ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/11/2019 09:44

Nikollovski: Zaev dhe Osmani kërkuan që ne të jemi në një grup me Shqipërinë

Nikollovski: Zaev dhe Osmani kërkuan që ne të jemi në një grup me Shqipërinë
Pranimi i Maqedonisë në të njëjtin grup me Shqipërinë, megjithatë, nuk ishte “shkencë fantastike”, tha nënkryetari i OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Nikollovski pas “grindjes” mes presidentit Stevo Pendarovski dhe ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 19:53
Pranimi i Maqedonisë në të njëjtin grup me Shqipërinë, megjithatë, nuk ishte “shkencë fantastike”, tha nënkryetari i OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Nikollovski pas “grindjes” mes presidentit Stevo Pendarovski dhe ...

Rama tani sherrin e ka me presidentin e Maqedonisë
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria për procesin e integrimit, si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...
Telegraf | 15-Jun-2019 15:56
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria për procesin e integrimit, si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...

Rama i përgjigjet Pendarovskit për ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria për negociatat me BE-në
Pas deklaratave nga presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Penderovksi, i cili i kërkoi nga Këshilli i Evropës të ndajë Maqedoninë e Verut nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 16:43
Pas deklaratave nga presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Penderovksi, i cili i kërkoi nga Këshilli i Evropës të ndajë Maqedoninë e Verut nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...
Top Channel | 15-Jun-2019 15:09
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...

Rama i reagon Pendarovskit: Nuk mund ta ndash Maqedoninë nga Shqipëria
Tiranë, 15 qershor – Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në të cilën ai thotë se veçimi i Maqedonisë së Veriut nga paketa me ...
Koha.mk | 15-Jun-2019 19:21
Tiranë, 15 qershor – Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në të cilën ai thotë se veçimi i Maqedonisë së Veriut nga paketa me ...

Edi Rama “godet” Pendarovskin: Mosmirënjohës, nuk është e drejtë!
Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...
Ina-Online | 15-Jun-2019 18:16
Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka reaguar edhe ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...
Zeri | 15-Jun-2019 17:34
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...
Gazeta Observer | 15-Jun-2019 16:36
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën ...

Mbetemi të fundit edhe në Ballkanin Perëndimor
Një deklaratë e presidentit maqedonas Pendarovski që ka kërkuar që procesi i vlerësimit të Maqedonisë së Veriut për integrimin në Europë të ndahet nga Shqipëria ka prishur humorin në Tiranë. Kryeministri i vendit, Edi ...
Respublica | 15-Jun-2019 16:29
Një deklaratë e presidentit maqedonas Pendarovski që ka kërkuar që procesi i vlerësimit të Maqedonisë së Veriut për integrimin në Europë të ndahet nga Shqipëria ka prishur humorin në Tiranë. Kryeministri i vendit, Edi ...

Rama përplaset edhe me Presidentin e Maqedonisë së Veriut: Po harron kontributin e shqiptarëve
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, një ditë më parë, në një letër drejtuar Këshillit Evropian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Pikërisht ...
Gazeta Express | 15-Jun-2019 16:29
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, një ditë më parë, në një letër drejtuar Këshillit Evropian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Pikërisht ...

“Na ndani nga Shqipëria për negociatat”, Rama i përgjigjet Pendarovskit: Qasje e çuditshme, s’duket as e drejtë as praktike
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili deklaroi se Maqedonia duhet të trajtohet veç nga Shqipëria lidhur me procesin e hapjes së ...
GazetaTema | 15-Jun-2019 14:41
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i cili deklaroi se Maqedonia duhet të trajtohet veç nga Shqipëria lidhur me procesin e hapjes së ...

“Na veçoni nga Shqipëria” Rama i përgjigjet Presidentit maqedonas
TIRANË Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka ...
BalkanWeb | 15-Jun-2019 14:37
TIRANË Pas deklaratave të bëra nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, i cili i ka kërkuar Këshillit Europian që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave, ka ...

Negociatat: Rama, i tronditur nga një tjetër president
Kryeministri Rama është ndjerë i tronditur e i zhgënjyer nga një tjetër president, nga i Maqedonisë Stevo Pendarovksi. E kjo sa i përket një deklaratë të këtij të fundit në pikën më delikatë, atë të negociatave. Kreu i ...
Tesheshi | 15-Jun-2019 16:23
Kryeministri Rama është ndjerë i tronditur e i zhgënjyer nga një tjetër president, nga i Maqedonisë Stevo Pendarovksi. E kjo sa i përket një deklaratë të këtij të fundit në pikën më delikatë, atë të negociatave. Kreu i ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Kryeministri Rama këtë kërkesë të Presidentit të vendit fqinj e konsideron si të çuditshme, ndërsa kujton kontributin kyç të Shqipërisë dhe qytetarëve të saj në zhvillimet demokratik të vendit fqinj. Shefi i qeverisë ...
Lajminet | 15-Jun-2019 15:57
Kryeministri Rama këtë kërkesë të Presidentit të vendit fqinj e konsideron si të çuditshme, ndërsa kujton kontributin kyç të Shqipërisë dhe qytetarëve të saj në zhvillimet demokratik të vendit fqinj. Shefi i qeverisë ...

BE i thotë "JO" Ramës, ky sulmon Presidentin e Maqedonisë pse iu hapën negociatat
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nga procesi i integrimit si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...
Gazeta55 | 15-Jun-2019 15:56
Një deklaratë e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për ndarjen e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë nga procesi i integrimit si dy vende të rajonit, ka shqetësuar kryeministri Edi Rama. Në një ...

Negociatat/ “Na veçoni nga Shqipëria, na dëmton”, Rama i përgjigjet presidentit maqedonas
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili në një intervistë të dhënë për platformën mediatike “Euroactiv”, i ka kërkuar Këshillit Evropian, ...
Lapsi | 15-Jun-2019 15:17
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili në një intervistë të dhënë për platformën mediatike “Euroactiv”, i ka kërkuar Këshillit Evropian, ...

Rama për kërkesën e Pendarovskit, as e drejtë as praktike
Kryeministri Edi Rama ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me kërkesën e presidentit të Maqedonisë së Veriut Pendarovski një ditë më parë. Kujtojmë se Presidenti Stevo Pendarovski kërkoi që Shqipëria dhe Maqedonia e ...
Gazeta Dita | 15-Jun-2019 15:56
Kryeministri Edi Rama ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me kërkesën e presidentit të Maqedonisë së Veriut Pendarovski një ditë më parë. Kujtojmë se Presidenti Stevo Pendarovski kërkoi që Shqipëria dhe Maqedonia e ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme e Pendarovskit, shqiptarët e ndihmojnë procesin integrues
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa ...
Gazeta Express | 15-Jun-2019 15:56
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Penderovksi, në një letër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa ...

Negociatat, Rama-Pendarovskit: Çudi kjo qasje, s’duket as e drejtë as praktike
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i është përgjigjur presidentit Stevo Pendarovski, i cili deklaroi se Maqedonia e Veriut duhet të trajtohet veç nga Shqipëria lidhur me procesin e hapjes së negociatave. Përmes një ...
VizionPlus | 15-Jun-2019 14:40
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i është përgjigjur presidentit Stevo Pendarovski, i cili deklaroi se Maqedonia e Veriut duhet të trajtohet veç nga Shqipëria lidhur me procesin e hapjes së negociatave. Përmes një ...

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, nënjëletër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën e ...
EkonomiaOnline | 15-Jun-2019 15:41
Një ditë më parë, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Penderovksi, nënjëletër drejtuar Këshillit Europian kërkonte që vendi i tij të “ndahet” nga Shqipëria për të nisur procesin e hapjes së negociatave. Ndërsa mesditën e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved