ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 08:43

A po e merr SHBA rolin udhëheqës në dialogun Kosovë-Serbi?

A po e merr SHBA rolin udhëheqës në dialogun Kosovë-Serbi?
Prishtina dhe Beogradi nuk e përjashtojnë mundësinë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin rolin vendimtar në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve. Fuqizimi i rolit amerikan, shihet ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 07:20
Prishtina dhe Beogradi nuk e përjashtojnë mundësinë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin rolin vendimtar në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet dy vendeve. Fuqizimi i rolit amerikan, shihet ...

Shkup, seanca të tre komisioneve kuvendare
Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për mbikëqyrje të punës së Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim dhe Agjencisë për Zbulim, Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport, si dhe Komisioni ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 08:27
Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca Komisioni për mbikëqyrje të punës së Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim dhe Agjencisë për Zbulim, Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport, si dhe Komisioni ...

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës
Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Shqiptarëve ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 07:23
Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Shqiptarëve ...

Pacolli pret në takim kryediplomaten norvegjeze
Zëvendëskryeministri njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, raporton EkonomiaOnline Mediat nuk janë lejuar të jenë ...
EkonomiaOnline | 25-Jun-2019 09:08
Zëvendëskryeministri njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, raporton EkonomiaOnline Mediat nuk janë lejuar të jenë ...

Fillon takimi Pacolli- Søreide
Zëvendës kryeministri njëherë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Ina Eriksen Søreide. Takimi sapo ka filluar ndërsa është duke u mbajtur më ...
Arbresh | 25-Jun-2019 09:01
Zëvendës kryeministri njëherë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Ina Eriksen Søreide. Takimi sapo ka filluar ndërsa është duke u mbajtur më ...

Søreide: Dialogu nuk ka alternativë, inkurajoj rifillimin e tij
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë ...
Zeri | 25-Jun-2019 09:01
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...
EkonomiaOnline | 25-Jun-2019 08:41
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën, përcjell gazeta Blic. ...
Gazeta Observer | 25-Jun-2019 08:27
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën, përcjell gazeta Blic. ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...
InFokusi | 25-Jun-2019 08:23
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...

Ngjarjet kryesore të ditës së sotme në vend
Këto janë ngjarjet e datës 27 janar: 10:00 Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes mban mbledhjen e 36-të. (Hoteli “Grand”, Prishtinë) 10:30 – 13:00 Zhvillohet ceremonia zyrtare për varrimin e zv.ministrit të Diasporës, ...
Zeri | 27-Jan-2019 08:15
Këto janë ngjarjet e datës 27 janar: 10:00 Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes mban mbledhjen e 36-të. (Hoteli “Grand”, Prishtinë) 10:30 – 13:00 Zhvillohet ceremonia zyrtare për varrimin e zv.ministrit të Diasporës, ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Kështu ka theksuar gjatë një interviste për gazetën “Zëri” shefja e diplomacisë ...
Lajminet | 25-Jun-2019 08:05
Një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Kështu ka theksuar gjatë një interviste për gazetën “Zëri” shefja e diplomacisë ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 08:01
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës
Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Shqiptarëve ...
EkonomiaOnline | 25-Jun-2019 08:01
Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Shqiptarëve ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë ...
Arbresh | 25-Jun-2019 07:57
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë ...

Thaçi: Nëse s’arrihet marrëveshja me Serbinë, trazira në Ballkan
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, paralajmëron trazira në Ballkan nëse nuk arrihet marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë. “Përmbyllja e dialogut me Serbinë në kuadër të marrëveshjes finale është interes nacional ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 15:22
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, paralajmëron trazira në Ballkan nëse nuk arrihet marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë. “Përmbyllja e dialogut me Serbinë në kuadër të marrëveshjes finale është interes nacional ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...
Klan Kosova | 25-Jun-2019 07:57
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...
Medial | 25-Jun-2019 07:57
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë të mbyllura për Kosovën. Një marrëveshje ...

Kryediplomatja e Norvegjisë: Marrëveshja me Serbinë hap dyert e mbyllura për Kosovën
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë ...
Zeri | 25-Jun-2019 07:49
Ministrja e Jashtme e Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë do të ofrojë mundësi të reja dhe do t’i hapë dyert që sot janë ...

Flitet për kërkesat e Luginës së Preshevës
Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Shqiptarëve ...
Arbresh | 25-Jun-2019 07:42
Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Shqiptarëve ...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli do ta presë në takim ministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide. (Hapësirat e MPJ-së, ora 08:30) Fillon punimet konferenca treditore ...
Lajminet | 25-Jun-2019 07:33
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli do ta presë në takim ministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Ine Eriksen Søreide. (Hapësirat e MPJ-së, ora 08:30) Fillon punimet konferenca treditore ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved