ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 21:25

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Gazeta55 | 15-Jun-2019 21:57
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar sot në pikën kufitare Morinë. Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 18:22
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar sot në pikën kufitare Morinë. Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së ...

Autobusët e ndaluar në Morinë, lejohen të hyjnë në Kosovë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, këtë të shtunë. MIT njofton vendim erdhi pas kërkesës së ...
AlbInfo | 15-Jun-2019 20:27
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, këtë të shtunë. MIT njofton vendim erdhi pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, bënë të ditur që ka lejuar qarkullimin e autobusëve transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën. Nga MIT thonë se ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Gazeta Observer | 15-Jun-2019 18:52
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, bënë të ditur që ka lejuar qarkullimin e autobusëve transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën. Nga MIT thonë se ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Kosova i liron autobusët që i ndali në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Gazeta Express | 15-Jun-2019 18:52
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Arbresh | 15-Jun-2019 18:39
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Lexo edhe: MIT bllokon kalimin transit të autobusëve nga Shqipëria – shkak keqpërdorimet E të njëjtit janë liruar më vonë për qarkullim në destinacionin e tyre, shkruan . Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për ...
Lajminet | 15-Jun-2019 18:34
Lexo edhe: MIT bllokon kalimin transit të autobusëve nga Shqipëria – shkak keqpërdorimet E të njëjtit janë liruar më vonë për qarkullim në destinacionin e tyre, shkruan . Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, bënë të ditur që ka lejuar qarkullimin e autobusëve transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën. Nga MIT thonë se ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Klan Kosova | 15-Jun-2019 18:31
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, bënë të ditur që ka lejuar qarkullimin e autobusëve transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën. Nga MIT thonë se ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka njoftuar se e ka lejuar qarkullimin e autobusëve transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën. Sipas njoftimit, ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Zeri | 15-Jun-2019 18:30
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka njoftuar se e ka lejuar qarkullimin e autobusëve transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën. Sipas njoftimit, ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar sot në pikën kufitare Morinë. Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së ...
InFokusi | 15-Jun-2019 18:30
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar sot në pikën kufitare Morinë. Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Gazeta Monitor | 15-Jun-2019 18:22
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Tetë autobusëve nga Shqipëria nuk iu lejua hyrja në Kosovë, Lekaj tregon arsyet
Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh për shkak të një urdhri të Ministrisë së Transportit të ...
Telegrafi | 15-Jun-2019 15:56
Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh për shkak të një urdhri të Ministrisë së Transportit të ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Indeks Online | 15-Jun-2019 18:16
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar sot në pikën kufitare Morinë. Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së ...
Kosova Press | 15-Jun-2019 18:15
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar sot në pikën kufitare Morinë. Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së ...

Lejohet qarkullimi i autobusëve të ndaluar në Morinë
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ju njofton se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...
Gazeta Monitor | 15-Jun-2019 18:01
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ju njofton se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së ...

Autobusët e Shqipërisë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë, mësohet arsyeja
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ua ka pezulluar lejen për kalim tranzit autobusëve nga Shqipëria. E kjo ka bërë që dhjetëra udhëtarë shqiptarë që udhëtonin nga Tropoja në drejtim të Tiranës të jenë të ...
AlbInfo | 15-Jun-2019 18:01
Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ua ka pezulluar lejen për kalim tranzit autobusëve nga Shqipëria. E kjo ka bërë që dhjetëra udhëtarë shqiptarë që udhëtonin nga Tropoja në drejtim të Tiranës të jenë të ...

Kosova ndalon furgonët tranzit
Autobusë dhe furgonë të linjës Tropojë – Tiranë, bashkë me udhëtarët kanë qëndruar për orë të tëra në pikat kufitare Vermicë e Qafë Morinë, që lidhin Shqipërinë me Kosovën. Policia kufitare e Kosovës në mënyrë të ...
TV Klan | 15-Jun-2019 15:56
Autobusë dhe furgonë të linjës Tropojë – Tiranë, bashkë me udhëtarët kanë qëndruar për orë të tëra në pikat kufitare Vermicë e Qafë Morinë, që lidhin Shqipërinë me Kosovën. Policia kufitare e Kosovës në mënyrë të ...

Tetë autobusëve nga Shqipëria nuk iu lejua hyrja në Kosovë, Lekaj tregon arsyet
Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh për shkak të një urdhri të Ministrisë së Transportit të ...
Arbresh | 15-Jun-2019 16:23
Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh për shkak të një urdhri të Ministrisë së Transportit të ...

MIT bllokon kalimin transit të autobusëve nga Shqipëria – shkak keqpërdorimet
Klan Kosova ka kontaktuar me Ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, ku mori përgjigje se pezullimi do të vazhdojë deri në takimin e komisioneve teknike të të dyja shteteve. “Operatorët nga Shqipëria kanë poseduar ...
Lajminet | 15-Jun-2019 15:57
Klan Kosova ka kontaktuar me Ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, ku mori përgjigje se pezullimi do të vazhdojë deri në takimin e komisioneve teknike të të dyja shteteve. “Operatorët nga Shqipëria kanë poseduar ...

MIT bllokon kalimin transit të autobusëve nga Shqipëria – shkak keqpërdorimet
Kosova ka ndaluar kalimin transit të autobusëve të Shqipërisë, kjo për shkak se leja e dhënë është keqpërdorur në vazhdimësi. Klan Kosova ka kontaktuar me Ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, ku mori përgjigje ...
Klan Kosova | 15-Jun-2019 15:09
Kosova ka ndaluar kalimin transit të autobusëve të Shqipërisë, kjo për shkak se leja e dhënë është keqpërdorur në vazhdimësi. Klan Kosova ka kontaktuar me Ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, ku mori përgjigje ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved