ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 06:55

Fotoja e shumëpritur: Krenaritë tona pozojnë me medaljet e Lojërave Evropiane

Fotoja e shumëpritur: Krenaritë tona pozojnë me medaljet e Lojërave Evropiane
Tashmë xhudistet tona janë kthyer në vendlindje me tri medalje të fituar nga Lojërat Evropiane. Një të artë, një të argjendtë dhe një të bronztë ishte bilanci i sportistëve tanë në garat e mbajtura në Minsk të ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 14:46
Tashmë xhudistet tona janë kthyer në vendlindje me tri medalje të fituar nga Lojërat Evropiane. Një të artë, një të argjendtë dhe një të bronztë ishte bilanci i sportistëve tanë në garat e mbajtura në Minsk të ...

Majlinda Kelmendi rikthehet në Kosovë: Shumë e lumtur me medaljen e artë
Majlinda Kelmendi së bashku me Driton Kukën dhe pjesën tjetër të përfaqësueses së Kosovës janë rikthyer në Kosovë. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë në Lojërat e dyta Evropiane që po mbahen në Minks të ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 13:12
Majlinda Kelmendi së bashku me Driton Kukën dhe pjesën tjetër të përfaqësueses së Kosovës janë rikthyer në Kosovë. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë në Lojërat e dyta Evropiane që po mbahen në Minks të ...

E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron...
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
Kosova Sot | 25-Jun-2019 23:21
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

E gjithë vëmendja tek Patriot Behrami, boksieri ynë lufton për medalje
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 23:13
E gjithë vëmendja nesër (e mërkurë) është tek boksieri ynë, Patriot Behrami, i cili do të ketë luftën më të rëndësishme në karrierë, atë që i siguron medaljen në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë, 19-vjeçar, do ...

Majlinda: Për të arritur majat duhet të keni vetëbesim
Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i ndihmoi asaj të ...
Flaka | 25-Jun-2019 21:35
Ikona më e madhe e sportit në Kosovë, Majlinda Kelmendi e nisi karrierën në xhudo në moshën 8-vjeçare në vendlindjen e saj, Pejë, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ushtrimi i profesionit të xhudos i ndihmoi asaj të ...

Anëtari i LDK-së kritikon qeverinë: Asnjë zyrtar nuk i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
Arbresh | 25-Jun-2019 20:27
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Anëtari i LDK-së, kritikon Qeverinë:  Asnjë zyrtarë nuk  i priti vajzat tona të arta
Qeverinë e Kosovës e quajti ‘Qeveria e turpit’. Krejt kjo pasi që nuk doli as edhe një zyrtar, apo të paktën një nga 80 zëvëndësministrat t’i presin sot në Aeroportin e Prishtinës, xhudistet të cilat Kosovës i sollën ...
Gazeta Observer | 25-Jun-2019 20:20
Qeverinë e Kosovës e quajti ‘Qeveria e turpit’. Krejt kjo pasi që nuk doli as edhe një zyrtar, apo të paktën një nga 80 zëvëndësministrat t’i presin sot në Aeroportin e Prishtinës, xhudistet të cilat Kosovës i sollën ...

Anëtari i LDK’së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
InFokusi | 25-Jun-2019 20:14
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Gecaj: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
Zeri | 25-Jun-2019 20:11
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Anëtari i LDK-së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Gecaj, mosveprimin e qeverisë e ka quajtur të turpshëm dhe të pafalshëm. “E turpshme dhe krejtësisht e pafalshme… asnjë zyrtar nuk i priti vajzat tona të arta”, është shprehur ai. “Katër xhudiste na sollën tri medalje, ...
Lajminet | 25-Jun-2019 20:11
Gecaj, mosveprimin e qeverisë e ka quajtur të turpshëm dhe të pafalshëm. “E turpshme dhe krejtësisht e pafalshme… asnjë zyrtar nuk i priti vajzat tona të arta”, është shprehur ai. “Katër xhudiste na sollën tri medalje, ...

Anëtari i LDK’së godet qeverinë: Asnjë zyrtar s’i priti vajzat tona të arta
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 20:05
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, për mosorganizimin e pritjes së xhudisteve kosovare që siguruan tri medalje në Lojërat Evropiane, në Minsk të Bjellorusisë. Gecaj, ...

Kasapolli kritikon Komitetin Olimpik të Kosovës, e akuzon për “turistët” e Minskut
Agim Kasapolli, gazetar sportiv, e ka kritikuar Komitetin Olimpik të Kosovës për numrin e madh të anëtarëve që po udhëtojnë në ngjarjet sportive ku po merr pjesë Kosova. Ai shton se KOK-u më shumë po e dëmton sesa ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 18:31
Agim Kasapolli, gazetar sportiv, e ka kritikuar Komitetin Olimpik të Kosovës për numrin e madh të anëtarëve që po udhëtojnë në ngjarjet sportive ku po merr pjesë Kosova. Ai shton se KOK-u më shumë po e dëmton sesa ...

Sportistja nga Kosova mbyll garat në 'Minsk 2019'
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, me rezultat 6:0, ...
Zeri | 25-Jun-2019 17:56
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, me rezultat 6:0, ...

Ardita Zenullahu zhgënjen, mbyll garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, me rezultat 6:0. ...
Albportali | 25-Jun-2019 17:03
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, me rezultat 6:0. ...

Ardita Zenullahu zhgënjen, mbyll garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019
Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, me rezultat 6:0. Ardita deklaroi pas garës se kjo ishte një përvojë e mirë e fituar në Minsk, por që ka shpresuar që sot të ketë ...
Lajminet | 25-Jun-2019 16:56
Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, me rezultat 6:0. Ardita deklaroi pas garës se kjo ishte një përvojë e mirë e fituar në Minsk, por që ka shpresuar që sot të ketë ...

Nga Spanja: “Kurdisja e ndeshjeve ka shkatërruar dhe korruptuar botën e futbollit”
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’. Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, përcjellë ...
GazetaBlic | 25-Jun-2019 16:48
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane ‘Minsk 2019’. Ajo u eliminua nga britanikja favorite, Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales, përcjellë ...

Në Bjellorusi për Thaçin s’kishte vend në lozhën e shefave të shteteve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javën e kaluar kishte udhëtuar për në Bejllorusi, ku kishte marrë pjesë në hapjen e Lojërave Evropiane “Minsk 2019”. Megjithatë për të nuk ishte rezervuar një vend në zonën VIP ku ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 16:45
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javën e kaluar kishte udhëtuar për në Bejllorusi, ku kishte marrë pjesë në hapjen e Lojërave Evropiane “Minsk 2019”. Megjithatë për të nuk ishte rezervuar një vend në zonën VIP ku ...

Ardita Zenullahu mbylli garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019.
Kosova Press | 25-Jun-2019 16:34
Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita Zenullahu, ka mbyllur garat në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kthehen në Kosovë
Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova , së bashku me trajneri Driton Kuka, janë rikthyer në Kosovë , pas suksesit të jashtëzakonshëm në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë . Në aeroportin ndërkombëtar “Adem ...
AlbInfo | 25-Jun-2019 16:26
Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova , së bashku me trajneri Driton Kuka, janë rikthyer në Kosovë , pas suksesit të jashtëzakonshëm në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë . Në aeroportin ndërkombëtar “Adem ...

Ardita Zenullahu i mbyll pa sukses garat në Lojërat Evropiane
Shigjetarja kosovare nuk ka arritur rezultate pozitive në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” duke u eliminuar sot nga britanikja Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita ...
Kosova Sot | 25-Jun-2019 16:19
Shigjetarja kosovare nuk ka arritur rezultate pozitive në Lojërat Evropiane “Minsk 2019” duke u eliminuar sot nga britanikja Michaela Bryony Pitman, në 1/32 e finales Shigjetarja e vetme nga Kosova në këtë sport, Ardita ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved