ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:03

Fundjava përvëluese/Meteorologët: Ditë më të freskëta pas së dielës

Fundjava përvëluese/Meteorologët: Ditë më të freskëta pas së dielës
Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, ...
BalkanWeb | 16-Jun-2019 08:27
Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, ...

I nxehti afrikan/ Meteorologët: Ditë më të freskëta pas së dielës
Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, ...
Lapsi | 16-Jun-2019 10:25
Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite priten reshje të shiut në disa pjesë të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 28 ...
Telegrafi | 16-Jun-2019 08:58
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite priten reshje të shiut në disa pjesë të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 28 ...

Edhe sot ngrohtë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ...
Telegrafi | 16-Jun-2019 07:49
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ...

Paradite diell, pasdite shi
Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite vende-vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar, në nivel lokal në formë të motit të lig. Temperatura ...
Gazeta Express | 16-Jun-2019 10:15
Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite vende-vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar, në nivel lokal në formë të motit të lig. Temperatura ...

Shqipëria “digjet” nga temperaturat e larta, çfarë parashikojnë meteorologët
Sipas Meteoalb, e diela, vijon me kthjellime deri pasdite kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shiu dhe stuhi të izoluara breshëri por mbeten kryesisht të kthjellëta ...
Zeri | 16-Jun-2019 09:58
Sipas Meteoalb, e diela, vijon me kthjellime deri pasdite kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shiu dhe stuhi të izoluara breshëri por mbeten kryesisht të kthjellëta ...

Paradite diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë e përforcuar
Shkup, 16 qershor 2019 (MEDIAL) – Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite vende-vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar, në nivel lokal në ...
Medial | 16-Jun-2019 09:54
Shkup, 16 qershor 2019 (MEDIAL) – Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite vende-vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar, në nivel lokal në ...

Moti sot, me diell – temperatura mbi mesataren
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta në orët e pasdites. Gjithashtu, pasdite në zonat malore mund të ketë reshje lokale shiu, veçanërisht në lindje të vendit. Pritet të fryjë erë me ...
Lajm Press | 02-May-2018 10:43
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta në orët e pasdites. Gjithashtu, pasdite në zonat malore mund të ketë reshje lokale shiu, veçanërisht në lindje të vendit. Pritet të fryjë erë me ...

Nesër priten reshje të shiut në disa pjesë të Maqedonisë
Moti nesër pritet të jetë kryesisht me diell. Pasdite në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm ku priten dhe reshje lokale të shiut dhe murmurima. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 20:27
Moti nesër pritet të jetë kryesisht me diell. Pasdite në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm ku priten dhe reshje lokale të shiut dhe murmurima. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 ...

Shijojeni sot plazhin, moti do të prishet në vijim!
Sot është dita perfekte për plazh. Diell i nxehtë, jo re në qiell, kështu që çadrat në sup dhe oburra në plazh. Sepse sot është dita më e nxehtë, e në ditët në vijim moti do të prishet. “DIT? M? T? FRESK?TA PAS S? ...
Dritare | 16-Jun-2019 09:54
Sot është dita perfekte për plazh. Diell i nxehtë, jo re në qiell, kështu që çadrat në sup dhe oburra në plazh. Sepse sot është dita më e nxehtë, e në ditët në vijim moti do të prishet. “DIT? M? T? FRESK?TA PAS S? ...

Pas vapës përvëluese ulen temperaturat, meteorologët: Çfarë do të ndodhë në ditët në vazhdim
Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, ...
Lexo | 16-Jun-2019 09:47
Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, ...

Temperatura mbi 30 gradë, ky është parashikimi i motit për të dielën
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ...
InFokusi | 16-Jun-2019 09:29
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ...

Shqipëria “digjet” nga temperaturat e larta, çfarë parashikojnë meteorologët
Sipas Meteoalb, e diela, vijon me kthjellime deri pasdite kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shiu dhe stuhi të izoluara breshëri por mbeten kryesisht të kthjellëta ...
Gazeta Express | 16-Jun-2019 09:29
Sipas Meteoalb, e diela, vijon me kthjellime deri pasdite kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shiu dhe stuhi të izoluara breshëri por mbeten kryesisht të kthjellëta ...

Parashikimi i motit
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët ...
Shenja | 24-Jun-2016 10:48
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët ...

E diela me temperatura përvëluese, java nis më e freskët dhe rikthim shirash
Dita e sotme është parashikuar me temperatura të larta në të gjithë vendin. Sipas meteoalb, pas të dielës, java nis me temperatura më të freskëta, madje në disa zona do të ketë edhe reshje shirash. “DIT? M? T? FRESK?TA ...
Politiko | 16-Jun-2019 08:50
Dita e sotme është parashikuar me temperatura të larta në të gjithë vendin. Sipas meteoalb, pas të dielës, java nis me temperatura më të freskëta, madje në disa zona do të ketë edhe reshje shirash. “DIT? M? T? FRESK?TA ...

Sot temperaturat maksimale nga 31-33 gradë Celsius
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ...
PortaliOnline | 16-Jun-2019 08:34
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ...

Ky është parashikimi i motit për sot
Gjatë ditës së sotme, 26 prill 2016, moti në vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira në orët e paradites , me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore, kryesisht në orët e pasdites. Era do të jetë me drejtim ...
GazetaBlic | 26-Apr-2016 10:43
Gjatë ditës së sotme, 26 prill 2016, moti në vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira në orët e paradites , me reshje shiu dhe dëbore në zonat malore, kryesisht në orët e pasdites. Era do të jetë me drejtim ...

Parashikimi i motit për sot
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus gjashtë deri në dy gradë, ndërsa e ditës prej 10 deri në 22 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme dhe më i nxehtë me periudha me diell dhe ...
Shenja | 09-Feb-2016 11:02
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus gjashtë deri në dy gradë, ndërsa e ditës prej 10 deri në 22 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme dhe më i nxehtë me periudha me diell dhe ...

Shijojeni të dielën, temperaturat pritet të jenë përvëluese
Nxehtë e kryesisht kthjellët edhe gjatë fundjavës. Në fillim të javës mot jostabil dhe shtrëngata me shi. depërtojnë nga Atlantiku mbi rajon do të sjellin mot të paqëndrueshëm, ku priten zhvillime të shtrëngatave me ...
Zeri | 16-Jun-2019 07:53
Nxehtë e kryesisht kthjellët edhe gjatë fundjavës. Në fillim të javës mot jostabil dhe shtrëngata me shi. depërtojnë nga Atlantiku mbi rajon do të sjellin mot të paqëndrueshëm, ku priten zhvillime të shtrëngatave me ...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ...
Indeks Online | 16-Jun-2019 07:49
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved