ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 02:11

Ministri i Jashtëm holandez: Hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë është i parakohshëm

Ministri i Jashtëm holandez: Hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë është i parakohshëm
Parlamenti i Holandës ka miratuar një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për 2019.
Top Channel | 13-Jun-2019 02:19
Parlamenti i Holandës ka miratuar një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për 2019.

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.
Top Channel | 12-Jun-2019 22:50
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

Holanda “jo” Shqipërisë për në BE, reagon ambasada në Tiranë
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 22:24
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

Parlamenti holandez, kundër hapjes se negociatave
Parlamenti holandez ka votuar me shumicë votash pasditen e sotme një rezolutë ku i kërkon qeverisë të votojë kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Vendimi është mbështetur nga pothuasje të gjitha partitë ...
TV Klan | 21-Jun-2018 22:49
Parlamenti holandez ka votuar me shumicë votash pasditen e sotme një rezolutë ku i kërkon qeverisë të votojë kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Vendimi është mbështetur nga pothuasje të gjitha partitë ...

Holanda “jo” Shqipërisë për negociatat, reagon ambasada në Tiranë
Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është e angazhuar për ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 22:44
Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është e angazhuar për ...

Ambasada e Holandës në Tiranë: Pse parlamenti ynë i tha “JO” Shqipërisë
Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar në lidhje me mocionin e votuar në parlament ku i thuhej “JO” hapjes së negociatave mes Shqipërisë e BE-së për këtë qershor. Në një reagim, zyrtar, Ambasada e Holandës në Tiranë ...
Lapsi | 12-Jun-2019 23:12
Ambasada e Holandës në Tiranë ka reaguar në lidhje me mocionin e votuar në parlament ku i thuhej “JO” hapjes së negociatave mes Shqipërisë e BE-së për këtë qershor. Në një reagim, zyrtar, Ambasada e Holandës në Tiranë ...

Negociatat/Bardhi:Rama të thotë pse Holanda i tha “jo” Shqipërisë
Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi thotë se Rama duhet ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 20:39
Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka reaguar, pasi parlamenti i Holandës vendosi t’i thotë “Jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Duke e cilësuar si kryeministrin e Avdylajve, Bardhi thotë se Rama duhet ...

Flet ministri i Jashtëm holandez/ Ja pse bllokuam Shqipërinë, KE foli para kohe
Hollanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nuk ka plotësuar asnjë kusht për krimin dhe drogën. Vetë Ministri i Jashtëm hollandez Stef Blok tha: ...
Telegraf | 12-Jun-2019 21:08
Hollanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nuk ka plotësuar asnjë kusht për krimin dhe drogën. Vetë Ministri i Jashtëm hollandez Stef Blok tha: ...

Vendimi i parlamentit holandez për negociatat e Shqipërisë, ambasada në Tiranë bën reagimin e papritur
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë.Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
Ina-Online | 13-Jun-2019 01:18
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë.Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

Holanda sqaron votën “jo” për Shqipërinë: Duam rezultate në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin. Politika e BE-së bazohet në ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 23:53
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin. Politika e BE-së bazohet në ...

Votimi për negociatat me Shqipërinë në Parlamentin holandez, reagon ambasada në Tiranë
TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, tha se Holanda mbetet e vendosur për perspektivën e BE-së ...
Medial | 12-Jun-2019 23:51
TIRANË, 12 qershor /MEDIAL/ Ambasada e Holandës në Tiranë me anë të një njoftimi pas votimit në parlamentin holandez për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, tha se Holanda mbetet e vendosur për perspektivën e BE-së ...

Ambasada e Holandës: Shqipëria s’ka plotësuar kushtet, hapja e negociatave e parakohshme
Pas vendimit të Parlamentit të Holandës për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ka reaguar ambasada holandeze në Tiranë, e cila deklaron se Holanda mbetet e angazhuar për perspektivën evropiane të Ballkanit ...
Dritare | 12-Jun-2019 23:42
Pas vendimit të Parlamentit të Holandës për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, ka reaguar ambasada holandeze në Tiranë, e cila deklaron se Holanda mbetet e angazhuar për perspektivën evropiane të Ballkanit ...

Parlamenti i Holandës kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.
Kosova Press | 12-Jun-2019 23:42
Holanda vlerëson dhe mirëpret hapat që Shqipëria ka ndërmarrë, veçanërisht në lidhje me reformën gjyqësore dhe procesin e vettingut. Një proces tepër i rëndësishëm dhe unik për rajonin.

Holanda “jo” Shqipërisë për negociatat, reagon ambasada në Tiranë
Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është e angazhuar për ...
Medial | 12-Jun-2019 23:36
Ambasada e Holandës ka reaguar ndaj vendimit të parlamentit holandez për që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mendiat ambasada thekson se është e angazhuar për ...

Ambasada e Holandës: Shqipëria ka ende punë, duhet të luftojë korrupsionin dhe krimin
Ambasada e Holandës sqaroi se pavarësisht përparimit të bërë, Shqipëria ka ende punë veçanërisht në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, e pastaj të hapen negociatat për futjen në BE. Në njoftimin e ...
Politiko | 12-Jun-2019 22:57
Ambasada e Holandës sqaroi se pavarësisht përparimit të bërë, Shqipëria ka ende punë veçanërisht në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, e pastaj të hapen negociatat për futjen në BE. Në njoftimin e ...

Ambasada holandeze shpjegon refuzimin për hapjen e negociatave
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për mos i hapur negociata me Shqipërinë Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
Illyriapress | 12-Jun-2019 22:51
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për mos i hapur negociata me Shqipërinë Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

Parlamenti holandez i thotë “jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë
Parlamenti holandez ka votuar pasditen e së mërkurës kundër hapjes së negociatave të anëtarësimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Mocioni i propozuar nga tre ligjvënës ka kaluar me 105 vota kundër nga 150 mandate që ka ...
ABCNews | 12-Jun-2019 22:17
Parlamenti holandez ka votuar pasditen e së mërkurës kundër hapjes së negociatave të anëtarësimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Mocioni i propozuar nga tre ligjvënës ka kaluar me 105 vota kundër nga 150 mandate që ka ...

Holanda “jo” Shqipërisë për në BE, reagon ambasada në Tiranë
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
Medial | 12-Jun-2019 22:51
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

Parlamenti i Holandës: “Jo” Shqipërisë për negociatat, “po” Maqedonisë së Veriut
Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos ...
Illyriapress | 12-Jun-2019 22:51
Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së Veriut. Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos ...

Ambasada holandeze konfirmon: Parlamenti votoi kundër negociatave. Hapa pas me korrupsionin
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 22:51
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për moshapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për integrimin e Ballkanit ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved