ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:44

Europa dhe Ballkani nën morsën e të nxehtit

Europa dhe Ballkani nën morsën e të nxehtit
Temperaturat po rriten ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë përvëluese të nxehti me mërkurin që do të shkojë deri në 40 gradë celcius, e gjithë kjo për shkak të një mase ajri të ngrohtë nga Afrika e Veriut.
Top Channel | 24-Jun-2019 18:49
Temperaturat po rriten ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë përvëluese të nxehti me mërkurin që do të shkojë deri në 40 gradë celcius, e gjithë kjo për shkak të një mase ajri të ngrohtë nga Afrika e Veriut.

Valë e nxehtë rekord në Francë për qershorin deri në 40°C
Franca është e përgatitur për një valë të nxehti me temperatura që parashikohen të kalojnë 40 °C këtë javë – potencialisht duke thyer rekordin për qershorin. Temperaturat pritet të arrijnë 35°C ose më shumë të hënën, ...
Telegraf | 24-Jun-2019 14:59
Franca është e përgatitur për një valë të nxehti me temperatura që parashikohen të kalojnë 40 °C këtë javë – potencialisht duke thyer rekordin për qershorin. Temperaturat pritet të arrijnë 35°C ose më shumë të hënën, ...

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...
InFokusi | 24-Jun-2019 22:17
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...
Gazeta Observer | 24-Jun-2019 22:17
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?
Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa autoritetet e vendeve të Evropës kanë bërë thirrje që fëmijët dhe të moshuarit të qëndrojnë në ambiente të mbyllura. Ky i nxehtë ...
Lajminet | 24-Jun-2019 22:04
Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa autoritetet e vendeve të Evropës kanë bërë thirrje që fëmijët dhe të moshuarit të qëndrojnë në ambiente të mbyllura. Ky i nxehtë ...

Temperaturat ekstreme pritet të prekin Francën
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...
Telegraf | 24-Jun-2019 14:32
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...
Arbresh | 24-Jun-2019 22:04
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...
Zeri | 24-Jun-2019 22:04
Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 gradë Celsius ndërsa ...

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosova?
Sipas një artikulli nga gazeta britanike “The Guardian”, alarmi për “të nxehtin nga ferri” që do ta kaplojë Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 ...
Gazeta Express | 24-Jun-2019 22:00
Sipas një artikulli nga gazeta britanike “The Guardian”, alarmi për “të nxehtin nga ferri” që do ta kaplojë Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja deri në Zvicër temperaturat mund t arrijnë deri në 40 ...

Europa dhe Ballkani përvëlohen nga i nxehti afrikan
Temperaturat po rriten ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë përvëluese të nxehti me mërkurin që do të shkojë deri në 40 gradë celcius, e gjithë kjo për shkak të një mase ajri të ngrohtë nga Afrika e Veriut. ...
TetovaSot | 24-Jun-2019 21:12
Temperaturat po rriten ndërkohë që Evropa po përgatitet për një valë përvëluese të nxehti me mërkurin që do të shkojë deri në 40 gradë celcius, e gjithë kjo për shkak të një mase ajri të ngrohtë nga Afrika e Veriut. ...

I nxehti saharian pritet ”të pushtojë” Europën
Një valë nga më të nxehtat e dekadës së fundit, me temperatura që mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius do të përfshijnë këtë javë Italinë, sidomos qendrën e vendit dhe veriun e tij. Sipas meteorologëve të 3Bmeteo ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 12:10
Një valë nga më të nxehtat e dekadës së fundit, me temperatura që mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius do të përfshijnë këtë javë Italinë, sidomos qendrën e vendit dhe veriun e tij. Sipas meteorologëve të 3Bmeteo ...

Rritet dëbimi i të huajve që shkelin ligjin në Zvicër
Në vitin 2018, gjykatat zvicerane kanë lëshuar urdhër për dëbim të 71 përqind të të gjithë të dënuarve me dëbim të detyrueshëm. Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i ...
Gazeta Observer | 24-Jun-2019 20:02
Në vitin 2018, gjykatat zvicerane kanë lëshuar urdhër për dëbim të 71 përqind të të gjithë të dënuarve me dëbim të detyrueshëm. Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i ...

Franca përfshihet nga i nxehti ekstrem
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...
Lapsi | 24-Jun-2019 15:28
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...

Rritet dëbimi i të huajve që shkelin ligjin në Zvicër
Në vitin 2018, gjykatat zvicerane kanë lëshuar urdhër për dëbim të 71 përqind të të gjithë të dënuarve me dëbim të detyrueshëm. Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i ...
Arbresh | 24-Jun-2019 19:45
Në vitin 2018, gjykatat zvicerane kanë lëshuar urdhër për dëbim të 71 përqind të të gjithë të dënuarve me dëbim të detyrueshëm. Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i ...

Rritet dëbimi i të huajve që shkelin ligjin në Zvicër
Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i të huajve, krimet e të cilëve janë dënuar me dëbim nga vendi, kap shifrën 1,702 raste. Kjo shifër është më e lartë se në vitin ...
Lajminet | 24-Jun-2019 19:30
Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i të huajve, krimet e të cilëve janë dënuar me dëbim nga vendi, kap shifrën 1,702 raste. Kjo shifër është më e lartë se në vitin ...

Zvicër: Rritet dëbimi i të huajve që shkelin ligjin
Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i të huajve, krimet e të cilëve janë dënuar me dëbim nga vendi, kap shifrën 1,702 raste, përcjell albinfo.ch. Kjo shifër është më e ...
AlbInfo | 24-Jun-2019 18:05
Sipas të dhënave që ka lëshuar të hënën Lidhja Federale e Statistikave në Zvicër, numri i të huajve, krimet e të cilëve janë dënuar me dëbim nga vendi, kap shifrën 1,702 raste, përcjell albinfo.ch. Kjo shifër është më e ...

Europa “përvëlohet”, termometri arriti në 40 gradë celcius
Fundi i Qershorit i ka përballur europianët me temperatura të papërballueshme, jo të zakonta për muajin e parë të verës. I gjithë kontinenti është përfshirë nga një valë e të nxehtit afrikan, me temperatura që arritën ...
Koha.mk | 24-Jun-2019 17:23
Fundi i Qershorit i ka përballur europianët me temperatura të papërballueshme, jo të zakonta për muajin e parë të verës. I gjithë kontinenti është përfshirë nga një valë e të nxehtit afrikan, me temperatura që arritën ...

Franca pritet të përfshihet nga nxehtësia ekstreme
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...
Arbresh | 24-Jun-2019 17:12
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...

I nxehti saharian me temperatura të frikshme pritet ta pushtojë Evropën
Një valë nga më të nxehtat e dekadës së fundit, me temperatura që mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius do të përfshijnë këtë javë Italinë, sidomos qendrën e vendit dhe veriun e tij. Sipas meteorologëve të 3Bmeteo ...
InFokusi | 24-Jun-2019 14:40
Një valë nga më të nxehtat e dekadës së fundit, me temperatura që mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius do të përfshijnë këtë javë Italinë, sidomos qendrën e vendit dhe veriun e tij. Sipas meteorologëve të 3Bmeteo ...

Franca pritet të përfshihet nga nxehtësia ekstreme
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...
AlbInfo | 24-Jun-2019 14:22
Franca pritet të përballet me temperatura mbi 40 gradë Celsius këtë javë, çka potencialisht mund të shënojë rekord të temperaturës më të lartë në muajin qershor. Tempraturat pritet të arrijnë në 35 gradë Celsius apo më ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved