ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:23

Trump ndërmerr sanksione të reja kundër Iranit

Trump ndërmerr sanksione të reja kundër Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. “Do të vazhdojmë të rrisim presionin ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 19:08
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. “Do të vazhdojmë të rrisim presionin ...

Pompeo në Arabinë Saudite kërkon “koalicion global” kundër Iranit
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, arriti në Arabinë Saudite, në kuadër të një turneu në Gjirin Persik. Pompeo, i cili do të qëndrojë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe, tha se synon ndërtimin e një “koalicioni ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:15
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, arriti në Arabinë Saudite, në kuadër të një turneu në Gjirin Persik. Pompeo, i cili do të qëndrojë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe, tha se synon ndërtimin e një “koalicioni ...

Rusia kundërshton sanksionet e reja amerikane ndaj Iranit
Zëvendësministri i Jashtëm rus, Sergei Ryabkov, tha se Rusia kundërshton sanksionet e reja të vendosura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) mbi Iranin. Ryabkov në Moskë tha se situata në rajon do të përkeqësohet ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 15:20
Zëvendësministri i Jashtëm rus, Sergei Ryabkov, tha se Rusia kundërshton sanksionet e reja të vendosura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) mbi Iranin. Ryabkov në Moskë tha se situata në rajon do të përkeqësohet ...

Trump sanksione të reja kundër Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. “Do të vazhdojmë të rrisim presionin ...
TV Klan | 25-Jun-2019 09:08
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. “Do të vazhdojmë të rrisim presionin ...

Pompeo në Arabinë Saudite: “Koalicion global” kundër Iranit
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të turneut në gjitin Persik këtë të hënë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Në fjalën e tij Pompeu është shprehur se, synon ndërtimin e një “koalicioni global” kundër ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 18:38
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të turneut në gjitin Persik këtë të hënë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Në fjalën e tij Pompeu është shprehur se, synon ndërtimin e një “koalicioni global” kundër ...

SHBA, Trump firmos sanksionet e reja ndaj Iranit
Presidenti Donald Trump firmosi të hënën sanksionet e reja ndaj Iranit, të cilat këtë herë kanë përfshirë edhe liderin suprem të vendit, ajatollahun Ali Khamenei. Trump kanë deklaruar se masat penalizuese janë një ...
ABCNews | 24-Jun-2019 23:52
Presidenti Donald Trump firmosi të hënën sanksionet e reja ndaj Iranit, të cilat këtë herë kanë përfshirë edhe liderin suprem të vendit, ajatollahun Ali Khamenei. Trump kanë deklaruar se masat penalizuese janë një ...

Irani i gatshëm për dialog me SHBA
Autoritetet iraniane deklaruan të hënën se sulmi kibernetik i kryer nga administrata amerikane dështoi. Por ndërkohë, Teherani zyrtar është shprehur i hapur për bisedime, nëse Shtetet e Bashkuara zbusin linjën e tyre të ...
ABCNews | 24-Jun-2019 22:21
Autoritetet iraniane deklaruan të hënën se sulmi kibernetik i kryer nga administrata amerikane dështoi. Por ndërkohë, Teherani zyrtar është shprehur i hapur për bisedime, nëse Shtetet e Bashkuara zbusin linjën e tyre të ...

Përplasja, Irani: Plani i SHBA-së për paqe në Lindje të Mesme është i turpshëm
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme iraniane, Abbas Mousavi, ka thënë të hënën se plani i Shteteve të Bashkuara për paqe në Lindje të Mesme , që pritet të prezantohet në një konferencë ndërkombëtare në Bahrein këtë javë, ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 11:50
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme iraniane, Abbas Mousavi, ka thënë të hënën se plani i Shteteve të Bashkuara për paqe në Lindje të Mesme , që pritet të prezantohet në një konferencë ndërkombëtare në Bahrein këtë javë, ...

Sanksionet e SHBA-së për Iranin nënkuptojnë bllokim të përhershëm të diplomacisë
Irani i ka quajtur sanksionet e reja të SHBA-së ndaj liderit të suprem të vet dhe zyrtarëve të tjerë si mbyllje të përhershme të diplomacisë në mes të Tehrani dhe Uashingtonit. “Vënia e sanksioneve të pabaza mbi liderin ...
EkonomiaOnline | 25-Jun-2019 09:15
Irani i ka quajtur sanksionet e reja të SHBA-së ndaj liderit të suprem të vet dhe zyrtarëve të tjerë si mbyllje të përhershme të diplomacisë në mes të Tehrani dhe Uashingtonit. “Vënia e sanksioneve të pabaza mbi liderin ...

Sanksionet e SHBA-së për Iranin nënkuptojnë bllokim të përhershëm të diplomacisë
Irani i ka quajtur sanksionet e reja të SHBA-së ndaj liderit të suprem të vet dhe zyrtarëve të tjerë si mbyllje të përhershme të diplomacisë në mes të Tehrani dhe Uashingtonit. “Vënia e sanksioneve të pabaza mbi liderin ...
Klan Kosova | 25-Jun-2019 09:01
Irani i ka quajtur sanksionet e reja të SHBA-së ndaj liderit të suprem të vet dhe zyrtarëve të tjerë si mbyllje të përhershme të diplomacisë në mes të Tehrani dhe Uashingtonit. “Vënia e sanksioneve të pabaza mbi liderin ...

Sanksionet e reja të SHBA-së synojnë udhëheqësin suprem Khamenei
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se po imponon sanksione të reja ndaj Iranit, duke përfshirë edhe zyrën e Liderit Suprem të vendit Ali Khamenei, raporton “Bbc”, transmeton . Trump tha se sanksionet shtesë ...
Lajminet | 25-Jun-2019 08:48
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se po imponon sanksione të reja ndaj Iranit, duke përfshirë edhe zyrën e Liderit Suprem të vendit Ali Khamenei, raporton “Bbc”, transmeton . Trump tha se sanksionet shtesë ...

Irani thotë se sanksionet e SHBA-ve ndaj Khameneit ia mbyllën rrugën diplomacisë
Irani ka thënë se vendimi i SHBA-ve për sanksione të reja ndaj lideri të vendit, përfshirë liderit suprem ka mbyllur përfundimisht rrugën e diplomacisë mes Teheranit dhe Uashingtonit. “Vendosja e sanksioneve të ...
Arbresh | 25-Jun-2019 08:23
Irani ka thënë se vendimi i SHBA-ve për sanksione të reja ndaj lideri të vendit, përfshirë liderit suprem ka mbyllur përfundimisht rrugën e diplomacisë mes Teheranit dhe Uashingtonit. “Vendosja e sanksioneve të ...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Iranit
Thesari amerikan do të vendosë sanksione financiare kundër shumë kompanive iraniane për mbështetjen e tyre ndaj programit të predhave balistike në Iran dhe kundër dy kompanive britanike që bashkëpunojnë me kompaninë ...
Syri | 24-Mar-2016 21:31
Thesari amerikan do të vendosë sanksione financiare kundër shumë kompanive iraniane për mbështetjen e tyre ndaj programit të predhave balistike në Iran dhe kundër dy kompanive britanike që bashkëpunojnë me kompaninë ...

Mes tensioneve, Trump e godet Iranin me sanksione të reja
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. “Do të vazhdojmë të rrisim presionin ...
Gazeta Monitor | 24-Jun-2019 21:15
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. “Do të vazhdojmë të rrisim presionin ...

Bolton: Maturia e SHBA-së ndaj Iranit nuk është dobësi
Këshilltari për siguri kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton tha se Irani nuk duhet të “ngatërrojë maturinë e SHBA-së dhe ta marrë atë si dobësi”. Duke folur në një takim me kryeministrin izraelit, Benjamin ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 08:14
Këshilltari për siguri kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton tha se Irani nuk duhet të “ngatërrojë maturinë e SHBA-së dhe ta marrë atë si dobësi”. Duke folur në një takim me kryeministrin izraelit, Benjamin ...

Trump për krizën në Gjirin Persik i lë një pjesë të fajit edhe Kinës e Japonisë
Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, ka lëshuar një sulm ndaj Kinës dhe Japonisë duke pyetur se pse ata po mbështeten vetëm në SHBA’në që të mbrojë anijet e tyre, transmeton Gazeta Express. Donald Trump i ka bërë këto ...
Gazeta Express | 24-Jun-2019 21:02
Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, ka lëshuar një sulm ndaj Kinës dhe Japonisë duke pyetur se pse ata po mbështeten vetëm në SHBA’në që të mbrojë anijet e tyre, transmeton Gazeta Express. Donald Trump i ka bërë këto ...

Trump njofton sanksione të ashpra kundër guidës supreme iraniane
Presidenti amerikan, Donald Trump nënshkroi sot një dekret që imponon, sanksione të ashpra që prekin guidën supreme iraniane, ajatollah Ali Khamenei.
Kosova Press | 24-Jun-2019 20:39
Presidenti amerikan, Donald Trump nënshkroi sot një dekret që imponon, sanksione të ashpra që prekin guidën supreme iraniane, ajatollah Ali Khamenei.

Trump: Nuk po kërkoj luftë me Iranin, jam i hapur kundrejt dialogut
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se “nuk po kërkon luftë” me Iranin dhe është i gatshëm të negociojë me udhëheqësit e tij pa kushte, por se Republika Islamike nuk duhet të lejohet në asnjë mënyrë të grumbullojë ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 01:56
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se “nuk po kërkon luftë” me Iranin dhe është i gatshëm të negociojë me udhëheqësit e tij pa kushte, por se Republika Islamike nuk duhet të lejohet në asnjë mënyrë të grumbullojë ...

Donald Trump: Nuk po kërkoj luftë me Iranin
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se “nuk po kërkon luftë” me Iranin dhe është i gatshëm të negociojë me udhëheqësit e tij pa kushte, por se Republika Islamike nuk duhet të lejohet në asnjë mënyrë të grumbullojë ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 09:30
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se “nuk po kërkon luftë” me Iranin dhe është i gatshëm të negociojë me udhëheqësit e tij pa kushte, por se Republika Islamike nuk duhet të lejohet në asnjë mënyrë të grumbullojë ...

Pompeo në Arabinë Saudite kërkon “Koalicion global kundër Iranit”
Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, arriti në Arabinë Saudite, në kuadër të një turneu në Gjirin Persik. Pompeo, i cili do të qëndrojë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe, tha se synon ndërtimin e një “koalicioni ...
RTSH | 24-Jun-2019 20:32
Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, arriti në Arabinë Saudite, në kuadër të një turneu në Gjirin Persik. Pompeo, i cili do të qëndrojë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe, tha se synon ndërtimin e një “koalicioni ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved