ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 02:21

I nxehti sapo ka filluar, çfarë sjell vera për shqiptarët?

I nxehti sapo ka filluar, çfarë sjell vera për shqiptarët?
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 21:27
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...

Moti, sot edhe më nxehtë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 07:15
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Çmendet moti, ja sa do të jenë temperaturat për sot 12 qershor 2019
Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore, por zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore mbeten me kthjellime. Mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, ndërsa ...
Telegraf | 12-Jun-2019 09:06
Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore, por zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore mbeten me kthjellime. Mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, ndërsa ...

Mot i nxehtë deri në 33 gradë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
Indeks Online | 13-Jun-2019 07:25
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Dita më e nxehtë sot
Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius. Më ...
Gazeta Express | 13-Jun-2019 07:11
Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius. Më ...

Moti, temperaturat deri në 33 gradë celsius
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
InFokusi | 13-Jun-2019 07:07
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Ballkani përballet me nxehtin afrikan, Italia përmbytet nga reshjet
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...
Arbresh | 13-Jun-2019 07:07
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...

Moti, temperaturat deri në 33 gradë celsius
?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë.
Kosova Press | 13-Jun-2019 07:00
?Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë.

Ballkani përballet me nxehti afrikan, Italia përmbytet nga reshjet
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...
AlbInfo | 13-Jun-2019 00:04
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...

Dhjetëra të vdekur nga temperaturat e larta në Indi
India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar se temperaturat ...
Flaka | 12-Jun-2019 21:24
India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar se temperaturat ...

Meterologët japin alarmin, vjen i nxehti afrikan: Këto qytete do përvëlohen
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...
Lexo | 12-Jun-2019 16:23
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...

Ballkani përfshihet nga i nxehti afrikan, Itali përmbytet nga reshjet
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 15:14
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...

36 të vdekur nga temperaturat e larta në Indi
India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar se temperaturat ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 15:00
India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar se temperaturat ...

36 të vdekur nga temperaturat e larta në Indi
India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar se temperaturat ...
Kosova Press | 12-Jun-2019 14:52
India është goditur nga një valë e nxehtë që mat një rekord prej 51 gradë Celsius, si pasojë e së cilës kanë gjetur vdekjen 36 vetë, njoftoi sot një shërbim emergjence shtetërore, duke paralajmëruar se temperaturat ...

Moti për ditën e mërkurë, 12 qershor 2019!
Të mërkurën priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 07:52
Të mërkurën priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore ...

Përgatituni për të nxehtin përvëlues: Nga e mërkura temperaturat mbi 38 gradë…
Sinoptikanët kanë paralajmëruar rritje temperaturash në ditët në vijim në vendin tonë. Sipas meteoalb, nga e mërkura masat e nxehta ajrore do të dominojnë dhe temperaturat do t’i kalojnë 38 gradë celsius. “Vijon ndikimi ...
Standard | 12-Jun-2019 14:46
Sinoptikanët kanë paralajmëruar rritje temperaturash në ditët në vijim në vendin tonë. Sipas meteoalb, nga e mërkura masat e nxehta ajrore do të dominojnë dhe temperaturat do t’i kalojnë 38 gradë celsius. “Vijon ndikimi ...

Moti sot në Shqipëri
?Të mërkurën priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:21
?Të mërkurën priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore ...

Moti për sot, ja surprizat e pasdites…
Gjatë ditës së sotme temperaturat e larta do të vazhdojnë të jenë të pranishme në vendin tonë. Por gjatë pasdites pritet që të ketë vranësira, sidomos në zonat malore që mund të shoqërohen edhe me shira. Shërbimi ...
Standard | 12-Jun-2019 14:46
Gjatë ditës së sotme temperaturat e larta do të vazhdojnë të jenë të pranishme në vendin tonë. Por gjatë pasdites pritet që të ketë vranësira, sidomos në zonat malore që mund të shoqërohen edhe me shira. Shërbimi ...

Lajme të këqija nga moti, vapa sapo ka nisur…
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...
Standard | 12-Jun-2019 14:46
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...

I nxehti sapo ka filluar, çfarë sjell vera për shqiptarët?
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 14:30
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved