ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 01:43

DW: Lokalet 2019 në Shqipëri nën hijen e mosbindjes civile

DW: Lokalet 2019 në Shqipëri nën hijen e mosbindjes civile
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve loakle dhe mospranimii i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar nëShqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 22:36
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve loakle dhe mospranimii i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar nëShqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...

Tensionet në KZAZ, Policia bën bilancin: 12 në pranga, 20 në kërkim
12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim, 29 janë shoqëruar në Polici dhe 7 ndiqen në gjendje të lirë. Është ky bilanci i përplasjeve të regjistruar ditën e sotme në KZAZ-të e vendit, ku kërkohej lirimi i ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 21:14
12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim, 29 janë shoqëruar në Polici dhe 7 ndiqen në gjendje të lirë. Është ky bilanci i përplasjeve të regjistruar ditën e sotme në KZAZ-të e vendit, ku kërkohej lirimi i ...

Sulmet ndaj KZAZ-ve/ Policia bën bilancin: 12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim
Sulmet ndaj KZAZ, 12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim, 29 janë shoqëruar në Polici dhe 7 ndiqen në gjendje të lirë, kështu ka njoftuar zv/drejtoresha e Përgjithshme e Policisë së Shtetit Drejtuese e ...
Top Channel | 19-Jun-2019 21:14
Sulmet ndaj KZAZ, 12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim, 29 janë shoqëruar në Polici dhe 7 ndiqen në gjendje të lirë, kështu ka njoftuar zv/drejtoresha e Përgjithshme e Policisë së Shtetit Drejtuese e ...

Skandali në KZAZ-në e Kavajës, Bashkia përdor zjarrfikësit për të sulmuar policinë me ujë
Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Kavajë teksa bashkia e drejtuar nga Partia Demokratike ka vënë në dispozicion forcat zjarrfikëse kundër policisë. Ngjarja ka ndodhur në KZAZ Nr.42, ku militantët e PD kanë tentuar të ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 21:26
Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Kavajë teksa bashkia e drejtuar nga Partia Demokratike ka vënë në dispozicion forcat zjarrfikëse kundër policisë. Ngjarja ka ndodhur në KZAZ Nr.42, ku militantët e PD kanë tentuar të ...

RENEA e policia blindojnë KZAZ e Kavajës, çfarë do ndodhë?
KZAZ e Kavajës prej 4 orësh është marrë në ruajtje nga Policia e Shtetit dhe RENEA pas paralajmërimit të nënkryetarit të Bashkisë, Hysen Kadiu për dorëzimin e materialeve zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim kështu ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 20:01
KZAZ e Kavajës prej 4 orësh është marrë në ruajtje nga Policia e Shtetit dhe RENEA pas paralajmërimit të nënkryetarit të Bashkisë, Hysen Kadiu për dorëzimin e materialeve zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim kështu ...

Policia bën bilancin: U sulmuan 14 KZAZ, 12 të arrestuar mes tyre 3 policë bashkiakë, 20 në kërkim. Emrat
Policia e Shtetit jep informacion rreth tensioneve gjatë ditës së sotme ku janë sulmuar 14 KZAZ nga administrata e bashkive të djathta në vend duke u konfrontuar me dhunë me policinë. Uniformat blu bëjnë me dije se janë ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 21:14
Policia e Shtetit jep informacion rreth tensioneve gjatë ditës së sotme ku janë sulmuar 14 KZAZ nga administrata e bashkive të djathta në vend duke u konfrontuar me dhunë me policinë. Uniformat blu bëjnë me dije se janë ...

Tensionet, Meta letër Drejtorit të Burgjeve: Rrisni sigurinë
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë në burgje. Burimet konfirmojnë për “BalkanWeb” se kjo kërkesë e Presidentit vjen ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 17:30
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë në burgje. Burimet konfirmojnë për “BalkanWeb” se kjo kërkesë e Presidentit vjen ...

Situata parazgjedhore/ Në Prrenjas lirohen nesër KZAZ-të, në Mirditë kandodati i pavarur tërhiqet nga gara
Edhe pse ishte lajmëruar nga Bashkia e Prrenjasit për lirimin e ambienteve të shkollës nga materialet zgjedhore, duket se vendimi është tërhequr.
Top Channel | 19-Jun-2019 17:02
Edhe pse ishte lajmëruar nga Bashkia e Prrenjasit për lirimin e ambienteve të shkollës nga materialet zgjedhore, duket se vendimi është tërhequr.

Në kërkim për vjedhje, pranga 50-vjeçarit në Sarandë
SARANDË Policia e Sarandës ka vënë në pranga dy persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Sipas Policisë, në pranga ka përfunduar shtetasi F.M, banues në Sarandë, i cili ishte shpallur në kërkim për ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 16:12
SARANDË Policia e Sarandës ka vënë në pranga dy persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Sipas Policisë, në pranga ka përfunduar shtetasi F.M, banues në Sarandë, i cili ishte shpallur në kërkim për ...

Tension e përplasje me Policinë në KZAZ-të Delvinë e Çorovodë
E tensionuar situata ka qënë sot edhe në Delvinë e Corovodë. Në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta, përfaqësues e mbështetës së opozitës, janë përplasur me policinë e cila kishte marrë në ruajtje ambjetet e ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 15:57
E tensionuar situata ka qënë sot edhe në Delvinë e Corovodë. Në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta, përfaqësues e mbështetës së opozitës, janë përplasur me policinë e cila kishte marrë në ruajtje ambjetet e ...

Fushata/ Kandidati PS në Tropojë, Byberaj: Në shërbim të banorëve
TROPOJË Partia Sociliste kërkon që më 30 qershor Tropojës t’i ndryshojë drejtimin politik të bashkisë në krye të së cilës aktualisht është demokrati Besnik Dushaj. E teksa nga njëra anë mbështetësit e opozitës përplasen ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 15:42
TROPOJË Partia Sociliste kërkon që më 30 qershor Tropojës t’i ndryshojë drejtimin politik të bashkisë në krye të së cilës aktualisht është demokrati Besnik Dushaj. E teksa nga njëra anë mbështetësit e opozitës përplasen ...

Meqë Shqipëria nuk ka burra, por burracakë, shpresa është ta shpërojnë gratë
Nga Gazmend Kapllani Meqenese Shqiperia nuk ka burra por burracake kleptokrate dhe te dhunshem qe na kane katandisur turpin e Europes, e vetmja shprese qe ka patur dhe qe ka eshte qe ta shpetojne grate… “Të dashur ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 17:22
Nga Gazmend Kapllani Meqenese Shqiperia nuk ka burra por burracake kleptokrate dhe te dhunshem qe na kane katandisur turpin e Europes, e vetmja shprese qe ka patur dhe qe ka eshte qe ta shpetojne grate… “Të dashur ...

Dogjën materialet zgjedhore, arrestohen zyrtarë e simpatizantë të PD
KZAZ, 12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim, 29 janë shoqëruar në Polici dhe 7 ndiqen në gjendje të lirë. Zv/drejtoresha e Pergjithshme e Policise se Shtetit, Aida Hajnaj dha nje deklarate per mediat ku ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 23:33
KZAZ, 12 të arrestuar, 20 shtetas janë shpallur në kërkim, 29 janë shoqëruar në Polici dhe 7 ndiqen në gjendje të lirë. Zv/drejtoresha e Pergjithshme e Policise se Shtetit, Aida Hajnaj dha nje deklarate per mediat ku ...

2 orë luftë në Kavajë, PD sulmon KZAZ-në, policia hedh gaz
Në Kavajë situata dolli jashtë kontrollit mbremjen e se merkurers. Mbështetësit e opozitës mbërritën pranë ambienteve të KZAZ nr.42 duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore. Përreth ndërtesës u vendosën forca të ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 23:04
Në Kavajë situata dolli jashtë kontrollit mbremjen e se merkurers. Mbështetësit e opozitës mbërritën pranë ambienteve të KZAZ nr.42 duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore. Përreth ndërtesës u vendosën forca të ...

Pas Burrelit, digjen materialet zgjedhore edhe në Klos
KLOS Pas Burrelit edhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore. Pas situatës së tensionuar, mbështetës të opozitës kanë arritur të nxjerrin jashtë KZAZ 17 materialet zgjedhore, duke i vënë më pas flakën. Në zbatim të ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 13:55
KLOS Pas Burrelit edhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore. Pas situatës së tensionuar, mbështetës të opozitës kanë arritur të nxjerrin jashtë KZAZ 17 materialet zgjedhore, duke i vënë më pas flakën. Në zbatim të ...

Policia ndalon kryetarin e PD-së Kukës dhe dy punonjës të Bashkisë
Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kërkuan sot lirimin e ambienteve të KZAZ-ve në këtë qytet. Midis të ndaluarve është edhe ...
Telegraf | 19-Jun-2019 22:28
Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kërkuan sot lirimin e ambienteve të KZAZ-ve në këtë qytet. Midis të ndaluarve është edhe ...

Kukës/ Marrëveshje polici-Bashki, largohen nga KZAZ materialet zgjedhore
Teksa prej orëve të para të mëngjesit janë shënuar përplasje mes policisë se shtetit me atë bashkiake, e mbështetur edhe nga dhjetëra qytetarë, duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të.
Top Channel | 19-Jun-2019 13:51
Teksa prej orëve të para të mëngjesit janë shënuar përplasje mes policisë se shtetit me atë bashkiake, e mbështetur edhe nga dhjetëra qytetarë, duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të.

VIDEO: Militantët e PD djegin materialet zgjedhore në Klos, futen nga tarraca brenda ambjenteve të KZAZ
Militantët e PD kanë mësyrë sot në ambjentet e KZAZ-së në Klos. Ata kanë nxjerrë jashtë KZAZ-së, materialet zgjedhore dhe më pas i vunë flakën. Mbështetësit e PD u futën në godinë përmes tarracës nga ku hidhnin poshtë ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 14:18
Militantët e PD kanë mësyrë sot në ambjentet e KZAZ-së në Klos. Ata kanë nxjerrë jashtë KZAZ-së, materialet zgjedhore dhe më pas i vunë flakën. Mbështetësit e PD u futën në godinë përmes tarracës nga ku hidhnin poshtë ...

Situatë e rëndë në Kavajë, helmohen banorët, gazi lotësjellës futet në apartamente
Një përplasje e fortë po ndodh në këto momente në KZAZ-në e Kavajës të vendosur në shkollën ‘3 Dëshmorët’. Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë kësaj shkolle, duke kërkyuar që të të nxjerrin nga aty mateerialet ...
Telegraf | 19-Jun-2019 20:33
Një përplasje e fortë po ndodh në këto momente në KZAZ-në e Kavajës të vendosur në shkollën ‘3 Dëshmorët’. Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë kësaj shkolle, duke kërkyuar që të të nxjerrin nga aty mateerialet ...

Kavaja në kaos, militantët e PD sulmojnë policinë
Qyteti I Kavajës është përfshirë nga kaosi mbrëmjen e kësaj të marte teksa militantet dhe punonjësit e bashkisë së PD kanë sulmuar policinë për të hyrë në ambjentin e perdorur nga KZAZ për zgjedhjet e 30 qershorit. ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 20:26
Qyteti I Kavajës është përfshirë nga kaosi mbrëmjen e kësaj të marte teksa militantet dhe punonjësit e bashkisë së PD kanë sulmuar policinë për të hyrë në ambjentin e perdorur nga KZAZ për zgjedhjet e 30 qershorit. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved