ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 02:34

Nesër priten reshje të shiut në disa pjesë të Maqedonisë

Nesër priten reshje të shiut në disa pjesë të Maqedonisë
Moti nesër pritet të jetë kryesisht me diell. Pasdite në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm ku priten dhe reshje lokale të shiut dhe murmurima. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 20:27
Moti nesër pritet të jetë kryesisht me diell. Pasdite në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm ku priten dhe reshje lokale të shiut dhe murmurima. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 ...

Fundjavë përvëluese, mbi 35 gradë në gjithë Evropën
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
Ina-Online | 16-Jun-2019 01:15
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Ditëve në vijim do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal proceset do të jenë në ...
Albportali | 16-Jun-2019 00:16
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal proceset do të jenë në ...

Fundjavë përvëluese, mbi 35 gradë në gjithë Evropën
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
IliriaNews | 15-Jun-2019 22:19
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Fundjavë përvëluese, e gjithë Evropa me temperatura mbi 35 gradë, në ajër edhe pluhur nga rëra e Saharasë
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
Portalb | 15-Jun-2019 21:30
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Ditë të nxehta, mbi 35 gradë në gjithë Evropën
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
Arbresh | 15-Jun-2019 20:42
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Vapë afrikane në Shqipëri, sot deri në 38 gradë ceslsius
Vazhdon qarkullimi i masave ajrore të nxehta në Shqipëri. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti sot parashikohet me kthjellime e vranësira të pakta e mesatare. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 09:47
Vazhdon qarkullimi i masave ajrore të nxehta në Shqipëri. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti sot parashikohet me kthjellime e vranësira të pakta e mesatare. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 ...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, sot temperatura rekord
Gadishulli i Ballkanit është aktualisht në ifluencën e anticiklonit Afrikan që ka sjellë temperatura shumë të larta. Për pasojë edhe këtë të shtunë temperaturat do të vijojnë të rriten e do të jenë shumë të larta ndërsa ...
VizionPlus | 15-Jun-2019 08:20
Gadishulli i Ballkanit është aktualisht në ifluencën e anticiklonit Afrikan që ka sjellë temperatura shumë të larta. Për pasojë edhe këtë të shtunë temperaturat do të vijojnë të rriten e do të jenë shumë të larta ndërsa ...

Ditëve në vijim do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal proceset do të jenë në ...
Flaka | 15-Jun-2019 20:35
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal proceset do të jenë në ...

Fundjavë përvëluese, mbi 35 gradë në gjithë Evropën
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
Gazeta Express | 15-Jun-2019 20:34
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

I nxehti afrikan, çfarë paralajmërojnë meteorologët
Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë. Megjithatë meteorologët parashikojnë që kjo situatë do të ndryshojë nga rrymat atlantike ...
Lexo | 15-Jun-2019 20:05
Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë. Megjithatë meteorologët parashikojnë që kjo situatë do të ndryshojë nga rrymat atlantike ...

Fundjavë përvëluese, e gjithë Evropa me temperatura mbi 35 gradë
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
Lexo | 15-Jun-2019 19:58
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 13 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 09:00
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 13 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...

Ditëve në vijim do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë
Shkup, 15 qershor – Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal ...
Koha.mk | 15-Jun-2019 19:43
Shkup, 15 qershor – Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal ...

Fundjavë përvëluese, e gjithë Evropa me temperatura mbi 35 gradë
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
InFokusi | 15-Jun-2019 18:59
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë vendin tonë, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Evropa pushtohet nga moti përvëlues, temperatura mbi 35 gradë
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni e lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë rajonin, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...
EkonomiaOnline | 15-Jun-2019 18:22
Fundjavë përvëluese në rajon. Një masë presioni e lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut dhe Evropës Jugore, përfshirë rajonin, por që sidoqoftë, do të tentojë të zbutet paksa nga rrymat ...

Ditëve në vijim do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal proceset do të jenë në ...
Gazeta Express | 15-Jun-2019 15:56
Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në nivel lokal proceset do të jenë në ...

DPHM: Ditëve në vijim do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë
Shkup, 15 qershor 2019 (MEDIAL) – Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në ...
Medial | 15-Jun-2019 15:03
Shkup, 15 qershor 2019 (MEDIAL) – Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike kumtoi se ditëve të ardhshme në orët e pasdites do të ketë paraqitje të shpeshtë të shiut të rrëmbyeshëm, vetëtimave dhe erës së përforcuar. Në ...

E shtunë, i nxehti afrikan do të avancojë më tej…
15 qershor 2019: I nxehti afrikan do të avancojë më tej. Temperaturat do të jenë shumë të larta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale ...
Standard | 15-Jun-2019 14:54
15 qershor 2019: I nxehti afrikan do të avancojë më tej. Temperaturat do të jenë shumë të larta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale ...

Moti sot
Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Indeksi UV do të jetë 9, informojnë nga Drejtoria për Punë ...
IliriaNews | 15-Jun-2019 11:43
Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Indeksi UV do të jetë 9, informojnë nga Drejtoria për Punë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved