ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:23

Arabia kërkon përgjigjje për sulmet e cisternave në Gjirin e Omanit

Arabia kërkon përgjigjje për sulmet e cisternave në Gjirin e Omanit
Arabia Saudite ka kërkuar një përgjigje “të shpejtë dhe vendimtare” ndaj sulmeve të fundit ndaj cisternave të naftës në Gjirin e Omanit. Ministri i Energjisë Khalid al-Falih paralajmëroi për një kërcënim për furnizimin ...
BalkanWeb | 16-Jun-2019 00:12
Arabia Saudite ka kërkuar një përgjigje “të shpejtë dhe vendimtare” ndaj sulmeve të fundit ndaj cisternave të naftës në Gjirin e Omanit. Ministri i Energjisë Khalid al-Falih paralajmëroi për një kërcënim për furnizimin ...

Shefi i Pentagonit për situatën në Iran:Po punojmë për konsensus
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...
BalkanWeb | 15-Jun-2019 22:28
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...

Edi Rama për sulmin në Gjirin e Omanit: Duket si provokim tipik i Iranit
Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Uashingtoni bëri përgjegjës Republikën Islamike të Iranit për ngjarjen, edhe kryeministri shqiptar ka ...
Top Channel | 15-Jun-2019 18:30
Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Uashingtoni bëri përgjegjës Republikën Islamike të Iranit për ngjarjen, edhe kryeministri shqiptar ka ...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...
GazetaTema | 15-Jun-2019 20:54
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...

Tensionet me Iranin, shefi i Pentagonit: Po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, është shprehur se SHBA po punon për të arritur një konsensus ndërkombëtar në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Në fjalën e tij ...
VizionPlus | 15-Jun-2019 20:54
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, është shprehur se SHBA po punon për të arritur një konsensus ndërkombëtar në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Në fjalën e tij ...

Një luftë në Gjirin Persik do të kishte vetëm të humbur
Pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në ngushticën e Hormuz, SHBA fajëson Iranin. Sa të besueshme janë akuzat e Uashingtonit? A mund të qëndrojnë edhe forca të tjera pas kësaj? Rainer Sollich komenton. Një video bardh e ...
BalkanWeb | 15-Jun-2019 11:23
Pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në ngushticën e Hormuz, SHBA fajëson Iranin. Sa të besueshme janë akuzat e Uashingtonit? A mund të qëndrojnë edhe forca të tjera pas kësaj? Rainer Sollich komenton. Një video bardh e ...

Rritja e tensioneve me Iranin, SHBA: Duhet të zgjerojmë mbështetjen ndërkombëtare për këtë situatë
Ushtruesi i detyrës së Sekretarit të Mbrojtjes në SHBA, Patrick Shanahan, tha se Uashingtoni është fokusuar për të ndërtuar mbështetje ndërkombëtare dhe për të bërë një planveprim nëse situata vazhdon të përkeqësohet, ...
GazetaTema | 15-Jun-2019 11:43
Ushtruesi i detyrës së Sekretarit të Mbrojtjes në SHBA, Patrick Shanahan, tha se Uashingtoni është fokusuar për të ndërtuar mbështetje ndërkombëtare dhe për të bërë një planveprim nëse situata vazhdon të përkeqësohet, ...

ANALIZA: Një luftë në Gjirin Persik do të kishte vetëm të humbur
Pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në ngushticën e Hormuz, SHBA fajëson Iranin. Sa të besueshme janë akuzat e Uashingtonit? A mund të qëndrojnë edhe forca të tjera pas kësaj? Rainer Sollich komenton. Nga Rainer ...
GazetaTema | 15-Jun-2019 10:38
Pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në ngushticën e Hormuz, SHBA fajëson Iranin. Sa të besueshme janë akuzat e Uashingtonit? A mund të qëndrojnë edhe forca të tjera pas kësaj? Rainer Sollich komenton. Nga Rainer ...

Sulmi në Gjirin e Omanit, Rama: Provokim tipik i Iranit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Uashingtoni bëri përgjegjës Republikën Islamike të Iranit për ngjarjen, edhe Kryeministri shqiptar ...
ABCNews | 15-Jun-2019 18:59
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Uashingtoni bëri përgjegjës Republikën Islamike të Iranit për ngjarjen, edhe Kryeministri shqiptar ...

SHBA publikon filmimet; anija ushtarake iraniane largon një minë të paplasur
Presidenti amerikan Donald Trump fajësoi sot Iranin për sulmet ndaj dy cisternave të naftës në hyrje të Gjirit Persik, megjithë mohimet e Teheranit. Presidenti Trump i tha kanalit Fox News, se “Irani e ka bërë” dhe ...
GazetaTema | 14-Jun-2019 22:03
Presidenti amerikan Donald Trump fajësoi sot Iranin për sulmet ndaj dy cisternave të naftës në hyrje të Gjirit Persik, megjithë mohimet e Teheranit. Presidenti Trump i tha kanalit Fox News, se “Irani e ka bërë” dhe ...

Shqipëria në krah të SHBA-së për konfliktin me Iranin
Shqipëria është reshtuar në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës lidhur me përshkallëzimin e tensioneve me Iranin. Kryeministri Edi Rama thotë se sulmet në Gjirin e Omanit përbëjnë kërcënim për paqen në botë. ...
TV Klan | 15-Jun-2019 17:57
Shqipëria është reshtuar në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës lidhur me përshkallëzimin e tensioneve me Iranin. Kryeministri Edi Rama thotë se sulmet në Gjirin e Omanit përbëjnë kërcënim për paqen në botë. ...

Shanahan për situatën me Iranin: Po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...
Arbresh | 15-Jun-2019 20:53
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...

SHBA kërkon konsensus ndërkombëtar për “problemin Iran”
Sekretari i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, njoftoi se SHBA po përpiqen të krijojë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve-cisternë në Gjirin e Omanit. Sipas funksionarit amerikan, ...
Politiko | 15-Jun-2019 20:42
Sekretari i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, njoftoi se SHBA po përpiqen të krijojë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve-cisternë në Gjirin e Omanit. Sipas funksionarit amerikan, ...

Edi Rama për sulmin në Gjirin e Omanit: Duket si provokim tipik i Iranit
Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Uashingtoni bëri përgjegjës Republikën Islamike të Iranit për ngjarjen, edhe kryeministri shqiptar ka ...
Lajmi i Fundit | 15-Jun-2019 19:14
Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina. Pasi Uashingtoni bëri përgjegjës Republikën Islamike të Iranit për ngjarjen, edhe kryeministri shqiptar ka ...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...
Shenja | 15-Jun-2019 18:08
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...
Gazeta Monitor | 15-Jun-2019 16:15
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. Zoti ...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Zoti Shanahan u tha gazetarëve në Pentagon se Irani nuk është një problem vetëm i Shteteve të Bashkuara, por se tashmë ai është një problem ndërkombëtar. Shefi i Pentagonit tha gjithashtu se për shkak të rëndësisë së ...
Lajminet | 15-Jun-2019 15:42
Zoti Shanahan u tha gazetarëve në Pentagon se Irani nuk është një problem vetëm i Shteteve të Bashkuara, por se tashmë ai është një problem ndërkombëtar. Shefi i Pentagonit tha gjithashtu se për shkak të rëndësisë së ...

ANALIZA: A është e afërt lufta SHBA-Iran?
Nga Kenneth M.Pollack A do të luftojnë Shtetet e Bashkuara me Iranin? Ndoshta jo. A duhet që Shtetet e Bashkuara të shkojnë në luftë kundër Iranin? Ndoshta jo. Nuk ka gjasa që ne ta gjejmë veten në një luftë me Iranin ...
GazetaTema | 14-Jun-2019 15:51
Nga Kenneth M.Pollack A do të luftojnë Shtetet e Bashkuara me Iranin? Ndoshta jo. A duhet që Shtetet e Bashkuara të shkojnë në luftë kundër Iranin? Ndoshta jo. Nuk ka gjasa që ne ta gjejmë veten në një luftë me Iranin ...

Sulmohet me mortaja baza ushtarake ku janë trupat amerikane në Irak
Është sulmuar baza ushtarake ku janë të stacionuara trupat amerikane në Irak. Ushtria irakiane tha në një deklaratë që militantët sulmuan bazën Balad në veri të Bagdadit, duke hedhur tri mortaja, transmeton portali . ...
Arbresh | 15-Jun-2019 15:41
Është sulmuar baza ushtarake ku janë të stacionuara trupat amerikane në Irak. Ushtria irakiane tha në një deklaratë që militantët sulmuan bazën Balad në veri të Bagdadit, duke hedhur tri mortaja, transmeton portali . ...

Shefi i Pentagonit për situatën me Iranin: po punojmë për një konsensus ndërkombëtar
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. ((VO)) ...
Zeri Amerikes | 15-Jun-2019 15:17
Sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan, njoftoi se Shtetet e Bashkuara po përpiqen të formojnë një “konsensus ndërkombëtar” në Lindjen e Mesme, pas sulmeve ndaj dy anijeve çisternë në Gjirin e Omanit. ((VO)) ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved