ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 08:43

Meta shigjeton Ramën:Jam esëll gjithë ditën,jo më tani në mëngjes

Meta shigjeton Ramën:Jam esëll gjithë ditën,jo më tani në mëngjes
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i dërgoi një mesazh kryeministrit Edi Rama, gjatë konferencës urgjente për media, pas vendimit të djeshëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datë të zgjedhjeve ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 09:01
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i dërgoi një mesazh kryeministrit Edi Rama, gjatë konferencës urgjente për media, pas vendimit të djeshëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datë të zgjedhjeve ...

A do e shpërndajë Parlamentin? Meta: Çdo veprim, me shumë qetësi e përgjegjshmëri
Presidenti Ilir Meta mbajti mëngjesin e kësaj të hënë një komunikim me mediat një ditë pasi Kolegji Zgjedhor vendosi të lërë në fuqi 30 qershorin. Mes të tjerash Meta e cilësoi si të pavlefshëm këtë vendim, duke ...
GazetaTema | 25-Jun-2019 09:20
Presidenti Ilir Meta mbajti mëngjesin e kësaj të hënë një komunikim me mediat një ditë pasi Kolegji Zgjedhor vendosi të lërë në fuqi 30 qershorin. Mes të tjerash Meta e cilësoi si të pavlefshëm këtë vendim, duke ...

Meta: Kush vijon me paligjshmëri do marrë të gjitha përgjegjësitë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar prerë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe se kjo datë nuk ekziston për zgjedhje. Në një konferencë urgjente për media pas vendimit të djeshëm të Kolegjit ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 08:20
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka deklaruar prerë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe se kjo datë nuk ekziston për zgjedhje. Në një konferencë urgjente për media pas vendimit të djeshëm të Kolegjit ...

Kolegji la në fuqi 30 Qershorin/ Meta: Nuk e ka këtë tagër, të zbatohet dekreti i Presidentit
Presidenti Ilir Meta ashtu siç ishte paralajmëruar, ka bërë një dalje për median sot në mëngjes.
Top Channel | 25-Jun-2019 08:19
Presidenti Ilir Meta ashtu siç ishte paralajmëruar, ka bërë një dalje për median sot në mëngjes.

Meta para mediave: Vendimi i Kolegjit s’ka efekt juridik në dekret
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar sot para mediave vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Partinë Uniteti Kombëtar. Meta tha se vendimi i Kolegjit ka të bëjë vetëm me palët në proces dhe jo me dekretin e ...
BalkanWeb | 25-Jun-2019 08:17
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar sot para mediave vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Partinë Uniteti Kombëtar. Meta tha se vendimi i Kolegjit ka të bëjë vetëm me palët në proces dhe jo me dekretin e ...

Ilir Meta “dorëzohet”: Zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të jenë ligjore, presidenti s’i ndalon dot. Unë s’pyes as për italianë, amerikanë apo kinezë. Këtu vendos unë
Presidenti Ilir Meta u shfaq në një konferencë për shtyp që në mëngjes herët, për të komentuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet e 30 qershorit. Ai u duk i dorëzuar për mbajtjen e zgjedhjeve dhe deklaroi se ato ...
GazetaTema | 25-Jun-2019 08:23
Presidenti Ilir Meta u shfaq në një konferencë për shtyp që në mëngjes herët, për të komentuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet e 30 qershorit. Ai u duk i dorëzuar për mbajtjen e zgjedhjeve dhe deklaroi se ato ...

Prof. Dr. Kristaq Kume: Kolegji Zgjedhor nuk mori vendim për të bërë zgjedhje në 30 qershor, por kjo po përdoret nga PS-ja
Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i Institutit Shqiptar për zhvillimin e Sistemit të zgjedhjeve Kolegji Zgjedhor nuk mori vendim për të bërë zgjedhje në 30 qershor Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i ...
Telegraf | 25-Jun-2019 09:15
Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i Institutit Shqiptar për zhvillimin e Sistemit të zgjedhjeve Kolegji Zgjedhor nuk mori vendim për të bërë zgjedhje në 30 qershor Prof. Dr. Kristaq Kume, drejtor ekzekutiv i ...

“Zgjedhjet me 30 qershor”, Balla: Të respektohet Kolegji Zgjedhor
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 17:16
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi datën e zgjedhjeve në 30 qershor, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ai shprehet se tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të ...

Vendimi i Kolegjit, reagon Salianji: Dekretet i gjykon GJK
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PUK për t’u çregjistruar nga këto zgjedhje për shkak të dekretit të Presidentit të Republikës, Pas kësaj, kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:21
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PUK për t’u çregjistruar nga këto zgjedhje për shkak të dekretit të Presidentit të Republikës, Pas kësaj, kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri tha se kjo parti do të shkojë ...

Meta: Zgjedhjet e 30 qershorit imagjinare, dekretin e shqyrton vetëm Kushtetuesja
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...
VizionPlus | 25-Jun-2019 08:23
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...

Kolegji pro 30 qershorit, Denar Biba: KQZ-ja sapo bëri histori!
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet e 30 qershori, ka reaguar menjëherë nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 16:00
TIRANË Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të mos pranuar kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet e 30 qershori, ka reaguar menjëherë nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar ...

Gjykata ligjëron zgjedhjet/ Rrëzohet kërkesa për çregjistrimin e PUK nga fleta e votimit
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit.
Top Channel | 24-Jun-2019 15:44
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit.

Meta: Zgjedhjet e 30 qershorit imagjinare, dekretin e shqyrton vetëm Kushtetuesja
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 09:01
Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për dekretin e anulimit të zgjedhjeve. Në një konferencë për mediat, të mbajtur mëngjesin e kësaj të marte, kreu i shtetit argumentoi se dekreti ...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor/ Gjekmarkaj: Ilir Meta duhet të japë dorëheqjen
Kolegji Zgjedhor këtë të hënë ka rrëzuar ankimimin e Partise se Unitetit Kombetar per ç’regjistrimin e kesaj force politike nga zgjedhjet e 30 qershorit. Gjithashtu ky vendim i formës së prerë së Kolegjit Zgjedhor ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 22:35
Kolegji Zgjedhor këtë të hënë ka rrëzuar ankimimin e Partise se Unitetit Kombetar per ç’regjistrimin e kesaj force politike nga zgjedhjet e 30 qershorit. Gjithashtu ky vendim i formës së prerë së Kolegjit Zgjedhor ...

Biba: Nuk ka asnjë KZAZ të bllokuar, puna vijon normalisht
Nenkryetari i KQZ-se, Denar Biba nga Real Story është shprehur se vednimi i Kolegjit Zgjedhor mund të cilësohet vendim historik. Sipas tij botimi në Fletoren Zyrtare nuk i jep legjitimitet një akti, por përmbajtja, dhe ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 22:00
Nenkryetari i KQZ-se, Denar Biba nga Real Story është shprehur se vednimi i Kolegjit Zgjedhor mund të cilësohet vendim historik. Sipas tij botimi në Fletoren Zyrtare nuk i jep legjitimitet një akti, por përmbajtja, dhe ...

Pesë gjykatës kamikazë, provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar
Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit Zgjedhor që kanë mbi ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 15:08
Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit Zgjedhor që kanë mbi ...

Soreca takon Ramën, diskuton zhvillimet e fundit politike
Zhvillimet e fundit vunë në levizje edhe diplomatet e huaj. Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca zhvilloi pasditen e kësaj të hëne një takim në kryeministri. Në takimin që ka zgjatur për mbi 60 minuta, Soreca ishte ...
VizionPlus | 24-Jun-2019 19:06
Zhvillimet e fundit vunë në levizje edhe diplomatet e huaj. Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca zhvilloi pasditen e kësaj të hëne një takim në kryeministri. Në takimin që ka zgjatur për mbi 60 minuta, Soreca ishte ...

Kolegji “rrëzon” presidentin, nuk pranohet kërkesa për çregjistrim nga 30 qershori
Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ky vendim i Kolegjit lexohet si përgjigje indirekte kundër vendimit të Ilir Metës për të ...
Top Channel | 24-Jun-2019 14:59
Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për çregjistrim nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Ky vendim i Kolegjit lexohet si përgjigje indirekte kundër vendimit të Ilir Metës për të ...

Pesë gjykatës kamikazë, një provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar
Nga Andi Bushati Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit ...
GazetaTema | 24-Jun-2019 15:14
Nga Andi Bushati Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit ...

“Partia e Komitetit Kombëtar” lapsuset në Kolegj, ku gaboi Kryesuesi
TIRANE Një cështje me pritshmëri të larta ishte, ajo e zhvilluar sot në kolegjin zgjedhor, i cili kishte ‘në dorë’ fatin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Emocione apo lapsus nga nxitimi për t’u çliruar sa më parë nga kjo ...
BalkanWeb | 24-Jun-2019 14:47
TIRANE Një cështje me pritshmëri të larta ishte, ajo e zhvilluar sot në kolegjin zgjedhor, i cili kishte ‘në dorë’ fatin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Emocione apo lapsus nga nxitimi për t’u çliruar sa më parë nga kjo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved