ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 21:49

Clinton mirënjohje për Kosovën për pritjen e mrekullueshme

Clinton mirënjohje për Kosovën për pritjen e mrekullueshme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në Kosovë, në ...
Ina-Online | 13-Jun-2019 01:18
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në Kosovë, në ...

Pacolli: Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton.
Kosova Press | 12-Jun-2019 23:08
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton.

Isa Mustafa nuk u ftua në manifestimet për Ditën e Çlirimit
Me një manifestim solemn dhe aktivitete të tjera të shumta sot u kremtuar Dita e Çlirimit – 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Manifestimet e sotme i bënë edhe më madhështore me pjesëmarrjen e tyre ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 22:44
Me një manifestim solemn dhe aktivitete të tjera të shumta sot u kremtuar Dita e Çlirimit – 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Manifestimet e sotme i bënë edhe më madhështore me pjesëmarrjen e tyre ...

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës
Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë përvjetor, ...
PortaliOnline | 12-Jun-2019 22:32
Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë përvjetor, ...

Albright e kënaqur me bustin, dikush ka kritika (VIDEO)
Dikush po e kritikon punën e artistit që punoi bustin e sekretares Albright. Një fotograf me nam konstatoi se Prishtinës iu shtua edhe një shtatore e shëmtuar. Këto kritika nuk i bënë përshtypje autorit, Luan Mulliqi.
Klan Kosova | 12-Jun-2019 22:29
Dikush po e kritikon punën e artistit që punoi bustin e sekretares Albright. Një fotograf me nam konstatoi se Prishtinës iu shtua edhe një shtatore e shëmtuar. Këto kritika nuk i bënë përshtypje autorit, Luan Mulliqi.

Clark ua prezanton nipave të tij Thaçin si hero të Kosovës
Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë përvjetor, ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 22:23
Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës. Madje, në këtë përvjetor, ...

Clinton: E dua Kosovën!
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton gjatë një fjalimi të mbajtur gjatë ditës së sotme në Prishtinë ka thënë se e do shumë Kosovën dhe se do të jetë nder i madh në jetën e tij që ka qëndruar bashkë me qytetarët e këtij ...
Zeri | 12-Jun-2019 22:20
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton gjatë një fjalimi të mbajtur gjatë ditës së sotme në Prishtinë ka thënë se e do shumë Kosovën dhe se do të jetë nder i madh në jetën e tij që ka qëndruar bashkë me qytetarët e këtij ...

Vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë përmes fotografive
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 21:42
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20-vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së NATO-s, në Prishtinë ishin të pranishëm ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...

?Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se sot Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë. “Sot, Presidenti ...
Indeks Online | 12-Jun-2019 22:20
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se sot Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë. “Sot, Presidenti ...

Thaçi dhe Veseli harruan ta përmendin familjen Jashari në ceremoninë e 20 vjetorit (FOTO)
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 22:17
Në ditën e madhe për popullin e Kosovës, në 20 vjetorin e çlirimit e ndërhyrjes së Nato-s, në vizitë zyrtare kanë qëndruar ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright. Në agjendën e 20 ...

Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se sot Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë.
Kosova Press | 12-Jun-2019 22:17
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se sot Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë.

Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.
Top Channel | 12-Jun-2019 19:39
Kosova si asnjëherë më parë ka festuar çlirimin nga okupatori serb.

Gjenerali Clark ua prezanton Thaçin nipave të tij: Ky është heroi i Kosovës (Video)
Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Millosheviqit, është pritur sot nga liderët institucionalë të Kosovës. Në këtë përvjetor, Clark ...
InFokusi | 12-Jun-2019 22:17
Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Millosheviqit, është pritur sot nga liderët institucionalë të Kosovës. Në këtë përvjetor, Clark ...

Ky është kamerieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:25
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...

Zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:17
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

“E dua këtë popull”, Bill Clinton shpërthen në lotë gëzimi në Kosovë (Foto)
Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u prek, kur presidenti Hashim Thaçi tha se sa të jetë Kosova mbi dhe, gjithnjë do t’i jetë ...
Ina-Online | 12-Jun-2019 22:12
Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u prek, kur presidenti Hashim Thaçi tha se sa të jetë Kosova mbi dhe, gjithnjë do t’i jetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved