ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:10

Partia e parë e majtë që nuk njeh 30 qershorin, Paskal Milo i PDS te Meta për datën e re

Partia e parë e majtë që nuk njeh 30 qershorin, Paskal Milo i PDS te Meta për datën e re
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë pak minuta më parë ...
Top Channel | 12-Jun-2019 20:29
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë pak minuta më parë ...

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në ...
Top Channel | 12-Jun-2019 19:53
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas përfundimit të takimit në ...

Takimi i Metës me aleatët e PD, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet
Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së, Dashamir ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 20:21
Ka përfunduar takimi për rreth 30 minuta i presidentit Ilir Meta me aleatët e Partisë Demokratike, ku bëhet me dije se temë ka qenë data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 Qershorit. Kryetari i LZHK-së, Dashamir ...

Takimi me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore
Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv. Për sot gjykojmë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 19:53
Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm. “Takimi ishte shumë pozitiv. Për sot gjykojmë ...

Meta nis konsultimet për datën e re të zgjedhjeve
Pasi dekretoi shfuqizimin e zgjedhjeve në 30 Qershor, kreu i shtetit nisi konsultimet me përfaqësues të partive politike për të diskutuar një tjetër datë. Takimin e parë që zgjati për afro 30 minuta, Presidenti Meta e ...
TV Klan | 12-Jun-2019 23:46
Pasi dekretoi shfuqizimin e zgjedhjeve në 30 Qershor, kreu i shtetit nisi konsultimet me përfaqësues të partive politike për të diskutuar një tjetër datë. Takimin e parë që zgjati për afro 30 minuta, Presidenti Meta e ...

Përfundon takimi i Metës me aleatët e PD-së/ Ja çfarë u bisedua me presidentin për datën e zgjedhjeve
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...
Telegraf | 12-Jun-2019 20:01
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD
Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet ...
Top Channel | 12-Jun-2019 19:20
Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë të re për zgjedhjet ...

Meta mbaroi bisedimet e para me partitë për zgjidhjen e krizës
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve. Takimi mes tyre u zhvillua në ambientet e Presidencës. ...
Illyriapress | 12-Jun-2019 22:57
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve. Takimi mes tyre u zhvillua në ambientet e Presidencës. ...

Aleatët e Bashës pas takimit me Metën: Data e zgjedhjeve duhet të dalë nga një marrëveshje politike mes palëve
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...
Lapsi | 12-Jun-2019 20:12
Aleatët e Djathtë kanë përfunduar takimin në Presidencë me Presidentin Ilir Meta, ku u diskutua edhe për datën kur do të mbahen zgjedhjet e reja pas vendimit të Metës për të shtyrë datën 30 qershor. Në dalje nga ...

Nuanca të një shteti paralel: të vegjlit te Meta për “datë të re” zgjedhjesh, iu bashkangjitet Milo “pa post” te Rama
Krerë të partive të vogla aleatë të dyshes PD-LSI, shkuan në Presidencë për të diskutuar një datë të re zgjedhjesh lokale, në variantin Meta, në kohën kur mazhoranca vijon të ecë në shinat e 30 qershorit pa u ndaluar, ...
Tesheshi | 12-Jun-2019 22:20
Krerë të partive të vogla aleatë të dyshes PD-LSI, shkuan në Presidencë për të diskutuar një datë të re zgjedhjesh lokale, në variantin Meta, në kohën kur mazhoranca vijon të ecë në shinat e 30 qershorit pa u ndaluar, ...

Data e re e zgjedhjeve, përfundon takimi i aleatëve të PD-së me Metën (Video)
Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 ...
ABCNews | 12-Jun-2019 20:06
Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas çdekretimit të 30 ...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me drejtuesit e partive
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së Lulzim Basha, të ...
Flaka | 12-Jun-2019 21:16
Tri ditë pasi firmosi anulimin e zgjedhjeve, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po mendon të dekretojë një datë të re. Konsultimet ka vendosur t’i nisë me pengesën më të lehtë, 5 aleatët e kreut të PD-së Lulzim Basha, të ...

Aleati i PS zhdekreton 30 qershorin: Nuk ka rëndësi data e zgjedhjeve, por stabiliteti
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka zhvilluar një takim 30 minutësh me presidentin Ilir Meta, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Milo, u shpreh se do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit me PS, por ...
Politiko | 12-Jun-2019 20:53
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka zhvilluar një takim 30 minutësh me presidentin Ilir Meta, për datën e re të zgjedhjeve lokale. Milo, u shpreh se do të vijojë të jetë pjesë e koalicionit me PS, por ...

Aleati i parë i Ramës që s’njeh 30 qershorin/ Milo: Nuk është e rëndësishme data, por stabiliteti i vendit
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Milo ka hyrë pak minuta më parë në zyrën e presidentit. PDS bëhet kështu ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 20:48
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Milo ka hyrë pak minuta më parë në zyrën e presidentit. PDS bëhet kështu ...

Aleatët e PD takojnë Metën: Hap i vogël, por në drejtimin e duhur
Kryetarët e partive aleate të Partisë Demokratike takuan të mërkurën kreun e shtetit, Ilir Meta, si pjesë e konsultimeve për datën e re të zgjedhjeve pas shfuqizimit të dekretit për zgjedhjet e 30 Qershorit. Kreu i ...
TV Klan | 12-Jun-2019 20:01
Kryetarët e partive aleate të Partisë Demokratike takuan të mërkurën kreun e shtetit, Ilir Meta, si pjesë e konsultimeve për datën e re të zgjedhjeve pas shfuqizimit të dekretit për zgjedhjet e 30 Qershorit. Kreu i ...

Kriza në vend/ Presidenti Meta nis konsultimet me aleatët e PD
Ka nisur para pak minutash në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu siç njoftoi një ditë ...
Telegraf | 12-Jun-2019 19:24
Ka nisur para pak minutash në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu siç njoftoi një ditë ...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet
Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi se një ...
Ina-Online | 12-Jun-2019 20:48
Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Ai theksoi se një ...

Përfundon takimi i Metës me partitë e Grupimit të Qendrës së Djathtë
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, i cili u zhvillua në ambientet e Presidencës. Në takimin e ...
Gazeta Dita | 12-Jun-2019 20:43
Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, i cili u zhvillua në ambientet e Presidencës. Në takimin e ...

Shehi: Meta fton PD-në dhe PS-në për datën e zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale.
Kosova Press | 12-Jun-2019 20:43
Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale.

Takimi me Presidentin, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet
Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Shehi theksoi se ...
RTSH | 12-Jun-2019 20:29
Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale. Shehi theksoi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved