ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 05:11

Fazë e verdhë alerte në mbarë vendin, temperatura deri në 38 gradë

Fazë e verdhë alerte në mbarë vendin, temperatura deri në 38 gradë
Shkup, 13 qershor – Vendi sot do të përfshihet me temperatura të fazës së verdhë alerte. Temperatura do të rritet deri në 38 gradë Celsius, për këtë shkak bëhet apel deri te qytetarët të mbrohen nga ekspozimi direkt në ...
Koha.mk | 13-Jun-2019 09:54
Shkup, 13 qershor – Vendi sot do të përfshihet me temperatura të fazës së verdhë alerte. Temperatura do të rritet deri në 38 gradë Celsius, për këtë shkak bëhet apel deri te qytetarët të mbrohen nga ekspozimi direkt në ...

KUJDES: FAZË E VERDHË alerte në mbarë vendin
Vendi sot do të përfshihet me temperatura të fazës së verdhë alerte. Temperatura do të rritet deri në 38 gradë Celsius, për këtë shkak bëhet apel deri te qytetarët të mbrohen nga ekspozimi direkt në diell, të shmangin ...
Medial | 13-Jun-2019 09:39
Vendi sot do të përfshihet me temperatura të fazës së verdhë alerte. Temperatura do të rritet deri në 38 gradë Celsius, për këtë shkak bëhet apel deri te qytetarët të mbrohen nga ekspozimi direkt në diell, të shmangin ...

Sot temperaturat deri në 33 gradë celsius
Sot një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Pas motit të ndryshueshëm në vazhdimësi gjatë periudhës së fundit, sot termometri do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
IliriaNews | 13-Jun-2019 09:25
Sot një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Pas motit të ndryshueshëm në vazhdimësi gjatë periudhës së fundit, sot termometri do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Sot temperaturat deri në 33 gradë celsius
Sot një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Pas motit të ndryshueshëm në vazhdimësi gjatë periudhës së fundit, sot termometri do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
Alsat-M | 13-Jun-2019 08:40
Sot një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Pas motit të ndryshueshëm në vazhdimësi gjatë periudhës së fundit, sot termometri do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Temperatura deri në 38 gradë celsius
Që në mëngjes po mban mot me diell dhe shumë i nxehtë. Fryn edhe erë e lehtë nga ana veriore. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 28 deri 38 ...
Shenja | 13-Jun-2019 08:23
Që në mëngjes po mban mot me diell dhe shumë i nxehtë. Fryn edhe erë e lehtë nga ana veriore. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 28 deri 38 ...

Ballkani përballet me temperaturat afrikane, Italia përmbytet nga reshjet
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...
Gazeta Observer | 13-Jun-2019 08:22
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...

Moti për ditën e entje, 13 qershor 2019!
Vendi ynë vijon që të jetë nën ndikimin e masave ajrore nga jugu i detit Mesdhe dhe veriu i Afrikës duke bërë që vendi jonë të mbetet me kthjellime dhe temperatura të larta deri në fundjavë. Dita do të nisë me mot të ...
VizionPlus | 13-Jun-2019 08:06
Vendi ynë vijon që të jetë nën ndikimin e masave ajrore nga jugu i detit Mesdhe dhe veriu i Afrikës duke bërë që vendi jonë të mbetet me kthjellime dhe temperatura të larta deri në fundjavë. Dita do të nisë me mot të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...
Arbresh | 13-Jun-2019 08:22
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 08:03
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në ...

Ballkani përballet me temperaturat afrikane, Italia përmbytet nga reshjet
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...
Indeks Online | 13-Jun-2019 08:09
I nxehti afrikan ka prekur këto dy ditët e fundit Maqedoninë e Veriut dhe të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të ...

I nxehti sapo ka filluar, çfarë sjell vera për shqiptarët?
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 21:27
Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli mot të kthjellët dhe të nxehtë në Shqipëri. Në vijim, ky muaj ...

Moti, sot edhe më nxehtë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
Telegrafi | 13-Jun-2019 07:15
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Moti sot në Kosovë
Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell. Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius. Do ...
Arbresh | 13-Jun-2019 08:03
Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell. Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius. Do ...

Parashikimi i motit
Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius. Do të fryjë ...
Lajminet | 13-Jun-2019 07:41
Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius. Do të fryjë ...

Mot i nxehtë deri në 33 gradë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
Indeks Online | 13-Jun-2019 07:25
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

Çmendet moti, ja sa do të jenë temperaturat për sot 12 qershor 2019
Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore, por zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore mbeten me kthjellime. Mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, ndërsa ...
Telegraf | 12-Jun-2019 09:06
Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat malore, por zona e ulët dhe kryesisht ultësira perëndimore mbeten me kthjellime. Mesdita dhe pasditja vijojnë me kthjellime, ndërsa ...

Moti për ditën e mërkurë, 12 qershor 2019!
Të mërkurën priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 07:52
Të mërkurën priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore ...

Dita më e nxehtë sot
Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius. Më ...
Gazeta Express | 13-Jun-2019 07:11
Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius. Më ...

Kujdes! Pritet rritje e temperaturave deri në 39 gradë
I nxehti afrikan pritet të prekë Shqipërinë gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 39 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ekspozohen në diell gjatë orëve të ...
Telegraf | 11-Jun-2019 16:44
I nxehti afrikan pritet të prekë Shqipërinë gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 39 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit dhe fëmijët që të mos ekspozohen në diell gjatë orëve të ...

Moti, temperaturat deri në 33 gradë celsius
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...
InFokusi | 13-Jun-2019 07:07
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë. Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius. Temperaturat minimale do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved