ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:03

Rama del ‘nga binarët’, kërcënon hapur Maqedoninë e Veriut

Rama del ‘nga binarët’, kërcënon hapur Maqedoninë e Veriut
Deklarata e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nga procesi i çeljes së negociatave me Bashkimin Europian, e ka nxjerrë sot kryeministrin Rama “nga ...
Telegraf | 15-Jun-2019 16:29
Deklarata e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nga procesi i çeljes së negociatave me Bashkimin Europian, e ka nxjerrë sot kryeministrin Rama “nga ...

Zaev: Nuk kërkojmë anëtarësim të menjëhershëm në BE, kërkojmë hapjen e negociatave
Maqedonia e Veriut nuk kërkon që menjëherë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, por kërkon që pas të gjitha përpjekjeve të bëra të mundësohet hapja e negociatave për anëtarësim, tha kryeministri Zoran Zaev në fjalimin ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 17:34
Maqedonia e Veriut nuk kërkon që menjëherë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, por kërkon që pas të gjitha përpjekjeve të bëra të mundësohet hapja e negociatave për anëtarësim, tha kryeministri Zoran Zaev në fjalimin ...

Rama tani sherrin e ka me presidentin e Maqedonisë
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria për procesin e integrimit, si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...
Telegraf | 15-Jun-2019 15:56
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria për procesin e integrimit, si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...

Rama i përgjigjet Pendarovskit për ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria për negociatat me BE-në
Pas deklaratave nga presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Penderovksi, i cili i kërkoi nga Këshilli i Evropës të ndajë Maqedoninë e Verut nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 16:43
Pas deklaratave nga presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Penderovksi, i cili i kërkoi nga Këshilli i Evropës të ndajë Maqedoninë e Verut nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...
Top Channel | 15-Jun-2019 15:09
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...

Rama i reagon Pendarovskit: Nuk mund ta ndash Maqedoninë nga Shqipëria
Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në të cilën ai thotë se veçimi i Maqedonisë së Veriut nga paketa me Shqipërinë, nuk ...
Gazeta Observer | 15-Jun-2019 23:16
Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në të cilën ai thotë se veçimi i Maqedonisë së Veriut nga paketa me Shqipërinë, nuk ...

Rama i reagon Pendarovskit: Nuk mund ta ndash Maqedoninë nga Shqipëria
Tiranë, 15 qershor – Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në të cilën ai thotë se veçimi i Maqedonisë së Veriut nga paketa me ...
Koha.mk | 15-Jun-2019 19:21
Tiranë, 15 qershor – Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në të cilën ai thotë se veçimi i Maqedonisë së Veriut nga paketa me ...

Edi Rama “godet” Pendarovskin: Mosmirënjohës, nuk është e drejtë!
Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...
Ina-Online | 15-Jun-2019 18:16
Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...

Zaev: Nuk kërkojmë anëtarësim të menjëhershëm në BE, kërkojmë hapjen e negociatave
Maqedonia e Veriut nuk kërkon që menjëherë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, por kërkon që pas të gjitha përpjekjeve të bëra të mundësohet hapja e negociatave për anëtarësim, tha kryeministri Zoran Zaev në fjalimin ...
Arbresh | 15-Jun-2019 17:46
Maqedonia e Veriut nuk kërkon që menjëherë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, por kërkon që pas të gjitha përpjekjeve të bëra të mundësohet hapja e negociatave për anëtarësim, tha kryeministri Zoran Zaev në fjalimin ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...
Zeri | 15-Jun-2019 17:34
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...
Gazeta Observer | 15-Jun-2019 16:36
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...

Mbetemi të fundit edhe në Ballkanin Perëndimor
Një deklaratë e presidentit maqedonas Pendarovski që ka kërkuar që procesi i vlerësimit të Maqedonisë së Veriut për integrimin në Europë të ndahet nga Shqipëria ka prishur humorin në Tiranë. Kryeministri i vendit, Edi ...
Respublica | 15-Jun-2019 16:29
Një deklaratë e presidentit maqedonas Pendarovski që ka kërkuar që procesi i vlerësimit të Maqedonisë së Veriut për integrimin në Europë të ndahet nga Shqipëria ka prishur humorin në Tiranë. Kryeministri i vendit, Edi ...

Rama përplaset edhe me Presidentin e Maqedonisë së Veriut: Po harron kontributin e shqiptarëve
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, një ditë më parë, në një letër drejtuar Këshillit Evropian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Pikërisht ...
Gazeta Express | 15-Jun-2019 16:29
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, një ditë më parë, në një letër drejtuar Këshillit Evropian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Pikërisht ...

“Na ndani nga Shqipëria për negociatat”, Rama i përgjigjet Pendarovskit: Qasje e çuditshme, s’duket as e drejtë as praktike
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili deklaroi se Maqedonia duhet të trajtohet veç nga Shqipëria lidhur me procesin e hapjes së ...
GazetaTema | 15-Jun-2019 14:41
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili deklaroi se Maqedonia duhet të trajtohet veç nga Shqipëria lidhur me procesin e hapjes së ...

“Na veçoni nga Shqipëria” Rama i përgjigjet Presidentit maqedonas
TIRANË Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka ...
BalkanWeb | 15-Jun-2019 14:37
TIRANË Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka ...

Negociatat: Rama, i tronditur nga një tjetër president
Kryeministri Rama është ndjerë i tronditur e i zhgënjyer nga një tjetër president, nga i Maqedonisë Stevo Pendarovksi. E kjo sa i përket një deklaratë të këtij të fundit në pikën më delikatë, atë të negociatave. Kreu i ...
Tesheshi | 15-Jun-2019 16:23
Kryeministri Rama është ndjerë i tronditur e i zhgënjyer nga një tjetër president, nga i Maqedonisë Stevo Pendarovksi. E kjo sa i përket një deklaratë të këtij të fundit në pikën më delikatë, atë të negociatave. Kreu i ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Kryeministri Rama këtë kërkesë të Presidentit të vendit fqinj e konsideron si të çuditshme, ndërsa kujton kontributin kyç të Shqipërisë dhe qytetarëve të saj në zhvillimet demokratik të vendit fqinj. Shefi i qeverisë ...
Lajminet | 15-Jun-2019 15:57
Kryeministri Rama këtë kërkesë të Presidentit të vendit fqinj e konsideron si të çuditshme, ndërsa kujton kontributin kyç të Shqipërisë dhe qytetarëve të saj në zhvillimet demokratik të vendit fqinj. Shefi i qeverisë ...

Negociatat/ “Na veçoni nga Shqipëria, na dëmton”, Rama i përgjigjet presidentit maqedonas
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili në një intervistë të dhënë për platformën mediatike “Euroactiv”, i ka kërkuar Këshillit Evropian, ...
Lapsi | 15-Jun-2019 15:17
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili në një intervistë të dhënë për platformën mediatike “Euroactiv”, i ka kërkuar Këshillit Evropian, ...

BE i thotë "JO" Ramës, ky sulmon Presidentin e Maqedonisë pse iu hapën negociatat
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nga procesi i integrimit si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...
Gazeta55 | 15-Jun-2019 15:56
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nga procesi i integrimit si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...

Rama për kërkesën e Pendarovskit, as e drejtë as praktike
Kryeministri Edi Rama ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me kërkesën e presidentit të Maqedonisë së Veriut Pendarovski një ditë më parë. Kujtojmë se Presidenti Stevo Pendarovski kërkoi që Shqipëria dhe Maqedonia e ...
Gazeta Dita | 15-Jun-2019 15:56
Kryeministri Edi Rama ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me kërkesën e presidentit të Maqedonisë së Veriut Pendarovski një ditë më parë. Kujtojmë se Presidenti Stevo Pendarovski kërkoi që Shqipëria dhe Maqedonia e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved