dhe Beogradi nuk e përjashtojnë mundësinë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin rolin vendimtar në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve. Fuqizimi i rolit amerikan, shihet ...

Thaçi: Dialogu me Serbinë të rifillojë pa kushtëzime
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...
Albportali | 25-Jun-2019 00:50
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...

Daçiq: Nuk është kompromis që Serbia ta njohë Kosovën në tërë territorin e saj
Beograd, 24 qershor 2019 – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se zgjidhja e kompromisit për çështjen e Kosovës nuk mund të nënkuptojë që Serbia të pranojë pavarësinë e Kosovës në tërë territorin e saj. “Për ...
Illyriapress | 25-Jun-2019 00:03
Beograd, 24 qershor 2019 – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se zgjidhja e kompromisit për çështjen e Kosovës nuk mund të nënkuptojë që Serbia të pranojë pavarësinë e Kosovës në tërë territorin e saj. “Për ...

Thaçi: Fazë e rrezikshme, nëse nuk arrihet pakti me Serbinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se përmbyllja e dialogut politik me Serbinë, me marrëveshje ligjërisht obligative, që nënkupton njohje reciproke, është interes nacional i Kosovës. Ai i ka bërë këto ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 11:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se përmbyllja e dialogut politik me Serbinë, me marrëveshje ligjërisht obligative, që nënkupton njohje reciproke, është interes nacional i Kosovës. Ai i ka bërë këto ...

Ngjarjet e datës 25 qershor
INJECT organizon tryezën me temën: “Si ta parandalojmë dhunën ekonomike”. (Hotel Sirius, ora 09.00)
Kosova Press | 25-Jun-2018 00:01
INJECT organizon tryezën me temën: “Si ta parandalojmë dhunën ekonomike”. (Hotel Sirius, ora 09.00)

Presidenti Thaçi-Ministres norvegjeze : Dialogu të rifillojë pa kushtëzime
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...
AlbInfo | 24-Jun-2019 22:47
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...

Muja: Serbia nuk po na pëlqen, por njohja e saj është bërë e nevojshme
Njohës i çështjeve evropiane, Armend Muja, ka thënë se nuk është se Serbia po i pëlqen dikujt në Kosovë, por njohja e saj është bërë e nevojshme. Ai këtë komente i ka bërë në emisionin Zona B në Klan Kosova, duke shtuar ...
Indeks Online | 24-Jun-2019 22:40
Njohës i çështjeve evropiane, Armend Muja, ka thënë se nuk është se Serbia po i pëlqen dikujt në Kosovë, por njohja e saj është bërë e nevojshme. Ai këtë komente i ka bërë në emisionin Zona B në Klan Kosova, duke shtuar ...

Armend Muja: Serbia nuk po na pëlqen, por njohja e saj është bërë e nevojshme
Njohës i çështjeve europiane, Armend Muja, ka thënë se nuk është se Serbia po i pëlqen dikujt në Kosovë, por njohja e saj është bërë e nevojshme. Ai këtë komente i ka bërë në emisionin Zona B në Klan Kosova, duke shtuar ...
Klan Kosova | 24-Jun-2019 22:21
Njohës i çështjeve europiane, Armend Muja, ka thënë se nuk është se Serbia po i pëlqen dikujt në Kosovë, por njohja e saj është bërë e nevojshme. Ai këtë komente i ka bërë në emisionin Zona B në Klan Kosova, duke shtuar ...

Thaçi darkon me kryediplomaten norvegjeze, ajo përkrah normalizimin me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...
Gazeta Monitor | 24-Jun-2019 22:17
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...

Thaçi darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, flasin për paqen dhe stabilitetin
Presidenti Hashim Thaçi sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, për përkrahjen e ...
Medial | 24-Jun-2019 22:00
Presidenti Hashim Thaçi sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, për përkrahjen e ...

Daçiç: Nuk mund ta njohim Kosovën në të gjithë territorin e saj
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka thënë në Beograd sot se nuk është realiste që vetëm Shtetet e Bashkuara të jenë të përfshira në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. Një deklaratë të tillë ai e ka thënë ...
Lapsi | 24-Jun-2019 18:09
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka thënë në Beograd sot se nuk është realiste që vetëm Shtetet e Bashkuara të jenë të përfshira në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. Një deklaratë të tillë ai e ka thënë ...

Thaçi në darkë me kryediplomaten norvegjeze: Dialogu me serbët të rifillojë pa kushte
Presidenca e Kosovës ka njoftuar se kreu i shtetit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Sipas njoftimit, presidenti Thaçi dhe kryediplomatja ...
Arbresh | 24-Jun-2019 22:00
Presidenca e Kosovës ka njoftuar se kreu i shtetit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Sipas njoftimit, presidenti Thaçi dhe kryediplomatja ...

Thaçi darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, flasin për paqen dhe stabilitetin
Presidenti Hashim Thaçi sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, për përkrahjen e ...
Klan Kosova | 24-Jun-2019 21:53
Presidenti Hashim Thaçi sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, për përkrahjen e ...

Thaçi: Dialogu me Serbinë të rifillojë pa kushtëzime
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...
Gazeta Observer | 24-Jun-2019 21:49
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Presidenti Thaçi dhe kryediplomatja norvegjeze kanë folur për bashkëpunimin bilateral, ...

Thaçi në darkë me kryediplomaten norvegjeze: Dialogu me serbët të rifillojë pa kushte
Presidenca e Kosovës ka njoftuar se kreu i shtetit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Sipas njoftimit, presidenti Thaçi dhe kryediplomatja ...
Gazeta Express | 24-Jun-2019 21:46
Presidenca e Kosovës ka njoftuar se kreu i shtetit, Hashim Thaçi, sonte ka pasur një darkë pune me ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Sipas njoftimit, presidenti Thaçi dhe kryediplomatja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved