ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:15

Dhunë në KZAZ-në e Kavajës, përplasje mes policisë dhe militantëve të opozitës

Dhunë në KZAZ-në e Kavajës, përplasje mes policisë dhe militantëve të opozitës
Pikërisht këtu, në KZAZ nr 42, në Kavajë mbështetësit e opozitës ashtu si kishin paralajmëruar u rikthyen në orën 8 të mbrëmjes, ku tentuan të hynin në ambientet e brendshme të KZAZ, ku ndodhen edhe materialet ...
Top Channel | 20-Jun-2019 01:54
Pikërisht këtu, në KZAZ nr 42, në Kavajë mbështetësit e opozitës ashtu si kishin paralajmëruar u rikthyen në orën 8 të mbrëmjes, ku tentuan të hynin në ambientet e brendshme të KZAZ, ku ndodhen edhe materialet ...

Vijon tensioni në Kavajë,qytetari denoncon dhunën e policisë/Video
Vijon e tensionuar situata në Kavajë ku mbështetës të opozitës u përplasën fizikisht me Policinë. Për të frenuar qytetarët, Policia e Shtetit ka hedhur gaz lotsjellës, spraj dhe ujë me presion në drejtim të qytetarëve. ...
BalkanWeb | 20-Jun-2019 00:04
Vijon e tensionuar situata në Kavajë ku mbështetës të opozitës u përplasën fizikisht me Policinë. Për të frenuar qytetarët, Policia e Shtetit ka hedhur gaz lotsjellës, spraj dhe ujë me presion në drejtim të qytetarëve. ...

DW: Lokalet 2019 në Shqipëri nën hijen e mosbindjes civile
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve loakle dhe mospranimii i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar nëShqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 22:36
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve loakle dhe mospranimii i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar nëShqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...

Skandali në KZAZ-në e Kavajës, Bashkia përdor zjarrfikësit për të sulmuar policinë me ujë
Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Kavajë teksa bashkia e drejtuar nga Partia Demokratike ka vënë në dispozicion forcat zjarrfikëse kundër policisë. Ngjarja ka ndodhur në KZAZ Nr.42, ku militantët e PD kanë tentuar të ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 21:26
Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Kavajë teksa bashkia e drejtuar nga Partia Demokratike ka vënë në dispozicion forcat zjarrfikëse kundër policisë. Ngjarja ka ndodhur në KZAZ Nr.42, ku militantët e PD kanë tentuar të ...

Plas në Kavajë, Policia konfrontohet me militantët e PD-së
Militantë të opozitës janë përplasur fizikisht me efektivët e Policisë në qytetin e Kavajës. Për të frenuar qytetarët, Policia e Shtetit ka hedhur gaz lotsjellës dhe ujë me presion në drejtim të qytetarëve. Vijon…. ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 20:23
Militantë të opozitës janë përplasur fizikisht me efektivët e Policisë në qytetin e Kavajës. Për të frenuar qytetarët, Policia e Shtetit ka hedhur gaz lotsjellës dhe ujë me presion në drejtim të qytetarëve. Vijon…. ...

RENEA e policia blindojnë KZAZ e Kavajës, çfarë do ndodhë?
KZAZ e Kavajës prej 4 orësh është marrë në ruajtje nga Policia e Shtetit dhe RENEA pas paralajmërimit të nënkryetarit të Bashkisë, Hysen Kadiu për dorëzimin e materialeve zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim kështu ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 20:01
KZAZ e Kavajës prej 4 orësh është marrë në ruajtje nga Policia e Shtetit dhe RENEA pas paralajmërimit të nënkryetarit të Bashkisë, Hysen Kadiu për dorëzimin e materialeve zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim kështu ...

Tensionet, Meta letër Drejtorit të Burgjeve: Rrisni sigurinë
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë në burgje. Burimet konfirmojnë për “BalkanWeb” se kjo kërkesë e Presidentit vjen ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 17:30
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë në burgje. Burimet konfirmojnë për “BalkanWeb” se kjo kërkesë e Presidentit vjen ...

Situata parazgjedhore/ Në Prrenjas lirohen nesër KZAZ-të, në Mirditë kandodati i pavarur tërhiqet nga gara
Edhe pse ishte lajmëruar nga Bashkia e Prrenjasit për lirimin e ambienteve të shkollës nga materialet zgjedhore, duket se vendimi është tërhequr.
Top Channel | 19-Jun-2019 17:02
Edhe pse ishte lajmëruar nga Bashkia e Prrenjasit për lirimin e ambienteve të shkollës nga materialet zgjedhore, duket se vendimi është tërhequr.

Tension e përplasje me Policinë në KZAZ-të Delvinë e Çorovodë
E tensionuar situata ka qënë sot edhe në Delvinë e Corovodë. Në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta, përfaqësues e mbështetës së opozitës, janë përplasur me policinë e cila kishte marrë në ruajtje ambjetet e ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 15:57
E tensionuar situata ka qënë sot edhe në Delvinë e Corovodë. Në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta, përfaqësues e mbështetës së opozitës, janë përplasur me policinë e cila kishte marrë në ruajtje ambjetet e ...

2 orë luftë në Kavajë, PD sulmon KZAZ-në, policia hedh gaz
Në Kavajë situata dolli jashtë kontrollit mbremjen e se merkurers. Mbështetësit e opozitës mbërritën pranë ambienteve të KZAZ nr.42 duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore. Përreth ndërtesës u vendosën forca të ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 23:04
Në Kavajë situata dolli jashtë kontrollit mbremjen e se merkurers. Mbështetësit e opozitës mbërritën pranë ambienteve të KZAZ nr.42 duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore. Përreth ndërtesës u vendosën forca të ...

Policia ndalon kryetarin e PD-së Kukës dhe dy punonjës të Bashkisë
Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kërkuan sot lirimin e ambienteve të KZAZ-ve në këtë qytet. Midis të ndaluarve është edhe ...
Telegraf | 19-Jun-2019 22:28
Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kërkuan sot lirimin e ambienteve të KZAZ-ve në këtë qytet. Midis të ndaluarve është edhe ...

Policia vijon ‘bombardimet’ me gaz helmues ndaj protestuesve në Kavajë
Situatë në Kavajë vijon të agravohet. Me mijëra qytetarë ndodhen para shkollës ku janë duke u mbajtur materialet zgjedhore, të cilat duan t’i nxjerrin prej andej në zbatim të dekretit të Presidentit të Republikës Ilir ...
Telegraf | 19-Jun-2019 21:06
Situatë në Kavajë vijon të agravohet. Me mijëra qytetarë ndodhen para shkollës ku janë duke u mbajtur materialet zgjedhore, të cilat duan t’i nxjerrin prej andej në zbatim të dekretit të Presidentit të Republikës Ilir ...

Pas Burrelit, digjen materialet zgjedhore edhe në Klos
KLOS Pas Burrelit edhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore. Pas situatës së tensionuar, mbështetës të opozitës kanë arritur të nxjerrin jashtë KZAZ 17 materialet zgjedhore, duke i vënë më pas flakën. Në zbatim të ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 13:55
KLOS Pas Burrelit edhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore. Pas situatës së tensionuar, mbështetës të opozitës kanë arritur të nxjerrin jashtë KZAZ 17 materialet zgjedhore, duke i vënë më pas flakën. Në zbatim të ...

Situatë e rëndë në Kavajë, helmohen banorët, gazi lotësjellës futet në apartamente
Një përplasje e fortë po ndodh në këto momente në KZAZ-në e Kavajës të vendosur në shkollën ‘3 Dëshmorët’. Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë kësaj shkolle, duke kërkyuar që të të nxjerrin nga aty mateerialet ...
Telegraf | 19-Jun-2019 20:33
Një përplasje e fortë po ndodh në këto momente në KZAZ-në e Kavajës të vendosur në shkollën ‘3 Dëshmorët’. Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë kësaj shkolle, duke kërkyuar që të të nxjerrin nga aty mateerialet ...

Kavaja në kaos, militantët e PD sulmojnë policinë
Qyteti I Kavajës është përfshirë nga kaosi mbrëmjen e kësaj të marte teksa militantet dhe punonjësit e bashkisë së PD kanë sulmuar policinë për të hyrë në ambjentin e perdorur nga KZAZ për zgjedhjet e 30 qershorit. ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 20:26
Qyteti I Kavajës është përfshirë nga kaosi mbrëmjen e kësaj të marte teksa militantet dhe punonjësit e bashkisë së PD kanë sulmuar policinë për të hyrë në ambjentin e perdorur nga KZAZ për zgjedhjet e 30 qershorit. ...

Kukës/ Marrëveshje polici-Bashki, largohen nga KZAZ materialet zgjedhore
Teksa prej orëve të para të mëngjesit janë shënuar përplasje mes policisë se shtetit me atë bashkiake, e mbështetur edhe nga dhjetëra qytetarë, duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të.
Top Channel | 19-Jun-2019 13:51
Teksa prej orëve të para të mëngjesit janë shënuar përplasje mes policisë se shtetit me atë bashkiake, e mbështetur edhe nga dhjetëra qytetarë, duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të.

Përplasje në Kavajë, policia hedh gaz dhe sprite helmues kundër protestuesve
Mijëra qytetarë të Kavajës, bashkë me kryebashkiakun Isa Sakja, i janë drejtuar shkollës 3 Dëshmorët atje ku ndodhet KZAZ për bashkinë e Kavajës. Në krye të marshimit ndodhet kryebashkiaku Sakja, ndërsa qytetarët nën ...
Telegraf | 19-Jun-2019 20:15
Mijëra qytetarë të Kavajës, bashkë me kryebashkiakun Isa Sakja, i janë drejtuar shkollës 3 Dëshmorët atje ku ndodhet KZAZ për bashkinë e Kavajës. Në krye të marshimit ndodhet kryebashkiaku Sakja, ndërsa qytetarët nën ...

Shqipëri: Zgjedhjet lokale nën hijen e mosbindjes civile
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimi i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar në Shqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 23:18
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimi i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar në Shqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...

Zjarr e gaz lotsjellës në KZAZ, të plagosur në Burrel e Kamëz
Të gjitha KZAZ-të në bashkitë e drejtuara nga opozita janë kthyer në fronte lufte. Në qytetin e Burrelit situata ka precipituar, aq sa policia është detyruar të përdorë gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën. Tensionet ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 15:18
Të gjitha KZAZ-të në bashkitë e drejtuara nga opozita janë kthyer në fronte lufte. Në qytetin e Burrelit situata ka precipituar, aq sa policia është detyruar të përdorë gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën. Tensionet ...

Video/ Skandal në Kukës, Forcat Speciale gaz lotsjellës policëve dhe qytetarëve
Një ngjarje e paprecedentë është shënuar në Kukës mes efektivë të policisë, qytetarëve dhe Forcave Speciale. Pas tensionit të vazhdueshëm dhe revoltës së qytetarëve për të liruar ambientet e palestrës të gjimnazit ...
Telegraf | 19-Jun-2019 15:03
Një ngjarje e paprecedentë është shënuar në Kukës mes efektivë të policisë, qytetarëve dhe Forcave Speciale. Pas tensionit të vazhdueshëm dhe revoltës së qytetarëve për të liruar ambientet e palestrës të gjimnazit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved