ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:04

Strazimiri mesazh në gjermanisht për ambasadorin Borchard

Strazimiri mesazh në gjermanisht për ambasadorin Borchard
Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka botuar sot në profilin e tij në Facebook, Fletoren Zyrtare të Gjermanisë, duke i dhënë kështu një mesazh ambasadorit të OSBE-së në vendit tonë Bernd Borchard. Me këtë postim, ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 19:20
Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka botuar sot në profilin e tij në Facebook, Fletoren Zyrtare të Gjermanisë, duke i dhënë kështu një mesazh ambasadorit të OSBE-së në vendit tonë Bernd Borchard. Me këtë postim, ...

OSBE: Po njolloset reputacioni ndërkombëtar i Shqipërisë
OSBE ka reaguar pas tensioneve të ngritura në Shqipëri, ku në disa bashki të vendit janë bllokuar ambientet që shërbejnë si Komisione të Zonës së Administrimit Zgjedhor (KZAZ), dhe ka pasur përleshje mes qytetarëve e ...
Telegrafi | 19-Jun-2019 20:30
OSBE ka reaguar pas tensioneve të ngritura në Shqipëri, ku në disa bashki të vendit janë bllokuar ambientet që shërbejnë si Komisione të Zonës së Administrimit Zgjedhor (KZAZ), dhe ka pasur përleshje mes qytetarëve e ...

OSBE: Po njolloset reputacioni ndërkombëtar i Shqipërisë
OSBE ka reaguar pas tensioneve të ngritura në Shqipëri, ku në disa bashki të vendit janë bllokuar ambientet që shërbejnë si Komisione të Zonës së Administrimit Zgjedhor (KZAZ), dhe ka pasur përleshje mes qytetarëve e ...
Portalb | 19-Jun-2019 22:08
OSBE ka reaguar pas tensioneve të ngritura në Shqipëri, ku në disa bashki të vendit janë bllokuar ambientet që shërbejnë si Komisione të Zonës së Administrimit Zgjedhor (KZAZ), dhe ka pasur përleshje mes qytetarëve e ...

A e njohin ndërkombëtarët 30 qershorin si datë zgjedhjesh? Sinjali i parë nga OSBE: dhuna po dëmton procesin
Me një gjuhë të kujdesshme, institucioni më i anatemuar nga opozita jashtëparlamentare PD-LSI, OSBE është vënë në mbrojtje të KZAZ-ve, sulmuar së fundi nga militancat e dy forcave, atje ku drejtojnë bashkitë. “ Prezenca ...
Tesheshi | 19-Jun-2019 20:23
Me një gjuhë të kujdesshme, institucioni më i anatemuar nga opozita jashtëparlamentare PD-LSI, OSBE është vënë në mbrojtje të KZAZ-ve, sulmuar së fundi nga militancat e dy forcave, atje ku drejtojnë bashkitë. “ Prezenca ...

OSBE: Po njolloset reputacioni ndërkombëtar i Shqipërisë
OSBE ka reaguar pas tensioneve të ngritura në Shqipëri, ku në disa bashki të vendit janë bllokuar ambientet që shërbejnë si Komisione të Zonës së Administrimit Zgjedhor (KZAZ), dhe ka pasur përleshje mes qytetarëve e ...
Klan Kosova | 19-Jun-2019 20:16
OSBE ka reaguar pas tensioneve të ngritura në Shqipëri, ku në disa bashki të vendit janë bllokuar ambientet që shërbejnë si Komisione të Zonës së Administrimit Zgjedhor (KZAZ), dhe ka pasur përleshje mes qytetarëve e ...

Strazimiri mesazh në gjermanisht për ambasadorin Borchard
Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka botuar sot në profilin e tij në Facebook, Fletoren Zyrtare të Gjermanisë, duke i dhënë kështu një mesazh ambasadorit të OSBE-së në vendit tonë Bernd Borchard. Me këtë postim, ...
Gazeta55 | 19-Jun-2019 19:45
Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka botuar sot në profilin e tij në Facebook, Fletoren Zyrtare të Gjermanisë, duke i dhënë kështu një mesazh ambasadorit të OSBE-së në vendit tonë Bernd Borchard. Me këtë postim, ...

Përplasjet për KZAZ, OSBE: Dënojmë aktet e dhunshme, nxitësit do mbajnë përgjegjësi
Pas përplasjeve mes policisë dhe mbështetësve të opozitës në disa KZAZ në vend ka raguar prezenca e OSBE në Tiranë. OSBE-ja në reagimin e saj ka dënuar me forcë aktet e dhunës. Gjithashtu ka bërë thirrje që autoritetet ...
VizionPlus | 19-Jun-2019 16:56
Pas përplasjeve mes policisë dhe mbështetësve të opozitës në disa KZAZ në vend ka raguar prezenca e OSBE në Tiranë. OSBE-ja në reagimin e saj ka dënuar me forcë aktet e dhunës. Gjithashtu ka bërë thirrje që autoritetet ...

Përplasjet për KZAZ, OSBE: Dënojmë me forcë aktet e dhunshme
TIRANË Prezenca e OSBE në Tiranë ka reaguar për përplasjet mes policisë dhe mbështetësve të opozitës në disa KZAZ. Në reagimin e saj, OSBE-ja ka dënuar me forcë aktet e dhunës. Mes tjerash, OSBE-ja thekson se çdo ...
BalkanWeb | 19-Jun-2019 16:48
TIRANË Prezenca e OSBE në Tiranë ka reaguar për përplasjet mes policisë dhe mbështetësve të opozitës në disa KZAZ. Në reagimin e saj, OSBE-ja ka dënuar me forcë aktet e dhunës. Mes tjerash, OSBE-ja thekson se çdo ...

Strazimiri i flet Gjermanisht Bochardt/ ‘Shteti ligjor flet përmes fletores zyrtare’
Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kanë kërkuar largimin e KZAZ-ve nga zonat e tyre, ka pubklikar edhe Fletoren Zyrtare të Republikës Federale të Gjermannisë, ...
Gazeta55 | 19-Jun-2019 19:35
Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kanë kërkuar largimin e KZAZ-ve nga zonat e tyre, ka pubklikar edhe Fletoren Zyrtare të Republikës Federale të Gjermannisë, ...

Asgjë e paparashikuar. OSBE-ja kap normën duke mbrojtur qeverinë
Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve, në disa bashki në Shqipëri. Të gjitha proceset politike dhe administrative duhet të ...
Respublica | 19-Jun-2019 19:20
Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve, në disa bashki në Shqipëri. Të gjitha proceset politike dhe administrative duhet të ...

OSBE: Autorët e dhunës dhe nxitësit e saj duhet të mbajnë përgjegjësi ligjore
Ka reaguar prezenca e OSBE-së pas situatave tensionuese dhe konfliktuale që janë krijuar në disa bashki të vendit, sa u përket lirimit të ambienteve që shërbejnë si KZAZ.
Kosova Press | 19-Jun-2019 18:52
Ka reaguar prezenca e OSBE-së pas situatave tensionuese dhe konfliktuale që janë krijuar në disa bashki të vendit, sa u përket lirimit të ambienteve që shërbejnë si KZAZ.

OSBE: Të gjithë autorët dhe nxitësit e dhunës do përballen me ligjin
Në një deklaratë për mediat, OSBE thotë se të gjitha proceset politike dhe administrative duhet të zhvillohen në përputhje me parimet e shtetit ligjor. OSBE thekson se çdo përpjekje për të nxjerrë nga shinat procesin ...
Albportali | 19-Jun-2019 17:51
Në një deklaratë për mediat, OSBE thotë se të gjitha proceset politike dhe administrative duhet të zhvillohen në përputhje me parimet e shtetit ligjor. OSBE thekson se çdo përpjekje për të nxjerrë nga shinat procesin ...

OSBE shuplakë PD-LSI pas sul.meve ndaj KZAZ-ve: Dhu nuesit dhe nxitësit e tyre do mbajnë përgjegjësi para ligjit
Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka d ënuar aktet e dh unës të ushtruara në disa bashki të vendit, ku është tentuar të lirohen ambientet e KZAZ-ve. OSBE kërkon nga forcat politike që të mos nxisin dhu në në të kundër do ...
Lexo | 19-Jun-2019 17:22
Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka d ënuar aktet e dh unës të ushtruara në disa bashki të vendit, ku është tentuar të lirohen ambientet e KZAZ-ve. OSBE kërkon nga forcat politike që të mos nxisin dhu në në të kundër do ...

Përplasjet në KZAZ, reagon OSBE: Autoritetet të ndëshkojnë përgjegjësit e dhunës
Pas përplasjeve të dhunshme të ditës së otme, ku janë sulmuar disa KZAZ, në qytete të ndryshme, ka reaguar prezenca e OSBE. OSBE kërkon nga forcat politike që të mos nxisin dhunë në të kundër do mbajnë përgjegjësi ...
Dritare | 19-Jun-2019 17:21
Pas përplasjeve të dhunshme të ditës së otme, ku janë sulmuar disa KZAZ, në qytete të ndryshme, ka reaguar prezenca e OSBE. OSBE kërkon nga forcat politike që të mos nxisin dhunë në të kundër do mbajnë përgjegjësi ...

OSBE-ja dënon me forcë sulmet e dhunshme kundër KZAZ-ve
OSBE-ja tha se i dënon me forcë sulmet e dhunshme kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve në disa bashki të Shqipërisë. Në një deklaratë, prania e OSBE-së në Tiranë tha të mërkurën se të gjitha proceset ...
Zeri Amerikes | 19-Jun-2019 17:17
OSBE-ja tha se i dënon me forcë sulmet e dhunshme kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve në disa bashki të Shqipërisë. Në një deklaratë, prania e OSBE-së në Tiranë tha të mërkurën se të gjitha proceset ...

Përplasjet për KZAZ, OSBE: Dënojmë aktet e dhunshme, nxitësit do mbajnë përgjegjësi
Pas përplasjeve mes policisë dhe mbështetësve të opozitës në disa KZAZ në vend ka raguar prezenca e OSBE në Tiranë. OSBE-ja në reagimin e saj ka dënuar me forcë aktet e dhunës. Gjithashtu ka bërë thirrje që autoritetet ...
Medial | 19-Jun-2019 17:10
Pas përplasjeve mes policisë dhe mbështetësve të opozitës në disa KZAZ në vend ka raguar prezenca e OSBE në Tiranë. OSBE-ja në reagimin e saj ka dënuar me forcë aktet e dhunës. Gjithashtu ka bërë thirrje që autoritetet ...

Situata në bashkitë e vendit/ OSBE: Po njolloset reputacioni ndërkombëtar i vendit
Ka reaguar prezenca e OSBE-së pas situatave tensionuese dhe konfliktuale që janë krijuar në disa bashki të vendit sa u përket lirimit të ambienteve që shërbejnë si KZAZ.
Top Channel | 19-Jun-2019 16:48
Ka reaguar prezenca e OSBE-së pas situatave tensionuese dhe konfliktuale që janë krijuar në disa bashki të vendit sa u përket lirimit të ambienteve që shërbejnë si KZAZ.

Situata në Shqipëri, OSBE thotë se po njolloset reputacioni ndërkombëtar i vendit
Në njoftim theksohet se OSBE i dënon me forcë sulmet e dhunshme kundër organeve përgjegjëse pasi kjo pengon përparimin e vendit dhe njollos reputacionin e tij ndërkombëtar. “Gjithashtu, u bëjmë thirrje organizuesve të ...
Lajminet | 19-Jun-2019 16:59
Në njoftim theksohet se OSBE i dënon me forcë sulmet e dhunshme kundër organeve përgjegjëse pasi kjo pengon përparimin e vendit dhe njollos reputacionin e tij ndërkombëtar. “Gjithashtu, u bëjmë thirrje organizuesve të ...

OSBE dënon dhunën kundër KZAZ-ve
Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve, në disa bashki në Shqipëri. Përmes një njoftimi për shtyp OSBE- thotë se; “Të gjitha ...
ABCNews | 19-Jun-2019 16:48
Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegjëse për organizimin e zgjedhjeve, në disa bashki në Shqipëri. Përmes një njoftimi për shtyp OSBE- thotë se; “Të gjitha ...

OSBE reagon pas incidenteve në KZAZ: Të respektohet ligji, masa për përgjegjësit e dhunës
Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka kërkuar që të gjitha proceset politike dhe administrative të zhvillohen në përputhje me parimet e shtetit ligjor. Ajo ka kritikuar dhunën dhe u ka kërkuar autoriteteve shtetërore që të ...
Politiko | 19-Jun-2019 16:59
Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka kërkuar që të gjitha proceset politike dhe administrative të zhvillohen në përputhje me parimet e shtetit ligjor. Ajo ka kritikuar dhunën dhe u ka kërkuar autoriteteve shtetërore që të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved