ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 04:41

Parlamenti holandez bllokon negociatat me Shqipërinë, por jo edhe me Maqedoninë

Parlamenti holandez bllokon negociatat me Shqipërinë, por jo edhe me Maqedoninë
Bruksel, 13 qershor – Parlamenti holandez mbrëmë është prononcuar kundër hapjes së negociatave me BE-në për Shqipërinë, por e refuzoi rezolutën e njëjtë që ka të bëjë me Republikën e Maqedonisë së Veriut. Parlamenti ...
Koha.mk | 13-Jun-2019 09:46
Bruksel, 13 qershor – Parlamenti holandez mbrëmë është prononcuar kundër hapjes së negociatave me BE-në për Shqipërinë, por e refuzoi rezolutën e njëjtë që ka të bëjë me Republikën e Maqedonisë së Veriut. Parlamenti ...

Ambasada holandeze në Tiranë deklaratë pas votimit për negociatat me Shqipërinë në Parlamentin holandez
Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi zyrtar pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, nënvizoi se edhe pse Holanda vlerëson hapat që ka ndërmarrë Shqipëria, ...
RTSH | 13-Jun-2019 09:25
Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi zyrtar pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, nënvizoi se edhe pse Holanda vlerëson hapat që ka ndërmarrë Shqipëria, ...

Ministri i Jashtëm holandez: Hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë është i parakohshëm
Parlamenti i Holandës ka miratuar një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për 2019. Mocioni u prezantua nga deputeti Pieter Omtzigt, nga partia Kristian ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 08:52
Parlamenti i Holandës ka miratuar një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për 2019. Mocioni u prezantua nga deputeti Pieter Omtzigt, nga partia Kristian ...

Ministri i Jashtëm holandez: Hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë është i parakohshëm
Parlamenti i Holandës ka miratuar një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për 2019.
Top Channel | 13-Jun-2019 02:19
Parlamenti i Holandës ka miratuar një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për 2019.

Ministri i jashtëm holandez: Hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë, hap i parakohshëm
Mocioni u prezantua nga deputeti Pieter Omtzigt, nga partia Kristian demokrate, Anne Mulder, nga partia liberal-konservatore dhe Nico Drost, nga unioni Kristian, partitë e të cilëve janë pjesë e koalicionit qeverisës në ...
Lajminet | 13-Jun-2019 08:05
Mocioni u prezantua nga deputeti Pieter Omtzigt, nga partia Kristian demokrate, Anne Mulder, nga partia liberal-konservatore dhe Nico Drost, nga unioni Kristian, partitë e të cilëve janë pjesë e koalicionit qeverisës në ...

Vendimi i parlamentit holandez për negociatat e Shqipërisë, ambasada në Tiranë bën reagimin e papritur
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë.Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
Ina-Online | 13-Jun-2019 01:18
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë.Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

Parlamenti holandez kundër hapjes së negociatave
Parlamenti holandez vendosi t’i rekomandojë qeverisë të mos pranojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë në Bashkimin Europian, por vetëm për Maqedoninë e Veriut. Mbi 2/3 e deputetëve të dhomës së ulët të ...
TV Klan | 13-Jun-2019 00:45
Parlamenti holandez vendosi t’i rekomandojë qeverisë të mos pranojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë në Bashkimin Europian, por vetëm për Maqedoninë e Veriut. Mbi 2/3 e deputetëve të dhomës së ulët të ...

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.
Top Channel | 12-Jun-2019 22:50
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

Holanda “jo” Shqipërisë për në BE, reagon ambasada në Tiranë
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 22:24
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin. Politika e BE-së bazohet në ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 23:53
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin. Politika e BE-së bazohet në ...

Negociatat/Bardhi:Rama të thotë pse Holanda i tha “jo” Shqipërisë
Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi thotë se Rama duhet ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 20:39
Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi thotë se Rama duhet ...

Votimi për negociatat me Shqipërinë në Parlamentin holandez, reagon ambasada në Tiranë
TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, tha se Holanda mbetet e vendosur për perspektivën e BE-së ...
Medial | 12-Jun-2019 23:51
TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, tha se Holanda mbetet e vendosur për perspektivën e BE-së ...

Negociatat/ Holanda: “Jo” Shqipërisë, “po” Maqedonisë së Veriut
Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 18:31
Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos ...

Holanda “jo” Shqipërisë për negociatat, reagon ambasada në Tiranë
Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është e angazhuar për ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 22:44
Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është e angazhuar për ...

Ambasada e Holandës: Shqipëria s’ka plotësuar kushtet, hapja e negociatave e parakohshme
Pas vendimit të Parlamentit të Holandës për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ka reaguar ambasada holandeze në Tiranë, e cila deklaron se Holanda mbetet e angazhuar për perspektivën evropiane të Ballkanit ...
Dritare | 12-Jun-2019 23:42
Pas vendimit të Parlamentit të Holandës për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ka reaguar ambasada holandeze në Tiranë, e cila deklaron se Holanda mbetet e angazhuar për perspektivën evropiane të Ballkanit ...

Negociatat/ Lleshaj e Gjonaj: Kemi mbështetje nga eurodeputetët
BRUKSEL Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bashkë me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian, nën ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 09:15
BRUKSEL Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bashkë me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, morën pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian, nën ...

Diplomati kroat–Ruçit: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Kryetari i Grupit Parlamentar shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me delegacionin parlamentar kroat. Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme, z. Miro Kovac, nënvizoi se Kroacia ka qenë dhe do të jetë në ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 19:37
Kryetari i Grupit Parlamentar shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me delegacionin parlamentar kroat. Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme, z. Miro Kovac, nënvizoi se Kroacia ka qenë dhe do të jetë në ...

Ambasada e Holandës në Tiranë: Pse parlamenti ynë i tha “JO” Shqipërisë
Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar në lidhje me mocionin e votuar në parlament ku i thuhej “JO” hapjes së negociatave mes Shqipërisë e BE-së për këtë qershor. Në një reagim, zyrtar, Ambasada e Holandës në Tiranë ...
Lapsi | 12-Jun-2019 23:12
Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar në lidhje me mocionin e votuar në parlament ku i thuhej “JO” hapjes së negociatave mes Shqipërisë e BE-së për këtë qershor. Në një reagim, zyrtar, Ambasada e Holandës në Tiranë ...

Flet ministri i Jashtëm holandez/ Ja pse bllokuam Shqipërinë, KE foli para kohe
Hollanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nuk ka plotësuar asnjë kusht për krimin dhe drogën. Vetë Ministri i Jashtëm hollandez Stef Blok tha: ...
Telegraf | 12-Jun-2019 21:08
Hollanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nuk ka plotësuar asnjë kusht për krimin dhe drogën. Vetë Ministri i Jashtëm hollandez Stef Blok tha: ...

Parlamenti i Holandës kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.
Kosova Press | 12-Jun-2019 23:42
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved