ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:35

Vendimin e Veselit për shkarkimin e zyrtarëve me aktakuzë, avokati Gazmend Halilaj e konsideron të paligjshëm

Vendimin e Veselit për shkarkimin e zyrtarëve me aktakuzë, avokati Gazmend Halilaj e konsideron të paligjshëm
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,(PDK) Kadri Veseli, ka larguar sot të gjithë zyrtarët e subjektit të tij, nga pozitat partiake dhe institucionale që kanë aktakuza të konfirmuara nga institucionet e drejtësisë. ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 22:14
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,(PDK) Kadri Veseli, ka larguar sot të gjithë zyrtarët e subjektit të tij, nga pozitat partiake dhe institucionale që kanë aktakuza të konfirmuara nga institucionet e drejtësisë. ...

Veseli: S’më intereson cila është vështirësia, vendimi i sotëm vlen për të gjithë zyrtarët e PDK-së
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 21:51
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë ...

Topalli: Vendimi i Kadri Veselit për largimin e zyrtarëve me akuza, pjesë e fushatës elektorale (Video)
Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Faton Topalli ka thënë se seancat e parapara me 50 pika në rend të ditës nuk janë serioze. Topalli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se seancat plenare të Kuvendit po ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 20:22
Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Faton Topalli ka thënë se seancat e parapara me 50 pika në rend të ditës nuk janë serioze. Topalli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se seancat plenare të Kuvendit po ...

Veseli: Askush nuk do të mund të më ndalë
Ditë më parë, Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e dha një deklaratë ku u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij.
Kosova Press | 19-Jun-2019 23:10
Ditë më parë, Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e dha një deklaratë ku u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij.

Veseli: Askush nuk do të mund të më ndalë
Para pak ditësh, Kadri Veseli e dha një deklaratë befasuese kur u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij. Kryetari i ...
Gazeta Monitor | 19-Jun-2019 23:00
Para pak ditësh, Kadri Veseli e dha një deklaratë befasuese kur u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij. Kryetari i ...

Aktakuzat që iu kushtuan me humbje të pozitave të larta
Besim Beqaj, Njazi Kryeziu, Zenun Pajaziti e Agim Çeku janë vetëm disa nga personat mbi të cilët rëndojnë aktakuza, raporton T7 Për më shumë se një vit është ngritur aktakuzë për zyrtarë të përfshirë në aferën ...
Gazeta Monitor | 19-Jun-2019 23:00
Besim Beqaj, Njazi Kryeziu, Zenun Pajaziti e Agim Çeku janë vetëm disa nga personat mbi të cilët rëndojnë aktakuza, raporton T7 Për më shumë se një vit është ngritur aktakuzë për zyrtarë të përfshirë në aferën ...

Kadri Veseli: S’lejojmë ikjen e rinisë kosovare, veprime konkrete dhe luftë të pakompromis korrupsionit e nepotizmit
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me ...
Gazeta Monitor | 19-Jun-2019 23:00
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me ...

Veseli: S’lejojmë ikjen e rinisë kosovare, veprime konkrete dhe luftë të pakompromis korrupsionit e nepotizmit
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me ...
Arbresh | 19-Jun-2019 22:43
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me ...

Veseli: Askush nuk do të mund të më ndalë
Para pak ditësh, Kadri Veseli e dha një deklaratë befasuese kur u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij. Kryetari i ...
Klan Kosova | 19-Jun-2019 22:43
Para pak ditësh, Kadri Veseli e dha një deklaratë befasuese kur u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij. Kryetari i ...

Veseli: Askush nuk do të mund të më ndalë
Para pak ditësh, Kadri Veseli e dha një deklaratë befasuese kur u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij. Kryetari i ...
Medial | 19-Jun-2019 22:29
Para pak ditësh, Kadri Veseli e dha një deklaratë befasuese kur u zotua se asnjë anëtar i PDK-së që ka aktakuzë nuk do të mund të ushtrojë funksion publik, duke paralajmëruar kështu reforma në partinë e tij. Kryetari i ...

Aktakuzat që iu kushtuan me humbje të pozitave të larta
Besim Beqaj, Njazi Kryeziu, Zenun Pajaziti e Agim Çeku janë vetëm disa nga personat mbi të cilët rëndojnë aktakuza, raporton T7 Për më shumë se një vit është ngritur aktakuzë për zyrtarë të përfshirë në aferën ...
InFokusi | 19-Jun-2019 22:11
Besim Beqaj, Njazi Kryeziu, Zenun Pajaziti e Agim Çeku janë vetëm disa nga personat mbi të cilët rëndojnë aktakuza, raporton T7 Për më shumë se një vit është ngritur aktakuzë për zyrtarë të përfshirë në aferën ...

Veseli: Asnjë zyrtar shtetëror nuk do t’i ndalojë të rinjtë të punësohen
Kryetari i PDK-së, njëherësh i pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se vendimi i sotëm për largimin e zyrtarëve të PDK-së që kanë aktakuza është vendim që nuk ka dilema. “Nuk ka idealizëm por qëndrim ...
Gazeta Observer | 19-Jun-2019 22:03
Kryetari i PDK-së, njëherësh i pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se vendimi i sotëm për largimin e zyrtarëve të PDK-së që kanë aktakuza është vendim që nuk ka dilema. “Nuk ka idealizëm por qëndrim ...

Veseli paralajmëron iniciativa të reja: Asnjë zyrtar shtetëror nuk do t’i ndalojë të rinjtë të punësohen
Kryetari i PDK-së, njëherësh i pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se vendimi i sotëm për largimin e zyrtarëve të PDK-së që kanë aktakuza është vendim që nuk ka dilema. “Nuk ka idealizëm por qëndrim ...
Indeks Online | 19-Jun-2019 21:59
Kryetari i PDK-së, njëherësh i pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se vendimi i sotëm për largimin e zyrtarëve të PDK-së që kanë aktakuza është vendim që nuk ka dilema. “Nuk ka idealizëm por qëndrim ...

Kadri Veseli: S’më intereson cila është vështirësia, vendimi i sotëm vlen për të gjithë zyrtarët e PDK-së
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherish Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë ...
Medial | 19-Jun-2019 21:59
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherish Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë ...

Veseli: Sikur për djalin tim mendoj për të ardhmen e gjithë të rinjve
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sonte se vendimet e tij për lirimin nga detyra të gjithë zyrtarëve me aktakuza është vendimi i parë si lider i rikonfirmuar i PDK-së dhe shembulli i tillë ai tha se duhet të ...
Zeri | 19-Jun-2019 21:55
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sonte se vendimet e tij për lirimin nga detyra të gjithë zyrtarëve me aktakuza është vendimi i parë si lider i rikonfirmuar i PDK-së dhe shembulli i tillë ai tha se duhet të ...

Kadri Veseli: S’lejojmë ikjen e rinisë kosovare, veprime konkrete dhe luftë të pakompromis korrupsionit e nepotizmit
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me ...
Klan Kosova | 19-Jun-2019 21:51
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me vizionin e mëtejshëm të këtij subjekti partiak, do të ndërtojë besim dhe shpresë për qytetarët e Kosovës. Veseli theksoi se kjo do të arrihet me ...

Pas vendimit të Veselit, Besim Beqaj nesër pritet të jap dorëheqje
Vendimi i fundit i kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli për të shkarkuar nga pozitat gjithë zyrtarët e partisë me aktakuza ka prekur edhe Ministrin e Inovacionit Besim Beqaj, i cili është i përfshirë ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 19:02
Vendimi i fundit i kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli për të shkarkuar nga pozitat gjithë zyrtarët e partisë me aktakuza ka prekur edhe Ministrin e Inovacionit Besim Beqaj, i cili është i përfshirë ...

Pas shkarkimit të zyrtarëve të PDK-së me aktakuza deklarohet Kadri Veseli
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh Kryetari i Kuvendit, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë të përfshirë ...
Zeri | 19-Jun-2019 21:51
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh Kryetari i Kuvendit, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë të përfshirë ...

Kadri Veseli: S’më intereson cila është vështirësia, vendimi i sotëm vlen për të gjithë zyrtarët e PDK-së
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherish Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë ...
Arbresh | 19-Jun-2019 21:47
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherish Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ka folur rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak të cilët janë ...

Veseli: Vendimi i sotëm vlen për të gjithë zyrtarët e PDK-së
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka treguar rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak, të cilët janë të ...
Kosova Press | 19-Jun-2019 21:44
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka treguar rreth vendimeve të fundit sa i përket lirimit nga detyra të zyrtarëve të këtij subjekti partiak, të cilët janë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved