ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 10:00

DW: Lokalet 2019 në Shqipëri nën hijen e mosbindjes civile

DW: Lokalet 2019 në Shqipëri nën hijen e mosbindjes civile
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve loakle dhe mospranimii i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar nëShqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 22:36
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve loakle dhe mospranimii i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar nëShqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...

RENEA e policia blindojnë KZAZ e Kavajës, çfarë do ndodhë?
KZAZ e Kavajës prej 4 orësh është marrë në ruajtje nga Policia e Shtetit dhe RENEA pas paralajmërimit të nënkryetarit të Bashkisë, Hysen Kadiu për dorëzimin e materialeve zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim kështu ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 20:01
KZAZ e Kavajës prej 4 orësh është marrë në ruajtje nga Policia e Shtetit dhe RENEA pas paralajmërimit të nënkryetarit të Bashkisë, Hysen Kadiu për dorëzimin e materialeve zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim kështu ...

Tensionet, Meta letër Drejtorit të Burgjeve: Rrisni sigurinë
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë në burgje. Burimet konfirmojnë për “BalkanWeb” se kjo kërkesë e Presidentit vjen ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 17:30
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë në burgje. Burimet konfirmojnë për “BalkanWeb” se kjo kërkesë e Presidentit vjen ...

Situata parazgjedhore/ Në Prrenjas lirohen nesër KZAZ-të, në Mirditë kandodati i pavarur tërhiqet nga gara
Edhe pse ishte lajmëruar nga Bashkia e Prrenjasit për lirimin e ambienteve të shkollës nga materialet zgjedhore, duket se vendimi është tërhequr.
Top Channel | 19-Jun-2019 17:02
Edhe pse ishte lajmëruar nga Bashkia e Prrenjasit për lirimin e ambienteve të shkollës nga materialet zgjedhore, duket se vendimi është tërhequr.

Tension e përplasje me Policinë në KZAZ-të Delvinë e Çorovodë
E tensionuar situata ka qënë sot edhe në Delvinë e Corovodë. Në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta, përfaqësues e mbështetës së opozitës, janë përplasur me policinë e cila kishte marrë në ruajtje ambjetet e ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 15:57
E tensionuar situata ka qënë sot edhe në Delvinë e Corovodë. Në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta, përfaqësues e mbështetës së opozitës, janë përplasur me policinë e cila kishte marrë në ruajtje ambjetet e ...

Pas Burrelit, digjen materialet zgjedhore edhe në Klos
KLOS Pas Burrelit edhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore. Pas situatës së tensionuar, mbështetës të opozitës kanë arritur të nxjerrin jashtë KZAZ 17 materialet zgjedhore, duke i vënë më pas flakën. Në zbatim të ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 13:55
KLOS Pas Burrelit edhe në Klos janë djegur materialet zgjedhore. Pas situatës së tensionuar, mbështetës të opozitës kanë arritur të nxjerrin jashtë KZAZ 17 materialet zgjedhore, duke i vënë më pas flakën. Në zbatim të ...

Kukës/ Marrëveshje polici-Bashki, largohen nga KZAZ materialet zgjedhore
Teksa prej orëve të para të mëngjesit janë shënuar përplasje mes policisë se shtetit me atë bashkiake, e mbështetur edhe nga dhjetëra qytetarë, duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të.
Top Channel | 19-Jun-2019 13:51
Teksa prej orëve të para të mëngjesit janë shënuar përplasje mes policisë se shtetit me atë bashkiake, e mbështetur edhe nga dhjetëra qytetarë, duke kërkuar largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të.

VIDEO: Militantët e PD djegin materialet zgjedhore në Klos, futen nga tarraca brenda ambjenteve të KZAZ
Militantët e PD kanë mësyrë sot në ambjentet e KZAZ-së në Klos. Ata kanë nxjerrë jashtë KZAZ-së, materialet zgjedhore dhe më pas i vunë flakën. Mbështetësit e PD u futën në godinë përmes tarracës nga ku hidhnin poshtë ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 14:18
Militantët e PD kanë mësyrë sot në ambjentet e KZAZ-së në Klos. Ata kanë nxjerrë jashtë KZAZ-së, materialet zgjedhore dhe më pas i vunë flakën. Mbështetësit e PD u futën në godinë përmes tarracës nga ku hidhnin poshtë ...

Policia ndalon kryetarin e PD-së Kukës dhe dy punonjës të Bashkisë
Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kërkuan sot lirimin e ambienteve të KZAZ-ve në këtë qytet. Midis të ndaluarve është edhe ...
Telegraf | 19-Jun-2019 22:28
Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës, të cilët kërkuan sot lirimin e ambienteve të KZAZ-ve në këtë qytet. Midis të ndaluarve është edhe ...

Zjarr e gaz lotsjellës në KZAZ, të plagosur në Burrel e Kamëz
Të gjitha KZAZ-të në bashkitë e drejtuara nga opozita janë kthyer në fronte lufte. Në qytetin e Burrelit situata ka precipituar, aq sa policia është detyruar të përdorë gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën. Tensionet ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 15:18
Të gjitha KZAZ-të në bashkitë e drejtuara nga opozita janë kthyer në fronte lufte. Në qytetin e Burrelit situata ka precipituar, aq sa policia është detyruar të përdorë gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën. Tensionet ...

E plotë/ Tension, përplasje dhe flakë në disa qytete, Shqipëria drejt luftës!
Me afrimin e datës 30 Qershor, situata është tensionuar në disa qytete dhe po përshkallëzohet në përplasje të forta mes policisë dhe përfaqësuesve të opozitës dhe qyetetarëve. Kryebashkiakët që përfaqësojnë opozitës, ...
Telegraf | 19-Jun-2019 15:00
Me afrimin e datës 30 Qershor, situata është tensionuar në disa qytete dhe po përshkallëzohet në përplasje të forta mes policisë dhe përfaqësuesve të opozitës dhe qyetetarëve. Kryebashkiakët që përfaqësojnë opozitës, ...

Frika nga përplasja dhe zjarri, mësuesit në Kavajë tërheqin dosjet me dokumenta
Një grup mësuesish të shkollës “3 Dëshmorët”, në Kavajë, kanë tërhequr dosje me dokumenta nga shkolla. Shkak për këtë vendim është frika se mund të përsëritet precedenti i Shkodrës dhe protestuesit të ndezin zjarr në ...
Top Channel | 19-Jun-2019 13:14
Një grup mësuesish të shkollës “3 Dëshmorët”, në Kavajë, kanë tërhequr dosje me dokumenta nga shkolla. Shkak për këtë vendim është frika se mund të përsëritet precedenti i Shkodrës dhe protestuesit të ndezin zjarr në ...

Kukës/ Policia respekton dekretin e Metës, nxjerr jashtë materialet zgjedhore
Në një kohë kur në të gjitha bashkitë që drejtohen nga opozita kanë nisur tensionet mes policisë e mbështetësve të opozitës në qendrat e KZAZ-ve, një episod I rrallë është regjistruar në Kukës. Përmes një video të ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 14:21
Në një kohë kur në të gjitha bashkitë që drejtohen nga opozita kanë nisur tensionet mes policisë e mbështetësve të opozitës në qendrat e KZAZ-ve, një episod I rrallë është regjistruar në Kukës. Përmes një video të ...

Lezhë/ Policia e Shtetit ndalon policinë bashkiake të lirojë KZAZ
LEZHË Në Lezhë, forca të shumta policore kanë marrë në mbrojtje KZAZ-në. Forca të shumta të Policisë së Shtetit janë në këto momente te KZAZ 13. Në mesin e uniformave blu është edhe drejtori i Policisë së Qarkut Lezhë. ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 13:08
LEZHË Në Lezhë, forca të shumta policore kanë marrë në mbrojtje KZAZ-në. Forca të shumta të Policisë së Shtetit janë në këto momente te KZAZ 13. Në mesin e uniformave blu është edhe drejtori i Policisë së Qarkut Lezhë. ...

FOTOT+EMRAT: Ja se si e gjithë administrata e bashkisë Tropojë iu bind urdhrit të Berishës e Bashës për të shkatërruar materiale zgjedhore në KZAZ nr 9
Punonjesit e bashkise se Tropojës (drejtuar nga PD) kanë shënuar një nga incidentet më të rënda në prag të zgjedhjeve të 30 Qershorit mbremjen e djeshme. Pothuajse e gjithe administrata e bashkise, ka hyrë në KZAZ-në nr ...
GazetaTema | 19-Jun-2019 13:22
Punonjesit e bashkise se Tropojës (drejtuar nga PD) kanë shënuar një nga incidentet më të rënda në prag të zgjedhjeve të 30 Qershorit mbremjen e djeshme. Pothuajse e gjithe administrata e bashkise, ka hyrë në KZAZ-në nr ...

Shqipëri: Zgjedhjet lokale nën hijen e mosbindjes civile
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimi i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar në Shqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 23:18
Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimi i këtij vendimi nga KQZ ka krijuar në Shqipëri një situatë të paprecedent. Nga njëra anë KQZ ...

Simpatizantët e PD futen në KZAZ 17 në Klos, djegin materialet zgjedhore
Pas djegies së materialeve zgjedhore në Mat në KZAZ 16, militantët e PD-së këtë herë janë futur në KZAZ nr. 17 në Klos. Sipas informacioneve nuk ka zgjetur shumë momenti kur mbështetësit janë futur në ambjentet e ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 13:52
Pas djegies së materialeve zgjedhore në Mat në KZAZ 16, militantët e PD-së këtë herë janë futur në KZAZ nr. 17 në Klos. Sipas informacioneve nuk ka zgjetur shumë momenti kur mbështetësit janë futur në ambjentet e ...

Tensionet në KZAZ Kukës, policia nxjerr vetë materialet zgjedhore
Tensionet kanë përfshirë edhe Bashkinë e Kukësit, ku protestuesit kanë tentuar të bllokojnë mbledhjen e materialeve zgjedhore. Mësohet se situata është tensionuar së tepërmi, duke bërë që në vendngjarje të mbërrijnë dhe ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 12:42
Tensionet kanë përfshirë edhe Bashkinë e Kukësit, ku protestuesit kanë tentuar të bllokojnë mbledhjen e materialeve zgjedhore. Mësohet se situata është tensionuar së tepërmi, duke bërë që në vendngjarje të mbërrijnë dhe ...

Përplasja/Mallakastër,Kapllanaj: S’mund të ketë zgjedhje, as KZAZ
MALLASTËR Një sërë bashkish në vend kanë kërkuar lirimin e KZAZ-ve. Edhe Bashkia e Mallakastrës ka bërë kërkesë për largimin e materilave zgjedhore. Kërkesë e bërë i drejtohet kryeministrit dhe presidentit. Kryetari i ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 12:42
MALLASTËR Një sërë bashkish në vend kanë kërkuar lirimin e KZAZ-ve. Edhe Bashkia e Mallakastrës ka bërë kërkesë për largimin e materilave zgjedhore. Kërkesë e bërë i drejtohet kryeministrit dhe presidentit. Kryetari i ...

Incidentet në Burrel, njëri nga militantët e PD i plagosur rëndë/ VIDEO
Bashkia e Matit siç kishte paralajmëruar një ditë më parë ka ndërhyre me policinë bashkiake dhe punonjesit e ndermarrjes së sherbimeve për të liruar ambjentet e pallatit të Sportit Ferit Hysa ku ishte vendosur KZAZ 16. ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 13:38
Bashkia e Matit siç kishte paralajmëruar një ditë më parë ka ndërhyre me policinë bashkiake dhe punonjesit e ndermarrjes së sherbimeve për të liruar ambjentet e pallatit të Sportit Ferit Hysa ku ishte vendosur KZAZ 16. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved